Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Mój upragniony 💩 UAZ...

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Na zdjęciu nieźle wygląda :)


Bo on jest uroczy. Tylko kawał zgniłka i kupa złomu ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pmwas napisał(-a):

Owszem, ale trzeba ręcznie, bo tez się nagrzeje

No bez przesady, od razu się nie rozdupcy..

Musiałby się czerwony zrobić od temperatury  - weź zrób sobie test: nalej do zakrętki słoikowej PB, weź śrubę (np na klucz 24), oszlifuj tak żeby nagrzać jak przy ewentualnym szlifowaniu korka (lub trochę mocniej) i wrzuć do zakrętki z PB.

Sam jestem ciekaw, ale pewny też, że nie odpali..

 

Inaczej, to weź dobry klucz ze szczękami samozaciskującymi się ( dobre są np knipexy cobra, dodatkowo mają wąskie szczęki, ale chyba musiałbyś knipex300 mieć bo większy) złap szczękami (klucza 😜 ) korek, rękojeść zaciśnij ręcmi, albo dodatkowo mocną szeroką trytką lub opaską stalową i nie ma bata - jeśli w dobrą stronę pokręcisz, to odkręcisz nawet jeśli zaspawane.. możesz wziąć rurkę-przedłużkę (wiadomo do czego)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, pmwas napisał(-a):

88CC117A-78F8-4F5A-ADB7-11C82B025A4F.thumb.jpeg.0f351946c8d64ca517f4fa4c6558ea46.jpeg
 

Kameleon 😃

kurde, wygląda lepiej niż ten nowy co go chciałeś kupić :D a w sumie to to samo :D tylko za miliony monet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Admof napisał(-a):

kurde, wygląda lepiej niż ten nowy co go chciałeś kupić :D a w sumie to to samo :D tylko za miliony monet

różnica również kilku dekad w zużyciu i może również w nowym trochę lepiej kilka rzeczy złożyli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem „szatańskiego” narzędzia :)

 

852F13DB-D772-40F3-B9B3-8A055BD5BD41.thumb.jpeg.59fc004062dfd8431ebc73fc1b1457bb.jpeg
 

Nie mogąc ruszyć śrub wziąłem taki przecinak, który wgryza się w śrubkę i pozwolił je odkręcić.

 

Szczerze - „plułem sobie w brodę”, że może gdybym miał lepszy śrubokręt itd…

 

Nie, były tak zapieczone, że nawet tym się umordowalem. Może gdyby łby były sześciokątne, dałoby się w sposób cywilizowany je ruszyć.

 

Dmuchnalem w smok i ma znikomą drożność, więc chyba bingo :)

 

 

CC990EE6-D128-48F5-986A-DE72DDA7D051.jpeg
 

Ma nowy smok i będę montował, ale nie sam - poczekam na pomoc :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmwas napisał(-a):

Ma nowy smok i będę montował,

zanim to zrobisz, to wywal od razu te śrubki na płaski śrubokręt i wstaw jakieś z łbem sześciokątnym albo choć ampułowym..

Ty może już nie będziesz demontował, ale kolejny właściciel naklnie się trochęmniej od Ciebie..

 

Dobrze, że znalazłeś przyczynę - oby wymiana filtra pomogła na dolegliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zadra napisał(-a):

zanim to zrobisz, to wywal od razu te śrubki na płaski śrubokręt i wstaw jakieś z łbem sześciokątnym albo choć ampułowym..

Ty może już nie będziesz demontował, ale kolejny właściciel naklnie się trochęmniej od Ciebie..

 

Dobrze, że znalazłeś przyczynę - oby wymiana filtra pomogła na dolegliwość.


