Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, czervony napisał(-a):

 

Wygląda na to, że SQ7 nie cieszy się tutaj popularnością. To też (chyba) jakaś informacja 🤔.

Kolega ma SQ8, a sąsiad Q7 mogę podpytać.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Poszedłeś na skróty. Rozstęp pojęciowo-cenowy wynikał ze spojrzenia kogoś, kto jakby się "uparł" mógłby mieć golasa G70 ze spojrzeniem Łukasza, który niedługo będzie ujeżdżał "wypasioną Beemę". ;) Portfel ma znaczenie. Ja mając alternatywę Skody i Genesisa G70 wybrałbym ten drugi. 

 

ja też wybrałbym genesisa G70 prędzej niz skodę superb, ale juz np. nad BMW G20 330i jako alternatywa, w podobnej cenie bym się zastawnowił (od ok 46 000 euro, 

 

Genesis wg oficjalnego cennika statruje od niecalych 47 000 euro: 

IHREN GENESIS G70 ERSTELLEN | GENESIS

 

Nie wiem jakie są rabaty na genesis udzielane i skąd wziąłeś cenę od 43 800, na BMW są całkiem niezłe - 330i startuje także od niecałych 47 000 euro:

BMW Neuwagen | Einfach konfigurieren und bestellen - Neuwagen 24 .de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@tomassoDzięki. Z ciekawości, czemu się nie zdecydowałeś? Koszty, czy jeszcze coś?

Edytowane przez czervony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniła mi się koncepcja, uznałem, że jeszcze ostatni raz kupię płaskie auto, SUV będzie dopiero po nim.

Ale cena też miała wpływ, wtedy dawali niewielki rabat i uznałem, że 600k to za dużo za wcale nie po sufit wyposażone auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

ja też wybrałbym genesisa G70 prędzej niz skodę superb, ale juz np. nad BMW G20 330i jako alternatywa, w podobnej cenie bym się zastawnowił (od ok 46 000 euro, 

 

Genesis wg oficjalnego cennika statruje od niecalych 47 000 euro: 

IHREN GENESIS G70 ERSTELLEN | GENESIS

 

Nie wiem jakie są rabaty na genesis udzielane i skąd wziąłeś cenę od 43 800, na BMW są całkiem niezłe - 330i startuje także od niecałych 47 000 euro:

BMW Neuwagen | Einfach konfigurieren und bestellen - Neuwagen 24 .de

Kwota startowa była z konfiguracji którą robił @Autor1984.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, StaryWilk napisał(-a):

 

ja też wybrałbym genesisa G70 prędzej niz skodę superb, ale juz np. nad BMW G20 330i jako alternatywa, w podobnej cenie bym się zastawnowił (od ok 46 000 euro, 

 

Genesis wg oficjalnego cennika statruje od niecalych 47 000 euro: 

IHREN GENESIS G70 ERSTELLEN | GENESIS

 

Nie wiem jakie są rabaty na genesis udzielane i skąd wziąłeś cenę od 43 800, na BMW są całkiem niezłe - 330i startuje także od niecałych 47 000 euro:

BMW Neuwagen | Einfach konfigurieren und bestellen - Neuwagen 24 .de

 

W CH Genesis ma polityke nieudzielania rabatow, nie wiem jak w DE


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Kwota startowa była z konfiguracji którą robił @Autor1984.

 

Taki głupi ten konfigurator albo głupi ja. Ale wynika z niego że dopłata do bazowego  silnika to 1900 euro. Czyli baza nie ma silnika

https://www.genesis.com/de/de/configurator/build-your-genesis/g70/3d/result?code=BCBBBB&packages=&acc=

 🤭😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Taki głupi ten konfigurator albo głupi ja. Ale wynika z niego że dopłata do bazowego  silnika to 1900 euro. Czyli baza nie ma silnika

https://www.genesis.com/de/de/configurator/build-your-genesis/g70/3d/result?code=BCBBBB&packages=&acc=

 🤭😅

Ja też tego nie rozumiem, ten krok można pominąć i wyjdzie 47000.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy dostajesz auto bez silnika 🤷‍♂️😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tommaso napisał(-a):

Wtedy dostajesz auto bez silnika 🤷‍♂️😁

Za to jaki ekologiczny.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, StaryWilk napisał(-a):

