Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Uwaga ! Ważny komunikat

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie wiem czy to pytanie padło ...ale wcześniej w wyszukiwarce była opcja pokazywania wyników jako posty. Teraz tego nie ma czy ja nie widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał:

Mam włączone powiadomienia. Otrzymuję je z różnym opóźnieniem (czasami po godzinie), czasami parę jedno po drugim - dotyczące tego samego postu. Czy ktoś ma podobnie? 

 

46 minut temu, GTB napisał:

Witaj w klubie ?

 

Zadania się uruchamiają na tyle szybko by nie zapchać serwera, limitów wysyłki. Cały czas to monitoruję.

37 minut temu, sviety napisał:

Cześć. Nie wiem czy to pytanie padło ...ale wcześniej w wyszukiwarce była opcja pokazywania wyników jako posty. Teraz tego nie ma czy ja nie widzę?

Teraz nie ma, bo.. jest. ;) Widać fragment postu w wynikach wyszukiwania.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdy wszedłem w dany temat i w pasku wyszukiwania wpisałem dane słowo to miałem wyniki tylko z tematu w którym byłem, dziś gdy tak zrobiłem to miałem wyniki z całego forum. Tak ma być czy czegoś nie potrafię ustawić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak klikniesz w pole wyszukiwania, to możesz wybrać z listy, żeby szukał tylko w danym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2020 o 09:19, GTB napisał:

Nareszcie forum wróciło , i to w całkiem przyjemnej formie ?

Mam problem z dodaniem zdjęcia jako zalacznik , wyświetla się coś takiego (tu o dziwo zrzut ekranu dało się dodać).

 

Screenshot_2020-04-29-09-14-21-633_com.mi.globalbrowser.jpg

EDIT

Czy jest opcja podglądu posta przed jego dodaniem ?

Mam to samo ze zdjęciami , próbowałem kilka razy przełączając nawet styl forum i nic, za każdym razem to samo. Napisałem temat sprzedaży ale póki co bez fotek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, clusca napisał:

Jak klikniesz w pole wyszukiwania, to możesz wybrać z listy, żeby szukał tylko w danym temacie.

O, faktycznie - dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, proki1971 napisał:

Mam to samo ze zdjęciami , próbowałem kilka razy przełączając nawet styl forum i nic, za każdym razem to samo. Napisałem temat sprzedaży ale póki co bez fotek :(

Masz dwie możliwości - wgrać zdjęcia na zewnętrzny hosting i wstawić jako grafikę z URL bądź zmniejszyć pojemność pojedynczego zdjęcia do ok. 2MB i wtedy się doda jako załącznik (korzystam z tej drugiej metody).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwerownia potwierdziła wczoraj problemy z tym wgrywaniem plików i pracują nad tym. Jak tylko naprawią to Wam tutaj o tym napiszę.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyzwyczajam się do nowego forum dobra robota, ale mam pytanie ktoś już wspomnial jak wejde do tematu który juz czytałem to wchodzi na górę strony a nie do ostatniego przeczytanego postu, czy tak ma być? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy da się zmniejszyć wyświetlane w wątku zdjęcie do konkretnych maksymalnych wymiarów? Nie wiem od czego to zależy i jak wstawiają te zdjęcia niektórzy użytkownicy (chociaż mam swoje podejrzenia - stawiałbym bym na "japka"), ale wygląda to i przegląda się to fatalnie :( Piszę tu zwłaszcza o fotografiach "w pionie". Załączone zdjęcie powinno mieścić się na ekranie komputera, a tymczasem przypuszczam, że niektóre z nich nie zmieściłyby się na monitorze 4K obróconym wertykalnie.

Przykład:

982508654_Rozmiarzdjcia_01.thumb.jpg.5280882046dd6a7b71b506b90ace399c.jpg

Edyta:

Widzę, że wstawiając zdjęcie przez forum jest jakieś ograniczenie. Tymczasem w ww. przykładzie pojedyncze zdjęcie ma rozdzielczość w pionie jakieś 3200px.

O, a tutaj hostowane na zewnętrznym serwerze. Może jest możliwość zmniejszania wstawianych zdjęć z zewnątrz?

49858245241_f10de4f496_o.jpg

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lobo82 napisał:

Właśnie przyzwyczajam się do nowego forum dobra robota, ale mam pytanie ktoś już wspomnial jak wejde do tematu który juz czytałem to wchodzi na górę strony a nie do ostatniego przeczytanego postu, czy tak ma być? 

