Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krist-off

"Wakacyjne" 3 zegarki, każdy z innej bajki...

"Wakacyjne" zegarki, każdy z innej bajki  

37 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Posted (edited)
Witajcie. 
Obiecałem sobie, że w tym roku nie będę już niczego kupował, ale mam słabą silną wolę...  Żeby chociaż troszkę się opanować postanowiłem, że będzie to (póki co) jeden z trzech zupełnie różnych zegarków, które mnie zainteresowały. 
Przeznaczenie? 
Luźny, niezobowiazujący zegarek na lato... 
To, że poniższe zegarki są, każdy z zupełnie innej bajki wiem doskonale... 
Chodzi mi tylko i wyłącznie o Waszą opinię. Co byście wybrali z tej trójki właśnie jako, luźny, niezobowiazujący zegarek na lato... Zakładając, że parametry techniczne w tym WR odpowiadają mi we wszystkich. 

Edycja: udało się w końcu fotki wrzucić. :)
Ps. Komentarze miłe widziane. :)

Pozdrawiam

63c06cb5475e9e32ce7219d17834.jpeg

russian-military-vostok-komandirskie-tank-watch-211306 (1)~2.jpg

3cf582f3498c875175eaa331ed1b.jpeg

Edited by Krist-off

Zapraszam do głosowania.:)

Planuję głosy/opinie zbierać do końca maja.

Pozdrawiam. 

Zagłosowałem na Gerlacha. Wiem, jestem w mniejszości, ale ....

G-shock to kawał klocka na łapie i na lato ręka pod nim będzie się pocić. :)

Komandirskij to fajny zegarek, ale ta forma już się zdążyła opaczeć, przynajmniej forumowiczowi :)

Gerlach jest taki niebanalny i przywołuje wspomnienia, kiedy w latach głębokiej komuny przyjechała kuzynka z Kanady i takim podobnym kłuła w oczy franca; czasami chodzą mi po głowie myśli, że jeszcze takiego nie mam w kolekcji :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Dzięki.

Akurat ten G-Shock jest lekki (karbonowy), jako taki ma wagę ca 90g... Jest też mniejszy od swojego starszego brata GST B100. Można by rzec ma rozmiary akceptowalne. 

Mi się wszystkie zdjęcia wczytują wszystkie.

Cytując niektórych adminów: "Dziwne. U mnie działa..." 

:)

G-shock - bo jedyny oryginalny. 

Nostalgia za PRL i sowieckimi tankami? Coś czuję, że nudzisz się w domu i zamierzasz strollować forum :)

Ale Tudora to Ty szanuj!

11 minut temu, Krist-off napisał:

Dzięki.

Akurat ten G-Shock jest lekki (karbonowy), jako taki ma wagę ca 90g... Jest też mniejszy od swojego starszego brata GST B100. Można by rzec ma rozmiary akceptowalne.

Trochę zasugerowałem się swoim MTG  w kwestii wagi i rozmiarów. Ale zdania nie zmienię :)

5 minut temu, Zeno napisał:

Nostalgia za PRL i sowieckimi tankami?

Idąc tym tokiem rozumowania, trzeba by usunąć cały dział radzieckich czasomierzy. No nie wiem :(

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Tak na prawdę to żaden ale jeśli wybierać ze wskazanych trzech to Vostock.

G-shocki to nie moja bajka, a elektroniki miałem dwa w młodości, a nawet mam dalej ale nie darze ich sympatią. Trzymam jako pamiątkę.

Posted (edited)
33 minuty temu, Zeno napisał:

G-shock - bo jedyny oryginalny. 

Nostalgia za PRL i sowieckimi tankami? Coś czuję, że nudzisz się w domu i zamierzasz strollować forum

Akurat do czasomierzy nie mieszam ideologii i polityki... Nostalgia...? Może raczej "podobanie się" retro rozwiązań...  (To do Gerlacha). G-Shock - racja - najbardziej "oryginalny".

