Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
deepex

Birdwatching

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim pasjonatom polegam grę planszową "Na Skrzydłach", a fotografującym koniecznie z dodatkiem Ptaki Europy, gdzie najdziecie chyba wszystkie opisane w tym temacie gatunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, deepex napisał(-a):

Aguja wielka

DSCN8583.JPG

A gdzieś Ty go ustrzelił 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patagonia. Raj dla miłośników przyrody. Walczyła o królika z Cara Cara.

DSCN8563.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne zdjęcia robicie.

Czy prócz fotoaparatow macie również inną optykę do "polowania"? 

ja mam ostatnio zajawkę lornetkową i z chęcią posłuchałbym dobrych rad.

Od razu podpowiem, że podgladam zwierzątka jakie sie nawiną. 

Czasem ptaki, czasem sarnina i dzikuwy,  czy zające. 

Nie sprecyzuję czy bardziej las, czy bardziej łąka.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lornetka ale odkąd mam Nikon P950 to już jej nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2024 o 11:06, zadra napisał(-a):

ładne zdjęcia robicie.

Czy prócz fotoaparatow macie również inną optykę do "polowania"? 

Ja tu wstawiłem aż jedno zdjęcie zrobione po prostu telefonem na zoomie 10x. Szału wielkiego nie ma, ale i tak uważam ze ładnie wyszło hehe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2024 o 13:25, mariusz9a napisał(-a):

Pustułka - tyle wiem:-D

20240415_105808.jpg

Falco tinnunculus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TomcioMiki napisał(-a):

Falco tinnunculus

Dzisiaj upolowała (lub upolował - nie wiem czy to on czy ona) małego gryzonia. Ale nie zdążyłem zrobić zdjęcia 😞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widujecie wróble? Kiedyś zawsze było ich pełno a teraz coś nie widzę, choć może specjalnie się nie przyglądam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, andrzejp1242 napisał(-a):

Widujecie wróble? Kiedyś zawsze było ich pełno a teraz coś nie widzę, choć może specjalnie się nie przyglądam. 

Tak, ale nie w aglomeracji miejsciej. W miastach mojego regionu nie ma ich wcale, ale w otaczających małych miejscowościach czy wioskach się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, andrzejp1242 napisał(-a):

Widujecie wróble? Kiedyś zawsze było ich pełno a teraz coś nie widzę, choć może specjalnie się nie przyglądam. 

Dobrze Ci się zdaje wróble giną, kiedyś było ich zatrzęsienie teraz ich jest bardzo mało,a i jeszcze tej zimy nie widziałem w karmniku ani jednego mazurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

też widzę ich dużo mniej, a dawniej to cwierkaly w krzakach aż miło.

Coraz mniej miejsc lęgowych, bo szopki i stare stodoły zostały wsparte przez ładne blaszki i inne hale dobrze uszczelnienie i zaizolowane, koty i inne kuny też robią swoje a przecież dla wróblika to i sikorka jest wrogiem o srokach już nawet nie wspominając.

Środki ochrony roślin, może jakieś choroby zdziesiatkowaly tłuste stada podwórkowych krzykaczy.

 

Powoli to samo będzie z jaskółkami bo dostęp do bezpiecznych lęgowisk nad korytami w oborach i stajniach Unia zablokowała restrykcjami higienicznymi.. 

Naturalnych miejsc lęgowych coraz mniej .

Za dzieciaka pamiętam jak ganialem za jerzykami co w pobliskiej skarpie co rok zakładały kolonie w wygrzebanych w pionowej ścianie piachu jamkach -  Już wiele dekad ich nie ma.. nawet pojedynczych sztuk w tym miejscu.

Kto teraz znajdzie kuropatwę albo przepiórkę a były całe stada.. 

Tylko bażanty widuję, ale systematycznie wypuszczane są z hodowli zamkniętych, więc jakiś czas będąc na wolności cieszą oko.. 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zadra napisał(-a):

też widzę ich dużo mniej, a dawniej to cwierkaly w krzakach aż miło.

