Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość AlexCross

pomoc w doborze Divera ~ 2,5tys podobnego do Tudor Black Bay Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AlexCross

Dzien dobry Forumowicze,

Potrzebuję pomocy w doborze zegarka typu Diver, niebieska\szara tarcza, bez chrono, koniecznie kwarcowy, na bransolecie, czytelny i porządek na tarczy, szafirowe szkło, kwota max 2,5tys.

 

Bardzo spodobał mi się wygląd modelu Tudor Black Bay Blue, ale potrzebne jest coś podobnego w cenie dla zwykłych śmiertelników.

Poniżej również Certina (C032.451.44.087.00), która bardzo mi się podoba, ale niestety poza budżetem. Tak dla referencji czego szukam.

 

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje. Dzięki.

 

Tudor:

spacer.png

Certina:

 

spacer.png

 

Edytowane przez AlexCross

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AlexCross napisał(-a):

Dzien dobry Forumowicze,

Potrzebuję pomocy w doborze zegarka typu Diver, niebieska\szara tarcza, bez chrono, koniecznie kwarcowy, na bransolecie, czytelny i porządek na tarczy, szafirowe szkło.

 

Bardzo spodobał mi się wygląd modelu Tudor Black Bay Blue, ale potrzebne jest coś podobnego w cenie dla zwykłych śmiertelników.

Poniżej również Certina (C032.451.44.087.00), która bardzo mi się podoba, ale niestety poza budżetem. Tak dla referencji czego szukam.

 

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje. Dzięki.

 

Tudor:

spacer.png

Certina:

 

spacer.png

 

Chcesz kupić zegarek w tym stylu, polecam spenetrować Aliexpress. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AlexCross

@Paulus57 akurat zegarków nigdy tam nie kupowałem, są jakieś marki 'uznane' za godne polecenia? Generalnie preferowałbym jednak coś znanych marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AlexCross napisał(-a):

@Paulus57 akurat zegarków nigdy tam nie kupowałem, są jakieś marki 'uznane' za godne polecenia? Generalnie preferowałbym jednak coś znanych marek.

Problem z tym, że generalnie nie pamiętam tam dobrego kwarca podobnego do Tudora BB, ale dobre automaty na japońskim mechanizmie Seiko NH 35 jest sporo dobrej jakości. Czy kwarc musi być? No i jaki masz budżet na zakup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AlexCross

Tak, koniecznie kwarc w kwocie do 2,5tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, AlexCross napisał(-a):

@Paulus57 akurat zegarków nigdy tam nie kupowałem, są jakieś marki 'uznane' za godne polecenia? Generalnie preferowałbym jednak coś znanych marek.

Nie ma tam nic uznanego. Odpuść ten kierunek 🙂

 

A z moich propozycji, jak może być jednak mechaniczny (automat) to: About Vintage.

1926_automatic_steelblue_darkbluenato_31

 

1956_MARINE_BLUE_CORDURA-KAHKI_FREE-EXTR

 

Albo troszkę ponad budżet Baltic

BALTIC-AQUASCAPHE-CLASSIC-BLUE-GILT-1.jp

 

 

Ale też nie są to uznane marki. Może faktycznie coś w stylu kwarcowego Atlantica

43610.jpg

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to dwie firmy: Bulova i Atlantic, ale pewnie jakieś inne szwajcary albo może Citizen (eco-drive - solar). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AlexCross napisał(-a):

 

Poniżej również Certina (C032.451.44.087.00), która bardzo mi się podoba, ale niestety poza budżetem. Tak dla referencji czego szukam.

spacer.png

 

 

Dołóż 440zł i masz prawie identyczną Certine 😉

1015371431_OperaZrzutekranu_2023-10-11_123731_www.zegarek_net.thumb.png.0e63a8cd8cc3362c056204e82aabda4a.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AlexCross

Dzięki @evilym, przepiękne modele, naprawdę cieszą oko, rozejrzę się za tym Atlanticem., About Vintage nie znałem, super design.

@Paulus57 dzięki, Bulovę sprawdzałem, ale nie do końca mi pasuje

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina, która Ci się podoba ma cenę na metce 3.190 zł. Jak podzwonisz po sklepach i ponegocjujesz to myślę, że 500 zł (a może i więcej) można z tej ceny zjechać.

W środku dokładny mechanizm Precidrive stąd i certyfikat chronometru. To byłyby dobrze wydane pieniądze.

 

obraz.thumb.png.bdad66b89f1edcc01e5302c8a2be3d4f.png

 

Zacznij może od tego sklepu:

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/36717_Certina_DS_Action_Diver_COSC_Chronometer_Black_C0324511105700

Z tego ci się orientuję, są otwarci na negocjacje. Nawet cena jest napisana tak, że wręcz do rozmów zachęca. Wielu forumowiczów może Ci potwierdzić, że negocjować można (a nawet należy) i to całkiem spore zniżki, rzędu 20%.

 

albo może Tissot Seastar Cię zainteresuje:

 

obraz.thumb.png.7a6e4e2fad5ed195f15653f8e1eabdfd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AlexCross
3 minutes ago, Perpetuum Mobile said:

Certina, która Ci się podoba ma cenę na metce 3.190 zł. Jak podzwonisz po sklepach i ponegocjujesz to myślę, że 500 zł (a może i więcej) można z tej ceny zjechać.

