Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
czasik

Historia Fabryki Zegarow JUNGHANS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !!! 

Mam przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie w tematyce zegarowo-zegarkowej . Będzie to spotkanie z autorem książki Historia Fabryki Zegarow JUNGHANS Panem Łukaszem Białym oraz z Junghans Polska Panią Renatą Cichocką .

Start godzina 18.00 Szyb Bończyk ul.Bończyka13 Mysłowice 

plakat_mały.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miłe, że nas zapraszasz. Ale jak się domyślasz, zegarowcy średnio lubią Junghansa. Nie tyle za to, co produkowali, ale za zarżnięcie kilku wybitnych firm zegarowych. Rescha, Hallera, VFU - Beckera, Lenzkircha itd. ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tą miłością różnie bywa. Gdyby nie Junghans to świat kiwaków byłby bardzo bardzo ubogi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę że to napisał moderator😌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, shreq napisał(-a):

Nie wierzę że to napisał moderator😌

 Bo?

 

Nie zarżnęli?

I co ma to tego, że moderator?

31 minut temu, kobas napisał(-a):

No z tą miłością różnie bywa. Gdyby nie Junghans to świat kiwaków byłby bardzo bardzo ubogi. 

 

A gdyby nie Mattel, świat byłby uboższy o Barbie i Kena. :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wypowiedziałeś się też w moim imieniu i napisałeś nieprawdę. Ja akurat lubię tą markę. Jako moderator powinieneś być bezstronny w stosunku do każdej firmy, jeżeli masz swoje preferencje zegarowe, to pisz we własnym imieniu.

Dla mnie ten wpis jest prowokacyjny i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę napisał ... ale takie są prawa wolnego rynku. GB też połknął kilka firemek. Ale Junghans zrobił to dość drapieżnie ...

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Publiczne pouczanie to niezbyt miły zwyczaj.

Zatem napiszę we własnym imieniu, skoro tak to odebrałeś. Junghans to szwarcwaldzka zaraza. Zegarmistrzowski covid. To, co innowacyjnego wnieśli na początku XX wieku, to przede wszystkim patenty czasowych zapalników Arthura Junghansa. No i skuteczne metody wykańczania słabszej konkurencji wraz ze wszystkimi ludźmi w miastach z nią związanymi. Odsyłam do artykułów Rafała Wietrzyńskiego o Freiburgu w latach międzywojennych.

Obecnie robią całkiem sympatyczne zegarki. Ale to już całkiem inna historia.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam historię zegarmistrzostwa wystarczająco.

3 godziny temu, tarant napisał(-a):

Ale jak się domyślasz, zegarowcy średnio lubią Junghansa.

O tą prawdę mi chodziło!

 

To wygląda na krecią robotę, i to na dzień przed spotkaniem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, shreq napisał(-a):

Znam historię zegarmistrzostwa wystarczająco.

O tą prawdę mi chodziło!

 

To wygląda na krecią robotę, i to na dzień przed spotkaniem!

 

Duchy Gustava  i Lorenza mnie podkupiły. ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Junghans Polska
9 godzin temu, tarant napisał(-a):

 

Duchy Gustava  i Lorenza mnie podkupiły. ;)

 

dzień dobry. Takie wpisy wystawiają opinię ich autorowi i są czytelne dla wszystkich czytających to dziś, w 2021 roku.
Ciekawe jednak że taka osoba jest moderatorem 🍻🍻🍻 Ten wątek można uznać za wyczerpany. Over.

 

Zapraszam dziś wieczorem do Mysłowic. Przygotowałam parę ciekawych rzeczy, pakujemy właśnie katalogi, te z tego roku, jak i starsze. 
Razem z p.Łukaszem pokażemy Wam jaki był i jaki jest dziś #Junghans 🙂 Szanujemy historię ale świat idzie naprzód i bardzo dobrze!

pozdrawiam serdecznie 
Renata Cichocka
@JunghansPolska

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Junghans Polska napisał(-a):

 

dzień dobry. Takie wpisy wystawiają opinię ich autorowi i są czytelne dla wszystkich czytających to dziś, w 2021 roku.
Ciekawe jednak że taka osoba jest moderatorem 🍻🍻🍻 Ten wątek można uznać za wyczerpany. Over.

 

Zapraszam dziś wieczorem do Mysłowic. Przygotowałam parę ciekawych rzeczy, pakujemy właśnie katalogi, te z tego roku, jak i starsze. 
Razem z p.Łukaszem pokażemy Wam jaki był i jaki jest dziś #Junghans 🙂 Szanujemy historię ale świat idzie naprzód i bardzo dobrze!

pozdrawiam serdecznie 
Renata Cichocka
@JunghansPolska

 

 

 

Bardzo proszę o darowanie sobie ataków ad personam. Podstawy netykiety i regulaminu tego forum nie powinny być obce osobie na Pani stanowisku. Ale jakoś mnie to nie dziwi...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przy tej okazji zauważyć, że Firma Junghans przedłużyła o ok. 25 lat produkcję budzików w Mera- Poltik, przenosząc produkcję do Polski. Wiele osób, licytując na aukcjach budziki Junghans, wyprodukowane po 1976 r. nie zdaje sobie sprawy, że są to faktycznie budziki wyprodukowane w Łodzi.

