Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek - znam ceny dla flot od VW, Renault, Skoda, Toyota, Opel.

 

Nie wiem, co znasz.

Piszę tylko o przypadku, gdzie do największej fabryki elektroniki w Polsce Północnej przyszedł Opel, VW i chyba Toyota.

Opel dał ceny na takim poziomie za Vetre C w benzynie Turbo, że byś kupił sobie Polo albo Yarisa ;)

 

Uwierz mi, że nie chodzi o cenę. Jeżeli mamy Vectrę i Paska o podobnym wyposażeniu - to różnica jest taka, że w podobnej cenie w Vectrze dojdą ksenony, alusy i zasłonki na szybach z tyłu - to raczej nie decyduje o wyborze modelu dla pracownika. 90% ważności przy wyborze w dużych korporacjach to - dostępność serwisu, dostepność aut zastepczych, bezpieczeństwo pojazdu - tu jest podobny poziom wsród producentów.

 

Wierzę, ale w tym przypadku o którym napisałem było inaczej.

GM zrobiło dla nich wyjątek :) ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
............

Piszę tylko o przypadku, gdzie do największej fabryki elektroniki w Polsce Północnej przyszedł Opel, VW i chyba Toyota.

Opel dał ceny na takim poziomie za Vetre C w benzynie Turbo, że byś kupił sobie Polo albo Yarisa ;)

............

 

Lawnowerman potwierdzam. Tak jest wszedzie, nie tylko w Polsce. Wlasnie kupuje i roznica w rabacie pomiedzy VW a Oplem to 17%. Przy aucie za 100k PLN oznacza to wybor top modelu z GM albo podstawowego z VW.

Do tego VW przysmarowal mi 12-14 tygodni termin realizacji, gdy terminy zdania samochodu sa scisle (inaczej trzeba placic premium leasingodawcy)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie w 2007 roku czas oczekiwania na Opla byl 12 tygodni. Zakupy flotowe zawsze trzeba wcześniej realzować. Nie ma producenta (nie było - teraz kryzys - może i stoją na parkingach), który jest w stanie dostarczyć niemal od ręki 50 czy 100 identycznych aut.

Bartek - może Opel to teraz instytucja harytatywna? Sprzedaje Vectry w cenie Yarisa, aby zapewnic bezpieczeństwo pracownikom. Ogłoś to szerzej - wielu chetnych się znajdzie na zakupy grupowe Vectry w cenia Yarisa.

 

Managerowie flot w firmach to widać niezbyt mądrzy ludzie. Po takich informacjach dziwi mnie, że firmy jeżdżą innymi autami niz Ople. Skoro Vectra za cene Yarisa, to zapewne Corsa była by w cenie breloczka do kluczy od VW. Dealer oddaje marżę, Dystrybutor tez oddaje. Wspólnie dokładaja coś od siebie. No zarobią krocie na kilku serwisach auta do końca gwarancji. ;) Super biznes.

 

Ps - poniżej 10% samochodów służbowych to Ople.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy wymianie w 2007 roku czas oczekiwania na Opla byl 12 tygodni. Zakupy flotowe zawsze trzeba wcześniej realzować. Nie ma producenta (nie było - teraz kryzys - może i stoją na parkingach), który jest w stanie dostarczyć niemal od ręki 50 czy 100 identycznych aut.

Bartek - może Opel to teraz instytucja harytatywna? Sprzedaje Vectry w cenie Yarisa, aby zapewnic bezpieczeństwo pracownikom. Ogłoś to szerzej - wielu chetnych się znajdzie na zakupy grupowe Vectry w cenia Yarisa.

 

Managerowie flot w firmach to widać niezbyt mądrzy ludzie. Po takich informacjach dziwi mnie, że firmy jeżdżą innymi autami niz Ople. Skoro Vectra za cene Yarisa, to zapewne Corsa była by w cenie breloczka do kluczy od VW. Dealer oddaje marżę, Dystrybutor tez oddaje. Wspólnie dokładaja coś od siebie. No zarobią krocie na kilku serwisach auta do końca gwarancji. :) Super biznes.

