Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
pmwas

M贸j upragniony 馃挬 UAZ...

Recommended Posts

Teraz, tommly napisa艂(-a):

I to si臋 chwali, tylko krowa zdania nie zmienia ;)

Tak, a po drugie... jakkolwiek spora cz臋艣膰 rodziny by艂a za z艂omowaniem, to jednak okazuje si臋, 偶e nie tylko mnie jest tego grata zwyczajnie 偶al...

Skoro je藕dzi o w艂asnych si艂ach, to mo偶e niech jeszcze poje藕dzi.

Mi艂ego dnia!

Nie tak聽藕le- spokojnie do naprawy, znajomy starszego聽 GAZa聽 remontuje, niestety tam s膮 dziury i s艂abo to idzie, a聽聽tu zdrowa maszyna聽 :)

Hej, milcz膮co 艣ledz臋 ten w膮tek od pocz膮tku i szczerze kibicuje. Grube lata temu, m贸j ojciec kupi艂 na przetargu po MO (Pami臋tam 偶e wtedy za jakie艣 艣mieszne grosze dos艂ownie.) wys艂u偶on膮 469tk臋, w kt贸r膮 wpakowa艂 kup臋 serca i pracy. Efektem by艂o auto, kt贸re w zasadzie si臋 nie psu艂o, a jak co艣 si臋 dzia艂o w trasie, to ojciec by艂 w stanie wykona膰 za pomoc膮 drutu, 艣rubokr臋tu i kombinerek wi臋kszo艣膰 '艂atania', tak ad hoc ;) UAZ zosta艂 ochrzczony pieszczotliwie 'czo艂giem' (ah, to spalanie... :P) i generalnie s艂u偶y艂 nam d艂ugie lata jako podstawowe auto. Jedno co wspominam do dzi艣, to przy przekraczaniu zawrotnej pr臋dko艣ci 85km/h z jednej ze 艣wiec zawsze spada艂a fajka zaka艅czaj膮c r膮cze rumakowanie 馃槈 Fakt 偶e by艂o to auto, kt贸remu po w艂膮czeniu 4x4 (ojciec co艣 mu wykr臋ca艂 z osi przy ko艂ach o ile mnie pami臋膰 nie myli aby zostawi膰 nap臋d jedynie na jedn膮 z osi i spalanie zdrowo spada艂o dzi臋ki temu), 偶aden teren nie by艂 przeszkod膮. B艂ota, 艣niegi, chlapa. UAZ wjecha艂... UAZ wyjecha艂 馃槈

Nawet mia艂 jak膮艣 w艂asn膮 modyfikacj臋 z odci臋ciem zap艂onu na wypadek w艂amu 馃槈

No dobra, bo si臋 zatopi艂em we wspomnieniach 馃槈 Trzymam kciuki - my艣l臋 偶e warto da膰 mu drugie 偶ycie, je艣li masz czas, miejsce i bud偶et. To bardzo specyficzne auto, kt贸re ma sw贸j klimat :) Niby grat, a cieszy jak diabli :)

Ciesz臋 si臋, Pawle, 偶e decyzje zapad艂y.

B臋dzie okazja, to kopn臋 w ko艂o 馃槈

B臋dzie w nocy...

Porz膮dek na serwisie o niczym nie 艣wiadczy. Cz臋sto najlepsze us艂ugi 艣wiadczone s膮 przez geniuszy w totalnym ba艂aganie鈥

Godzin臋 temu, pmwas napisa艂(-a):

18E5172B-6E2D-48C0-8890-7A226B1B6761.thumb.jpeg.1d9af428469203064745f32c56157890.jpeg

Pojecha艂鈥

Teraz, kiniol napisa艂(-a):

B臋dzie w nocy...

Si臋 dogadali widz臋. a Landek nie b臋dzie zazdrosny? :D

..."Wszys颅tko jest聽mo偶li颅we. Niemo偶li颅we聽po聽pros颅tu wy颅maga wi臋cej cza颅su"... Dan Brown

UAZ oczywi艣cie dotar艂 na miejsce.
Demolka nadwozia jest sroga, potrzebny b臋dzie dawca i wyglada, 偶e do wymiany b臋dzie sporo鈥β

Pozostaje trzyma膰 kciuki i mam nadziej臋, 偶e UAZ wroci pi臋kniejszy 馃挭

Mi艂ego dnia!

Hear ye, hear ye!!!

Dawca znaleziony, zap艂acony, b臋dzie remont :)

Najlepsze, 偶e celujemy w stworzenie 鈥瀎unkiel-n贸wki鈥 i ponawiam pro艣b臋 o trzymanie kciuk贸w. Jak wszystko p贸jdzie dobrze, b臋dzie naprawd臋 pi臋kny, wczesny聽UAZ 469

Moze si臋 jeszcze oka偶e, 偶e bardzo dobrze wysz艂o, 偶e si臋 sturla艂 ;)

Mi艂ego dnia!

