Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Noodles

Policzmy MM200 i 62MAS'y...

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie powinni go zwiększyć a nie zmniejszyć. Bez sensu.  :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie powinni go zwiększyć a nie zmniejszyć. Bez sensu. 

Taki trynd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafi napisał(-a):


Taki trynd

41,5mm byłby idealny. Tym bardziej, że już jest 38/39mm (nie pamiętam ile ma SLA). 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brachu, teraz taka moda, może i nawet słuszna :) 

Jednym słowem te wszystkie przerośnięte jak np. PAM pójdą do lamusa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wodoszczelności jest zadziwiający, szczególnie w kontekście nowych Marinemasterów z WR200.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, rafi napisał(-a):


Natomiast plotka o tym, że wpadki jakościowe to domena Seiko jest mocno przesadzona. ..

Pewex, że nie. Patek czy rolex za uszami swoje mają. Jednak. W seiko problemy z QC stały się normą. Kupując nowy zegarek możesz być pewien, że jakaś grubasza rzecz będze znim nie tak.

Wczoraj oglądałęm w timetrendzie Seikacze  każdy jeden z tych powyżej 4k miał szparę między ostatnim endlinkiem a kopertą. Tak powyżej 0,5 mm


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 28.02.2024 o 18:48, nav napisał(-a):

Mam pytanie do szanownych Kolegów, czy wśród posiadaczy SJE093 jest ktoś z Krakowa lub okolic i zgodził by się na krótkie spotkanie/przymiarkę zegarka. Zapraszam na kawę/obiad wg. uznania.

Podpinam się pod prośbę, z zastrzeżeniem, że spotkam się z właścicielem SJE093 na terenie Łodzi. W ramach rewanżu mogę dać przymierzyć Spb143 lub 147 (pomijając kawę oczywiście) 😎

Co do kontroli jakości Seiko, to w kontekście centrowania bezela - jest po prostu żartem. Pisałem już kiedyś, że mam SPB143 i SPB147, które centrują (tak samo jakwskazówkina ,,12") - ale wybierane były spośród wieeeeelu i w długim czasie 🙄

Gdyby to poprawić, to w mojej opinii jest to zegarek idealny.

Ta data w tych nowych wygląda jak gówno w lesie... Jeden z kolegów ma rację - bez daty wyglądałby dużo lepiej.

Edytowane przez furraan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Brachu, teraz taka moda, może i nawet słuszna :) 

Jednym słowem te wszystkie przerośnięte jak np. PAM pójdą do lamusa :D

Bracie, daj spokój. 

Pam zawsze będzie. 

A moda na damki przejdzie i wróci do łask męski rozmiar.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że tylko reedycje 62MAS sprawiają prawdziwą radość, a wszelkie reinterpretacje, mimo, że niektóre całkiem ciekawe, to jedynie półśrodki :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.03.2024 o 18:48, nav napisał(-a):

Zegarek na żywo może być całkiem ładny, dla mnie największą niewiadomą jest mechanizm.

Był już bodajże w King Seiko testowany. 

 

W dniu 7.03.2024 o 19:39, Funky_Koval napisał(-a):

Design spoko, magia Seiko spoko ale niestety quality control to coś co mnie odrzuca. Bedą pewnie typowe seikowe niedoróbki, luzy, szpary nawet nie chce mi się wymieniać. Tylko że w cenie, która pewnie będzie wynosić prawie 10 tysięcy złotych. Czyli wkraczamy powolutku na terytorium Orisa może i Tudora... Więc robi się bardzo drogo i dziwnie :D

Różnie podają cenę. Jedni że 1300 dolarów inni że 1400 euro (może kwestia czy z podatkiem czy bez). Tak czy siak niewiele więcej niż SPB143 w momencie premiery. 

Jeden z komentujących zauważył że przez te 4 lata inflacja była większa, więc Seiko tak naprawdę zrobił rabat 🤣

 

W dniu 7.03.2024 o 20:48, rafi napisał(-a):

SPB143 jest fajny, te też pewnie będą fajne. Data w kółku na wpół do piątej może nieco dziwna, ale lepsze to chyba niż ogryzek na trzeciej. No i jest ładne, czarne tło. Z drugiej strony równie dobrze mogli sobie odpuścić datę.

Też się przekonuje do takiej daty. Chociaż bez byłoby najlepiej. 

 

W dniu 7.03.2024 o 21:35, Dorian06 napisał(-a):

41,5mm byłby idealny. Tym bardziej, że już jest 38/39mm (nie pamiętam ile ma SLA).

Mniejsze kosztują 10k+ więc ja się cieszę z takiego ruchu. Idealnie jakby zrobili 39mm.