Może nie być. ;)

Zależy z jakiego miejsca klikasz.

P.s. do wszystkich z tym pytaniem - w nowej wersji forum będzie możliwość zmiany tego w ustawieniach, a będzie wyglądać tak:

obraz.png

Tylko to duża zmiana z obecnej 4.4 na 4.5 więc prędko tego tutaj nie ujrzymy.

 

19 minut temu, clusca napisał:

Edyta:

Widzę, że wstawiając zdjęcie przez forum jest jakieś ograniczenie. Tymczasem w ww. przykładzie pojedyncze zdjęcie ma rozdzielczość w pionie jakieś 3200px.

O, a tutaj hostowane na zewnętrznym serwerze. Może jest możliwość zmniejszania wstawianych zdjęć z zewnątrz?

Dawid, miło mi. Hehe, a teraz poważnie. Takie mamy opcje:

obraz.png

 

 

 


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, DawPi napisał:

Dawid, miło mi.

Maciej (Edyta, to moje alter ego) ;)

Wygląda na to, że użytkownicy powinni sami zadbać o to, żeby ich fotki były przyjazne dla innych :)

Tutaj ta sama grafika, tylko wstawiona za pomocą "Wstaw grafikę z URL":

spacer.png

Czyli ograniczenia działają. Można to obejść wstawiając samemu kod z linkiem do zdjęcia i wtedy widzimy "full size" w pełnej okazałości. Nie znam się na tym, ale może jest na to jakieś remedium.

Jest też jeszcze jedna opcja, być może te wielkie grafiki są wynikiem umieszczania ich z konta na Tapatalku w wersji Pro. Tam też nie ma ograniczeń, co do wielkości załączanych zdjęć. Jest szansa, żeby któryś z kolegów "lubiących" wielkie zdjęcia zdradził, w jaki sposób je wstawia, że nie są automatycznie pomniejszane. 

 

@Miszkolc 

Przepraszam, że tak szafuję Twoimi zdjęciami w moim zrzucie ekranowym, ale to tylko przykład. Jest zdecydowanie więcej osób, które lubią ogrooomne fotografie ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy duże fotki to cena za przyrost Mpixeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, DawPi napisał:

Może nie być. ;)

Zależy z jakiego miejsca klikasz.

P.s. do wszystkich z tym pytaniem - w nowej wersji forum będzie możliwość zmiany tego w ustawieniach, a będzie wyglądać tak:

obraz.png

Tylko to duża zmiana z obecnej 4.4 na 4.5 więc prędko tego tutaj nie ujrzymy.

 

 

 

 

 

 

Czyli pok co nie ma tej opcji?  Jak wchodzimy do tematu w którym bylismy lądujemy na górze strony tj pierwszy post danej strony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Miszkolc napisał:

Nie ma sprawy emoji4.png duże fotki to cena za przyrost Mpixeli.

Zgadza się, to prawda, ale można zadbać o to, aby zdjęcia były nieco mniejsze :) Nie zrozum mnie źle, chodzi mi tylko o to, abym mógł przynajmniej większość grafiki wyświetlić na "jednym" ekranie, bez przewijania.

Zapytam z ciekawości, jak wstawiasz fotki: Tapatalk, kopiujesz link, czy jeszcze inaczej?

 

3 minuty temu, lobo82 napisał:

Czyli pok co nie ma tej opcji?  Jak wchodzimy do tematu w którym bylismy lądujemy na górze strony tj pierwszy post danej strony? 

Są przecież kropki po lewej stronie tematu przenoszące do ostatnio czytanej wiadomości. Nie ma kropki wówczas, kiedy już raz ją kliknąłeś. Wtedy wystarczy kliknąć datę ostatniej wiadomości - gdzieś po prawej stronie od tematu, aby zostać przeniesionym na koniec (różni się od miejsca forum, w którym jesteś, ale wszędzie działa na podobnej zasadzie).

Khmmm, khmmm... z tego miejsca dodam tylko, że kropek nie ma tylko w "Obserwowanej zawartości", gdzie również nie można zmienić kolejności tematów na inną niż kolejność ich subskrybowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Fotki są tak duże jak wstawiasz BBCode z Imgur czy innego hostingu ze zdjęciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

1. Taka pierdoła, Wyszukiwarka  wychodzi na wierzch jak kliniesz na logowanie.

image.png.ec95e7a9b91ba457185101730d119f68.png

2. Czy konieczne jest blokowanie konta na 3 minuty jak ktoś tylko raz nieprawidłowo wpisze hasło ? Zwykle dopuszcza sie 3 próby logowania i dopiero po tym blokuje konto, na jakis dluzszy czas (np. 30 minut).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _Kwiatek_ napisał:

Fotki są tak duże jak wstawiasz BBCode z Imgur czy innego hostingu ze zdjęciami.

