Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

ta kierownica jest piękna 😍 

@Autor1984 po jakim przebiegu pokazuje u Ciebie komputer w 7er konieczność wymianę oleju ? u mnie w 318i  było co 30 tyś , a w 518d co 25tyś..

Sprawdziłem 2 lata lub 30000 km.

Godzinę temu, Tommaso napisał(-a):

Możesz też stworzyć sobie cyfrowy klucz, dodajesz go do portfela w telefonie jak kartę kredytową i możesz nim otwierać i odpalać auto. 

 

Ale teraz sobie myślę, że jak Twoje ID zostanie usunięte z samochodu, to będziesz go używał jako gość i możesz nie mieć dostępu do wszystkich funkcji

 

Stronię od tego typu rozwiązań.

10 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Pół Rolexa

Daytona Paula Newmana?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Stronię od tego typu rozwiązań.

 

 

Fajne to jest jak idziesz na basen, bo nikt Ci nie ukradnie auta. Nawet jak ukradnie Ci Iphona to nim nie otworzy bo go nie odblokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tommaso napisał(-a):

 

Fajne to jest jak idziesz na basen, bo nikt Ci nie ukradnie auta. Nawet jak ukradnie Ci Iphona to nim nie otworzy bo go nie odblokuje.

Gameboyem nie podwędzą?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To maksymalnie - a realnie? Co za pomysł, żeby akurat na autostradzie stawiać fotoradary (i to bez żadnego ostrzeżenia)! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że za przekroczenie o więcej niż 90 jest 5000 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tommaso napisał(-a):

 

Fajne to jest jak idziesz na basen, bo nikt Ci nie ukradnie auta. Nawet jak ukradnie Ci Iphona to nim nie otworzy bo go nie odblokuje.

do niedawna tylko przy IOS działało , natomiast nie można mieć klucza cyfrowego mając smartfona z Androidem , chyba że cos się zmieniło ostatnio ?

5000euro kara ! , dlatego nie kupuję auta z mocnymi silnikami , żeby nie przyszło mi do głowy wykorzystać wydane pieniędzy na konie mechaniczne 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 90 km/h (80 w zabudowanym) jest konfiskata samochodu od 1 marca, kara do 7500 euro i możliwy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Austrii. Tego się dopiero teraz dowiedziałem. Myślałem, że ktoś coś płacił jadąc przez Austrię i wie, jak jest realnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Stronię od tego typu rozwiązań.

ciekawe czy BMW nie będzie Cię "zmuszało" żeby tego używać. Wuj mojej żony miał A7 i kilka razy miał "problemy" z otwarciem czy odpaleniem auta, konsultanci "delikatnie sugerowali" żeby użył telefonu a nie kluczyka i auto magicznie ożywało :lol: nie wiem czy testowali technologię czy co ale choćby nie chciał to musiał kilka razy użyć wszystkich dobrodziejstw samochodu. 

A z wymianami oleju w BMW nie jest tak, że indywidualnie monitorują samochód i wzywają na wymiany? Kilka lat temu logarytm w ECU chyba wyznaczał interwał olejowy w zależności od stylu jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Mam ten pakiet serwisowy 5lat i 100 000km, auto samo wezwie na serwis...

Również mam pakiet.

 

17 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Przegląd po 1000 nie obejmuje, ale oczywiście jak mam ochotę to mogę zapłacić.

Dokładnie tak zrobiłem. 

 

17 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Trochę lipa 😕 

Czemu🤔


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, itanos napisał(-a):

Powyżej 90 km/h (80 w zabudowanym) jest konfiskata samochodu od 1 marca, kara do 7500 euro i możliwy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Austrii. Tego się dopiero teraz dowiedziałem. Myślałem, że ktoś coś płacił jadąc przez Austrię i wie, jak jest realnie. 

Widzę ze europa zaostrza kary za poważne przekroczenia prędkości do poziomów jak unas. 

Ztym tylko ze unas granica bólu to  przwkroczenie predkości o  40km/h lub 50 w innych miejscach 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, itanos napisał(-a):

Powyżej 90 km/h (80 w zabudowanym) jest konfiskata samochodu od 1 marca, kara do 7500 euro i możliwy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Austrii. Tego się dopiero teraz dowiedziałem. Myślałem, że ktoś coś płacił jadąc przez Austrię i wie, jak jest realnie. 

