Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość fidelio

Hamilton Khaki Aviation Pilot Pioneer Mechanical - recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobra recenzja. Choć nie przepadam za tego typu kopertami i z tego względu sam zegarek jest raczej poza orbitą moich zainteresowań (chociaż rozmiar już jak najbardziej tak) - to recenzję czyta się z prawdziwą przyjemnością. 👍

Dziękuję i czekam niecierpliwie na kolejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
17 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Bardzo dobra recenzja. Choć nie przepadam za tego typu kopertami i z tego względu sam zegarek jest raczej poza orbitą moich zainteresowań (chociaż rozmiar już jak najbardziej tak) - to recenzję czyta się z prawdziwą przyjemnością. 👍

Dziękuję i czekam niecierpliwie na kolejne.

 

Dzięki 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

@fidelio a jak taki Hami wypada względem Stowy Marine którą miałeś?. Cena podobna :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Hmmm... Trudne pytanie... Zacznijmy od tego, że cena nie jest jednak podobna, jeśli mówimy o oficjalnej dystrybucji i nowych zegarkach. Na dziś, taka Stowa jaką ja miałem (werk manualny), to ponad 1000 euro. Poza tym, to jednak dwa zupełnie różne w charakterze zegarki, bo jednak Stowa to zegarek zdecydowanie bardziej elegancki. Na plus Stowy na pewno szafirowe szkiełko i barwione termicznie na niebiesko wskazówki. Dużym zas plusem Hamiltona jest WR (100m) oraz werk zapewniający 80 h rezerwy chodu, względem 38-40 h w Stowie. Jakość wykonania koperty, moim zdaniem na podobnym poziomie. Tak więc tego, najlepiej mieć ...oba 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja bardzo dobra, jak to zwykle u kolegi fidelio :)

Zdjęcia też fajnie oddają obiekt recenzji, który jest bardzo wdzięcznym zegarkiem.

Wolałbym większy rozmiar chociaż o kilka milimetrów, jak przystało na pilota, no ale nie można zadowolić wszystkich ;)

Lubię taką surową fakturę tarczy, bo nadaje ona odpowiedniego klimatu i tutaj świetnie pasuje.

Nie przeszkadza mi zastosowane szkło, jakoś nie mam z tym aż tak dużego problemu.

Dekielek słaby, nie pasuje mi do tego zegarka. Wolałbym nawiązanie do oryginału także od tej strony.

Za to na plus sygnowana koronka i zaoferowany przez producenta pasek.

Szkoda tylko, że połowę tej wysokiej ceny płacimy za nawiązanie do wątpliwej legendy :(


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ta ostatnia konstatacja wydaje się słuszna, szczególnie biorąc pod uwagę cenę modelu Khaki Field Mechanical. Co nie zmienia w mojej ocenie tego, że to naprawdę fajny i charakterny zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Dzięki za recenzję. 🙂

fidelio, czy wiesz, że Nomos ma w ofercie Tetrę Fidelio? Powinieneś ją mieć i obowiązkowo zrecenzować. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
17 minut temu, norbie napisał:

Dzięki za recenzję. 🙂

fidelio, czy wiesz, że Nomos ma w ofercie Tetrę Fidelio? Powinieneś ją mieć i obowiązkowo zrecenzować. 😉

 

Proszę 😁 Wiem 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, fajny projekt na kickstarterze z paskiem do takich zegarków 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja zamówiłem do tego Hamiego dwa canvasy od Bartona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziś też jest stosowany. Dużo tego w zegarkach Balla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyt: „Niewielka koronka została umieszczona na godzinie 3ciej. Operowanie nią, z powodu jej wymiarów nie należy do najłatwiejszych…”

Mam „wojskowego” Longinesa gdzie koronka jest chyba jeszcze mniejsza. Nakręcenie go wymaga precyzji i uwagi (czyli lekko wkurza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
Godzinę temu, Adamek234 napisał:

Super recenzja!