Pozdrawiam. Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo lubię wyroby Junghansa-szczególnie w stylu secesji. Mieli bardzo dobrych projektantów. A każda dobra firma próbuje osłabić konkurencję, to wilcze prawa rynku i ekonomii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Junghans Polska
51 minut temu, tarant napisał(-a):

 

Bardzo proszę o darowanie sobie ataków ad personam. Podstawy netykiety i regulaminu tego forum nie powinny być obce osobie na Pani stanowisku. Ale jakoś mnie to nie dziwi...

Kto sieje wiatr ten zbiera burzę. 
pozdrawiam.
Renata Cichocka

 

42 minuty temu, Marek Szajerka napisał(-a):

Warto przy tej okazji zauważyć, że Firma Junghans przedłużyła o ok. 25 lat produkcję budzików w Mera- Poltik, przenosząc produkcję do Polski. Wiele osób, licytując na aukcjach budziki Junghans, wyprodukowane po 1976 r. nie zdaje sobie sprawy, że są to faktycznie budziki wyprodukowane w Łodzi.

Pozdrawiam. Marek


witam Panie Marku
to jest bardzo ciekawy wątek. odpowiem na Pana wiadomość jeszcze w tym tygodniu. Miłego dnia!

Edytowane przez Junghans Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy moi nie temu miał służyć ten wątek każdy ma prawo do własnego zdania ale też na pewno nie powinien się nikt za nikogo wypowiadać.  Historie warto poznać i tym bardziej skierowane tego typu spotkanie jest do osób które będą chciały poszerzyć/uzupełnić swoją wiedzę lub jej brak na temat firmy Junghans. 

Pozdrawiam wszystkich i czekam na zainteresowanych dzisiaj w Mysłowicach 

Ps. Piotrze mimo wszystko pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Junghans Polska napisał(-a):

 

dzień dobry. Takie wpisy wystawiają opinię ich autorowi i są czytelne dla wszystkich czytających to dziś, w 2021 roku.
Ciekawe jednak że taka osoba jest moderatorem 🍻🍻🍻 Ten wątek można uznać za wyczerpany. Over.

 

Zapraszam dziś wieczorem do Mysłowic. Przygotowałam parę ciekawych rzeczy, pakujemy właśnie katalogi, te z tego roku, jak i starsze. 
Razem z p.Łukaszem pokażemy Wam jaki był i jaki jest dziś #Junghans 🙂 Szanujemy historię ale świat idzie naprzód i bardzo dobrze!

pozdrawiam serdecznie 
Renata Cichocka
@JunghansPolska

 

 

Szanowna Pani ... Proszę o informację co firma Junghans uczyniła z bogatymi archiwami dokumentacji przejmowanych firm z zaglebia produkcyjnego Freiburg/Schlesien... I nie tylko ... Rozumiem, że są one dostępne do wglądu w siedzibie firmy Junghans, prawda?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Szanowna Pani ... Proszę o informację co firma Junghans uczyniła z bogatymi archiwami dokumentacji przejmowanych firm z zaglebia produkcyjnego Freiburg/Schlesien... I nie tylko ... Rozumiem, że są one dostępne do wglądu w siedzibie firmy Junghans, prawda?



.... też bym chciał poznać odpowiedź na to pytanie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ubolewam nad brakiem możliwości uczestniczenia w spotkaniu, niestety pielęgnuję paskudny Covid na Wyspie...

To świetne wydarzenie dla miłośników zegarów. Mam nadzieję, że materiały z konferencji i książka będą dostępne również później. Zapisuję się natychmiast, Damian, bardzo proszę, pamiętaj o mnie 😁. Jakby jeszcze Autor był uprzejmy podpisać egzemplarz... 
A troszkę prywaty uprawiając: dołączam się do prośby Kiniola, nieśmiało wrzucając temat dokumentacji, dotyczącej pożarcia Gebruder Resch przez Junghansa. Akurat się Reschami pasjonuję od lat, a oficjalnych źródeł w obszarze publicznym- zero. Jakby gdzieś, ktoś, coś, temat się przewinął, jakieś papiery wypłynęły, to zwróćcie uwagę, proszę. 

 

Gorące serce w "obronie" firmy jest dla mnie zrozumiałe u jej przedstawicielki, podziwiam oddanie i troskę również o nasze forum, oraz ochoczą pomoc w dyscyplinowaniu niesfornych moderatorów. Dowcip i cienka ironia ma się ostatnio licho i nie jest w cenie, więc surowy odpór jak najbardziej na czasie. Dziękuję (oczywiście w swoim imieniu). 

