Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GoliMilan

Wysoka jakość wykonania do 150tys zł

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje małej pomocy. Chciałbym nabyć kolejny fajny zegarek. Mam już Milgaussa, Moonwatcha i Santosa, czyli wielka trójka producentów jak dla mnie skompletowana. Teraz chciałbym coś rzadszego. Wymagania mam tylko dwa, jak najwyższa jakość wykonania i żeby mi się podobał. Zapisałem się na Mosera Streamlinera Small Second ale szanse, że uda mi się go kupić są bardzo małe. Czy macie może jakieś ciekawe propozycje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ostatnio temat numer jeden, fajnie jakby na forum było tego więcej… A. Lange & Sohne. Np. lange 1 191.032

IMG_2909.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro jak najwyższa jakość to celuj w Lange jeśli Ci się podoba. Streamliner ma imo słabo wykonane wskazówki, mechanizm nie posiada ręcznych zdobień krawędzi, zęby kół i same koła jak widać na foto..

 

Chyba że pisząc o jak najwyższej jakości masz co innego na myśli... np to że jest ciekawszy od Twoich pozostałych zegarków;) Streamliner to ogólnie fajny zegar.

 

Screenshot_20240324_213935_Chrome.jpg

Screenshot_20240324_213927_Chrome.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdawałem sobie sprawy, że wykończenie mechanizmów u Mosera jest na tak niskim poziomie. Przyznam, że to dla mnie szok. Lange wpada na listę ale tutaj podobają mi się tylko dwa modele, Lange 1 i Odysseus, choć ten drugi jest praktycznie nie do dostania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym szukał czegoś w ofercie AP. Jakość wykonania gwarantowana. Jeśli coś mniej popularnego, to może Code 11.59 w stali ? 

 

https://www.hodinkee.com/articles/audemars-piguets-code-1159-selfwinding-and-selfwinding-chronographs-now-in-steel


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, mylof napisał(-a):

Ja osobiście bym szukał czegoś w ofercie AP. Jakość wykonania gwarantowana. Jeśli coś mniej popularnego, to może Code 11.59 w stali ? 

 

https://www.hodinkee.com/articles/audemars-piguets-code-1159-selfwinding-and-selfwinding-chronographs-now-in-steel


Dziękuję za ciekawą podpowiedź. Tak na szybko przejrzałem ofertę modeli z tej serii i jeśli miałby to być któryś z nich to jednak preferowałbym złoto zamiast stali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś Breguet? Z jakością u nich wyśmiencie, a i coś bardziej eleganckiego by w kolekcji było.
Nie żeby Lange nie był elegancki, bo to oczywiście też byłby świetny wybór. 

Ale Bregueta polecam modele przejrzeć, bo stosunkowo mniej popularny, a przecież to jedna z wielce zasłużonych dla zegarmistrzostwa marek. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W złocie ten Code musi się świetnie prezentować na żywo. 

Przymierzałem Code 11.59  - są bardzo wygodne, a budowa koperty jest naprawdę niezwykła.

 

 

audemars-piguet-code-1159-2024-11-776x600.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mylof napisał(-a):

W złocie ten Code musi się świetnie prezentować na żywo. 

Przymierzałem Code 11.59  - są bardzo wygodne, a budowa koperty jest naprawdę niezwykła.

 

 

audemars-piguet-code-1159-2024-11-776x600.jpg

Czy gdzieś w PL można je przymierzyć czy tylko za granicą? 

12 minut temu, agremi napisał(-a):

A może jakiś Breguet? Z jakością u nich wyśmiencie, a i coś bardziej eleganckiego by w kolekcji było.
Nie żeby Lange nie był elegancki, bo to oczywiście też byłby świetny wybór. 

Ale Bregueta polecam modele przejrzeć, bo stosunkowo mniej popularny, a przecież to jedna z wielce zasłużonych dla zegarmistrzostwa marek. 

Seria Marine mi się bardzo podoba. Jest całkowicie inna od tego co na rynku. Muszę obejrzeć na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, GoliMilan napisał(-a):

Seria Marine mi się bardzo podoba. Jest całkowicie inna od tego co na rynku. Muszę obejrzeć na żywo. 

Marine to akurat mało elegancki i taki raczej mniej bregetowski… Choć, mimo to, mówiąc między nami, mnie też się bardzo podoba.


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange 1 lub podstawowe modele z serii 1815. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Patek Philippe Calatrava Travel Time lub Weekly Calendar?

 

Pytanie co dla Ciebie jest ciekawą propozycją :) 

 

5524G_001.thumb.jpg.1c6435e0f5814874e1c3eb33dfca34df.jpg

 

5212A_001_1.jpg.f15b27ca142a7c26b9d420e583195d54.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może Laurent Ferrier ? Patrzac na ofety trzeba by się wybrać poza unię ale jakości wykonania i rzadkości nie da się odmówić

 

Laurent Ferrier Galet Microrotor 229.01

 

laurent-ferrier_2_rotor_DI_FINAL_HIRES_01.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, GoliMilan napisał(-a):

Czy gdzieś w PL można je przymierzyć czy tylko za granicą? 

AP można przymierzyć w butikach tej firmy, których nie ma w Polsce. Najbliżej chyba w Pradze. 

6 godzin temu, SPS napisał(-a):

Może Patek Philippe Calatrava Travel Time lub Weekly Calendar?

 

Pytanie co dla Ciebie jest ciekawą propozycją :) 

 

 

 

 

Tych Patków się nie dostanie w cenie do 150 000 zł.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jan napisał(-a):

to może Laurent Ferrier ? Patrzac na ofety trzeba by się wybrać poza unię ale jakości wykonania i rzadkości nie da się odmówić

 

Laurent Ferrier Galet Microrotor 229.01

 

laurent-ferrier_2_rotor_DI_FINAL_HIRES_01.jpeg

Classic origin wpada na listę. Cudeńko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2024 o 18:57, GoliMilan napisał(-a):

Classic origin wpada na listę. Cudeńko :)

 

Jakbys byl zainteresowany LM, Streamlinerem czy innymi independent - odezwij sie na priv 👍

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.