Coraz mniej miejsc lęgowych, bo szopki i stare stodoły zostały wsparte przez ładne blaszki i inne hale dobrze uszczelnienie i zaizolowane, koty i inne kuny też robią swoje a przecież dla wróblika to i sikorka jest wrogiem o srokach już nawet nie wspominając.

Środki ochrony roślin, może jakieś choroby zdziesiatkowaly tłuste stada podwórkowych krzykaczy.

 

Powoli to samo będzie z jaskółkami bo dostęp do bezpiecznych lęgowisk nad korgmytami w oborach i stajniach Unia zablokowała restrykcjami higienicznymi.. 

Naturalnych miejsc lęgowych coraz mniej .

Za dzieciaka pamiętam jak ganialem za jerzykami co w pobliskiej skarpie co rok zakładały kolonie w wygrzebanych w pionowej ścianie piachu jamkach -  Już wiele dekad ich nie ma.. nawet pojedynczych sztuk w tym miejscu.

Kto teraz znajdzie kuropatwę albo przepiórkę a były całe stada.. 

Tylko bażanty widuję, ale systematycznie wypuszczane są z hodowli zamkniętych, więc jakiś czas będąc na wolności cieszą oko.. 

U mnie o jerzyki troszkę miasto zadbało, dużo budek jest na ścianach budynków, najbliżej mam na chotelu,tak że śmigają w sezonie , ostatnio widziałem w mieście parę Kwiczołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, zadra napisał(-a):

a dzieciaka pamiętam jak ganialem za jerzykami co w pobliskiej skarpie co rok zakładały kolonie w

To pewnie były brzegówki.  Z resztą wpisu zgadzam się w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróble wydziobują styropian pod dachem. Nie mam podbitki i widać krokwy. Karmie zimą i trzymam krzaczory a nie tuje koło domu. Kotów ubyło. Sroki na wrobelki polują.  Zwłaszcza na młode co uczą się fruwać. Ale fakt że ich mniej. Było ok 60 nieraz. Teraz połowa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, deepex napisał(-a):

pewnie były brzegówki

pewnie - już zapominam co jak się nazywało.. 

język nieużywany, słowa uciekają z pamięci..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2024 o 15:51, andrzejp1242 napisał(-a):

Widujecie wróble? Kiedyś zawsze było ich pełno a teraz coś nie widzę, choć może specjalnie się nie przyglądam. 

Masz za to sporo srok.. które niszczą wszelkie małe ptaszki..

Kiedyś traktowano srokę jako szkodnika, teraz nie wolno jej tknąć...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zadra napisał(-a):

pewnie - już zapominam co jak się nazywało.. 

język nieużywany, słowa uciekają z pamięci..  

Jaskółka brzegówka 🤗

240px-Sîvanok.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze jaskółki widziałem już tydzień temu, dzisiaj w Gdańsku rano śnieg był samochodach. Przyslowia się sprawdzają. 

Prawie jak Bocian.

DSCN1225.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc autem zobaczyłem "czarta".. że była dwupasmówka, to zanim zawróciłem i zaparkowałem jak trzeba to minęło z 10 min..

Bociek czarny "czart" uszedł był znad zalewu, ale wśród kaczek, jaskółek i czapli udało mi się "strzelić" coś czego się nawet nie spodziewałem.

Zdjęcie telefonem, z ręki przez lornetkę bez dodatkowych mocowań nie jest proste a odległość - wybaczcie jakość .. sam nie wiem, między 300 a 600m jesli nie więcej, bo płaski obszar zmyli oko i zmniejsza optycznie odległość..

 

Przypatrzcie się proszę i napiszcie... Przecież nie mógł być ro orzeł.. ale chyba rybką w szponach trzyma..

Już wiem gdzie polować.. tylko dobrego sprzętu brak.

 

 

20240422_215637.jpg

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.