IMG20221124141700.thumb.jpg.929fb2cd278878759365fe022faa6ef8.jpgIMG20221124113050.thumb.jpg.3f176124a1dc3d61b1d24cf5ef7bce23.jpg

Edited by kiniol

Porz膮dek na serwisie o niczym nie 艣wiadczy. Cz臋sto najlepsze us艂ugi 艣wiadczone s膮 przez geniuszy w totalnym ba艂aganie鈥

I聽 elegancko, opracuj fajn膮 tras臋, to b臋dziemy latem wpada膰聽 poje藕dzi膰聽 馃榿

gdyby艣 chcia艂 drukowa膰 bilety wst臋pu na przeja偶d偶ki, czy inne Vouchery, to pisz do mnie - mam fajn膮 drukarni臋 "pod r臋k膮"聽 ;)

169F58E4-D8CD-4097-BFEF-BD6924ECB88F.thumb.jpeg.ddf7ee26b0a01b28e678b6f572b3a0dd.jpeg

O oni nie rozbili i dalej maj膮鈥

Mi艂ego dnia!

...jedzie...koncesjonowany handlarz broni膮 dorzuci艂 jeszcze cztery nadstawki na drzwi "w cenie"...聽

319040409_1537974836710498_2521173578628367859_n.thumb.jpg.873ad846684b4543b333d150c4ecd84a.jpg

Edited by kiniol

W dniu 16.11.2022 o 21:36, krondar napisa艂(-a):

Hej, milcz膮co 艣ledz臋 ten w膮tek od pocz膮tku i szczerze kibicuje. Grube lata temu, m贸j ojciec kupi艂 na przetargu po MO (Pami臋tam 偶e wtedy za jakie艣 艣mieszne grosze dos艂ownie.) wys艂u偶on膮 469tk臋, w kt贸r膮 wpakowa艂 kup臋 serca i pracy. Efektem by艂o auto, kt贸re w zasadzie si臋 nie psu艂o, a jak co艣 si臋 dzia艂o w trasie, to ojciec by艂 w stanie wykona膰 za pomoc膮 drutu, 艣rubokr臋tu i kombinerek wi臋kszo艣膰 '艂atania', tak ad hoc ;) UAZ zosta艂 ochrzczony pieszczotliwie 'czo艂giem' (ah, to spalanie... :P) i generalnie s艂u偶y艂 nam d艂ugie lata jako podstawowe auto. Jedno co wspominam do dzi艣, to przy przekraczaniu zawrotnej pr臋dko艣ci 85km/h z jednej ze 艣wiec zawsze spada艂a fajka zaka艅czaj膮c r膮cze rumakowanie 馃槈 Fakt 偶e by艂o to auto, kt贸remu po w艂膮czeniu 4x4 (ojciec co艣 mu wykr臋ca艂 z osi przy ko艂ach o ile mnie pami臋膰 nie myli aby zostawi膰 nap臋d jedynie na jedn膮 z osi i spalanie zdrowo spada艂o dzi臋ki temu), 偶aden teren nie by艂 przeszkod膮. B艂ota, 艣niegi, chlapa. UAZ wjecha艂... UAZ wyjecha艂 馃槈

Nawet mia艂 jak膮艣 w艂asn膮 modyfikacj臋 z odci臋ciem zap艂onu na wypadek w艂amu 馃槈

No dobra, bo si臋 zatopi艂em we wspomnieniach 馃槈 Trzymam kciuki - my艣l臋 偶e warto da膰 mu drugie 偶ycie, je艣li masz czas, miejsce i bud偶et. To bardzo specyficzne auto, kt贸re ma sw贸j klimat :) Niby grat, a cieszy jak diabli :)

M贸j wujek mia艂 Zaporo偶ca, wersj臋 do艣膰 wczesn膮. To auto zawsze gwarantowa艂o przygody, np. lubi艂a mu si臋 otwiera膰 maska po przekroczeniu bodaj偶e 90km/h. Wygl膮da艂o to tak: jedziemy, wujek ci艣nie gaz, ciotka go ostrzega: 聽Wies艂aw, ty dobrze wiesz 偶e si臋 mo偶e maska otworzy膰. Wujek: dobra, dobra. No i jedziemy raz do Krakowa i bach, maska聽otwarta, ciotka krzyczy, wujek nic nie widzi i rozpaczliwie hamuje, 偶eby w kogo艣 przed nami nie wyr偶n膮膰. I tak kilka razy si臋 zdarzy艂o. Raz si臋 Zaporo偶ec 鈥.. zapali艂. Na szcz臋艣cie ja zauwa偶y艂em dym (bo to wersja 968 聽jak Porsche by艂a, silnik z ty艂u i聽ch艂odzona powietrzem)聽zanim wujek ruszy艂 dalej od domu, kuzyn mia艂 ga艣nic臋 halonow膮 w innym aucie i jako艣 ugasili艣my. A jak si臋 wujkowi tv Rubin zajara艂, a wraz z nim tradycyjny obrusik na nim po艂o偶ony聽(a na nim wazon sta艂, jak to za PRL-u). Ach, te ruskie sprz臋ty, niezwyk艂e聽prze偶ycia gwarantowane.聽