Ten Vostok z kolei mało " tankowy"... 

Daleki jestem od trollowania czegokolwiek.

Po prostu wszystkie mi się podobają. Powiedziałem sobie, że będzie jeden... I stąd ten "plebiscyt" . 

26 minut temu, Jędrula.wawa napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania, trzeba by usunąć cały dział radzieckich czasomierzy. No nie wiem

Ba. Na forum pojawiały się głosy, że kupowanie niemieckich "fliegerów" to w kontekście "dokonań" naszych sąsiadów pod panowaniem austriackiego akwarelisty też jest nie wporządku. A nie zapominajmy z kim oni wówczas trzymali...

Tak więc...  Pozostaje G.Gerlach... Ale zbyt "komunistyczny" ...

Czyli czysto amerykańskie "in house" pozostają i szwajcarskie... Ale... Ale... Czy szwajcarscy bankierzy nie zarabiali  na lokowaniu tam wojennych "oszczędności" co niektórych... 

Sam nie wiem, co o tym sądzić... :)

Edited by Krist-off

Fajne Komandirskie. Co to za referencja?

1 minutę temu, brz napisał:

Fajne Komandirskie. Co to za referencja?

030935

widnieje w ankiecie na górze wątku...

52 minuty temu, Krist-off napisał:

Na forum pojawiały się głosy, że kupowanie niemieckich "fliegerów" to w kontekście "dokonań" naszych sąsiadów pod panowaniem austriackiego akwarelisty też jest nie w porządku. A nie zapominajmy z kim oni wówczas trzymali...

Doprawdy pojawiły się takie głosy?

58 minut temu, Jędrula.wawa napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania, trzeba by usunąć cały dział radzieckich czasomierzy. No nie wiem :(

Doprawdy? Dlaczego? Nie ponosi cię zbytnio kontr-rewolucyjny entuzjazm?

Ale Tudora to Ty szanuj!

Faktycznie, przeoczyłem ankietę. ?

Dzięki!

Posted (edited)
1 godzinę temu, Zeno napisał:

Doprawdy pojawiły się takie głosy?

I to mnie kolega "oskarża" o próbę "strollowania" forum... ?

Doprawdy. Był temat takowy, w którym Waść się udzielałeś dość znacznie. Może mój "cytat" jest mało precyzyjny, ale doskonale oddaje ducha tamtej dyskusji...

Ps. Nie mam wpływu na pojawiajacą się miniaturkę zacnej marki... 

Edited by Krist-off

Skoro jest Kosmonauta to może i Bulova Computron? :)

Posted (edited)
40 minut temu, cordi7 napisał:

Skoro jest Kosmonauta to może i Bulova Computron? :)

Też rozważałem... Ale skoro Computron , to która wersja? A może reedycja Pulsara w bliskiej przyszłości.. . ? Na coś trzeba się zdecydować... 

Za dużo zamieszania by było... :)

Edited by Krist-off

59 minut temu, Krist-off napisał:

I to mnie kolega "oskarża" o próbę "strollowania" forum... ?

Doprawdy. Był temat takowy, w którym Waść się udzielałeś dość znacznie. Może mój "cytat" jest mało precyzyjny, ale doskonale oddaje ducha tamtej dyskusji...

Oddaje raczej Twojego ducha.

Stwierdzeniu faktu, że jakiś zegarek ma taką a nie inną przeszłość, oznacza tylko, że ma on taką, a nie inną przeszłość. Doszukiwanie się w stwierdzeniu faktu jakiejkolwiek oceny, świadczy przede wszystkim o tym, kto się tych ocen doszukuje.

Ale do rzeczy: ten Wostok - występujący pod nazwą Kommandirsky Tank Watch  :) - możesz zdtradzić, gdzie go znalazłeś z bransoletą?

Przy okazji: https://i.ebayimg.com/images/g/FFMAAOSwQGteKy0S/s-l1600.jpg

^^^ ten to jest pokręcony: ruski zegarek z naziolskim czołgiem na cyferblacie? :)

Ale Tudora to Ty szanuj!

