Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Posted (edited)

Postanowiłem założyć nowy temat, dotyczący moich skórzanych produktów.  Co wyprodukuję to będę dodawał. A Wy mam prośbę oceniajcie. Każda krytyczna uwaga podniesie moje doświadczenie, zaś każda pochwała doda sił, zapraszam więc, na początek kabura do noża składanego, prywatna,  ciemny brąz z elementami czarnego, recznie malowana. Szycie oczywiście ręczne.

IMG-20200501-WA0003.jpeg

Edited by albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Wygląda bardzo przyzwoicie, widać, że solidna, gruba i trwała. Taka do EDC. Gdybyś mógł wrzucić fotkę jak wygląda mocowanie na pasek, jak wygląda np. po otwarciu lub z nożem ?

pokrowce na piloty do samochodu też robisz? ;)

Posted (edited)
3 godziny temu, trollu napisał:

pokrowce na piloty do samochodu też robisz? ;)

Podrzuć auto na kilka dni z pilotem (dodaj dwie tylne opony) to zrobię Ci za darmo.

A tak na poważnie pewnie bym ogarnął, tylko należałoby sie zastanowić jaką ,,konstrukcję" wykombinować, jakie wymiary itp. Najwięcej roboty zawsze jest z pierwszym egzemplarzem, jak już się projekt wymysli to reszta jest z górki, można klepać większe ilości, oby wzory cięć dopracować, czasem głębokiego kształtowania skóry jak np w kaburze na magazynek itp...

4 godziny temu, sashimi napisał:

Wygląda bardzo przyzwoicie, widać, że solidna, gruba i trwała. Taka do EDC. Gdybyś mógł wrzucić fotkę jak wygląda mocowanie na pasek, jak wygląda np. po otwarciu lub z nożem ?

20200501_201432.thumb.jpg.45ab8890b1cfcebfa523a3758c431a70.jpg

20200501_201442.jpg

20200501_201503.jpg

20200501_202131.jpg

Edited by albiNOS 01

Bardzo ładne . Tak trzymaj.

18 minut temu, albiNOS 01 napisał:

Podrzuć auto na kilka dni z pilotem (dodaj dwie tylne opony) to zrobię Ci za darmo.

opony są nowe, mięcha na nich sporo :P ale nie wiem czy byłby to dobry interes :huh:

Bardzo dziękuję, mam kilka uwag, ale co tam, nastepne projekty będą ciut lepsze.

Dzięki za fotki. Profesjonalnie uszyte. Jednak ręczna robota to lata używania przed Tobą. Nie da się do tego porównać żadnego szmelcu sklepowego. Czekam na kolejne projekty ?

Dobra robota . Będę kibicował.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Taka nieśmiała próba tłoczenia przy użyciu torxa, i test noża do skóry, całkiem dobrze się nim ciedniuje a i tnie jak masełko miękka skórę, a jak się postaram to za jednym razem bez zadziorów tak 3,5 mm bez problemu przetnie.

20200504_222249.jpg

Posted (edited)

Taka mała porażka, niby ok, ale za mały mi wyszedł, miał być z widoczną na zdjeciu podkładką i co? Zapomniałem, że mam za gruby nadgarstek a podkładka wymaga dłuższego paska. Klamra z przykręcanym pinem, może będę ją szczotkował, a pasek z podkładką zrobię od nowa.

20200515_014552.jpg

20200515_015220.jpg

A i podkładkę też zrobiłem za małą, ciężko było przecisnąć przez nią pasek, więc jej nawet nie obszyłem. Ale założona fajnie wyglądała, ale cóz, gruby nadgarstek. Skóra to ,,szalony kóń".

Edited by albiNOS 01

Nowy rally z crazy horse, tym razem poszalałem z długością, w końcu starcza na moją rękę, to jest nadgarstek o obwodzie 21 cm. Trochę walki było z bokami bo nie chciało mi sie czekać na gęstszą farbę.

IMG-20200528-WA0007.jpg

IMG-20200528-WA0006.jpg

20200525_145003.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By wu-ki
      Moja równolatka .. a może nawet trochę starsza, o pięknym kolorze tarczy - zielony żółw, którego każdego poranka nakręcam i cieszę się z precyzji ruchów Od teraz na nowiutkim, pachnącym jeszcze pasku typu "rally" - super się prezentuje.
    • By Don_Bubu
      Witam, pierwszy post i od razu liczę na Waszą pomoc. Czy ktoś wie gdzie dorwać pasek skórzany do tegoż zegarka? Kupiłem sobie Bulovę 96A135 oraz 96C132. Tę drugą przechwyciła narzeczona. Na próbę założyłem jej skórkę z mojego OH i moje spodnie już do nie wróciły. Zegarek i pasek przepadły. Stad teraz szukam drugich porteczek dla mojej Bulovy 96A135. Jeżeli pasek by był niedostępny, to może jakieś namiary na motylka z logo Bulovy. Pasek zrobię sobie u kolegi spersonalizowany.