 

I na koniec: zupełnie nie wiem czemu stara anegdota Franca Fiszera mi się przypomniała.
Gdy artysta słynny, malując kolejną wersję Stwórcy, już się w swym hiperwzmożeniu religijnym nakręcił ponad miarę, Dobry Bóg z Nieba wychynął i zagrzmiał: Ty mnie Styka nie maluj na kolanach, ty mnie maluj dobrze! 
Wiedzy Wam na spotkaniu nie zabraknie, więc życzę jeno dużo uśmiechu 🙂

Pozdrawiam Koleżeństwo bardzo ciepło, prawie już zdrowy

Fibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na całkiem sam koniec, czy będą fajerwerki?

 

post-6402-0-58004700-1409246285.jpg.cc74a8cd5ab0cd7a61825fded5197907.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Junghans Polska
23 godziny temu, kiniol napisał(-a):

Szanowna Pani ... Proszę o informację co firma Junghans uczyniła z bogatymi archiwami dokumentacji przejmowanych firm z zaglebia produkcyjnego Freiburg/Schlesien... I nie tylko ... Rozumiem, że są one dostępne do wglądu w siedzibie firmy Junghans, prawda?

 

witam serdecznie
dziękuję za pytanie ale nie do mnie proszę je adresować.
Dla przypomnienia, reprezentuję markę Junghans w Polsce od 2014 r. i zajmuję się głównie jej aktualną ofertą.
Proszę szukać odpowiedzi na swoje pytanie
1. w archiwum J. na miejscu w Schramberg,
2. w bogatych zbiorach regionu Schwarzwald Junghans Muzeum Terrassenbau link tu:
https://www.junghans-terrassenbau-museum.de/ 
3. lub w ciągle aktualizowanych, publicznie dostępnych zbiorach archiwalnych J. link tu: https://junghansarchiv.de/ 

Mam nadzieję że wyczerpałam ten wątek. Pozdrawiam i dobrego dnia. RC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, jako sprawny sprzedazowiec, Pani z mojego pytania wybrnęła... Otóż pragnę Panią poinformować, że firma Junghans przejmując kolejno producentów zegarów, niszczyła metodycznie archiwa tych firm ... Tak, tak, by ślad po nich zaginął... Zamiast czerpać z ich spuścizny, po prostu wszystko zniszczyli. Po to by pozostać takim Volkswagenem lub Trabantem zegarmistrzostwa. Nie ma się co oszukiwać, Junghans nie wniósł absolutnie nic do historii i rozwoju zegarmistrzostwa, produkując tani wyrób dla ludu, którym zalał ówczesny rynek. Czy ktoś słyszał o regulatorach Junghans, albo mechanicznych zegarach Junghansa z centralna sekundą? 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, trochę Cię nie rozumiem. Sam nie wiem dla czego staję w obronie tej marki, bo naręcznych nie noszę, a pozostałe nie pasują do profilu mojego zbieractwa. Po prostu przyzwoitość nakazuje mi nie godzić się na potępianie wszystkiego i wszystkich do końca ich dni, tylko dla tego że ich przodek zachowywał się jak buc. Junghans zapłacił już za to, bo sam został przejęty, wchłonięty, i sprzedany. Rozumiem, gdyby te archiwa istniały i Junghans by je chował i utajniał. Ale ich nie ma! I nic tego faktu nie zmieni. Obecny właściciel nawet nie jest z branży zegarkowej, tylko motoryzacyjnej a firmę uratował dla lokalnej społeczności. Tak wiem! Brzmi to jak slogan reklamowy, a gość ma z tego biznes. No i co z tego? Ja też cieszę się gdy uda mi się zrobić coś fajnego i przy tym zarobić. To grzech?

Na tym forum, nie ma wielu którzy cieszyli by się takim szacunkiem (w tym moim) i renomą jak Ty i tym bardziej te wypowiedzi mogą zaszkodzić wizerunkowi firmy i ludziom którzy w niej pracują. A przecież oni niczemu nie są winni!

 

Domyślam się że nie powinienem pisać tego publicznie, ale w tedy nic by to nie zmieniło i ten temat został by w takim stanie jakim jest -czyli żałosnym

Mam nadzieję że mnie za bardzo nie opieprzysz😄 a jeżeli w tym poście czymś uraaziłem to przepraszam!

Życzę wszystkim miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 10:39, kiniol napisał(-a):

Szanowna Pani ... Proszę o informację co firma Junghans uczyniła z bogatymi archiwami dokumentacji przejmowanych firm z zaglebia produkcyjnego Freiburg/Schlesien... I nie tylko ... Rozumiem, że są one dostępne do wglądu w siedzibie firmy Junghans, prawda?


Hmmm... no ja nie mam wiedzy na ten temat, ale gdyby ktoś dał znać, czy te archiwa fizycznie są (?) będą dostępne (?) - byłoby supper. JH widzę ostał się... ten XIX wieczny również. Pytanie czy doq z Freiburga tez sie ostała ? czy nie bardzo ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.