Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rk7000

Rozmowy o bazarku - temat roboczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to w ogóle nie ma sensu, przykładowo ktoś chce kupić nową amfę albo ją sprzedać a tu się okazuje że w dziale w którym jest dedykowany ich pochodzeniu nie może bo jest nowa mimo że też to może być zegarek kolekcjonerski i ktoś może je zbierać. Zresztą z noworusami sytuacja wygląda tak samo jak z resztą rusków, nikomu nie chce się z nimi ganiać na główny bazarek bo i tak się nie sprzedadzą i jest to dla nich nieopłacalne. Jak już robić bazarek to dla wszystkich zegarków


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Paweł Bury. napisał(-a):

 

Sprzedający decyduje sam komu sprzeda bo zwyczajnie są użytkownicy co piszą pod postem BIORĘ!!! A na pw ..... opuścisz stówkę to wezmę.

Wszelkie kwestie rezerwacji, płatności,  przesylki to już sprawa między stronami.

 

Popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbujemy  utworzyć bazarek którego nie było ponad dwa lata. 

Dostaliśmy zgodę Zarządu KMZiZ   na kolekcjonerski dział sprzedażowy. 

Ponieważ to ja podjąłem rozmowę z Zarządem to ja też czuję się odpowiedzialny za funkcjonowanie tego tematu. I nie będę się tłumaczył  jaka jest wartość kolekcjonerska noworuskiej amfibii jakich tysiące można kupić na  innych portalach. 

Jeżeli ktoś uważa że temat bez noworusów jest bez sensu to przecież nikt go nie zmusza do korzystania z tego tematu. 

Na początku nie będzie współczesnych zegarków z Rosji a z biegiem czasu zobaczymy. 

Kiedyś takie zegarki pojawiały się bardzo rzadko i 99%  zegarków tu wystawianych to było ZSRR  - niektórzy dobrze to pamiętają. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę... bawienie się w rozróżnianie, czy zegarek jest przed, czy po jakimś roku nie ma chyba sensu. Lepiej po prostu określić, że współczesnych zegarków nie sprzedajemy i tyle. Współczesny czyli jakaś Amfibia czy Vostok, Poljot i inne dostępne na Meranom, Poljot Uhren i temu podobnych, produkowane w ostatnich latach. Nowy czy używany, nie ma znaczenia.

Jeśli nie, jeśli mimo wszystko upieramy się przy stricte radzieckich, to po prostu ma mieć na tarczy USSR, SSSR, CCCP chociaż bywały zegarki bez tych oznaczeń...

Od tego mamy szeryfów, którzy zweryfikują i najwyżej wywalą jakieś ogłoszenie, żeby nie robić na forum burdelu, który mamy na codzień w realu. Przepisy, ograniczenia, wytyczne i masz chodzić wg. określonych kierunkowskazów, bo tak zostało ustanowione. Z doświadczenia wiem, że zaraz zaczną się przepychanki, pyskówki, wojenki, trzeba będzie zatrudnić prawnika i takie tam :D 

Róbta jak chceta, ale ja już to przerabiałem nie raz: "a pokaż mi zapis w regulaminie, który zabrania... " Chce Wam się bawić w takie coś? Najlepsze są ogólne zasady i decydujące zdanie moderatora "niebonieijuż". Jak u ruskich. To działa, a że niektórzy użytkownicy znikają na jakiś czas w niewyjaśnionych okolicznościach... 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do wypowiedzi kolegi wyżej. Ja tylko przypomnę że nasz dział to "zegarki rosyjskie i radzieckie" czyli wg mnie chodzi zarówno o ZSRR, carską Rosję jak i Federację Rosyjską. Wiadomo że noworusy mają mniejszą wartość kolekcjonerską w większości wypadków i większość z nas patrzy na nie mniej przychylnie ale zabranianie ich sprzedawania trochę mija się z celem. Wiadomo przecież że czym więcej ograniczeń, zasad, regulaminów itp tym większy się robi burdel. Poza tym gdyby to ode mnie zależało to po prostu powróciłbym do starego bazaru. Tyle czasu działał i wszystko szło sprawnie.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy przerwę bo mam wrażenie, że zaczynamy gonić własny ogon z tej "radości"  

Nie chcemy wziąć tego co nam dają tylko od razu chcemy więcej. 

