Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lynx27

Na odświeżenie kolekcji, fajne edc do 20 k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej 🙋‍♂️ 

Przyszła wiosna, urodził się pomysł wrzucić coś świeżego do kolekcji. Mam ochotę ponosić ten zegarek jako edc. Budżet 20k zł,  dopuszczam jak najbardziej zegarki używane, nawet i vintage. 
 Na dzisiaj mam dwa konkrety, może podsuniecie jakieś inne fajne typy? 
Najważniejszy argument to rozmiar, mój nadgarstek ma 17cm, więc rozmiar zegarka powiedzmy do 40mm koperty. 
 

Najmocniejsi zawodnicy to na dziś Pelagos tytanowy 39 mm oraz Mark XVIII petite Prince. 
Który z nich wg Was?
 

IMG_2912.jpeg

IMG_2913.jpeg

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W kategorii EDC sprzedałem Tudora BB na rzecz IWC MARK XX właśnie. Świetny zegarek. Więc głosuję na IWC. :D 

 

W budżecie do 20 k zł i kategorii EDC.

Do rozważenia  BaLL. Świetne na codzień profesjonale, niezawodne. Własny ale specyficzny styl. Na pewno warto przymierzyć. 

 

Taki Engineer III Outlier, koperta  40 mm stal 904L, własny kaliber COSC, true GMT, tryt + usperLuminova, 200 metrów wodoszczelności, bezel obrotowy. mierzyłem bardzo fajny, 

 

BALL Engineer III Outlier COSC (40mm) DG9000B-S1C-BK 904L Stainless Steel

 

Albo coś takiego, Roadmaster Marine, koperta 40 mm, Tytan Grade-5, kaliber modyfikowany COSC, są różne wersje kolorystyczne wkładek bezela jak i kolory tarcz,  

 

Ball Watch Company Roadmaster Marine GMT Limited Edition

 

 

 

Może jakiś Longines Heritage lub Master Collection w kopercie 40 mm ? 

 

 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SPS napisał(-a):

W kategorii EDC sprzedałem Tudora BB na rzecz IWC MARK XX właśnie. Świetny zegarek. Więc głosuję na IWC. :D 

 

W budżecie do 20 k zł i kategorii EDC.

Do rozważenia  BaLL. Świetne na codzień profesjonale, niezawodne. Własny ale specyficzny styl. Na pewno warto przymierzyć. 

 

Taki Engineer III Outlier, koperta  40 mm stal 904L, własny kaliber COSC, true GMT, tryt + usperLuminova, 200 metrów wodoszczelności, bezel obrotowy. mierzyłem bardzo fajny, 

 

BALL Engineer III Outlier COSC (40mm) DG9000B-S1C-BK 904L Stainless Steel

 

Albo coś takiego, Roadmaster Marine, koperta 40 mm, Tytan Grade-5, kaliber modyfikowany COSC, są różne wersje kolorystyczne wkładek bezela jak i kolory tarcz,  

 

Ball Watch Company Roadmaster Marine GMT Limited Edition

 

 

 

Może jakiś Longines Heritage lub Master Collection w kopercie 40 mm ? 

 

 

 

Dzięki Szymon, zegarki dla prawdziwego podróżnika jak Ty :D. Interesujące projekty, zastanawia mnie tylko grubość bo już zahacza o 14mm, ale chętnie zmierzyłbym Balla.Z Longinem równie ciekawy temat, bo półka cenowa niższa a też fajne rozmiary i projekty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo u każdej osoby „EDC” będzie trochę inne. 

IWC jest idealne na co dzień właśnie do jeansów, koszuli, swetra, biura i samochodu. I nie jest tak bardzo oficjalne jak JLC 😁 I jest niesamowicie czytelny. 


Ball pomimo rozmiarów na papierze, ma dobrze profilowane koperty i nie czuć tak L2L. Dobrze przylegają pomimo wysokości koperty. Nówki zaproponowane  powyżej to okolice 18 k. przed rabatem 🤭😂
 

Longines też ma fajny styl i kompromis między elegancją a vintygem.
Zobacz sobie taki na przykład Silver arrow, albo Heritage Military. Też na co dzień idealny. Cenowo umówmy się historyczna marka za rozsądne pieniądze. 
 

IMG_7958.thumb.jpeg.6ea760162e5db5a92e50c8d65bfa5dc7.jpeg

 

 

IMG_7959.thumb.jpeg.c235b07babe776b2cd3916a7d3737625.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ball

 

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny mały EDC to bulova Surfboard 98A251 w połowie budżetu. I wyjątkowy.

 

A tak to co miałem polecić polecono już - Ball.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mały książe IWC. Sam na niego mam ochotę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba fajne jako EDC, pytanie który bardziej do Ciebie przemawia. Ja bym się kierował dodatkowo kwestiami takimi jak: inność pod względem pozostałych zegarków w kolekcji oraz co bardziej pasuje do do Twojego stylu. To oczywiście subiektywny podział, ale zmiana paska w Mark XVIII pozwala na odformalizowanie lub sformalizowanie wyglądu a w Pelagosie wygląd tool watch'a będzie zawsze.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, SPS napisał(-a):

Wiadomo u każdej osoby „EDC” będzie trochę inne. 

IWC jest idealne na co dzień właśnie do jeansów, koszuli, swetra, biura i samochodu. I nie jest tak bardzo oficjalne jak JLC 😁 I jest niesamowicie czytelny. 


