Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
JAN89R

FOTOGRAFIKA (FOTOGRAFIA) AMATORSKO

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się zapytać czy ten mural to z Warszawy

Edytowane przez Siewca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięcioł.

jego nie trzeba się pytać o zgodę na wykorzystanie wizerunku :D

 

post-92558-0-79439100-1551114736_thumb.jpg

Edytowane przez abir

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to plemie Marubo?

Adamie, to plemię Kuna z pogranicza Panamy i Kolumbii.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiegiem okoliczności w grudniu zeszłego roku przy okazji objazdu Ameryki Centralnej byłem też na San Blas ;).

 

 

 

Ze street foto to udało się ustrzelić taką dziewczynkę na procesji w Nikaragui i indiankę w Antigua Guatemala.

 

 

 

PS Foty autorstwa mojej dziewczyny bo ja nie mam pojęcia jak aparat umiejętnie obsłużyć ;).

 

Piękne fotki a San Blas jest urocze. 

W domu poszukam jeszcze jakiś zdjęć z Kostaryki i Panamy. 

 

A to 2 zdjęcia z netu (niemoje) wysepki na której my zatrzymaliśmy sie na kilka nocy. Takie maleństwo.  :)

 

post-80276-0-39460400-1551357699_thumb.jpg

 

post-80276-0-72705500-1551357735_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś za miastem :)

 

post-92558-0-87108000-1551619115_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Coolpix P1000

post-76898-0-37783500-1551657595_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wywar

 

Super :) - jest zoom, jest zdjęcie. Zrób Księżyc.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoom jest, tylko matrycy tam prawie nie ma :)

A zdjęcie bardzo fajne :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoom jest, tylko matrycy tam prawie nie ma :)

I właśnie dzięki temu jest "zooooom" ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Prosze bardzo, zdjecie oczzywiscie jest lepszej jakosci w oryginale, :)

post-76898-0-44001100-1551699125_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjecie ksiezyca nawet mnie przekonuje do tego aparatu. Dobre :)

Od 3 tygodni walcze, ze soba, zeby go kupic i odejsc od pelnej klatki z ciezkimi obiektywami. Boje sie tylko, ze sporo strace na jakosci, a niespecjalnie potrzebuje go, zeby ogladac ksiezyc w roznych pozach :)

Mysle tez o sony Rx10 mark IV, albo jakims bezlusterkowcu. Zawsze to kilka kg mniej w plecaku. Trudno jest mi jednak zaakceptowac male matryce i swiatlo f4.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle tez o sony Rx10 mark IV

 

To chyba dobrze myślisz :) > parametry ma znakomite.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wlasnie matryca mala. Kiedys zwazylem moj plecak, 8,5 kg :( i 15-500 zakres ogniskowych. Jak dolozylem teleconwerter to 1000 mm, ale na tej ogniskowej nie dalo sie robic zdjec, chyba ze na odleglosci do kilkuset metrow. Rx10 ma zakres 24-600 i wazy okolo 1 kg, gdyby miala chociaz matryce aps-c to bym sie nie zastanawial.

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wlasnie matryca mala.

 

Widać inaczej się nie da :)

Ale co lepsze, "mała" matryca i możliwość zrobienia zdjęcia, czy duża i ograniczenia? :)

Edytowane przez Jacek K.

 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta mala matryca nie przekonuje. Przy zoomie 3000 troche ciezko trafic w punkt i zrobic zdjecie (pomijam ksiezyc). Uzytkowe iso tak jak sprawdzalem to 100 i 200 pozniej szum robi sie dla mnie nieakceptowalny. Mam P510 z ta sama matryca i zoomem 1000 mm. Przy tej ogniskowej mozna zrobic zdjecie sensowne na odleglosc 1 km pod warunkiem, ze nie jest cieplo i jest duzo swiatla, ale jakosc tego jest bardzo slaba. Bardzoej traktuje ten aparat jak lornetke :) Jezeli nawet wykorzystuje max ogniskowa w nim to tylko dlatego, ze nie chce mi sie gdzies podejsc kilka lub kilkadziesiat metrow. O czyms takim jak crop, bokeh, czy plastyka zdjecia to nawet nie ma co mowic :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Mając FF zastanawiasz się nad tym pizdrynkiem  ???

Kup bezlusterkowca FF, a jak Cię stać średni format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem to waga. Robie sie leniwy, nie chce mi sie tego nosic. Patrzylem na bezlusterkowce sony a6500 (format aps-c i lekki) i alpha 7II (sensowniejszy, pelna klatka, ale juz body nie wiele lzejsze od tego co mam). No i niestety do tego trzeba by dolozyc przynajmniej 2 obiektywy tak w zakresie 24-200. Nie dosc, ze drogie, to jeszcze ciemne bo od f 4 i ogolnie to nie wiadomo co tam jest dobre, a co takie sobie. W canonie jest to proste, bierze sie szkla z czerwonym paskiem, w nikonie ze zlotym, a w sony e-mount to dla mnie czarna magia :) Taki RX10 IV ma wszystko w sobie, jest lekki i nie daje wyboru szkiel. A po sprzedazy tego co mam, zoostaje jeszcze na moonwatcha :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Problem to waga. Robie sie leniwy, nie chce mi sie tego nosic. Patrzylem na bezlusterkowce sony a6500 (format aps-c i lekki) i alpha 7II (sensowniejszy, pelna klatka, ale juz body nie wiele lzejsze od tego co mam). No i niestety do tego trzeba by dolozyc przynajmniej 2 obiektywy tak w zakresie 24-200. Nie dosc, ze drogie, to jeszcze ciemne bo od f 4 i ogolnie to nie wiadomo co tam jest dobre, a co takie sobie. W canonie jest to proste, bierze sie szkla z czerwonym paskiem, w nikonie ze zlotym, a w sony e-mount to dla mnie czarna magia :) Taki RX10 IV ma wszystko w sobie, jest lekki i nie daje wyboru szkiel. A po sprzedazy tego co mam, zoostaje jeszcze na moonwatcha :)

No chyba, że tak ;)

 

Wszystko w jednym, przy wadze lekko ponad kilogram, to dobra opcja, choć to niemały kompromis. Przesiadka z FF na takie maleństwo, może mocno rzucić się w oczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Fuj. Nie ma tam czerwonych ani złotych pasków, bo wszystkie obiektywy są OK ;) Jeśli Ci nie zależy na FF, to taki X-T2 lub X-T3 byłby dobrym wyborem. Chociaż fizyki nie przeskoczysz. Chcesz dobre i jasne szkło, to musisz się liczyć z jego rozmiarami i wagą, więc taki RX10 lub odpowiednik w Nikonie będzie złotym środkiem. Będzie to jednak wymagało pójścia na spory kompromis.

 

Ja należę do tych szczęśliwców, którzy zaraz po pojawieniu się na półkach Ricoha GR III pobiegną do sklepu w celu zakupu. Duży zoooooom mam w "poważaniu", taka kieszonkowa "małpka" z ekwiwalentem 28mm jest dla mnie idealna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teścik P1000 z RX10:

 

Sony fajne, tylko cena prawie 2 razy wyższa, no ale jaśniejszy obiektyw i mniej szumów.

W Nikonie zoom robi robotę.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.