 

Ps - poniżej 10% samochodów służbowych to Ople.

 

 

Adi, masz bardzo niemiły sposób prowadzenia rozmowy, jeżeli ktoś ma inne zdanie niż ty od razu go wyśmiewasz, wprowadzasz ironię. :D

Nie znam polityki cenowej GM. Ty widać tak. I Toyoty i Kluczyk Tradex też znasz. Zazdroszczę Ci :D

Napisałem o faktach których byłem świadkiem.

Jak dla mnie EOC. ;)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za oknem taka piękna pogoda, a Wy się kłócicie! Dość tego.


Demokracja - ustrój w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy, a profesor uniwersytetu ma 1 głos...

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - sorry. Nie taka była intencja. (choć Twoje wypowiedzi pamiętam mocno bardziej ironiczne, sarkastyczne itp, - ale nie o tym rozmowa) Nie znam polityk tych firm o których piszesz, - natomiast kilku, które kupują i owszem.

Ja piszę o faktach w których brałem udział. Paweł napisał jednak, że to nieprawda - czyli kłamię? zmyślam? Po co. Udziałów w Oplu nie mam. Ale owszem - lubie i jeźdźę.

Ironia związana byla jednak z tym co napisałeś - proszę - czy sensowne jest kupowanie drożej, skoro Opel sprzedaje za pół ceny? Tak wynika z Twojej wypowiedzi. Vectra za cene Yarisa. Tylko brać. Piszesz takie rzeczy - to nie dziw się reakcji. Gdyby tak było to Opel miałby 80% flot a nie 7,5%. Może ktoś woli VW. Ktos Toyote. Ale we flotach jeździ cała masa różnych marek. Braliby Ceedy, Megany, Yarisy, Avensisy, Octavie jeśłiby Vectra byla w cenie Yarisa? Pewnie Astra jest w cenia Aygo. Różnimy sie opiniami. Ok. Ale nie stwarzajmy wrażenia, że jedna sytuacja (mocno moim zdaniem dziwna) dawała obraz rynku flotowego. Moze i opel ma wyższe rabaty niz VW. Jednak rozmowa dotyczyła wyboru 1 szt VW prze kolegę z forum. To był temat. Ja dałem przykład w którym chciałem przedsatwic opinię, że WV passat to nie takie cudo na przykładzie zakupów w firmie w której pracowałem. Chodziło o to, ze mimo zakupu WV, momo możliwiości wyboru - wracają do Opla - a w tej firmie nie chodzi o cene modelu a o pułap. (Passat 2.0 TDI 140, bez skóry i ksenonów - kontra Vectra 1.9 150, ksenony, półskóra - to różnica w rabacie). To było sedno. Poszło w inna stronę - bez sensu.

Nie napisałem nic o Tobie. Nie zszedłem na potyczke personalną. Odnoszę sie do opisanej sytuacji. Jak miłej oczekujesz rozmowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulala się narobiło...