 

Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

świetna recenzja. Zegarek jest na mojej "liście marzeń" od dawna, wymiary idealne na mój ledwie 17.5cm nadgarstek. Od czasu do czasu robię rozeznanie w jego sprawie, ale pierwszy raz przeczytałem, jak ktoś (tzn. Autor) rozkminił wymiary podawane w sklepowych opisach. Trochę obawiam się o to wydatne szkiełko, przeczytałem gdzieś czyjąś pozakupową opinię, że mimo "biurowego" użytkowania łatwo je uszkodził i "zasiało mi się ziarno niepewności"🤔.

Dziękuję i pozdrawiam

BTW - recenzja Longines Conquest Heritage tak naładowana emocjami, że aż chcę się czytać raz za razem

Edytowane przez geniu_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      W ramach dalszej redukcji leci Oris, dobrze znany Pro pilot w bardziej komfortowej wersji - 41mm.
      Oris 01 751 7761 4065-07 6 20 07LC BIG CROWN PROPILOT BIG DATE
      Piękna granatowa tarcza, nowsza wersja z nakładanymi indeksami. Świetna luma o niebieskim kolorze.
      Zegarek na poprawnym chodzie, niewielkie, normalne ślady noszenia (zapobiegawczo 8/10).
      Pasek w dobrym stanie, jakieś tam przetarcia na klamrze.
      Zegarek z polskiej dystrybucji, zarejestrowany na myOris. Gwarancja skończyła się w styczniu 2024r (zegarek kupiony w 01.2021r).
      W komplecie Ori pasek z klamrą, komplet pudel, karty i paragon - dowód zakupu.
      Poproszę 4599zl do jakichś negocjacji.





















    • Przez Jogi
      Czołem  
      Na sprzedaż dwa zegarki, obydwa są w moim posiadaniu od nowości i obydwa zostały zakupione u autoryzowanych sprzedawców tych marek w Polsce.
      Wszelkie paski i przedmioty, które mogą być widoczne na zdjęciach, nie wchodzą w skład oferty - chyba, że w opisie danego zegarka napisałem inaczej.
       
      I. ZAMIANY
      Możliwe (w dowolnej konfiguracji zegarkowo-gotówkowej - mam jeszcze kila zegarków, których potencjalnie mógłbym się pozbyć), ale tylko na coś z poniższej listy:
      -. Sinn - 105 UTC, 103.061, EZM 13.1;
       
      II. DOSTAWA I PŁATNOŚĆ
      1. Płatność przelewem, całej kwoty, na wskazane konto. Ewentualnie gotówka przy odbiorze osobistym.
      2. Koszty pakowania i wysyłki biorę na siebie.
      3. Odbiór osobisty, w ciągu najbliższych kilku tygodni, w Rzeszowie.
       
      III. OFEROWANE ZEGARKI
      1. Certina DS Action Diver (43 mm) - SPRZEDANA
       
      2. Sinn 556A (556.014) (38.5 mm)
      Po dane techniczne odsyłam do strony producenta: https://www.sinn.de/en/Modell/556_A.htm.
      Zegarek był normalnie używany i od takiego używania pojawiły się zarysowania na bransolecie, w tym na zapięciu oraz dwa przytarcia na kopercie. Są to jednak normalne ślady używania, które w przypadku tego zegarka bardzo łatwo usunąć choćby gąbeczką do naczyń. Zegarek nie miał żadnych nieprzyjemnych przygód. Od spodu na uszach są ryski od zmiany pasków. Obydwa szkła czyściutkie, bez skaz.
       