 

Taki głupi ten konfigurator albo głupi ja. Ale wynika z niego że dopłata do bazowego  silnika to 1900 euro. Czyli baza nie ma silnika

https://www.genesis.com/de/de/configurator/build-your-genesis/g70/3d/result?code=BCBBBB&packages=&acc=

 🤭😅

Ci Niemcy to z tą ekologią już zupełnie odjechali. Ma się rozumieć, rowerami. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

To w końcu za ile ma być ten samochód...?  :D

 

Dwa typki w Acurze NSX:  ;)

 

415085026_415475637714532_6852363008433481623_n.jpg.47ed85cb95903582c01daadf4a88d56c.jpg

Oo znajome gęby 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XIAOMI SU7

Gdzieś wyczytałem, że Xiaomi ma ambicje stać się jednym z największych graczy na Świecie w branży motoryzacyjnej.

Patrząc na model SU7, wydaje się, że nie rzucają słów na wiatr.

 

https://www.auto-swiat.pl/ev/wiadomosci/chinski-producent-elektroniki-stworzyl-samochod-xiaomi-su7-rzuca-wyzwanie-tesli-i/ypnq37z

https://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/premiery/news-xiaomi-su7-wchodzi-na-rynek-producent-elektroniki-miazdzy-po,nId,7235748#naglowek-xiaomi-su7-dane-techniczne-i-wymiary

 

xiaomi.jpg


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

XIAOMI SU7

Gdzieś wyczytałem, że Xiaomi ma ambicje stać się jednym z największych graczy na Świecie w branży motoryzacyjnej.

Patrząc na model SU7, wydaje się, że nie rzucają słów na wiatr.

 

https://www.auto-swiat.pl/ev/wiadomosci/chinski-producent-elektroniki-stworzyl-samochod-xiaomi-su7-rzuca-wyzwanie-tesli-i/ypnq37z

https://motoryzacja.interia.pl/samochody-nowe/premiery/news-xiaomi-su7-wchodzi-na-rynek-producent-elektroniki-miazdzy-po,nId,7235748#naglowek-xiaomi-su7-dane-techniczne-i-wymiary

 

xiaomi.jpg

Będzie jak ludzie będą kupować. A będą. Zawsze mnie dziwi jak ludzie narzekają że Chińczycy dominują dany rynek (vide: twój post o zamykaniu fabryk motoryzacyjnych w Polsce), a jednoczenie kupują rzeczy made in China. Podobnie z ubraniami, elektroniką itp. Narzekania, stękania że w Europie przemysł pada, a jak ma nie padać, skoro ludzie się rzucają na chińskie produkty? W Polsce platformy typu AlliExpress świecą triumfy, bo ludzie rzucają się na zakup gumek do włosów za 5 zł i są dumni że deale robią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Będzie jak ludzie będą kupować. A będą. Zawsze mnie dziwi jak ludzie narzekają że Chińczycy dominują dany rynek (vide: twój post o zamykaniu fabryk motoryzacyjnych w Polsce), a jednoczenie kupują rzeczy made in China. Podobnie z ubraniami, elektroniką itp. Narzekania, stękania że w Europie przemysł pada, a jak ma nie padać, skoro ludzie się rzucają na chińskie produkty? W Polsce platformy typu AlliExpress świecą triumfy, bo ludzie rzucają się na zakup gumek do włosów za 5 zł i są dumni że deale robią. 

To, że padają zakłady pojazdów spalinowych, to zupełnie inna para kaloszy.

Na to, że Chinole dominują rynek nie wpływa sam popyt tylko bardzo wiele składowych. Nawet nie mam ochoty na obszerny post.

Mam takiego znajomego, którego firma tak pomiędzy 2007 a 2008 weszła na giełdę. I on mi już wówczas mówił, że ludzie pierniczą, że chińszczyzna to badziew. Tendencja się już odwracała - bo w gruncie rzeczy przez wiele, bardzo wiele długich dekad Chińczycy słynęli z tanich, badziewnych produktów za 5zł. Ale przebrnęli przez to.