Ja płaciłem, ale za przekroczenie o 16, wyszło coś ok. 60 euro

 

4 godziny temu, Autor1984 napisał(-a):

Gameboyem nie podwędzą?

Tego nie wiem, ale przynajmniej ordynarnie przez kradzież kluczyka, ani na walizkę nic nie wskórają

 

1 godzinę temu, trollu napisał(-a):

ciekawe czy BMW nie będzie Cię "zmuszało" żeby tego używać. Wuj mojej żony miał A7 i kilka razy miał "problemy" z otwarciem czy odpaleniem auta, konsultanci "delikatnie sugerowali" żeby użył telefonu a nie kluczyka i auto magicznie ożywało :lol: nie wiem czy testowali technologię czy co ale choćby nie chciał to musiał kilka razy użyć wszystkich dobrodziejstw samochodu. 

A z wymianami oleju w BMW nie jest tak, że indywidualnie monitorują samochód i wzywają na wymiany? Kilka lat temu logarytm w ECU chyba wyznaczał interwał olejowy w zależności od stylu jazdy

U mnie nigdy nie było żadnych problemów z normalnym kluczykiem w BMW. Jak miałem Audi to mówili mi, że profilaktycznie wymieniają mi baterię w pilocie przy każdej wizycie w serwisie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, irekm napisał(-a):

Widzę ze europa zaostrza kary za poważne przekroczenia prędkości do poziomów jak unas. 

Ztym tylko ze unas granica bólu to  przwkroczenie predkości o  40km/h lub 50 w innych miejscach 

Tylko, że u nas na autostradach nie ma fotoradarów i to niezapowiedzianych. 🙂 W PL nigdy (sic!) nie dostałem mandatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, itanos napisał(-a):

To maksymalnie - a realnie? Co za pomysł, żeby akurat na autostradzie stawiać fotoradary (i to bez żadnego ostrzeżenia)! 

Jak widać doskonały pomysł, skoro ktoś wpadł na to żeby jechać 200+.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, itanos napisał(-a):

Tylko, że u nas na autostradach nie ma fotoradarów i to niezapowiedzianych. 🙂 W PL nigdy (sic!) nie dostałem mandatu.

 

Wystarczy przestrzegac przepisow.

 

U mnie za:

- przekroczenie predkosci o 40km/h w zone 30

- przekroczenie predkosci o 50km/h w terenie zabudowanym 50

- przekroczenie predkosci o 60km/h w terenie niezabudowanym 80

- przekroczenie predkosci o 80km/h na autostradzie 120

jest odebranie prawka, samochodu i wiezienie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, trollu napisał(-a):

ciekawe czy BMW nie będzie Cię "zmuszało" żeby tego używać. Wuj mojej żony miał A7 i kilka razy miał "problemy" z otwarciem czy odpaleniem auta, konsultanci "delikatnie sugerowali" żeby użył telefonu a nie kluczyka i auto magicznie ożywało :lol: nie wiem czy testowali technologię czy co ale choćby nie chciał to musiał kilka razy użyć wszystkich dobrodziejstw samochodu. 

A z wymianami oleju w BMW nie jest tak, że indywidualnie monitorują samochód i wzywają na wymiany? Kilka lat temu logarytm w ECU chyba wyznaczał interwał olejowy w zależności od stylu jazdy

Chyba nie, choć pewności nie mam.

Co do wymian to raczej samochód decyduje czy utrzymać interwał, czy skierować się na serwis szybciej. Handlowiec, który wydawał samochód przekazał mi informację, że jest to zależne od mojego stylu jazdy.

3 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):

 

Również mam pakiet.

 

Dokładnie tak zrobiłem. 

 

Czemu🤔

No lipa. 2 letnie interwały co 30kkm bez przeglądu "startowego". Jak spojrzałem w kompa to są zaplanowane dwa...

3 godziny temu, Tommaso napisał(-a):

Tego nie wiem, ale przynajmniej ordynarnie przez kradzież kluczyka, ani na walizkę nic nie wskórają

Podobno walizka to już relikt przeszłości, choć pewnie są jeszcze grupy, które w ten sposób kradną. Pewnie są jeszcze inne elektroniczne urządzenia, o których człowiek nie ma pojęcia. Jak mają ukraść to ukradną...