      -stan zegarka: technicznie 10/10, wizualnie 7/10;
      - okres gwarancyjny do 29.11.2024 (w zestawie jest podbita karta gwarancyjna);
      - w zestawie jest wszystko, co dostaje się w sklepie - m. in. narzędzie do zmiany pasków i klej do gwintów;
      - wszystkie zdjęte ogniwa bransolety w zestawie (obecnie bransoleta skrócona na nadgarstek 18-18.5 cm);
      - UWAGA! Brakuje jednego wkręta do bransolety;
      Odjąłem z tego powodu jeden punkt oceny wizualnej, jednak moim zdaniem nie stanowi to żadnego problemu, chyba, że ktoś ma nadgarstek >20 cm i lubi nosić takie małe zegarki.
      - dodatkowy, skórzany pasek marki Hirsch, model Modena - praktycznie nieużywany;
      - jeżeli zainteresowany będzie chętny, to za darmo mogę dorzucić 3 paski CNS widoczne na ostatnim zdjęciu - dobrze leżą z takimi małymi zegarkami;
       
      Cena: 4350 4044 PLN
       
      Poniżej zdjęcia - 6 ostatnich zostało wykonanych dzisiaj.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez dyga222
      🔥 Hamilton Lancaster HTC🔥
      Zegarek z najlepszego rocznika czyli 1987😊
      W marcu przeszedł serwis, na gwarancji do 2025‼️ 
      Świetny pasek od Blackpawstrap, bardzo dobrej jakości i idealnie pasuje do zegarka. Zapięcie Hamilton.
      W zestawie:
      - pasek handmade z zapięciem Hamilton 
      - karta gwarancyjna Hamilton  
      - eleganckie pudełko z epoki (zamiennik)
      - dokumenty potwierdzające serwis i gwarancja serwisu
      - Mechanizm Lemania LWO 283
      - 39 mm b/k
      - Stan zegarka ostrożnie 8,5/10, normalne ślady użytkowania w postaci małych rysek na kopercie. Nic co rzuca się w oczy. Biorąc pod uwagę wiek to stan idealny.
      - Szkło bez uszkodzeń.
      Myślę że wszystko widoczne na zdjęciach, na życzenie mogę dosłać więcej.
      Cena 2999 PLN
      Odbiór osobisty mile widziany ☕
      Wysyłka do dogadania
      Możliwe allegro, olx, vinted.
      Chętnie odpowiem na wszystkie pytania











    • Przez Raff007
      Stan 10/10, nie noszony, gwarancja międzynarodowa 24 m-ce, pełen komplet z pudełkiem.
      Mechanizm : H-21 (Valjoux 7750)
      60 godzin rezerwy
      średnica koperty : 42mm
      szerokość bransolety 22mm  
      szkło : szafir z antyrefleksem
      wodoszczelność: 5 bar
      Cena 5700 5600 5400 z wysyłką, możliwy odbiór osobisty (Śląsk), wysyłka po wpłacie






       

    • Przez Jaspel
      Czołem
      Nowego właściciela szuka nietypowa zegar - Alpina - model Startimer Pilot Heritage Automatic GMT z granatową tarczą.
      Zegarek kupiony pod koniec 2021 roku, więc jest jeszcze na gwarancji i nie wymaga serwisu - wbirograf pokazał +1s/24 i amplitudę 270.
      Szkło szafir, 42mm średnicy, ok 46mm l2l,pasek 23, wewnętrzny bezel ruchomy - poruszany górną koronka, dodatkowo w środku tarczy wskaźnik GMT.
      Stan zegarka bardzo dobry (8+/10),niewielkie ślady użytkowania na kopercie,widoczne dopiero pod odpowiednim kątem. Na poprawnym chodzie ( wibrograf pokazał +1s/24h i amplituda 260).
      W zestawie wszystko co daje producent łącznie z fakturą zakupu, dodatkowo dokładam niebieski pasek Barton oraz biały Archer.
      Możliwy odbiór osobisty jak i wybrana wysyłka po wpłacie.
      Możliwe wymiany z dopłatami w obie strony - najchętniej diver.
      Odbiór Bydgoszcz 
       
      Poproszę 3500zl było, 3400 było a teraz 3200zl do negocjacji, i tak jest to dużo poniżej wartości za jakie te zegarki chodzą.
       
       
       
       
       
       
       
       

       
       
       
       
       
       

       

       
       
       
       
       
       

       
       
       
       

       

       
       
       
       
       


       

       

       
       

       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.