Osobiście uważam, że niestety, ale m.in. dzięki "kontrolni internetu" oraz ogromowi nakładów finansowych na naukę wygrają z zachodem, który zafajdał sobie głowy gównem po sam czubek.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz sie ze kupuja na ali rzeczy po 5zl skoro na alle sa te same za 20?
Kiedys biznesy robili ludzoe ktorzy to z chin sprowadzali, dzis jest latwo dostepne dla kazdego i to dobrze a nie zle


Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie twierdzę że chińszczyzna to badziew. Chińczyk wyprodukuje taką jakość jaką sobie klient zażyczy. Mnie chodzi o to, że ludzie narzekają że przemysł w Europie pada, ale firmy same produkcję do Chin przenosiły. Takie buty do kosza, które muszę co jaką czas kupować, kosztują bardzo dużo. I gdyby były robione w Europie pewnie by dużo więcej nie kosztowały. Ale jak już takie Nike przeniosły produkcję z USA lata temu, tak zostało. But kosztował pewnie z 30  dolarów w latach 70-tych, niech koszt wytworzenia był z 10. Za to w Chinach można było wytwarzać za 4. Tylko ze cena w sklepie wciąż była 30. Kto zarobił? Sama firma, manager za genialny pomysł i akcjonariusze. A że przy okazji ludzie z produkcji pracę stracili? A kto by się nimi przejmował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja wcale nie twierdzę że chińszczyzna to badziew. Chińczyk wyprodukuje taką jakość jaką sobie klient zażyczy. Mnie chodzi o to, że ludzie narzekają że przemysł w Europie pada, ale firmy same produkcję do Chin przenosiły. Takie buty do kosza, które muszę co jaką czas kupować, kosztują bardzo dużo. I gdyby były robione w Europie pewnie by dużo więcej nie kosztowały. Ale jak już takie Nike przeniosły produkcję z USA lata temu, tak zostało. But kosztował pewnie z 30  dolarów w latach 70-tych, niech koszt wytworzenia był z 10. Za to w Chinach można było wytwarzać za 4. Tylko ze cena w sklepie wciąż była 30. Kto zarobił? Sama firma, manager za genialny pomysł i akcjonariusze. A że przy okazji ludzie z produkcji pracę stracili? A kto by się nimi przejmował. 

No i to jest jedna ze składowych, która siłą rzeczy musiała pchnąć Chiny w kierunku "nie produkujemy innym dla innych", a "produkujemy sami dla innych". Wszyscy małymi chińskimi rączkami robili sobie dobrze. Ale nikt nie dostrzegał, albo dostrzegał, że najlepsze budynki w kampusach USA zajęte są właśnie przez Azjatów. Wyciągnęli "know how", wykształcili przyszłe kadry, mają ludzi, wpierdzielili miliardy w naukę i nie zatruwają umysłów ludzi gównem.

Strzelam, że za jedno pokolenie, wszyscy będą już tylko i wyłącznie patrzeć na wschód.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tommaso napisał(-a):

Horacio Pagani

 

Doskonale! :)

 

Chyba na nadgarstku nie ma, nawet będąc już sporo starszym i doświadczonym człowiekiem, Pagani Design..?  ;)

 

NAZ_a8f8bd63d4f843c483fb2c2246dd27c2.jpg.c2a1e4c20da841e8250c924ba68f13d0.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2024 o 10:19, czervony napisał(-a):

Panowie, macie jakieś doświadczenia z SQ7? Ktoś ma / miał, a może testował? W testach wypada rewelacyjnie, ale chętnie usłyszałbym coś od kogoś, kto pojeździł trochę w różnych warunkach.

 

Znajomy takiego leasingował, na tyle był zadowolony, że zostawił go "sobie". Lubi dużo i szybko jeździć (często Warszawa - Toskania, kilka razy Wiedeń w obie strony jednego dnia etc.). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Przy okazji ciekawej dyskusji o Chinach i Aliexpress, fotunia. Kto zgadnie, kogo przedstawia? Mały "hint": to nie jest szef Pagani Design.  :D  ;)

 

416002795_415479034380859_7582241354854050078_n.thumb.jpg.33b71f5718b4adab81a7a4e9a67bde13.jpg

Łatwa zagadka :)

Trudniejsza jest z naręcznym, ale wydaje mi się, że jest CVSTOS Challenge.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.