Ja też wiele rzeczy widziałem, w wielu uczestniczyłem  i mało co jest mnie w stanie zaskoczyć.  I wiem że wszystkim nie da się zrobić dobrze. 

 

Możemy napisać oczywiście że zegarkow wyprodukowanych  współcześnie nie wolno wystawiać tylko pierwszy lepszy cwaniak od razu zapyta co oznacza "współcześnie"?  I będzie mi rację bo jest pojęcie bardzo szerokie. 

 

92  - po raz ostatni to piszę jest rokiem granicznym dla epoki ZSSRR. 

Zegarki z NAPISEM ZSRR, CCCP lub bez oznaczeń były produkowane  dużo później bo było wiele części magazynowanych, tarcz  lub werkow z oznaczenie su i nikt tu nie będzie robił problemów nawet jak się pojawi tarcza bez oznaczeń a zegarek będzie sugerował że jest wyprodukowany znacznie później. 

Tu chodzi o umowna granice dla Nas ale cześć z Nas  albo tego nie rozumie albo nie chce zrozumieć. 

 

Przeniosę jutro posty i założę oddzielny temat, żeby tu była możliwość dyskutowania o innych rzeczach. 

Myślałem, że sprawę załatwimy sprawnie  i za chwilę będziemy "wykładać towar na półki"  ale   okazuje się, że  jest problem  techniczny. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. To jest drobiazg. Po prostu wiem, że im bardziej precyzyjne granice, tym łatwiej je obejść, dlatego zasugerowałem nieco je uogólnić, bo łatwiej będzie ich przestrzegać. Wiem, brzmi nieco bez sensu, ale dopiero dopijam pierwszą kawę. Po trzeciej będzie trochę lepiej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z renqien, to jest co prawda dział zegarki rosyjskie i radzieckie, ale rosyjskie są ogólnodostępne w sklepach internetowych i jest ich mnóstwo, radzieckie to jest jednak inna historia. I tutaj mogą mieć swoje miejsce - największy wybór w sieci itp.itd.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rk7000 napisał(-a):

Zróbmy przerwę bo mam wrażenie, że zaczynamy gonić własny ogon z tej "radości"  

 

Z jakiej radości ? 

Miejsc do sprzedaży i zakupów jest aż nadto i o wiele lepszych pod kątem oglądalności - czy to aby nie jest tak że to "My" próbujemy coś ruszyć z tym forum i zwiększyć klikalność ? Mam wrażenie że to my powinniśmy być jakoś wdzięczni że kombinujemy aby to rozruszać a nie odwrotnie 

Jak niemrawo jest teraz to każdy widzi - ma tak zostać ? 

 

 

 

 

 

 

9 godzin temu, rk7000 napisał(-a):

 

Możemy napisać oczywiście że zegarkow wyprodukowanych  współcześnie nie wolno wystawiać tylko pierwszy lepszy cwaniak od razu zapyta co oznacza "współcześnie"?  I będzie mi rację bo jest pojęcie bardzo szerokie. 

 

92  - po raz ostatni to piszę jest rokiem granicznym dla epoki ZSSRR. 

Zegarki z NAPISEM ZSRR, CCCP lub bez oznaczeń były produkowane  dużo później bo było wiele części magazynowanych, tarcz  lub werkow z oznaczenie su i nikt tu nie będzie robił problemów nawet jak się pojawi tarcza bez oznaczeń a zegarek będzie sugerował że jest wyprodukowany znacznie później. 

Tu chodzi o umowna granice dla Nas ale cześć z Nas  albo tego nie rozumie albo nie chce zrozumieć. 

