Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

5303 byla super a nowa wersja jest jeszcze lepsza przez klatke i COSC.

Bardzo ale to bardzo fajny zegarek - gratuluje dobrej decyzji :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, cordi7 napisał(-a):

5303 byla super a nowa wersja jest jeszcze lepsza przez klatke i COSC.

Bardzo ale to bardzo fajny zegarek - gratuluje dobrej decyzji :)

 

Powinien jeszcze uzupełnić i podziękować, bo to dzięki Tobie cordi 7 w ogóle dowiedziałem się o Serice, tak że dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pasek na nie, zegarek na tak. Fajnie się czyta posty tak przepełnione frajdą i radością z użytkowania. 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, cordi7 said:

Dla mnie pasek na nie


Powiem szczerze że widząc tylko te zdjęcia też bym tak uważał, na żywo robi naprawdę super robotę, pstryknę pewnie kiedyś bardziej odpowiednią fotkę 😉

A sam zegarek to kozak, dla mnie byłby perfekcyjny nawet jako jedynak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie non stop na nadgarstku, zdejmuje go jak idę pod prysznic, zarazem jest okazja to dokręcam sprężynę😊
Podtrzymuję to co napisałem wcześniej… sztos. 
Reszta czasomierzy może nie istnieć, no może prócz Accutron’a od Bulov’y (oczywiście tego prawilnego). 
 

IMG_4610.jpeg

IMG_4611.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Londek napisał(-a):

Praktycznie non stop na nadgarstku, zdejmuje go jak idę pod prysznic, zarazem jest okazja to dokręcam sprężynę😊
Podtrzymuję to co napisałem wcześniej… sztos. 
Reszta czasomierzy może nie istnieć, no może prócz Accutron’a od Bulov’y (oczywiście tego prawilnego). 
 

IMG_4610.jpeg

IMG_4611.jpeg

Ciekawe spostrzeżenia tym bardziej, że masz trochę fajnych zegarków. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, kornel91 said:

Ciekawe spostrzeżenia tym bardziej, że masz trochę fajnych zegarków. 


Marcin uwierz mi sam jestem w wielkim szoku, ja podchodziłem do zakupu tego zegarka sporo razy, aż w końcu przycisnąłem i przyszedł. 
Zaiskrzyło momentalnie, design bardzo mi tutaj pasuje, jest jakość, jest luma… niema daty, wszystko jak „uszyte” jak pode mnie (po samych liczbach nie powiedziałbym że może to siąść). 
Teraz około dwa miesiące na jednym chodzie, przez ten czas jest mniej niż dziesięć sekund na minusie. 
Doszło do tego, że rozmyślam nad pozbyciem się większości z kolekcji nie vintage’owych czasomierzy. 
 

A ty masz swojego ulubieńca? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją Sericę bardzo lubiłem, niemniej irytowało mnie odkręcanie koronki w celu nakręcenia mechanizmu. Jakkolwiek coraz bardziej lubię i kupuję manualne zegarki, w takim toolwatchu jak Serica moim zdaniem automat byłby lepszym rozwiązaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, beniowski said:

irytowało mnie odkręcanie koronki w celu nakręcenia


Zgadza się, nie każdemu to podpasuje. 
Dla mnie to przyjemność, sama koronka jest słusznej wielkości, ma konkretnego gripa a gwint dosłownie sam się łapie (najlepiej ze wszystkich czasomierzy jakie mam lub też miałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Londek napisał(-a):


Marcin uwierz mi sam jestem w wielkim szoku, ja podchodziłem do zakupu tego zegarka sporo razy, aż w końcu przycisnąłem i przyszedł. 
Zaiskrzyło momentalnie, design bardzo mi tutaj pasuje, jest jakość, jest luma… niema daty, wszystko jak „uszyte” jak pode mnie (po samych liczbach nie powiedziałbym że może to siąść). 
Teraz około dwa miesiące na jednym chodzie, przez ten czas jest mniej niż dziesięć sekund na minusie. 
Doszło do tego, że rozmyślam nad pozbyciem się większości z kolekcji nie vintage’owych czasomierzy. 
 

A ty masz swojego ulubieńca? 

Seweryn właśnie jak miałem mniej zegarków to chyba było łatwiej i najbardziej lubiłem Hamiltona x winda. Teraz sam nie wiem. Do pracy zakladam jeden zegarek a potem w domu zmieniam w niedzielę lubię założyć kilka sztuk 😀

Ja śpię w zegarkach w tygodniu najczęściej casio G żeby był budzik a weekend mocniejsza luma. Chyba najlepiej ostatnio mi odpowiada Christopher ward c60 300 i Oris Aquis ale też nie są to chyba ulubieńcy 😀

 

Piszę to dlatego, że tak jak napisałeś wyżej zegarek zdejmujesz pod prysznic i cały czas na ręku a ja nawet jak coś kupiłem to na ręku był może 2-3 dni a potem w rotacji. 

Pewnie żeby tak było to musiałby być to nurek jak chyba właśnie CW ale z mocniejszą jeszcze luma lub trytem i z mechanizmem z COSC z dłuższą rezerwą. 

Póki co tydzień zacznę z Nethunsem 😀

 

Serica ma mechanizm manualny jaki i jaka rezerwa?? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rotacja w czystej i niezaburzonej postaci. 
 