Przypadkiem trafi艂em do tego聽w膮tku聽ponownie, ju偶聽o nim zapomnia艂em, a tu znowu si臋 u艣mia艂em.聽

:)聽mi艂o, ze w膮tek dostarcza atrakcji

Zaporozce najcz臋艣ciej zapala艂y si臋 od nagrzewnicy zasilanej benzyn膮. Moim znajomym (w zasadzie 聽znajomym rodzic贸w) te偶 si臋聽zapali艂 i鈥 po Zaporozcu ;)

Mi艂ego dnia!

23 minuty temu, pmwas napisa艂(-a):

:)聽mi艂o, ze w膮tek dostarcza atrakcji

Zaporozce najcz臋艣ciej zapala艂y si臋 od nagrzewnicy zasilanej benzyn膮. Moim znajomym (w zasadzie 聽znajomym rodzic贸w) te偶 si臋聽zapali艂 i鈥 po Zaporozcu ;)

No w艂a艣nie, 聽czy聽to nie by艂o tak, 偶e ogrzewanie w Zaporo偶cach by艂o oparte na osobnym zbiorniku paliwa? To by wyja艣nia艂o czemu musieli艣my ubiera膰 si臋 zim膮 jak do wyj艣cia na dw贸r do jazdy, bo wujek-Janusz oszcz臋dza艂 na benzynie?

Zaporo偶ec mia艂 takie "ruskie webasto" zasilane benzyn膮 ze zbiornika paliwa. Wi臋c pracuj膮ce ogrzewanie powodowa艂o zwi臋kszone zu偶ycie. Powodem by艂o to, 偶e silnik by艂 ch艂odzony powietrzem i trzeba by艂o jako艣 ogrzewa膰 podr贸偶nych. Nawiasem by艂o skuteczne.

zwano je " Natasza prinz"...

Z 偶alem musz臋 ostatecznie zako艅czy膰 moj膮 przygod臋 z UAZem, cho膰 wierz臋, ze to nie koniec samego UAZa. Niestety nie dosta艂em zielonego 艣wiat艂a na tak du偶y wydatek. O ile wiem UAZ b臋dzie odrestaurowany, ale do mnie niestety ju偶 nie wroci.

呕al mi bardzo, ale niestety nie 偶yj臋 sam na tym 艣wiecie i musz臋 si臋 liczy膰 ze zdaniem rodziny.聽
Fajna przygoda, mam nadziej臋, 偶e maszyna jeszcze wroci w nowej ods艂onie z聽nowym聽w艂a艣cicielem鈥

Mi艂ego dnia!

Mo偶e jednak warto zainwestowac troch臋, a potem sprzeda膰 z zyskiem... bo to nie b臋dzie ju偶 Z艁OM...:)

Pozdrawiam Mirek

53 minuty temu, mkl1 napisa艂(-a):

Mo偶e jednak warto zainwestowac troch臋, a potem sprzeda膰 z zyskiem... bo to nie b臋dzie ju偶 Z艁OM...:)

Mnie nie przekonuj, mnie nie trzeba przekonywa膰. Niestety nawet propozycja, 偶e sprzedam troch臋 zegark贸w 偶eby to sfinansowa膰 zderzy艂a si臋 z murem. Nie i koniec. Wiesz - to tylko fanaberia, przecie偶 nie zafunduj臋聽sobie wojny rodzinnej w imi臋 wyremontowania UAZa ;)

Mi艂ego dnia!

5 minut temu, pmwas napisa艂(-a):

Mnie nie przekonuj, mnie nie trzeba przekonywa膰. Niestety nawet propozycja, 偶e sprzedam troch臋 zegark贸w 偶eby to sfinansowa膰 zderzy艂a si臋 z murem. Nie i koniec. Wiesz - to tylko fanaberia, przecie偶 nie zafunduj臋聽sobie wojny rodzinnej w imi臋 wyremontowania UAZa ;)

No to teraz kup innego ruskiego z艂oma - tak 艂atwo nie damy sobie odebra膰 przyjemno艣ci czytania o twoich przygodach聽馃ぃ.