 

Wszystko jak najbardziej jasne 

 

 

 

9 godzin temu, rk7000 napisał(-a):

 

Przeniosę jutro posty i założę oddzielny temat, żeby tu była możliwość dyskutowania o innych rzeczach. 

Myślałem, że sprawę załatwimy sprawnie  i za chwilę będziemy "wykładać towar na półki"  ale   okazuje się, że  jest problem  techniczny. 

 

 

 

Ale chyba wszystko jest już jasne ? Co tu więcej dumać ?

Otwierajcie bazarek a nie teraz kolejny temat do dyskusji ma powstać - po jaki czort ? Co jeszcze nie jest jasne żeby go otworzyć ? Kto tu przeciąga nie potrzebnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To od kiedy bazarek będzie otwarty? Od tego weekendu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy chronografy takie same 

Jeden USSR

drugi ROSIJA

trzeci bez napisu 

 

Który będzie miał prawo się tu pojawić?

20230907_095157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paweł Bury. napisał(-a):

...

Wszystko jak najbardziej jasne 

 

 

Ale chyba wszystko jest już jasne ? Co tu więcej dumać ?

Otwierajcie bazarek a nie teraz kolejny temat do dyskusji ma powstać - po jaki czort ? Co jeszcze nie jest jasne żeby go otworzyć ? Kto tu przeciąga nie potrzebnie ?

 

Godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Trzy chronografy takie same 

Jeden USSR

drugi ROSIJA

trzeci bez napisu 

 

Który będzie miał prawo się tu pojawić?

20230907_095157.jpg

 

 

Jak widać po Twoich dwóch ostatnich  postach nie wszystko jest jasne ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rk7000 napisał(-a):

 

 

 

Jak widać po Twoich dwóch ostatnich  postach nie wszystko jest jasne ;) 

Wiem, wszystko wiem i jest jasne 

Dobrze nie czepiam się już....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wróci bazarek. Ale jak zwykle mam duże ALE: " Mamy wracać do czegoś co się nie sprawdziło i  jest przestarzałe?"

Jak to się nie sprawdziło, to był pomysł kogoś komu bazarek przeszkadzał.Zrobiono wokół tego wrogą propagandę.

 

Jest przestarzałe? A teraz co proponujecie, to samo tylko pod inną nazwą.

Nikomu raczej się nie chce uruchomić bazaru z prawdziwego zdarzenia. Proponuję takie rozwiązanie, wystawiający ma dwie opcje tzw kup teraz/blitz z ceną jaką sobie wymyśli i coś w rodzaju licytacji od jakiejś tam kwoty i próg po 10/20 zł każdy może zalicytować raz na pięć minut (a nie darcie kota o to kto był pierwszy na priv) i oczywiście termin koniec licytacji dzień x, godzina Y. Chyba by się dało uruchomić taki mechanizm na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, timegoesby napisał(-a):

każdy może zalicytować

Ja osobiście jestem przeciwnikiem licytacji.

Albo cena mi odpowiada, albo nie.

Jeśli stan jest super, to kupię nawet drogi zegarek(jeśli mi odpowiada), bo wiem, że nie będzie kitu i kupuje to co faktycznie jest sprzedawane a nie tylko ładnie skrojony opis i kota w worku.

Zawsze można przez pw trochę porozmawiać, ale cena powinna być sugerowana przez sprzedawcę.

Dodatkowo pierwotnie wysoka cena może być chyba obniżana przez sprzedawcę poprzez edycję posta.. 

Jeśli będę chciał licytować, to mogę sobie na zewnętrznych platformach szukać szczęścia.

Tu będę szukał wyjątkowego zegarka i uczciwego podejścia ze strony sprzedawcy/kupującego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, timegoesby napisał(-a):

Fajnie, że wróci bazarek. Ale jak zwykle mam duże ALE: " Mamy wracać do czegoś co się nie sprawdziło i  jest przestarzałe?"

Jak to się nie sprawdziło, to był pomysł kogoś komu bazarek przeszkadzał.Zrobiono wokół tego wrogą propagandę.

