cordi7 9041 #276 Posted November 24, 2023 5303 byla super a nowa wersja jest jeszcze lepsza przez klatke i COSC. Bardzo ale to bardzo fajny zegarek - gratuluje dobrej decyzji 2 Share this post Link to post Share on other sites
nav 14580 #277 Posted November 24, 2023 38 minut temu, cordi7 napisał(-a): 5303 byla super a nowa wersja jest jeszcze lepsza przez klatke i COSC. Bardzo ale to bardzo fajny zegarek - gratuluje dobrej decyzji Powinien jeszcze uzupełnić i podziękować, bo to dzięki Tobie cordi 7 w ogóle dowiedziałem się o Serice, tak że dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam Piotr 1 Share this post Link to post Share on other sites
Londek 50958 #279 Posted January 9, 2024 Mój zegarkowy top jeżeli chodzi o wygodę i radość z noszenia 🔥 Finalnie został tak za paskowany, i powiem szczerze że bardzo mi się podoba w tej odsłonie. 10 Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9041 #280 Posted January 9, 2024 Dla mnie pasek na nie, zegarek na tak. Fajnie się czyta posty tak przepełnione frajdą i radością z użytkowania. 👍 0 Share this post Link to post Share on other sites
Londek 50958 #281 Posted January 9, 2024 1 hour ago, cordi7 said: Dla mnie pasek na nie Powiem szczerze że widząc tylko te zdjęcia też bym tak uważał, na żywo robi naprawdę super robotę, pstryknę pewnie kiedyś bardziej odpowiednią fotkę 😉 A sam zegarek to kozak, dla mnie byłby perfekcyjny nawet jako jedynak. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Londek 50958 #282 Posted January 21, 2024 Praktycznie non stop na nadgarstku, zdejmuje go jak idę pod prysznic, zarazem jest okazja to dokręcam sprężynę😊 Podtrzymuję to co napisałem wcześniej… sztos. Reszta czasomierzy może nie istnieć, no może prócz Accutron’a od Bulov’y (oczywiście tego prawilnego). 7 Share this post Link to post Share on other sites
kornel91 93008 #283 Posted January 21, 2024 11 godzin temu, Londek napisał(-a): Praktycznie non stop na nadgarstku, zdejmuje go jak idę pod prysznic, zarazem jest okazja to dokręcam sprężynę😊 Podtrzymuję to co napisałem wcześniej… sztos. Reszta czasomierzy może nie istnieć, no może prócz Accutron’a od Bulov’y (oczywiście tego prawilnego). Ciekawe spostrzeżenia tym bardziej, że masz trochę fajnych zegarków. 0 Pozdrawiam Marcin/kornel91 Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos Share this post Link to post Share on other sites
Londek 50958 #284 Posted January 21, 2024 11 minutes ago, kornel91 said: Ciekawe spostrzeżenia tym bardziej, że masz trochę fajnych zegarków. Marcin uwierz mi sam jestem w wielkim szoku, ja podchodziłem do zakupu tego zegarka sporo razy, aż w końcu przycisnąłem i przyszedł. Zaiskrzyło momentalnie, design bardzo mi tutaj pasuje, jest jakość, jest luma… niema daty, wszystko jak „uszyte” jak pode mnie (po samych liczbach nie powiedziałbym że może to siąść). Teraz około dwa miesiące na jednym chodzie, przez ten czas jest mniej niż dziesięć sekund na minusie. Doszło do tego, że rozmyślam nad pozbyciem się większości z kolekcji nie vintage’owych czasomierzy. A ty masz swojego ulubieńca? 1 Share this post Link to post Share on other sites
beniowski 10023 #285 Posted January 21, 2024 Ja swoją Sericę bardzo lubiłem, niemniej irytowało mnie odkręcanie koronki w celu nakręcenia mechanizmu. Jakkolwiek coraz bardziej lubię i kupuję manualne zegarki, w takim toolwatchu jak Serica moim zdaniem automat byłby lepszym rozwiązaniem. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Londek 50958 #286 Posted January 21, 2024 3 minutes ago, beniowski said: irytowało mnie odkręcanie koronki w celu nakręcenia Zgadza się, nie każdemu to podpasuje. Dla mnie to przyjemność, sama koronka jest słusznej wielkości, ma konkretnego gripa a gwint dosłownie sam się łapie (najlepiej ze wszystkich czasomierzy jakie mam lub też miałem. 0 Share this post Link to post Share on other sites