Pisałem wyżej właśnie o wstawianiu bezpośrednio kodu, tutaj wszystko jasne. Bardziej mi chodzi o to, żeby jakoś mimo to ograniczyć wielkość tych zdjęć, pomimo, że da się je tak "na około wstawiać" w pełnej okazałości. Może jak nie z automatu, to chociaż w regulaminie forum. Ustalić na przykład, że maksymalny rozmiar zdjęć to 1600px w pionie (ewentualnie jakiś inny rozmiar).

A jak komuś przyjdzie wstawiać swoje zegarkowe panoramy, to już w ogóle będzie ciekawie ;)

 49858748381_4afc64d9ba_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
20 minut temu, clusca napisał:

Pisałem wyżej właśnie o wstawianiu bezpośrednio kodu, tutaj wszystko jasne. Bardziej mi chodzi o to, żeby jakoś mimo to ograniczyć wielkość tych zdjęć, pomimo, że da się je tak "na około wstawiać" w pełnej okazałości. Może jak nie z automatu, to chociaż w regulaminie forum. Ustalić na przykład, że maksymalny rozmiar zdjęć to 1600px w pionie (ewentualnie jakiś inny rozmiar).

A jak komuś przyjdzie wstawiać swoje zegarkowe panoramy, to już w ogóle będzie ciekawie ;)

 

Mi to wszystko jedno, ale już widzę ten ból dupy jak nakażesz komuś wrzucania zdjęć w konkretnym rozmiarze - bo regulamin... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRZUCANIE ZDJĘĆ NA MOBILE POPRAWIONE

Proszę o weryfikację.

 

P.s. potem odniosę się do reszty.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
51 minut temu, DawPi napisał:

WRZUCANIE ZDJĘĆ NA MOBILE POPRAWIONE

Proszę o weryfikację.

Ciągle nie działa. Jest jakiś max wielkość zdjęcia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, alleck napisał:

1. Taka pierdoła, Wyszukiwarka  wychodzi na wierzch jak kliniesz na logowanie.

Wiem, sam wstawiałem. ;)

1 godzinę temu, alleck napisał:

2. Czy konieczne jest blokowanie konta na 3 minuty jak ktoś tylko raz nieprawidłowo wpisze hasło ? Zwykle dopuszcza sie 3 próby logowania i dopiero po tym blokuje konto, na jakis dluzszy czas (np. 30 minut).

Blokowane jest po 5 próbach na 15 minut.

 

Proszę od teraz wrzucać zdjęcia przy pomocy forum, nie zewnętrznych serwisów - wtedy problem z wielkością nie będzie mieć miejsca.

19 minut temu, _Kwiatek_ napisał:

Ciągle nie działa. Jest jakiś max wielkość zdjęcia?

W sensie? Nadal błąd -200?


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DawPi napisał:

Blokowane jest po 5 próbach na 15 minut.

Problem w tym, że logowałem się po raz pierwszy z przeglądarki dzisiaj (wygasły zapisane credentiale). I logowałem się tylko raz i za pierwszym razem źle wpisałem hasło i od razu dostałem info, że konto zostało zablokowane na 3 minuty (niestety zrzutu nie zrobiłem). O 13.21 dostałem maila o tym, że konto zostało zablokowane (fakt w mailu jest napisane ze bylo 5 prób i że zablokowane na 15 minut, ale nie potwierdzam tego, że próbowałem 5 razy). Ale co ciekawe mimo zablokowania konta to przez TT nadal miałem dostęp do wszystkiego i mogłem normalnie odpisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
20 minut temu, DawPi napisał:

W sensie? Nadal błąd -200?

tak

 

Screenshot_20200505-155549.thumb.png.0422dd5f65b68493366b883d0413409e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwerownia coś mówi, że ciągle pracuje przy serwerze. Niech dostanę od nich info, że skończyli i sprawdzę wtedy sam na 1, 2, 5, 10MB pliku.

@_Kwiatek_, jakiej wielkości masz to zdjęcie? Możesz mi je podesłać na administrator małpa zegarkiclub kropka pl?


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.