Godzinę temu, itanos napisał(-a):

Tylko, że u nas na autostradach nie ma fotoradarów i to niezapowiedzianych. 🙂 W PL nigdy (sic!) nie dostałem mandatu.

Ja łapałem sporo, Żona również jak Straż Miejska lub Gminna ustawiała śmietniki.

Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Wystarczy przestrzegac przepisow.

 

U mnie za:

- przekroczenie predkosci o 40km/h w zone 30

- przekroczenie predkosci o 50km/h w terenie zabudowanym 50

- przekroczenie predkosci o 60km/h w terenie niezabudowanym 80

- przekroczenie predkosci o 80km/h na autostradzie 120

jest odebranie prawka, samochodu i wiezienie

 

 

A kulka w łeb? :D

 

Sorry Panowie za "laga", kuchnia mnie pochłonęła.  

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Wystarczy przestrzegac przepisow.

 

U mnie za:

- przekroczenie predkosci o 40km/h w zone 30

- przekroczenie predkosci o 50km/h w terenie zabudowanym 50

- przekroczenie predkosci o 60km/h w terenie niezabudowanym 80

- przekroczenie predkosci o 80km/h na autostradzie 120

jest odebranie prawka, samochodu i wiezienie

 

 

I tam można jeździć. Ciekawe jaka kara za takie wykroczenie jak poniżej:

 

 

 

Podpowiadam, w polskim chlewie 1000zł mandatu xD https://moto.trojmiasto.pl/1000-zl-kary-dla-kierowcy-BMW-ktory-gwaltownie-zahamowal-przed-innym-autem-na-obwodnicy-n187865.html?strona=0

EDIT: Dostał jeszcze srogie 170zł kosztów sądowych, z pewnością w przyszłości już tego nie zrobi.

 

Samochód to chyba najlepszy środek żeby kogoś zabić i dostać za to 50zł grzywny.

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chamskie na maxa zachowanie Pana w biemdablju, ale to obijanie się o barierki nagrywajacego to 'na własne zyczenie'

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, dobra, już nie szeryfujcie tak; parę kilometrów dalej dokładnie to samo jest dozwolone i jakoś z tego powodu nic się złego nie dzieje. Autostrada była trzypasmowa i całkiem pusta (tzn nie minąłem nikogo przez x kilometrów). Jechałem tyle zresztą może przez kilka minut i nagle mnie oślepił błysk jarzeniowych czerwonych świateł (nigdy tego nie doświadczyłem wcześniej i wydaje mi się to dość niebezpieczne). Zresztą skoro Austriacy nie muszą płacić naszych mandatów, to ja też się specjalnie nie przejmuję ewentualnym swoim; po prostu pytam z ciekawości. 

4 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Wystarczy przestrzegac przepisow.

 

U mnie za:

- przekroczenie predkosci o 40km/h w zone 30

- przekroczenie predkosci o 50km/h w terenie zabudowanym 50

- przekroczenie predkosci o 60km/h w terenie niezabudowanym 80

- przekroczenie predkosci o 80km/h na autostradzie 120

jest odebranie prawka, samochodu i wiezienie

 

 

Jest to jedyny bodaj przypadek prawa, gdzie kara się za zwiększenie ryzyka zdarzenia niepożądanego (wypadku), a nie za samo sprawstwo tego zdarzenia. Do tego w trybie administracyjnym zapewne, czyli bez domniemania niewinności. Ja bym się tak z tego nie cieszył i nie chciałbym w ogóle w takim kraju przebywać; nawet jeśli pochodzą z niego rozmaite zacne zegarki. 🙂

Edytowane przez itanos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skąd pomysł że Austriacy nie muszą płacić polskich mandatów?

 

Światła fotoradaru bardzo niebezpieczne, ale zapierdalanie 200+ po nocy no big deal. Jeżdżem szypko ale bezpiecznie.