42 minutes ago, kornel91 said:

Piszę to dlatego, że tak jak napisałeś wyżej zegarek zdejmujesz pod prysznic


I to tylko dlatego że jest od pewnego czasu na skórze, i niewiem jak by ten pasek zareagował na codzienne moczenie. 
 

44 minutes ago, kornel91 said:

Serica ma mechanizm manualny jaki i jaka rezerwa?? 

 

Ja dokręcam mniej więcej co 24h. 


Na szybko, z neta. 
Serica is using the manually wound caliber STP1-11 with 45 hours of reserve, a hacking seconds feature, and +/- 6 seconds/day of accuracy. STP is Swiss Technology Production.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Londek napisał(-a):

Czyli rotacja w czystej i niezaburzonej postaci. 
 


I to tylko dlatego że jest od pewnego czasu na skórze, i niewiem jak by ten pasek zareagował na codzienne moczenie. 
 

 

Ja dokręcam mniej więcej co 24h. 


Na szybko, z neta. 
Serica is using the manually wound caliber STP1-11 with 45 hours of reserve, a hacking seconds feature, and +/- 6 seconds/day of accuracy. STP is Swiss Technology Production.”

Szkoda paska ale niech się dalej nosi :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Ja swoją Sericę bardzo lubiłem, niemniej irytowało mnie odkręcanie koronki w celu nakręcenia mechanizmu. Jakkolwiek coraz bardziej lubię i kupuję manualne zegarki, w takim toolwatchu jak Serica moim zdaniem automat byłby lepszym rozwiązaniem. 


W nowej wersji jest teraz automat. Koperta jest też minimalnie niższa, plus jakieś zmiany kosmetyczne. 
Czy ktoś już posiada i chciałby się pochwalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cenami też pojechali. Właśnie sprawdziłem swój rachunek z listopada 2020 roku  - 710 euro z podatkiem i dostawą. Obecna cena to 990 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, beniowski napisał(-a):

Z cenami też pojechali. Właśnie sprawdziłem swój rachunek z listopada 2020 roku  - 710 euro z podatkiem i dostawą. Obecna cena to 990 euro.

 

Doszlo COSC (koszt certyfikacji) plus 3 lata inflacji - to nadal dobra cena wg mnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 21.01.2024 o 22:45, kornel91 napisał(-a):

[...]

Serica ma mechanizm manualny jaki i jaka rezerwa?? 

 

Aktualna wersja ma mechanizm automatyczny.

 

 

11 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Z cenami też pojechali. Właśnie sprawdziłem swój rachunek z listopada 2020 roku  - 710 euro z podatkiem i dostawą. Obecna cena to 990 euro.

 

No niekoniecznie. Nowy mechanizm i chronometr, to nie mogło nic nie kosztować.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw za oko złapał mnie Denali, ale tak jakoś wyszło :), że niedawno przyjechał do mnie jednak nurek w kolorze Crystal Blue.

 

Od miesiąca mam go stale ręku, bardzo mi leży. Spostrzeżenia, którymi mogę się z Wami podzielić:

 

- kolor tarczy jest bardzo ciemny na "żywo", można powiedzieć, że prawie czarny - jak dla mnie świetnie idzie z tym "kryształowym" na bezelu (kwestia gustu)

 

- bransoleta jest zaskakująco wygodna, mogłaby być ciut grubsza (subiektywna preferencja), mechanicznie działa bardzo dobrze -> co ciekawe "dziurki" zrobione są w odstępie 3mm, czyli zdecydowanie gęściej niż np. na skórzanych paskach, co sprawia, że naprawdę dobrze można dopasować ją do ręki

 

- "chronometre" brzmi dumnie, więc chciałem sprawdzić dokładność chodu i przez ostatnie 3 tygodnie codziennie monitorowałem odchyłki i tutaj jest cios -> wahania dzienne w przedziale +/- 1s, a wynik po całych trzech tygodniach to w sumie 1s (słownie: jedna :)) sekunda straty -> mi opadła kopara, ale nie znam się za specjalnie na mechanizmach

 

Wymieniliśmy się mailami z producentem (dałem znać, że super robota). Pisali, że mają jeszcze niespodzianki na 2024, bo to ich piąty rok w grze i chcą go uczcić. Mój budżet domowy już się boi, hehe. W każdym razie markę i ich nurka mogę serdecznie polecić. Jak na razie pachnie od nich jakością (wzornictwa, podejścia, wykonania).

 

Myślę, że Denali i reszta 6190ek też na żywo będą robiły mega wrażenie.

 

IMG_20240129_100024836_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, surovytsch said:

Od miesiąca mam go stale ręku


Nie ma się co dziwić, świetnie dopasowany 👌🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do przeczytania mojej krótkiej recenzji Seriki 5303 COSC- tekst tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, nav said:

Zapraszam do przeczytania mojej krótkiej recenzji Seriki 5303 COSC- tekst tutaj


Z miłą chęcią zastąpił bym jakiś zegarek z kolekcji tym modelem. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian, Serica non stop na nadgarstku… reszta kolekcji odpoczywa. 

IMG_6095.jpeg

IMG_6096.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.