Ball pomimo rozmiarów na papierze, ma dobrze profilowane koperty i nie czuć tak L2L. Dobrze przylegają pomimo wysokości koperty. Nówki zaproponowane  powyżej to okolice 18 k. przed rabatem 🤭😂
 

Longines też ma fajny styl i kompromis między elegancją a vintygem.
Zobacz sobie taki na przykład Silver arrow, albo Heritage Military. Też na co dzień idealny. Cenowo umówmy się historyczna marka za rozsądne pieniądze. 
 

IMG_7958.thumb.jpeg.6ea760162e5db5a92e50c8d65bfa5dc7.jpeg

 

 

IMG_7959.thumb.jpeg.c235b07babe776b2cd3916a7d3737625.jpeg


Chyba przejdę się i obejrzę Longinesa Spirit i Heritage, tak jak Ball utkwiły w głowie..

 

57 minut temu, Petru23 napisał(-a):

Fajny mały EDC to bulova Surfboard 98A251 w połowie budżetu. I wyjątkowy.

 

A tak to co miałem polecić polecono już - Ball.

 


Projekt jest faktycznie wyjątkowy, nieoczywisty. Jednak dla mnie, trochę za dużo się dzieje na tarczy, dziękuję.

 

33 minuty temu, Jan napisał(-a):

Oba fajne jako EDC, pytanie który bardziej do Ciebie przemawia. Ja bym się kierował dodatkowo kwestiami takimi jak: inność pod względem pozostałych zegarków w kolekcji oraz co bardziej pasuje do do Twojego stylu. To oczywiście subiektywny podział, ale zmiana paska w Mark XVIII pozwala na odformalizowanie lub sformalizowanie wyglądu a w Pelagosie wygląd tool watch'a będzie zawsze.


Ja mało formalny jestem w ubiorze. Moje środowisko to gabinet w którym zegarek do zabiegów zdejmuję, a tak to polo +jeans, czasem sweter, bluza. 2 razy w roku koszula i marynarka :). Co do inności to jest ciężki orzech ale dobrze, podejmijmy się.. inność do Daytony Pandy, Dj 36 mint green na jubilee, GMT Batman na oyster i Moonwatcha na nowej bransolecie :D.

Edytowane przez Lynx27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, Lynx27 napisał(-a):

inność do Daytony Pandy, Dj 36 mint green na jubilee, GMT Batman na oyster i Moonwatcha na nowej bransolecie :D.

 

idealnie, oba są inne czyli nic nie pomogło :D a co do stroju to w takim razie smart casual Ci nie interesuje czyli Pelagos :) (chociaż w tym co opisałeś Mark tez by się spisał )

 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc w japońskie zegarki w okolicy 20k dostaniesz też ciekawe używane Grand Seiko, np. SBGH273, ewentualnie nowego SJE093.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lynx27 napisał(-a):


Chyba przejdę się i obejrzę Longinesa Spirit i Heritage, tak jak Ball utkwiły w głowie..

 


Projekt jest faktycznie wyjątkowy, nieoczywisty. Jednak dla mnie, trochę za dużo się dzieje na tarczy, dziękuję.

 


Ja mało formalny jestem w ubiorze. Moje środowisko to gabinet w którym zegarek do zabiegów zdejmuję, a tak to polo +jeans, czasem sweter, bluza. 2 razy w roku koszula i marynarka :). Co do inności to jest ciężki orzech ale dobrze, podejmijmy się.. inność do Daytony Pandy, Dj 36 mint green na jubilee, GMT Batman na oyster i Moonwatcha na nowej bransolecie :D.

 

Co do sufra to jedyny w mojej kolekcji (zbiorze, nie oszukujmy sie) z tak bogatą tarczą. Lubię prostote. I też nie wywarł na mnie wrażenia na początku. Ale po założeniu... Nie chciałem już zdjąć. Mam kwarca ale poza 0,5mm średnicy i innym mechanizmie jest taki sam. Polecam przymierzyć dla samego faktu. Tak samo jak inne zegarki, skoro nie do końca masz sprecyzowany wybór. 

 

Osobiście Diverów nie toleruję ;)

 

Z wymienionych IWC oczywiście. Lubię taki styl i mam Aerowatch. Ale proponowanym coś wyjątkowego ma tarczy niekoniecznie w postaci komplikacji. Może takie zdobienia przy indeksach lub inne smaczki? Pytam, aby zrozumieć potrzebę ;)

 

IMG_20240313_172230120.thumb.jpg.2f0a26027f509c60f973a91c9e5a2ff2.jpg

 

Nie obrażając IWC nie ma się on czym wyróżnić poza nietypowym kolorem.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wleciały kolejne typy. Jak widzielibyście poniższe propozycje? 
Longines Spirit 37 mm

Nomos Petrol 37 mm

Sinn 556 

Christipher Ward The Twelve 36 mm

IMG_2920.jpeg

IMG_2921.jpeg

IMG_2923.jpeg

IMG_2925.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Damasko


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

A może Damasko

Chętnie przymierzyłby DA 38 👍

IMG_2927.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła, na dniach będzie kurier :) ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie omieszkaj się pochwalić w wątku.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mogę się doczekać 👍

5 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Nie omieszkaj się pochwalić w wątku.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotrze do świąt 🤔


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie ryzyko 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak się właściciel cieszy to nie ma co dyskutować ;)

Tarcza kozak. 

 

Aczkolwiek przyznam, że jako całość to totalnie nie moje klimaty, mimo że mam coś podobnego (vintage z mała sekundą) 😉

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u Petru nie moja bajka, jednak nie ja będę go nosił. 

Niech cieszy jak najdłużej. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do chórku, zarówno w sprawie gratulacji, jak i odczuć moich przedmówców. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.