Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zaratsu

Tudor Black Bay 41 vs Omega Aqua Terra

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie, stanąłem przed ciężkim wyborem i chciałbym się poradzić.

Tudor Black Bay 41 czy Omega Aqua Terra?

Oba czarne (niebieska AT, która jest moim ulubionym wariantem ma obecnie jakieś chore ceny), oba na bransolecie.

Tudor wydaje mi się też trochę bardziej uniwersalny - o wiele lepiej pasują do niego aftermarketowe paski i NATO.

Wiem, że w temacie specyfikacji i postrzegania marki Omega zjada Tudora na śniadanie. I właściwie tym stwierdzeniem można zamknąć temat, gdyby nie patrzyć na kwestie finansowe.

Tudora można znaleźć nowego na chrono24 od zaufanych dealerów z UE za około 10 000 PLN. Używana, kilkuletnia AT to wydatek rzędu 13000 PLN.

Do tego koszty serwisowania. Mam wrażenie, że przegląd Omegi będzie o wiele droższy niż Tudora, chociaż różnie bywa - proszę o weryfikację.

 

Wiecie czy polscy dealerzy Tudora są skłonni do konkurowania z dealerami z chrono24?

 

Jak sądzicie?


Fotki z internetu.

 

1293157658_wybr.thumb.jpg.fe2a1caae042e2a44346c9b2c1952392.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AT, bo bardziej uniwersaly i nie ma wskazówek "snow flake", których nie lubię. I ma datę z ramką 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zdecydowanie AT. Tudor w tym porównaniu to taki bidulek - pod każdym względem za wyjątkiem może ceny.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szuwi napisał:

Dla mnie AT, bo bardziej uniwersaly i nie ma wskazówek "snow flake", których nie lubię. I ma datę z ramką 😉

Snów flake mi nie przeszkadza, a w kwestii uniwersalności uważam, że jest remis.

 

6 minut temu, mario1971 napisał:

Z tych dwóch zdecydowanie AT. Tudor w tym porównaniu to taki bidulek - pod każdym względem za wyjątkiem może ceny.

No właśnie. Jakieś trzy tysiące różnicy, Tudor nowy, z gwarancją, Omega używana i z potencjalnymi problemami. W tej generacji jest już cal. 8500. Raczej nie powinien sprawiać problemów, ale jest znacznie bardziej skomplikowany od tego z Tudora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem AT od biedy nawet do garnituru założysz, a BB (znowu IMO) nie. Więc AT jest bardziej uniwersalny. Przy różnicy 3k i zakładając, że AT full set, wolałbym używane AT od nowego BB.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kocham styl BB ale ... AT ma datę. Zależy do czego masz ten zegarek nosić.

AT ma lepszy mechanizm (BB 41 to chyba jeszcze ETA?) ale przegląd droższy.

Biorąc wszystko pod uwagę chyba bym się skłaniał ku Omedze, mimo że 2,3 mm grubsza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pojedynek, choć dla mnie z tej dwójki zdecydowanie AT. To bardzo fajny model Omegi.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4:0 dla Omegi :)

Przyznam, że już wysłałem nawet dane do zakupu AT w jednym z polskich sklepów, ale powstrzymała mnie kwestia odkupu mojego zegarka. Żałuję tylko, że tak ciężko znaleźć niebieska w rozsądnych pieniądzach, bo wyjątkowo mi się podoba.

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szuwi napisał:

Czarna jest bardziej uniwersalna niż niebieska... 😉

Wiem, ale niebieska jest hipnotyzująco piękna. Mam wrażenie, że mógłbym na nią patrzyć bez końca. No i Bond ja nosił :) A czarna z pionowym wzorem? Trochę nudna.

 

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zaratsu napisał:

Wiem, ale niebieska jest hipnotyzująco piękna. Mam wrażenie, że mógłbym na nią patrzyć bez końca. A czarna z pionowym wzorem? Trochę nudna.

Czarna z pionową boazerią ma (chyba) datę na "6", więc jest bardziej symetryczna. Ja mógłbym nosić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam dla Ciebie standardową radę na tym forum😀. Skoro już przekonałeś się, że to jednak Omega, wstrzymaj się i dozbieraj do niebieskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol
5 hours ago, Zaratsu said:

Do tego koszty serwisowania. Mam wrażenie, że przegląd Omegi będzie o wiele droższy niż Tudora, chociaż różnie bywa - proszę o weryfikację.

 

Od pewnego poziomu, koszt serwisu marek luksusowych jest podobny, nie wiem ile dokładnie kosztuje przegląd Ety Tudora, ale nie spodziewałbym się żeby był znacząco niższy od przeglądu Omegi.

 

5 hours ago, Zaratsu said:

Oba czarne (niebieska AT, która jest moim ulubionym wariantem ma obecnie jakieś chore ceny), oba na bransolecie.