Brałbym G-shocka, na wskroś wakacyjny, model do wszystkiego pasuje, a po wakacjach nadal można nosić. Model w zasadzie na kilka kolejnych wakacji.

58 minut temu, Krist-off napisał:

Też rozważałem... Ale skoro Computron , to która wersja? A może reedycja Pulsara w bliskiej przyszłości.. . ? Na coś trzeba się zdecydować... 

Za dużo zamieszania by było... :)

Złotą bym sobie darował a reedycja to 695 €. Kosmonauta jest spoko wiec rozumiem i szanuję wybór, mnie zawężanie nigdy się nie udaje.

9 minut temu, Zeno napisał:

Oddaje raczej Twojego ducha.

Stwierdzeniu faktu, że jakiś zegarek ma taką a nie inną przeszłość, oznacza tylko, że ma on taką, a nie inną przeszłość. Doszukiwanie się w stwierdzeniu faktu jakiejkolwiek oceny, świadczy przede wszystkim o tym, kto się tych ocen doszukuje.

Ale do rzeczy: ten Wostok - występujący pod nazwą Kommandirsky Tank Watch  :) - możesz zdtradzić, gdzie go znalazłeś z bransoletą?

Nie specjalnie oddaje. Nie uprzedzam się co do przeszłości, tylko próbuję ja zrozumieć. Radzieckie zegarki to radzieckie zegarki... Owszem. Symbolika tam jest mniejsza lub większą...  Już nawet w nazewnictwie poszczególnych marek, ale dla mnie to przede wszystkim zegarek. I przez pryzmat historii marki i zakładu na to patrzę. I nie w kontekście wielkiej polityki, tylko bardziej ludzi, którzy tworzą/tworzyli w takich a nie innych realiach. Nawiązania są czasami ważne, ale nie najważniejsze. Zależy dla kogo. Chyba, że takie dziwne jak w Twoim linku... 

Taki tekst mi się przypomniał. 

"Niepuszczone bąki unoszą się do głowy i stąd się biorą posrane pomysły." :)

Wersja z bransoletą była/jest na zagranicznym portalu na E-... oraz u polskiego "dystrybutora" rosyjskich zegarków. 

11 minut temu, cordi7 napisał:

Złotą bym sobie darował a reedycja to 695 €. Kosmonauta jest spoko wiec rozumiem i szanuję wybór, mnie zawężanie nigdy się nie udaje.

Złotą też bym odrzucił. Ale dlaczego srebrna nie ma czerwonego cyferblatu... ? Nie wiem.

Reedycja... 695 no właśnie...  Plus wyświetlacz nieco "daleki" od oryginału... I aż tak mnie nie ciągnie... Legenda Bonda jakoś tu nie działa. :)

Co do zawężania. Mam nadzieję, że się uda nie kupić wszystkich... ?

9 godzin temu, Krist-off napisał:

Chyba, że takie dziwne jak w Twoim linku...

Odszedłem wczoraj na chwile od komputera, a jak wróciłem, to żona powiedziała, że jej się ten Ribbentrop-Mołotow bardzo podoba i właśnie go sobie kupiła w prezencie na Dzień Matki:

s-l1600.jpg

Ale Tudora to Ty szanuj!

6 godzin temu, Zeno napisał:

Odszedłem wczoraj na chwile od komputera...

Cóż. Kobiety nie ogarniesz...

Kochać trzeba, nie rozumieć ?

1 minutę temu, cordi7 napisał:

Kochać trzeba, nie rozumieć 

Prawda.

Nawet jak zmienisz żonę, to i tak niczego to nie zmieni...  :)

Najpierw, to muszę wskazówki zmienić. Gdzieś są jakieś z dobrą lumą? 

Za wykolejenie wątku nie zamierzam przepraszać - to przez Ciebie mam tego nazistowsko-rosyjskiego potworka :)

Ale Tudora to Ty szanuj!