kornel91 93008 #287 Posted January 21, 2024 12 minut temu, Londek napisał(-a): Marcin uwierz mi sam jestem w wielkim szoku, ja podchodziłem do zakupu tego zegarka sporo razy, aż w końcu przycisnąłem i przyszedł. Zaiskrzyło momentalnie, design bardzo mi tutaj pasuje, jest jakość, jest luma… niema daty, wszystko jak „uszyte” jak pode mnie (po samych liczbach nie powiedziałbym że może to siąść). Teraz około dwa miesiące na jednym chodzie, przez ten czas jest mniej niż dziesięć sekund na minusie. Doszło do tego, że rozmyślam nad pozbyciem się większości z kolekcji nie vintage’owych czasomierzy. A ty masz swojego ulubieńca? Seweryn właśnie jak miałem mniej zegarków to chyba było łatwiej i najbardziej lubiłem Hamiltona x winda. Teraz sam nie wiem. Do pracy zakladam jeden zegarek a potem w domu zmieniam w niedzielę lubię założyć kilka sztuk 😀 Ja śpię w zegarkach w tygodniu najczęściej casio G żeby był budzik a weekend mocniejsza luma. Chyba najlepiej ostatnio mi odpowiada Christopher ward c60 300 i Oris Aquis ale też nie są to chyba ulubieńcy 😀 Piszę to dlatego, że tak jak napisałeś wyżej zegarek zdejmujesz pod prysznic i cały czas na ręku a ja nawet jak coś kupiłem to na ręku był może 2-3 dni a potem w rotacji. Pewnie żeby tak było to musiałby być to nurek jak chyba właśnie CW ale z mocniejszą jeszcze luma lub trytem i z mechanizmem z COSC z dłuższą rezerwą. Póki co tydzień zacznę z Nethunsem 😀 Serica ma mechanizm manualny jaki i jaka rezerwa?? 0 Pozdrawiam Marcin/kornel91 Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos Share this post Link to post Share on other sites
Londek 50958 #288 Posted January 21, 2024 Czyli rotacja w czystej i niezaburzonej postaci. 42 minutes ago, kornel91 said: Piszę to dlatego, że tak jak napisałeś wyżej zegarek zdejmujesz pod prysznic I to tylko dlatego że jest od pewnego czasu na skórze, i niewiem jak by ten pasek zareagował na codzienne moczenie. 44 minutes ago, kornel91 said: Serica ma mechanizm manualny jaki i jaka rezerwa?? Ja dokręcam mniej więcej co 24h. Na szybko, z neta. „Serica is using the manually wound caliber STP1-11 with 45 hours of reserve, a hacking seconds feature, and +/- 6 seconds/day of accuracy. STP is Swiss Technology Production.” 1 Share this post Link to post Share on other sites
kornel91 93008 #289 Posted January 22, 2024 6 godzin temu, Londek napisał(-a): Czyli rotacja w czystej i niezaburzonej postaci. I to tylko dlatego że jest od pewnego czasu na skórze, i niewiem jak by ten pasek zareagował na codzienne moczenie. Ja dokręcam mniej więcej co 24h. Na szybko, z neta. „Serica is using the manually wound caliber STP1-11 with 45 hours of reserve, a hacking seconds feature, and +/- 6 seconds/day of accuracy. STP is Swiss Technology Production.” Szkoda paska ale niech się dalej nosi 1 Pozdrawiam Marcin/kornel91 Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos Share this post Link to post Share on other sites
ewaryst666 73 #290 Posted January 22, 2024 12 godzin temu, beniowski napisał(-a): Ja swoją Sericę bardzo lubiłem, niemniej irytowało mnie odkręcanie koronki w celu nakręcenia mechanizmu. Jakkolwiek coraz bardziej lubię i kupuję manualne zegarki, w takim toolwatchu jak Serica moim zdaniem automat byłby lepszym rozwiązaniem. W nowej wersji jest teraz automat. Koperta jest też minimalnie niższa, plus jakieś zmiany kosmetyczne. Czy ktoś już posiada i chciałby się pochwalić? 0 Share this post Link to post Share on other sites
beniowski 10023 #291 Posted January 22, 2024 Z cenami też pojechali. Właśnie sprawdziłem swój rachunek z listopada 2020 roku - 710 euro z podatkiem i dostawą. Obecna cena to 990 euro. 0 Share this post Link to post Share on other sites
