Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ewaga

Stara męska Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Szanownych forumowiczów o identyfikację tegoż zegarka po moim dziadku.

 

 

post-111849-0-51757800-1580330847_thumb.jpg

post-111849-0-76551900-1580330855_thumb.jpg

post-111849-0-04543300-1580330865_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak zloty skladak.

Na wewn stronie dekla sa jakies oznaczenia?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak zloty skladak.

Na wewn stronie dekla sa jakies oznaczenia?

 

To jest przedwojenny zegarek mojego dziadka. Podejrzewam, że z lat 30., numery sugerują, że chyba z 1939 roku.

Nie wiem co to za model?

post-111849-0-87373500-1580335965_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg numeru mechanizm jest chyba powojenny


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten jest rzeczywiście przedwojenny

twój jest z 1939 -1943

co do zegarka to tarcza jest malowana a koperta nieopisana co wskazuje na składaka choć te znaki na deklu...

może niedługo wypowie się jakiś spec od zegarków wojskowych

oznaczenie MD to może Dennison który robił złote koperty dla omegi?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może podpowiedzieć, czy warto reanimować ów zegarek, czy sprzedać na złoto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2020 o 23:32, CIESLUT napisał(-a):

Wg numeru mechanizm jest chyba powojenny

Jeśli dobrze widzę, że zaczyna się od 93 to raczej 1939/40

17 minut temu, ewaga napisał(-a):

Czy ktoś mi może podpowiedzieć, czy warto reanimować ów zegarek, czy sprzedać na złoto?

A co mi dolega? Ze zdjęć wygląda bardzo dobrze. Jest na chodzie? 

W obecnych czasach omegi nabrały wartości, na pewno znajdziesz kupca za cenę złota z dużą premia za czasomierz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się nie da nakręcić.
A może chce go ktoś kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to tylko kwestia, czyszczenia i naoliwienia. Ale być może poważniejsza sprawa. Diagnoza zegarmistrza na pewno rozstrzygnęła by dylemat. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dodge66
      1) Omega Speedmaster Moonwatch Professional, ref. 310.30.42.50.01.001 - nowa z polskiego AD, full set w foliach, z brązowym pudełkiem, transportowym "coffin case", certyfikatem METAS (z wynikami), zawieszką, katalogiem oraz torbą od AD  
       
      CENA: 28 600zł (plus wybrana przesyłka lub odbiór osobisty)
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      2) Swatch "MoonSwatch" Mission to the Moonphase - Full Moon, ref. SO33W700 - full set z dodatkowym paskiem kauczukowym z zapięciem motylkowym, stojakiem w formie księżyca oraz miniaturką odcisku buta Amstronga.
      W zasadzie jest nowy - po zmianie paska został przymierzony i tak sobie przeleżał  
       
      CENA: 1400zł (plus wybrana przesyłka lub odbiór osobisty)
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Propozycja podania:
       

       

       
      Światło UV ujawnia smaczki
       

    • Przez el_mazurro
      Cześć,
       
      Wspaniały egzemplarz. Zegarek nie jest już produkowany. Piękny stan określam bezpiecznie 7,5/10 (ocena obnizona w związku z ryskami na bransolecie i deklu zegarka) Szkło czyste, brak widocznych zadrapań czy uszkodzeń koperty lub bezela. Bezel klika poprawnie.
      Dobrze trzyma czas (sprawdzane w warunkach domowych, dobowa odchyłka to max -10 sekund)
       
      Datowany na 2020 rok. Zegarek po altualnym przeglądzie, więc działanie jest bez zarzutu.  Tylko nosić

      Nie jestem handlarzem, zegarek sprzedaje z własnej kolekcji. 
       
      Polecam w okazyjnej cenie 2100 PLN + wysyłka lub odbiór Wrocław.
       
      Ewentulane wymiany:
      - dopłata jedynie z mojej strony lub 1:1
      - preferowane zegarki max do 40mm
       
      W komplecie:
      Zgarek Christopher Ward C65 Trident Blue (naciąg ręczny) na oryginalnej bransolecie z mikro-regulacją oraz Quick Release! (dodatkowe ogniwa w komplecie)
      Pasek 22mm no-name wraz z klamrą ze stali szczotkowanej - pięknie pasuje do zestawu
      Pudełko drewniane
      Pudełko kartonowe
      Papiery
       
      Technikalia:
      Watch Model > C65
      Size > 41mm
      Dial Colour > Blue
      Case Material > Stainless steel 316L
      Case Colour > Silver
      Bezel Colour > Blue
      Height > 11.55mm
      Lug-to-Lug > 47.1mm
      Case Weight > 65g
      Weight inc. Strap > 90g
      Water Resistance > 15 ATM (150m)
      Movement > Sellita SW210-1 (mechanical)
      Power Reserve > 38 hours
      No of Jewels > 19 jewel hand-wound movement
      Vibrations 28,800 p/hr (4Hz)
      Timing Tolerance +/- 15 sec p/day
      Lume SLN Old Radium
      Strap Size 22mm 
       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       
       

       
    • Przez void
      Zegarek vintage w stylu Poleroutera.
       
      Koperta 35mm bez koronki, szerokość pomiędzy uchami 18mm
      Tarcza jest bardzo ciekawa - posiada szlif słoneczny, 6 segmentów i zewnętrzny pierścień
      Mechanizm automatyczny ETA 2452, z błuskawicznym przeskokiem daty
      Koronka prawdopodobnie nieoryginalna.
      Ucha mają ciekawy projekt.
       
      Cena 540zł plus InPost
      Możliwy odbiór we Wrocławiu
       
      Zegarek jest na chodzie, choć wymaga regulacji. Koronka chodzi z oporem.

       






    • Przez Vinx
      Witam. Ostatnio w rzeczach po dziadku znalazłem taki o to zegarek. Czy jest on autentyczny czy jednak podróbka? 



    • Gość
      Przez Gość
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.