Adi hmm mam przyjaciela w Warszawie(z Krakowa) rozpoczął pracę jako senior brand manager w Pepsi w Warszawie i nie bardzo miał wybór marki.Dostał Toyote Avensis i płakał bo jego kolega z branży tytoniowej Passata Highline..Więc tej swobody wyboru trochę nie rozumiem.Ja nie bardzo rozumiem co chcesz mi wytłumaczyć..Że Passat to złe auto?Gdybym miał do wyboru Vectrę i Passata nie zastanawiałbym się sekundy nawet.O Vectrach C nasłuchałem sie takich opowieści że krew mroziło..Ty chwalisz i ok.Adi ja bardziej niż na ocenach z firm kieruje się opiniami Adacu,Dekry lub TUV.Tysiące sztuk dają obiektywną ocenę.Switch napisał o terminie realizacji jego zamówienia.Czemu tak długo?W VW produkcja idzie wolniej niż w Oplu?Czy nie chcą sprzedać?Raczej mają tyle zamówień.Dlaczego?Bo ludzie kupują VW.Dlaczego?Słuchajcie nie zwalajcie całej ideologii VW na mity.Jakoś ta marka na to zapracowała..Przez lata.Dlaczego Opel pomimo tego że tak jak napisał Switch sprzedaje auta taniej to na dodatek ma jeszcze szybszy czas realizacji??Bo u bezpośredniego klienta ma gorzej.Może dlatego firmy flotowe to auto wybierają.A Kowalski za swoje pieniądze idzie do salonu VW i kupuje Passata.Adi wiesz o tym że Passatów sprzedawało sie dużo więcej niż Vectr?Czemu?Nie bronię Passata.Piszę prawdę.Adi przepraszam nie zarzucam że piszesz nieprawdę być może Twój post był zle skonstruowany lub zle go odebrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:blink: Ja gdybym miał dostać służbowe auto nie musiał płacić za paliwo i gdybym miał jako taki wybór brałbym najmocniejsze auto z całego wachlarza możliwości, wsio mnie ryba czy się psuje czy nie, czy plastiki trzeszczą czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sie moze na sluzbowego nie nadaje (chociaz ja bym bral i tak :P ) ale widzialem go wlasnie na zywo i robi piorunujace wrazenie. Do tego jak dodamy doladowany silnik z civica type-r i wage nie przekraczajaca 500kg to mamy iscie diabelski wynik :P

 

pic259_1280_1024.jpg


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są (były) trzy wersje silnikowe dla uściślenia,

 

1. b16a2 od hondy civic vti 160Koni

2. k20a z type-r 200koni

3. k20a +turbo 300koni

 

i w wersji US (produkowany jest w UK i US) jest podobno przygotowana limitowana wersja RS coś tam coś tam z motorem V8 circa 500koni

 

Trzeba dodać, też że nie ma żadnych wspomagaczy nawet wspomagania kierownicy czy hamulców. Choć stylistycznie wygląda jak kupa to bym takim pośmigał no IMO dość niska można mieć ariela za ceną porównywalną do STi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Choć stylistycznie wygląda jak kupa

 

bluznisz :P:P


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest brzydki, ale najważniejsze, to to, że nic nie udaje, jest taki jaki ma być, to jest zabawka dla faceta, a nie dla superauto dla podstarzałego dentysty z Miami do podrywania latynoskich d*p.

 

Function over fashion forever!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie bede klocil bo uwazam ze jest przepiekny :P


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne auta to robią tylko włosi inne są tylko b.ładne albo ładne;P a wyjątkiem potwierdzającym regułę jest porsche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piękne auta to robią tylko włosi inne są tylko b.ładne albo ładne;P a wyjątkiem potwierdzającym regułę jest porsche

Święte słowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie Włosi robią tylko piękna auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mpawel87

Piękne auta robią francuzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlosi moze i robia niektore piekne auta ale co z tego jak to techniczna tragedia, o osiagach szkoda gadac, no chyba ze mowimy o supersportach ale to w ogole inna klasa gdzie mozna sobie gdybac bo kogo tu stac na takie auta


A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlosi moze i robia niektore piekne auta ale co z tego jak to techniczna tragedia, o osiagach szkoda gadac, no chyba ze mowimy o supersportach ale to w ogole inna klasa gdzie mozna sobie gdybac bo kogo tu stac na takie auta

Ja nie jestem wielbicielem włoskiej motoryzacji ale bardzo nieładnie generalizujesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeździłem trochę włoskimi autami i nie psują cię częściej niż chociażby francuzy czy niemieckie auta, poza fiatami, typu seicento czy cinquecent czyli samochody dla ludu. Poza tym mają duszę, a cała ta historia, że włosi robią gówna wynika ze stereotypów lat prl i wczesnych lat 90 kiedy były tylko duży fiat i mały fiat potem wcześniej wspomniane cinquecento. Np Pandy MkI 4x4 nadal używają carbinieri w dolomitach, a powiedzmy sobie szczerze, że chłopaki nie mają problemu z pieniędzmi więc IMO to o czymś świadczy. Więc nie generalizujcie Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.