cordi7 9041 #292 Posted January 22, 2024 45 minut temu, beniowski napisał(-a): Z cenami też pojechali. Właśnie sprawdziłem swój rachunek z listopada 2020 roku - 710 euro z podatkiem i dostawą. Obecna cena to 990 euro. Doszlo COSC (koszt certyfikacji) plus 3 lata inflacji - to nadal dobra cena wg mnie. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Sierżant Julian 1926 #293 Posted January 22, 2024 (edited) W dniu 21.01.2024 o 22:45, kornel91 napisał(-a): [...] Serica ma mechanizm manualny jaki i jaka rezerwa?? Aktualna wersja ma mechanizm automatyczny. 11 godzin temu, beniowski napisał(-a): Z cenami też pojechali. Właśnie sprawdziłem swój rachunek z listopada 2020 roku - 710 euro z podatkiem i dostawą. Obecna cena to 990 euro. No niekoniecznie. Nowy mechanizm i chronometr, to nie mogło nic nie kosztować. Edited January 22, 2024 by Sierżant Julian 0 Share this post Link to post Share on other sites
surovytsch 22 #294 Posted January 30, 2024 Najpierw za oko złapał mnie Denali, ale tak jakoś wyszło , że niedawno przyjechał do mnie jednak nurek w kolorze Crystal Blue. Od miesiąca mam go stale ręku, bardzo mi leży. Spostrzeżenia, którymi mogę się z Wami podzielić: - kolor tarczy jest bardzo ciemny na "żywo", można powiedzieć, że prawie czarny - jak dla mnie świetnie idzie z tym "kryształowym" na bezelu (kwestia gustu) - bransoleta jest zaskakująco wygodna, mogłaby być ciut grubsza (subiektywna preferencja), mechanicznie działa bardzo dobrze -> co ciekawe "dziurki" zrobione są w odstępie 3mm, czyli zdecydowanie gęściej niż np. na skórzanych paskach, co sprawia, że naprawdę dobrze można dopasować ją do ręki - "chronometre" brzmi dumnie, więc chciałem sprawdzić dokładność chodu i przez ostatnie 3 tygodnie codziennie monitorowałem odchyłki i tutaj jest cios -> wahania dzienne w przedziale +/- 1s, a wynik po całych trzech tygodniach to w sumie 1s (słownie: jedna ) sekunda straty -> mi opadła kopara, ale nie znam się za specjalnie na mechanizmach Wymieniliśmy się mailami z producentem (dałem znać, że super robota). Pisali, że mają jeszcze niespodzianki na 2024, bo to ich piąty rok w grze i chcą go uczcić. Mój budżet domowy już się boi, hehe. W każdym razie markę i ich nurka mogę serdecznie polecić. Jak na razie pachnie od nich jakością (wzornictwa, podejścia, wykonania). Myślę, że Denali i reszta 6190ek też na żywo będą robiły mega wrażenie. 8 Share this post Link to post Share on other sites
Londek 50958 #295 Posted January 31, 2024 Bez zmian 🤩 5 Share this post Link to post Share on other sites
Londek 50958 #296 Posted January 31, 2024 17 hours ago, surovytsch said: Od miesiąca mam go stale ręku Nie ma się co dziwić, świetnie dopasowany 👌🏻 0 Share this post Link to post Share on other sites
nav 14580 #297 Posted February 3, 2024 Zapraszam do przeczytania mojej krótkiej recenzji Seriki 5303 COSC- tekst tutaj 4 Share this post Link to post Share on other sites
Londek 50958 #298 Posted February 3, 2024 4 minutes ago, nav said: Zapraszam do przeczytania mojej krótkiej recenzji Seriki 5303 COSC- tekst tutaj Z miłą chęcią zastąpił bym jakiś zegarek z kolekcji tym modelem. 0 Share this post Link to post Share on other sites
evilym 8105 #299 Posted February 4, 2024 I komentarz od Fratello https://www.fratellowatches.com/elegance-meets-accuracy-going-forward-all-of-sericas-watches-will-be-cosc-certified-chronometers/ 1 Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610 Share this post Link to post Share on other sites
Londek 50958 #300 Posted February 24, 2024 U mnie bez zmian, Serica non stop na nadgarstku… reszta kolekcji odpoczywa. 6 Share this post Link to post Share on other sites