 

 Z tym się zgadzam. Bazarek się sprawdzał, a został zlikwidowany z powodów politycznych (czyli finansowych)przez ministerstwo spraw wewnętrznych, zwane też zarządem kmziz.  Wystarczy wrócić do tego co było. Czasem krok w tył jest lepszy, szczególnie gdy stoi się nad przepaścią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zadra napisał(-a):

Ja osobiście jestem przeciwnikiem licytacji.

Albo cena mi odpowiada, albo nie.

Jeśli stan jest super, to kupię nawet drogi zegarek(jeśli mi odpowiada), bo wiem, że nie będzie kitu i kupuje to co faktycznie jest sprzedawane a nie tylko ładnie skrojony opis i kota w worku.

Zawsze można przez pw trochę porozmawiać, ale cena powinna być sugerowana przez sprzedawcę.

Dodatkowo pierwotnie wysoka cena może być chyba obniżana przez sprzedawcę poprzez edycję posta.. 

Jeśli będę chciał licytować, to mogę sobie na zewnętrznych platformach szukać szczęścia.

Tu będę szukał wyjątkowego zegarka i uczciwego podejścia ze strony sprzedawcy/kupującego.

 

 

Dlatego jest opcja kup teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Wiem, wszystko wiem i jest jasne 

Dobrze nie czepiam się już....

 

 

:) 

 

Godzinę temu, timegoesby napisał(-a):

Fajnie, że wróci bazarek. Ale jak zwykle mam duże ALE: " Mamy wracać do czegoś co się nie sprawdziło i  jest przestarzałe?"

Jak to się nie sprawdziło, to był pomysł kogoś komu bazarek przeszkadzał.Zrobiono wokół tego wrogą propagandę.

 

Jest przestarzałe? A teraz co proponujecie, to samo tylko pod inną nazwą.

Nikomu raczej się nie chce uruchomić bazaru z prawdziwego zdarzenia. Proponuję takie rozwiązanie, wystawiający ma dwie opcje tzw kup teraz/blitz z ceną jaką sobie wymyśli i coś w rodzaju licytacji od jakiejś tam kwoty i próg po 10/20 zł każdy może zalicytować raz na pięć minut (a nie darcie kota o to kto był pierwszy na priv) i oczywiście termin koniec licytacji dzień x, godzina Y. Chyba by się dało uruchomić taki mechanizm na forum.

 Skoro mnie cytujesz to zadaj sobie chociaż odrobine trudu, żeby sprawdzić czego cytat dotyczy ;) 

 

 

45 minut temu, Enkil napisał(-a):

 Z tym się zgadzam. Bazarek się sprawdzał, a został zlikwidowany z powodów politycznych (czyli finansowych)przez ministerstwo spraw wewnętrznych, zwane też zarządem kmziz.  Wystarczy wrócić do tego co było. Czasem krok w tył jest lepszy, szczególnie gdy stoi się nad przepaścią...

Nie mieszajmy do tego polityki proszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sam fakt ze bazarek z Ruskimi ruszy jest wspaniała wiadomością.Ale nie oczekujmy ze jego zasady zadowolą od razu nas wszystkich.Dla tego moim skromnym zdaniem wystartujmy z prostym (podstawowym) regulaminem a gdy juz zacznie działać to można go wzbogacać i ulepszać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sergius - brawo 👋👋👋

Jednym postem wyraziłeś to co ja staram się przekazać na czterech stronach dyskusji. 

PS

Postaram się  przez weekend stworzyć coś co będzie ramowym regulaminem ale żeby nie było nudno to zrobimy casting na tytuł tematu sprzedażowego. 

Zwięzłe  formy mile widziane 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casting był w przenośni, nie będziemy tu robić głosowania ale jakby ktoś miał jakiś fajny pomysł na tytuł to może zaproponować. 

Na pewno może być coś ciekawszego niż "kupię, sprzedam..." 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana handlowa radzieckiej republiki zegarkowej :lol:


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.