Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
mario1971

Klub Miłośników Zegarków Montblanc i Minerva

Recommended Posts

4,7 (dokładnie tyle ile ma np. moja Omega RAILMASTER Trilogy) SmartSelect_20200405-163702_Gallery.jpg

Ok, dzięki. Mi najbardziej podoba się ten łososiowy z GMT ref. 119950, ale nadgarstek ok. 16,5. Omega też zacna tylko tak 2 razy droższa! postawiłbym na MB.

Przyglądając się bardziej tej łososiowej tarczy to GMT zaburza jednak jej piękno, za dużo się tam dzieje (chyba co za dużo to nie zdrowo). Trzeba by było to w realu ocenić. Puki co stwierdzam, tylko ze zdjęć, że te wersje heritage w tym kolorze im się naprawdę udały.

Edited by drkadrys

Urody tej tarczy nie da się ujęć na sprzęcie, którym robię zdjęcia. Poniżej link do sklepu ale podaje to nie dla promowania tylko dlatego, że świetnie prezentują detale zegarka (także video):

https://www.mrporter.com/en-us/mens/product/montblanc/luxury-watches/dress-watches/heritage-automatic-40mm-stainless-steel-and-alligator-watch-ref-no-119943/5983760397619445

Oj piękne. Czasem mam wrażenie, że firma traktowana trochę z góry. Design mają ciekawy. 

Guest McIntosh
W dniu 3.05.2020 o 21:28, Undziak napisał:

Oj piękne. Czasem mam wrażenie, że firma traktowana trochę z góry. Design mają ciekawy. 

Montblanc to przede wszystkim świetne pióra i atramenty. Natomiast zegarki w swojej ofercie mają od niespełna ćwierć wieku, a i historycznie też nie są kojarzeni z pomiarem czasu w jakiejkolwiek formie. Richemont Group próbuje budować Montblanc na Minervie, ale osobiście wolałbym, żeby Montblanc zajmował się artykułami piśmienniczymi, a Minerva dalej wytwarzała zegarki pod własną marką. Przypuszczam, że marketing RG przeprowadził badania z których wszyło im, że marka Montblanc jest lepiej rozpoznawalna od Minervy, a decyzje biznesowe załatwiły resztę.

Poprzedni właściciel marki Minerwa wytwarzał zegarki z nią na tarczy. Być może ze względu na to, że nie odniósł sukcesu, RG po jej nabyciu nie była skłonna inwestować w osiągnięcie rozpoznawalności, która przynosiłaby już konkretne dochody. Łatwiejsze (czytaj: angażujące mniej środków) mogło się wydawać korzystanie z archiwów i osiągnięć Minerwy w celu rozwijania marki Monblanc. I tak się stało.

Osobiście wolałbym, aby była to Minerwa. Nie mniej obecna linia heritage, inspirowana wzornictwem zaczerpniętym z archiwów Minerwy (i wykorzystująca techniczny dorobek w modelach najwyżej pozycjonowanych), na mnie robi wrażenie.

Chyba zostałem już sam w tym wątku. No nic, muszę sobie jakoś z tym radzić...-_-

20200827_090009-01-01.jpeg

Niektórzy jeszcze tu zaglądają, choć nie mają nic do pokazania😉

6 godzin temu, mario1971 napisał:

Chyba zostałem już sam w tym wątku

A to akurat wielka szkoda bo to wyjątkowo piękne zegarusie.

6 minut temu, Undziak napisał:

Żebyś Mario nie czuł się samotny...;)

Ja swojego nosiłem ostatnio chyba z pół roku temu..

Od razu mi lepiej :)

To i ja spróbuję wesprzeć, choć to tylko kwarc i smart ale zawsze z rodziny.

Tak dawno nie noszony że nie pamiętam jak ustawić strefy😳

Muszę się pobawić.

IMG_3262.thumb.jpeg.d5cf0ef2c466799986682e41e3ad2627.jpegIMG_3265.thumb.jpeg.71afd33c52295c5b230ff5c10317b403.jpegIMG_3263.thumb.jpeg.236583592af7d10337a5b6c2fec859dd.jpeg

Prawie bym się dzisiaj do klubu zapisał, ale rozchodziłem ten pomysł... zobaczymy na jak długo.
d0d8eba4750d78f64a967716688f9751.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek

17 minut temu, vvv napisał:

Prawie bym się dzisiaj do klubu zapisał, ale rozchodziłem ten pomysł... zobaczymy na jak długo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

I jak wrażenia? 

Baaardzo pozytywne. Zegarek podoba mi się od czasu jak kupowałeś swój egzemplarz ;) czyli już z półtora roku i cały czas mam go gdzieś z tyłu głowy. Dzisiaj pierwszy raz miałem okazję go przymierzyć. Rozmiar dla mnie na granicy, wersja automatyczna już była za duża. Niestety nie miałem koszuli, żeby sobie zwizualizować naturalne środowisko ;) prześwietna jest grubość tego modelu i prostota, do tego pasek z aligatora bardzo mięciutki. 

Tyle, że no właśnie od czasu jak myślę o garniturowcu to sam garnitur miałem może z dwa razy na sobie. No i tak sobie teraz myślę i kontempluje czy kupić czy nie kupić. Przynajmniej wiem już gdzie ;) a sztuk mieli dwie

Pozdrawiam,

Janek

Dla mnie, za te pieniądze, ten MB nie ma konkurencji. Ale ja dosyć często chodzę w koszulach i potrzebuję takiego zegarka. A w naturalnym świetle, te dwuspadowe indeksy robią całą robotę. No i ten super pasek...

Janek, te zegarki są piękne w swojej prostocie. Nie musisz zakładać do nich garnituru. Tez nosze, choć rzadko, do ładnej koszuli i dżinsów jeśli masz strój casual ale taki bardzie elegancki casual.