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie mam około 150tyś km zrobionych 3er i 5er , i w obu przypadkach miałoby tak , że auto dostosuje interwał wymiany oleju do stylu jazdy , nic z tego , ani o 1 km się nie zmieniło , a styl jazdy miałem bardzo różny , od kickdown non stop w 3er do emeryckiej jazdy w 5er 😉 

na autostradach jak i na ekspresowcach w PL już są kontrole prędkości , fotki są wykonane przez drony , a policja kilka km dalej zatrzymuje pojazd w celu pokazania fotki , także uważajcie Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

w sumie mam około 150tyś km zrobionych 3er i 5er , i w obu przypadkach miałoby tak , że auto dostosuje interwał wymiany oleju do stylu jazdy , nic z tego , ani o 1 km się nie zmieniło , a styl jazdy miałem bardzo różny , od kickdown non stop w 3er do emeryckiej jazdy w 5er 😉 

na autostradach jak i na ekspresowcach w PL już są kontrole prędkości , fotki są wykonane przez drony , a policja kilka km dalej zatrzymuje pojazd w celu pokazania fotki , także uważajcie Panowie

Czyli standardowe "pierdololo" pod klienta, aby nabrał wrażenia, że jeździ czymś bardziej nowoczesnym, aniżeli ma to miejsce w rzeczywistości.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, itanos napisał(-a):

 

Jest to jedyny bodaj przypadek prawa, gdzie kara się za zwiększenie ryzyka zdarzenia niepożądanego (wypadku), a nie za samo sprawstwo tego zdarzenia. Do tego w trybie administracyjnym zapewne, czyli bez domniemania niewinności. Ja bym się tak z tego nie cieszył i nie chciałbym w ogóle w takim kraju przebywać; nawet jeśli pochodzą z niego rozmaite zacne zegarki. 🙂

 

A ja sie bardzo ciesze, bo przypadkow na drogach w ktorych ktos poza terenem zabudowanym jedzie 200 jest niezmiernie malo.


Oczywiscie po przekroczeniu pewnej granicy predkosci sprawa zajmuja sie sady administracyjne, ale przypadkami ciezkiego zlamania prawa juz masz rozprawe w ktorej uczestniczysz, a kazdy przypadek badany jest oddzielnie przez sedziego.
 

12 godzin temu, nicon napisał(-a):

I tam można jeździć. Ciekawe jaka kara za takie wykroczenie jak poniżej:

 

 

 

Podpowiadam, w polskim chlewie 1000zł mandatu xD https://moto.trojmiasto.pl/1000-zl-kary-dla-kierowcy-BMW-ktory-gwaltownie-zahamowal-przed-innym-autem-na-obwodnicy-n187865.html?strona=0

EDIT: Dostał jeszcze srogie 170zł kosztów sądowych, z pewnością w przyszłości już tego nie zrobi.

 

Samochód to chyba najlepszy środek żeby kogoś zabić i dostać za to 50zł grzywny.

 

Nie wiem czy nie byloby to potraktowane jako narazenie utraty zycia. Niezmiernie malo jest takich przypadkow u mnie. Nawet jesli kamerki sa zabronione, wiec udowodnienie jest teoretycznie ciezkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

A ja sie bardzo ciesze, bo przypadkow na drogach w ktorych ktos poza terenem zabudowanym jedzie 200 jest niezmiernie malo.

Ale tam gdzie można, dlaczego by nie?

Ja osobiście uważam, że poza terenem zabudowanym; nie powinny obowiązywać ograniczenia pomijając pojazdy od kat. C

Natomiast powinny być wprowadzone rzeczywiste bardzo restrykcyjne badania techniczne. A dla pojazdów ze wschodu o jeszcze większym stopniu uwagi i obowiązkowym kursie oraz egzaminie.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Autor1984 napisał(-a):

Ale tam gdzie można, dlaczego by nie?

Ja osobiście uważam, że poza terenem zabudowanym; nie powinny obowiązywać ograniczenia pomijając pojazdy od kat. C

Natomiast powinny być wprowadzone rzeczywiste bardzo restrykcyjne badania techniczne. A dla pojazdów ze wschodu o jeszcze większym stopniu uwagi i obowiązkowym kursie oraz egzaminie.

 

Bo byloby to bardzo niebezpieczne dla Ciebie i osob postronnych?
Kazdy popelnia bledy, nawet najlepsi kierowcy swiata w najlepszych samochodach swiata. I jest duza roznica jesli popelnisz blad przy 80, a nie przy 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Bo byloby to bardzo niebezpieczne dla Ciebie i osob postronnych?
Kazdy popelnia bledy, nawet najlepsi kierowcy swiata w najlepszych samochodach swiata. I jest duza roznica jesli popelnisz blad przy 80, a nie przy 200.

Błąd można również popełnić schodząc z drabiny :) 

Natomiast duże pojazdy o ogromnej masie winny jednak jakieś ograniczenia mieć, ze względów oczywistych.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.