Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GORKY8

FORUMOWY SPIS AMFIBII

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Czy wskazówki od seiko beda pasowały - lub można je dopasować - do amfibii? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

| 94 | Amfibia, o której niewiele wiem poza tym, że mi się strasznie podoba i ma numer 232298 na deklu (prawdopodobnie jest to jakaś starsza wersja, napis Amfibia jest po rosyjsku).

post-31239-0-40026600-1331581594.jpg

post-31239-0-46543200-1331581596.jpg

 

Czy faktycznie te amfibie są na tyle wodoszczelne, że można się z nimi wykąpać na basenie? Czy nawet mycie rąk (z założonym zegarkiem oczywiście :) ) odpada? Poza tym czy muszę stosować jakieś zabiegi, żeby "obudzić" fosfor na wskazówkach i znacznikach? Jeszcze jedna rzecz - dekiel obraca się bardzo ciężko, jak to poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Na pewno była wodoszczelna, kiedy wychodziła z fabryki (lata 80-te). Teraz nie wiadomo, bo nie wiadomo, jak intensywnie była użytkowana. Nie wiadomo też, czy była rozbierana. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz jednak założyć, że mycie rąk jej niestraszne :) Jeśli chcesz się przekonać o jej właściwościach, jako zegarka nurkowego, to wyjmij werk z koperty, ją samą zakręć deklem i koronką i wsadź do np. szklanki. Jeśli żadna kropla się nie pojawi w środku, to już jest nieźle.

Co do substancji świecącej - zdechła śmiercią naturalną i tylko wypełnienie wskazówek i indeksów nową, pomoże.

Mówiąc "dekiel obraca się bardzo ciężko" miałeś na myśli pewnie bezel, czyli ten górny pierścień pomalowany na czerwono-czarno? Jeśli się obraca ciężko, to go zdejmij podważając nożem, usuń syf zalegający pod nim, a także na nim i załóż z powrotem. Jest tam sprężynka niepozwalająca mu odpaść od koperty. Cały zabieg jest bardzo prosty. Możesz też metodą "na chama": kręcić bezelem na siłę, aż brud się wykruszy, choć ta metoda oczywiście nie oczyści zegarka.

 

Dodam, że Amfibie są stalowe (z wyjątkiem włąśnie bezela), jako nieliczne radzieckie zegarki i to jest ich ogromny atut. Szkiełko jest zbrojone, bardzo grube i wkładane na gorąco, co gwarantuje wodoszczelność. Z tego też powodu nie wymienia się go na nowe - pozostaje tylko polerka.

Cóż, gratuluję porządnego zegarka w świetnym stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz doswiadczenia to się nie bierz, bo mu nie pomożesz - zegarek najpewniej i tak wymaga wymiany smarów i olejów, a tego samemu nie zrobisz. Jeśli już musisz wyjąć wałek z koronką, to nie luzuj śrubek, tylko wciśnij przycisk - ten koło srebrnych kół zębatych naciągu. Jednak trzeba mieć wyczucie - za lekko wciśniesz, to wałek nie wylenie, a za mocno, to albo coś uszkodzisz, albo przesuną sie elementy mechanizmu i nie włożysz z powrotem bez rozbierania całości. Ja bym jednak sugerował zanieść do zegarmistrza na czyszczenie, smarowanie i wymianę uszczelki dekla - ta jest jeszcze pewnie oryginalna i może nie trzymać. No i wodoszczelny zegarek wymaga mocnego dokręcenia dekla, a tego łopatką modelarską już nie zrobisz.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to fakt, na razie zegarek dzisiejszą ulewę przeżył więc źle nie jest. A dalsze testy to faktycznie po wizycie u zegarmistrza (poproszę go, żeby kopertę mi zostawił na czas naprawy, to się pobawię w nurka :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Uszczelki w Amfibii nie trzeba zmieniać; uszczelki w komandirskich i amfibiach są z takiego materiału, który nie twardnieje, wystarczy ją nasmarować specjalnym specyfikiem do uszczelek.

Edytowane przez Karol Kłósek

CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda guma choć trochę traci swoje właściwości - ja na przykład miałem kiedyś dawno Komandira, w którym jednak trzeba było zmienić, bo puszczała wodę. Ale jeśli zegarmistrz uzna, że jest ok, to jest ok i tyle :lol:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta uszczelka jest miękka i nie widać na niej uszkodzeń mechanicznych to na pewno będzie dobra. Specyfik, który stosują zegarmistrze tzw. "płynna uszczelka" natłuści ją i można spokojnie z zegarkiem wejść do wody.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik
Napisano (edytowane)

Moja młodziutka (data produkcji 21.10.2003) amfibia będzie numer 95

amfibia.JPG

 

pozdrawiam

D@dik

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres produkcji trudno ocenić na oko, bo amfibie mało sie zmieniają ;) - na tarczy jest CCCP, więc chyba okres 1985-1995 (?). Czy da się naprawić - czyszczenie i smarowanie powinno pomóc, ale musi to ocenić zegarmistrz po otwarciu dekla.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale.. nakręciłeś go? Bo tak zachowuje się nienakręcony manualny mechanik - potrzasniesz nienaciągnięty to na moment ruszy.

Co do wieku to obstawiam okolice '90-'92.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-26957-0-51437300-1331591934.jpg[ Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu pozwolę sobie serdecznie pogratulować tej trójeczki :) :)

Wszystkie trzy są piękne i rzadko spotykane.


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten mod tomirka to nr 99, to moja świeżo zakupiona Amfibia jest 100... :rolleyes:

 

Czy coś wygrałem? ;)

 

Zdjęcie autorstwa poprzedniego właściciela, kolegi Heinza Dundersztyca:

 

post-30126-0-83844400-1331592733.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez SecondTom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a82a574a1e5e3347.jpg

 

Dobra dobra... WIEM. To nie Amfibia tylko tak naprawdę Vodolaz :unsure: Tyle, że kiedyś je Amfibiami zwano i tak jest w moim modelu.

 

Właśnie zainspirowany tym wątkiem, szukam jakiejś "prawdziwej" amfibii w dobrym stanie. Jak tylko coś upoluję to się pochwalę.


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiona od kolegi DUBHEAD, więc nie wiem czy się liczy jako kolejny numer. Jakby co to 102 :unsure:

 

30255003.jpg

 

Więcej zdjęć Amfibii w Galerii --->

Edytowane przez kaer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem tego forum, więc wpierw chciałbym się tutaj przywitać ze wszystkimi uczestnikami dyskusji. To m. in. dzięki temu tematowi kupiłem miesiąc temu nową Amfibię - Arctic Ice - numer (chyba) 103...

http://picasaweb.google.pl/Symozjon/AmfibiaSmall#

Nie wiem, czy mam tutaj wpisać więcej szczegółów, np.: wrażenia z początku "eksploatacji"... Jeśli tak, proszę o uwagi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.