 

gdyby nie patrzyć na kwestie finansowe.

 

Tudora można znaleźć nowego na chrono24 od zaufanych dealerów z UE za około 10 000 PLN. Używana, kilkuletnia AT to wydatek rzędu 13000 PLN.

 

W kwestiach finansowych to za AT zapłacisz trochę więcej, ale przy sprzedaży raczej nie stracisz. W przypadku  akurat tego BB to negocjuj cenę jak lew, bo tego co zapłacisz raczej nie odzyskasz przy sprzedaży.

W kwestii uniwersalności AT wygrywa 10:0.

 

Pojedynek jak dla mnie rozstrzygnięty praktycznie na starcie.

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał:

Czarna z pionową boazerią ma (chyba) datę na "6", więc jest bardziej symetryczna. Ja mógłbym nosić. 

W pionowej boazerii data na trzeciej. W poziomej klepce jest na szóstej😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał:

Czarna z pionową boazerią ma (chyba) datę na "6", więc jest bardziej symetryczna. Ja mógłbym nosić. 

Czwarta (aktualna) generacja ma poziomą boazerię i datę na "6". Na zdjęciach jest druga. Pionowa boazerię mają gen 2 i 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos też na AT. I to właśnie na niebieską. Niebieskie tarcze są piękne a AT w tym kolorze wygląda świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RysiekOchodzki napisał:

W pionowej boazerii data na trzeciej. W poziomej klepce jest na szóstej😀.

Ok - omega to nie moja "cup of tea", a poza tym po czwartym piwie nawet ja mogę się mylić 🙂 Dzięki za poprawienie mojego babola 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, vitriol napisał:

Od pewnego poziomu, koszt serwisu marek luksusowych jest podobny, nie wiem ile dokłądnie kosztuje przegląd Ety Tudora, ale nie spodziewałbym się żeby był znacząco niższy od przeglądu Omegi.

Zauważyłem w przypadku mojego Taga Carrery na Sellicie SW-200. W Trufey przegląd chyba sporo ponad 1000 PLN, a w innych, dobrych serwisach koło 500 PLN (co tez uważam za lekka przesadę, ale z drugiej strony kompensują sobie w tej cenie ryzyko uszkodzenia np. tarczy, która tania nie jest).

 

No ale przynajmniej przegladu Tudora podejmie się niezależny serwis. Omega musi trafić do Autoryzowanego punktu.

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szuwi napisał:

Ok - omega to nie moja "cup of tea", a poza tym po czwartym piwie nawet ja mogę się mylić 🙂 Dzięki za poprawienie mojego babola 

Oj tam, od razu babol. A ile to człowiek się namierzył tych AT zanim skończył z Explorerem😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, RysiekOchodzki napisał:

Oj tam, od razu babol. A ile to człowiek się namierzył tych AT zanim skończył z Explorerem😉

 

I dobrze skończył - obaj o tym wiemy 😉 Ja mam 300m i rozważałem Globemastera, ale Ex nie dopuszcza innych EDC na nadgarstek 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor ma fajne zegarki - za Advisora dałbym się pokroić (kto chce nerkę regularnie płukaną piwem?) - ale BB to tylko półśrodek. Omega AT to zegarek ostateczny - nawet jak do garniaka zakładasz Patka, czy AP - to Omega AT może służyć jako toolwatch.

Omega AT.

Niebieska :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Zeno dobrze pisze. AT robi robotę. Dla mnie jeszcze ze stajni Tudora fajny jest Ranger (tańszy od Advisora, którego kiedyś prawie kupiłem).

Jeżeli kupujesz na dożywocie, to bierz to, co Ci się podoba. Na forum większość z nas po jakimś czasie sprzedaje, by kupić coś nowego, więc jesteśmy spaczeni 🙂 A utrata wartości nowego BB i używanej AT jest bardzo inna, na korzyść tego ostatniego zegarka, oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szuwi napisał:

A utrata wartości nowego BB i używanej AT jest bardzo inna, na korzyść tego ostatniego zegarka, oczywiście. 

Tomku, cóż za nietuzinkowy zwrot ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko weźcie ood uwagę ze starsza wersje AT z ramka , czarna czy szara, na bransie  dostanie się za ok. 13, natomiast niebieska z ramka to

zs świecą szukać , a jeżeli się trafi to ok. 20k. Wersje brąz ramki to ok. 16k . Pisze oczywiście o pełnych setach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, mario1971 napisał:

Tomku, cóż za nietuzinkowy zwrot ;)

Heh. Palce nie nadążają za umysłem... kilka piw i drinków, i mamy takiego potworka 🙂 Na szczęście OP jest chyba (przynajmniej teraz) sprawniejszy umysłowo, niż ja 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.