W środku dokładny mechanizm Precidrive stąd i certyfikat chronometru. To byłyby dobrze wydane pieniądze.

 

obraz.thumb.png.bdad66b89f1edcc01e5302c8a2be3d4f.png

 

Zacznij może od tego sklepu:

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/36717_Certina_DS_Action_Diver_COSC_Chronometer_Black_C0324511105700

Z tego ci się orientuję, są otwarci na negocjacje. Nawet cena jest napisana tak, że wręcz do rozmów zachęca. Wielu forumowiczów może Ci potwierdzić, że negocjować można (a nawet należy) i to całkiem spore zniżki, rzędu 20%.

 

Dzięki za pomysł, na pewno się zainteresuję.

Akurat ta tytanowa co mi najbardziej leży to już 3990, ale zapytać zawsze warto.

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/36720_Certina_DS_Action_Diver_COSC_Chronometer_Titanium_C0324514408700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AlexCross napisał(-a):

Dzien dobry Forumowicze,

Potrzebuję pomocy w doborze zegarka typu Diver, niebieska\szara tarcza, bez chrono, koniecznie kwarcowy, na bransolecie, czytelny i porządek na tarczy, szafirowe szkło, kwota max 2,5tys.

 

Bardzo spodobał mi się wygląd modelu Tudor Black Bay Blue, ale potrzebne jest coś podobnego w cenie dla zwykłych śmiertelników.

Poniżej również Certina (C032.451.44.087.00), która bardzo mi się podoba, ale niestety poza budżetem. Tak dla referencji czego szukam.

 

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje. Dzięki.

 

Tudor:

spacer.png

Certina:

 

spacer.png

 

Moja propozycja odbiega formą od wskazanych przez Ciebie zegarków z Genewy i Le Locle, jednakże ma bardzo zbliżone proporcje do BB 58 m.in. średnica, WR i l2l(różnica 1mm). Zegarek napędzany szwajcarską Rondą 515. Cena na stronie producenta ~ 2000zł, w polskiej dystrybucji ok. 2400/2500.

https://en.yema.com/products/yema-superman-heritage-quartz-ymhf1574-jm

https://en.yema.com/products/yema-superman-heritage-quartz-ymhf1573-gm-1

https://en.yema.com/products/yema-superman-heritage-quartz-ymhf1573-am

 

 

Yema YMHF1574-JM.png

yema YMHF1573-GM.png

yema YMHF1573-AM.png


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AlexCross napisał(-a):

Akurat ta tytanowa co mi najbardziej leży to już 3990, ale zapytać zawsze warto.

 

Jak tytan Ci pasuje, to fajne tytanowe nurki robi RZE. Marka nie jest popularna (mikrobrand), ale wyspecjalizowali się w tytanie. Robią fajne i stosunkowo niedrogie rzeczy, ale z nie kwarcem, tylko z japońskimi mechanizmami automatycznymi. Parę fajnych rzeczy oferują. Tytan jest utwardzany (Ultra-Hex), szkło jest szafirowe, bransoleta tytanowa z bardzo wygodną mikroregulacją "on the fly" i z szybko zdejmowanymi teleskopami.

Jest kilka modeli do wyboru. Każdy w różnych kolorach. Na forum jest kolega, który jest dystrybutorem marki więc pewnie mógłby zaproponować dobrą cenę.

 

obraz.thumb.png.0dff2f89261a53d2240916f2df952dc8.png

 

Za to fajny tytanowy nurek z kwarcem w rozsądnej cenie jest (był) w ofercie Scurfa. Tylko po pierwsze nie ma wersji na bransolecie a po drugie nie wiem, czy będą robić jakąś drugą serię w tytanie, bo oferta z września sprzedała się chyba w jeden dzień.

 

obraz.png.eb09f4cec87d373a12ca20a2fa084b5e.png

 

No i jeszcze Zelos (popularny i ceniony mikrobrand) robi nurki (i nie tylko) w tytanowych kopertach, ale tutaj też tylko mechanizmy automatyczne. Poniżej przykładowy Zelos Swordfish w tytanie. Jakość wykonania na wysokim poziomie. Luma trudna do pobicia. Mam Swordfisha w kopercie z brązu, więc potwierdzam z własnego doświadczenia.

 

obraz.png.1865c462d6cb18d9914b25e14e721935.pngobraz.png.a119daff81abc610c892b6b9f5d3c0ef.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie będzie automat ale doczytałem ze koniecznie kwarc

Edytowane przez gunit82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nav napisał(-a):

Za siedemdziesiąt kilka dolarów... czy tu może być jakiś podstęp? :D :D

Wiesz... Mam zegarki legit za nawet 1/3 wyjściowej ceny, także... 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AlexCross napisał(-a):

 

Dzięki za pomysł, na pewno się zainteresuję.

Akurat ta tytanowa co mi najbardziej leży to już 3990, ale zapytać zawsze warto.

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/36720_Certina_DS_Action_Diver_COSC_Chronometer_Titanium_C0324514408700

Tu masz wymarzony w Twoim budżecie: 

https://jubitom.com/zegarki/certina/ds-action/zegarek-certina/c0324514408700 

 

Nie dziękuj. ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.