Seiko ma mnóstwo nurków 42mm+ w tym przedziale cenowym. Niech zrobią teraz coś 39-38mm 🙂

 

W dniu 8.03.2024 o 09:30, hugo012 napisał(-a):

Poziom wodoszczelności jest zadziwiający, szczególnie w kontekście nowych Marinemasterów z WR200.
 

Tym bardziej że zegarka nie zwiększyli a wręcz w każdym wymiarze pomniejszyli 👏


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, evilym napisał(-a):

Był już bodajże w King Seiko testowany. 

Tak, zgadza się jest montowany w  King Seiko, ale moim zdaniem dalej jest niewiadomą, nie znalazłem jakichś jednoznacznych danych odnośnie stałości chodu- tematy na temat tego mechanizmu mają góra rok i bez konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 18:47, machlo napisał(-a):

 

Bransoleta sla017 nie powalała na kolana, ale była. ;)
Standardowo za dużo luzu między uszami, brak zwężenia, niespecjalnie zbalansowana masa bransolety względem koperty, ale mimo wszystko dało się nosić.
Seiko z uporem maniaka nie przykłada się do tego elementu zegarka.


Na instagramie koleś wrzucił zdjęcie z założonym Uncle Seiko 6105-800x. Niestety tylko jedno. Sama bransa ma pusty end link. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2024 o 09:21, tomaliusz napisał(-a):

Brachu, teraz taka moda, może i nawet słuszna :) 

Jednym słowem te wszystkie przerośnięte jak np. PAM pójdą do lamusa :D

 

PAM wielki był, jest i będzie...dosłownie i w przenośni ;) 

 

W dniu 8.03.2024 o 22:21, furraan napisał(-a):

Podpinam się pod prośbę, z zastrzeżeniem, że spotkam się z właścicielem SJE093 na terenie Łodzi. W ramach rewanżu mogę dać przymierzyć Spb143 lub 147 (pomijając kawę oczywiście) 😎

 

 

Jak Ci się nie uda to daj znać. Bywam w Łodzi w pracy srednio ze 2 razy w miesiącu, to chetnie się spotkam na kawę

 

W dniu 9.03.2024 o 00:28, Dorian06 napisał(-a):

Bracie, daj spokój. 

Pam zawsze będzie. 

A moda na damki przejdzie i wróci do łask męski rozmiar.  

 

Mądrze gada!

 

W dniu 9.03.2024 o 09:17, zorka-5 napisał(-a):

Prawda jest taka, że tylko reedycje 62MAS sprawiają prawdziwą radość, a wszelkie reinterpretacje, mimo, że niektóre całkiem ciekawe, to jedynie półśrodki :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tu równiez pełna zgoda

Król jest tylko jeden a wszelkie (nawet udane) "zastępniki" to nie do końca to

SJE093 i SLA017 

🔥


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał(-a):

PAM wielki był, jest i będzie...dosłownie i w przenośni ;) 

Był to pewne. 

Mam nadzieję, że zmienią podejście do klienta i nadal będzie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pisar napisał(-a):

 

PAM wielki był, jest i będzie...dosłownie i w przenośni ;) 

 

 

Jak Ci się nie uda to daj znać. Bywam w Łodzi w pracy srednio ze 2 razy w miesiącu, to chetnie się spotkam na kawę

 

 

Mądrze gada!

 

 

Tu równiez pełna zgoda

Król jest tylko jeden a wszelkie (nawet udane) "zastępniki" to nie do końca to

SJE093 i SLA017 

🔥

Będę pamiętał 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pisar napisał(-a):

 

PAM wielki był, jest i będzie...dosłownie i w przenośni ;) 

 

Miałem 2 Luminory 44 mm i Radiomira 45 mm. Nie wróciłbym do tych rozmiarów. Ale niedawno przymierzyłem 40-mm Luminorka i taki nawet nawet, choć pewnie niektórzy powiedzą, że kobiecy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 7/20/2023 at 8:54 AM, zorka-5 said:

Potwierdzam, że SLA065 jest efektowny, a koperta całkiem wygodna. U mnie od dwóch miesięcy nie chce zejść z ręki nawet na koszykówce 🙂

my-sla065-01.jpg

my-sla065-02.jpg

 

On 7/27/2023 at 7:17 PM, Miłośnik_Piękna said:

Nurek ala 62MAS wieczorową porą 😉

20230727_181300.jpg

20230727_181926.jpg


koledzy entuzjaści, jak wygląda sprawa z wymiarami tego zegarka? W specyfikacji widnieje wielkość 41.3 mm, ale jak ona jest mierzona? Czy jest to średnica koperty czy raczej bezela? 
 

Jakiej wielkości nadgarstki macie?