Tez o tym myślałem, ale póki co dałem co było w zestawie ;)

 

Chocby po to, żeby baku z beznyną nie zostawić z ziejącą dziurą ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby zmień koniecznie na nowe. Ja w takich wypadkach kiedy śruby są skorodowane zawsze staram się założyć nowe, zeby potem ktoś miał mniejszy problem. Tak robie też jeśli dotyczą kluczowego elementu. szybko wirującego lub bardzo obciążonego ale to inna trochę historia, bo bo takich przypadkach zwykłych śruby nie wystarczą i do tanich nie należą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Śruby zmień koniecznie na nowe. Ja w takich wypadkach kiedy śruby są skorodowane zawsze staram się założyć nowe, zeby potem ktoś miał mniejszy problem. Tak robie też jeśli dotyczą kluczowego elementu. szybko wirującego lub bardzo obciążonego ale to inna trochę historia, bo bo takich przypadkach zwykłych śruby nie wystarczą i do tanich nie należą.


są nowe - były w zestawie z nową uszczelką. Tylko lepsze by były sześciokątne :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś się ot tak udało :)

Po wymianie smoka chodzi "jak złoto"

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2022 o 09:35, goral_ napisał(-a):

Dławienie się może mieć mnóstwo przyczyn: filtr paliwa, brud z zbiorniku, gaźnik, aparat zapłonowy itd itp. Na wolnych pracuje poprawnie.  Jeśli dławi się na benzynie, a na gazie nie, to przytyka dopływ benzyny.

 

Niektórzy od maja wiedzieli jak to się skończy 👍

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień bez awarii dniem straconym ;)

 

Dzis urwał się włącznik światła cofania…

Ze starości, po prostu „dzyndzel” odłamał się 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przestanę obserwować ten wątek... jak można tracić cenne chwile życia dla takiej kupy złomu... Paweł, proszę, nie idź tą drogą... zrzuć tą paść ze skały...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kiniol napisał(-a):

Chyba przestanę obserwować ten wątek... jak można tracić cenne chwile życia dla takiej kupy złomu... Paweł, proszę, nie idź tą drogą... zrzuć tą paść ze skały...


Super jest :) 

Naprawiłem na razie dzyndzel po radziecku - łącząc złamany element gwintem wkrętu :)

 

Ja to nie wiem, czemu mi się to autko tak podoba, ale uwielbiam ten złom :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że to kupa złomu, która mimo wszystko jeździ i przeżyje wielu z nas, i nadal będzie jeździć?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utopił się 🤦‍♂️

 

09C1C01F-5E00-497B-8532-E4432D76483F.thumb.jpeg.020d0e7d17da28385a3102cbeadfe31d.jpeg

 

Za głęboko było :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, pmwas napisał(-a):

Utopił się 🤦‍♂️

 

09C1C01F-5E00-497B-8532-E4432D76483F.thumb.jpeg.020d0e7d17da28385a3102cbeadfe31d.jpeg

 

Za głęboko było :(

Polej benzyną i go tam zostaw... Nie było za głęboko, tylko trzeba było pełen but i nie ma zmiłuj...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do lata wyschnie, to odgrzebierz i przejedziesz.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie głęboko, ale wkleił się w lepkie bloto

 

9E1BE361-8AFE-4924-881C-28D698A2DA55.thumb.jpeg.1950cddd5a811e24f5d2dd695ec2342f.jpeg

 

Kolega pociągnął i bez problemu poszedł 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona mówi, żem się zbUAZnił 🙈🙈 😂


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Utopił się
 
09C1C01F-5E00-497B-8532-E4432D76483F.thumb.jpeg.020d0e7d17da28385a3102cbeadfe31d.jpeg
 
Za głęboko było

jasne - się utopił... sam
a poważnie to zazdraszczam zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, plszcto napisał(-a):


jasne - się utopił... sam emoji16.pngemoji6.png
a poważnie to zazdraszczam zabawy emoji106.pngemoji123.png


No siam… rozkaz był przejechać 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzycie 🤦‍♂️

Kolega (ten co mnie wyciągał z błota) zabrał mnie na hałdę pojeździć i auto… 

Coz - zacznę od tego, ze to auto ma nieprawdopodobne możliwości, jak na cos, co ma 70KM. Wjazdy, zjazdy, nachylenia, że w życiu bym nie pomyślał, że da się samochodem wjechać… Ogólnie byłby pełen zachwyt, gdyby nie to, że na ostatnim (sic!) stromym zjeździe przed metą lewe koło wpadło w koleinę z piachem, prawe poszło po twardym, tyl poszedł w prawo i UAZ skończył kołami do góry. 
I tak… potrzebował remontu blacharskiego, to będzie go miał. Wolę nie wiedzieć, za ile 🙈


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.