Proszę o wyrozumiałość mój pierwszy post, wytłumaczcie nie bijcie.  
    • By marcin.grabowski
      Witam Forumowiczów,
      W najbliższym czasie chcę uszyć własny pasek do zegarka Vintage, aby był unikatowy. Mam pytania do osób bardziej doświadczonych w szyciu, jakiej skóry użyć (świńska/ bydlęca), czy grubość 1- 1,2 mm wystarczy? Proszę o pomoc osoby, które szyją
      Pozdrawiam
    • By tymancjo
      Cześć,

Jest tutaj wiele osób, które potrafią tworzyć bardzo ładne, czy nawet świetne paski. Jak pewnie wielu z nas i mnie dopadła ochota, na spróbowanie stworzenia czegoś własnoręcznie.
      Na razie mam za sobą trzy prototypy. Jeszcze bez właściwych narzędzi do skóry (paczkę z tymi własnie odebrałem i będę je rozdziewiczał) i w oparciu o recyklingowaną skórę z dwóch starych pasków od spodni uczyniłem te oto "rękoczyny".

Pierwszy pasek alfa:
      Pojedyncza warstwa skóry, grubości około 1,5mm, cieniowana na końcach pod zrobienie oczka na teleskop i klamrę, skóra zdobyczna z paska od spodni (po jego rozcięciu po grubości, w sensie oddzielenia dwóch warstw z jakich był zrobiony):

Pasek Beta:
      Pojedyncza warstwa skóry, ale grubej, także z paska od spodni, cieniowana (sporo) na potrzeby zrobienia oczek:

Pasek Gamma:
      Podwójna warstwa skóry tej co w pasku Alfa, trochę bardziej "po bożemu" zrobiony:

A poniżej generalnie kilka ujęć całej trójki itp:

A tak generalnie, to taka kaletnicza praca jest bardzo satysfakcjonująca
      A teraz jak mam już prawilną skórę i trochę narzędzi... to dopiero będzie zabawa

Tomek
    • By As82
      Cześć !

Od kilku lat moim hobby są zegarki. W sumie wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. Zdjęcie radzieckiego zegarka marki Raketa, które przypadkiem zobaczyłem w internecie zmieniło mój punkt widzenia dotyczący hobbystów. Po prostu zakochałem się w zegarkach lub można by rzec rozbudziło to moją pasję do nich. Któregoś razu wywiązała się z tego śmieszna historia gdy przy jakiś głębszych rozmowach o rodzinie wyszła sprawa mojego pradziadka, który okazało się, że też bardzo interesował się zegarkami. Jak widać płyną w nas geny przodków i nie wiadomo w którym momencie dadzą o sobie znać. Czasami można to porównać do jakiejś choroby ,której jesteśmy nosicielami i nie wiemy kiedy się uaktywni. Analizując swoje dzieciństwo okazało się ,że zawsze zegarki zwracały moją uwagę . Ich kształty oraz dochodzące z wewnątrz odgłosy poezja dla uszu . Nagle tak wiele obrazów pojawiło się w głowie .Mogłem niemal odtworzyć z pamięci gdzie ,w jakim domu widziałem zegarki, które przykuły moją uwagę . No i od tego też zaczęły się poszukiwania pierwszych egzemplarzy do mojej kolekcji. Znalazły się w niej poljot de luxe, wostok, doxa, orienty, wszystko po dziadkach i wujkach. Następnym etapem była renowacja starych gratów, które swoje najlepsze lata mają już dawno za sobą. W dużej mierze pomógł mi w tym wykonywany zawód dzięki któremu miałem dostęp do profesjonalnych maszyn. Niestety swoje prace musiałem zaprzestać gdyż zmieniliśmy technologię chromowania i niestety chromowanie kopert stało się loterią a w tym przypadku nie ma miejsca na fuszerki. No i tak moje hobby trochę przygasło aż do momentu gdy mocno zacząłem interesować się starymi paskami do zegarów w stylu vintage. Pomyślałem więc czemu nie , przecież mogę sobie taki zrobić. No i kolejny raz popłynąłem rzeką którą prowadzą nas geny przodków. W tym wypadku okazało się że pradziadek od strony ojca zajmował się handlowaniem wyrobami ze skóry;). Może coś w tym jest, ciekawe co jeszcze przygotowali dla mnie moi przodkowie. No i tak trochę poczytałem ,dorwałem jakiś stary pasek po dziadku no i powstał mój pierwszy twór. Miał wyglądać naprawdę staro;)

Nie poddałem się i zrobiłem jeszcze jeden.

Strasznie sfiksowałem na punkcie pasków w stylu racing, zainwestowałem więc trochę w sprzęt i powstało kilka takich

Następnym krokiem było przygotowanie małego warsztatu dla nowego hobby.
      Po uporządkowaniu potrzebnych rzeczy przyszła chwila na bardziej profesjonalne paski a więc
      projekt, wzorniki i do dzieła:)

Paski powstają i hobby trwa:

Tak oto wygląda moja historia przez zegarek do paska;) Pozdrawiam wszystkich watchstraperów i zachęcam wszystkich do zmierzenia się z projektami na swój wymarzony pasek do zegarka bo jest to fajna przygoda.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.