Byłbym wdzięczny za potwierdzenie wymiaru jako, ze sam jestem zainteresowany a nie mam za bardzo możliwości żeby gdzieś podskoczyć i zobaczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Walezy napisał(-a):

 


koledzy entuzjaści, jak wygląda sprawa z wymiarami tego zegarka? W specyfikacji widnieje wielkość 41.3 mm, ale jak ona jest mierzona? Czy jest to średnica koperty czy raczej bezela? 
 

Jakiej wielkości nadgarstki macie?


Byłbym wdzięczny za potwierdzenie wymiaru jako, ze sam jestem zainteresowany a nie mam za bardzo możliwości żeby gdzieś podskoczyć i zobaczyć. 

 

Za bardzo nie pomogę, bo już go nie mam. Ale bezel jest delikatnie większy od koperty, więc jak podają średnicę to chyba jest to wymiar bezela. Generalnie bardzo fajny zegarek z dobrym mechanizmem i przyjemnym paskiem. Jak kogoś "X" nie denerwuje to tylko brać :)

Aha, na pierwszych dwóch zdjęciach nadgarstek 18,5 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł tropic Wolbrook. Nie jest to poziom komfortu perlona, ale chyba pierwsza guma, która ma szanse zostać na dłużej.

d729c3894aa55872e8021028d1b0cc51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, machlo napisał(-a):

Przyszedł tropic Wolbrook. Nie jest to poziom komfortu perlona, ale chyba pierwsza guma, która ma szanse zostać na dłużej.

d729c3894aa55872e8021028d1b0cc51.jpg

 

To jest serio mega wygodny i dobry pasek

Fajnie, że kupiłeś bo ten perlon jest "piękny" ;) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
45 minut temu, pisar napisał(-a):

 

To jest serio mega wygodny i dobry pasek

Fajnie, że kupiłeś bo ten perlon jest "piękny" ;) 

 

Mnie się podoba perlon. 😁
Na plażowanie to tak średnio się nadaje perlon (chociażby piach między deklem a perlonem zmasakruje polerkę), ale do desk divingu ideał. 😎


Co do samego wolbrooka, to poprawiłbym w nim szlufki - ciaśniejsze - no i dłuższa część mogłaby być bez zwężenia, bo dziwnie się świeci szpara, która zostaje w szlufce. Niby takie drobiazgi, ale lekko kłuje w oczy. 

Aaa i nie wiem, czy to zostało powiedziane wyraźnie - ta guma dość intensywnie i ładnie pachnie, ale chyba nie wszyscy to lubią.

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2024 o 18:08, machlo napisał(-a):

Przyszedł tropic Wolbrook. Nie jest to poziom komfortu perlona, ale chyba pierwsza guma, która ma szanse zostać na dłużej.

d729c3894aa55872e8021028d1b0cc51.jpg

Mnie by drażniła klamerka z logiem innej firmy która produkuje swojej zegarki... 

 

Ja mogę polecić Zuludiver.

Naprawdę dobra guma (chyba włoska), świetna giętkość i ogólna jakość. Teleskopy QR i takie dynksy do trzymania pierwszej szlufki. Gdyby pasek był tylko troszkę krótszy, byłby idealny. 

Ah... Zapach też bardzo przyjemny 😁

 

DSC_5006.thumb.JPG.9cb956b70a4add0a68f4c64e48cbae40.JPG

 

DSC_5008.thumb.JPG.a2a1cceaab3879418dfbe8ba94816cdf.JPG

 

DSC_5010.thumb.JPG.a5d28fad343e03e2e73df26eb0805d70.JPG

 

DSC_5009.thumb.JPG.397c43a0cf0e0216cf4716d1b58b4018.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie by drażniła klamerka z logiem innej firmy która produkuje swojej zegarki... 
 
Ja mogę polecić Zuludiver.
Naprawdę dobra guma (chyba włoska), świetna giętkość i ogólna jakość. Teleskopy QR i takie dynksy do trzymania pierwszej szlufki. Gdyby pasek był tylko troszkę krótszy, byłby idealny. 
Ah... Zapach też bardzo przyjemny 
 
DSC_5006.thumb.JPG.9cb956b70a4add0a68f4c64e48cbae40.JPG
 
DSC_5008.thumb.JPG.a2a1cceaab3879418dfbe8ba94816cdf.JPG
 
DSC_5010.thumb.JPG.a5d28fad343e03e2e73df26eb0805d70.JPG
 
DSC_5009.thumb.JPG.397c43a0cf0e0216cf4716d1b58b4018.JPG

Po zdjęciach widzę, że za gruby, zwłaszcza przy klamerce. Na oko typowy poziom oferty bonetto cinturini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.