Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Recommended Posts

Niezrozumiałe jest podejście niektórych osób. Nie potrafią one pojąć, że rzesze ludzi używają produktów I coś tam, nie z powodu fanatyzmu, tylko  dlatego, ze są dla nich odpowiedniejsze, lepiej spełniają ich oczekiwania. To naprawdę tak trudne do ogarnięcia? Pojęcie fanatyzm wobec użytkowników produktów Apple jest chyba tylko spotykane w takich społeczeństwach jak nasze. W "normalnych" to produkt jeden z wielu, wybierany często, bo ma cechy sprzyjające dobrej sprzedaży. Nikt o zdrowych zmysłach nie dopatruje się w tym fanatyzmu. A sympatycy marki? Pewnie każda ich ma. Zauważam, że amazing, magic, exciting z konferencji Apple zdecydowanie bardziej działają na tych którzy tej marki nie lubią ;)

Sympatycy uśmiechają się pod nosem i po prostu używają dobrych i ładnych produktów (no może poza IP6  - bo wg mnie jest paskudny :))

Sam używałem Iphone 4s pozniej 5 s a teraz S Note 4

Apple zdecydowanie jest wygodniejszy w użytkowaniu.

Android pozwala na lepsze wykorzystanie jesli chodzi o możliwości ale do  wygody obsługi Apple mu daleko.

Czytnik lini papilarnych w samsungu to porażka. W Apple przykładałem palec i odblokowane tu musze jechac paluchem w te i we wte.

Także samsung jest wg mnie jeszcze daleko w tyle.

iP jest trochę za drogi na nasz rynek a do tego mocno okrojone możliwości nie wszystkim pasują. Niby jak coś u nich działa to na prawdę działa ale polityka wyciągania kasy na każdym kroku średnio mi pasuje. Co do słabych wyników Samsunga to wcale się nie dziwię. Telefony plastikowe, AMOLED mocno przejaskrawia kolory, Knox i mulące nakładki. Zdecydowanie chętniej poszedłbym w Motorolę lub LG. Jeśli chodzi o flagowców to Chińskie marki mocno atakują (1+1, MX4 i kilka innych). Ja już się z Samsunga wyleczyłem, pierwsze eSki były fajne ale teraz mniej mi pasują niż konkurencja.

Za drogi?

Przeciez im nie chodzi o to żeby był dla każdego dostępny

Chcą jak najwięcej zarobić i widać ze to realizują.

Napewno mają obcykaną cene swojego porduktu jak nikt inny na rynku na jakim powinna byc poziomie

iP jest drogi? To zerknijcie na ceny nowego Samsunga S6 i S6Edge :D potem jeszcze raz na ceny iP, a na końcu porównajcie ich ceny z produktami Meridiista na przykład.

Co do dostępności - jest właśnie dostępny dla każdego, o czym świadczy wielkość sprzedaży na świecie.

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

Ja też na codzień używam iPhonów od modelu 4 , 4s , 5 i obecnie mam druga 5s po drodze miałem dosyć krótko samsunga s4 i jak na dzisiaj nie zamieniłbym iPhone na coś innego.

Poglądowo. Ponad 4 letni iphone 4 bez S.

Używany intensywnie. Żadnych folii. Ja 3 lata bez etui. Od roku córka, potem żona w jakimś etui.

53658c039ac1.jpg ef396a900279.jpg   

W tym czasie kilka telefonów żony i córki, szajsungi, lg - wyglądają jak śmieci. Mają problemy z działaniem. Ale miały wspaniałe wodotryski z których nikt nie skorzystał. Dziś za 200 zł nikt by ich nie chciał. A to "flagowce" były.

Edited by Adi

Adi - wrzuć dla porównania te śmieci Samsunga i LG. Gdyby te telefony kiedykolwiek wypadły Ci z dłoni na beton, gwarantuję, że LG i Samsung w najgorszym razie obiłyby się. Z iPhone 4 nic by nie zostało. Potłukłby się w drobny mak. w iPhone 5s jest słaba aluminiowa ramka, którą pukniesz lekko w drewniany stół i masz wgniotkę. Zdarzyło mi się to dwa razy. To samo udało mi się zrobić w obecnej Lumii 930 i nie ma śladu. Ramka na szczęście jest metalowa.

Edited by Jash

Żeby takie rzeczy dostrzec trzeba też iPhone'a używać, nie tylko zaczytywać się w technologicznych portalach, szczególnie polskich, na których króluje mania specyfikacji, a większość komentujących to osoby bardzo młode. Pełne wsparcie softwarowe otrzymywał przez prawie 4 lata, aż do wrześniowego wydania iOS 8. Program wymiany ładowarek wprowadzono w zeszłym roku. Żaden inny producent w takie rzeczy się nie bawi. Wystarczy porównać do pierwszego Galaxy, który pochodzi z podobnego okresu i również niemało kosztował. 

Co do rozbijania - zbiłem zarówno iPhone'a, jak i Galaxy SIII. Na pewno SIII bez etui jest wytrzymalsze z racji zastosowania plastiku a nie szkła, ale nie wiem czy uderzenie telefonem o beton jest odpowiednim kryterium porównawczym. Jeśli ktoś ma często takie akcje, powinien zaopatrzyć się w odpowiednie etui. Bardziej mnie przejmowało to, że farba na SIII łuszczyła się na klapce, po kilku miesiącach odpadło też kilka naklejonych literek z napisu "Samsung".

Edited by hugo012

Używałem 3 sztuk iPhone 5s, zdanie na temat tego sprzętu mam wyrobione, wolałbym nie wracać do tematu ;)

Program wymiany ładowarek - świetnie. Inni producenci tego nie robią, bo wykorzystują standardowe porty podpinania ładowarek miniUSB. Każda pasuje do każdego.

Ponadto jeśli ładowarki były wymieniane to co było z nimi nie tak?

Co do wsparcia, pełna zgoda - Apple jest w tym najlepsze.

W 2014 r. były przypadki przegrzania się ładowarek produkowanych w latach 2009-2012. Akcje rozpoczęli w 2014 r. dla świętego spokoju (ewentualne pozwy) i PR, nie mieli tego narzuconego przez żadną organizację. 

Ja też używam/używałem różnych telefonów. Wiadomo, że można mieć odmienne odczucia, doświadczenia i preferencje. Mam dwa 5S przerobione, jednego oddałem na gwarancję z powodu popierdółki, w 24h dostałem nową sztukę. Gdzie indziej by mnie wyśmiali. I tak, rzeczywiście to są urządzenia fizycznie wrażliwsze niż np. Galaxy S5, wynika to z użycia delikatniejszych materiałów.

Złącze ładowania mają inne, czasami to wkurza że nie można podładować czymkolwiek/gdziekolwiek. Wiadomo że robią to głównie po to, żeby kontrolować rynek akcesoriów, ale nie można też zapominać, że pomijając popularność lightning był złączem lepszym/bardziej zaawansowanym technicznie niż miniUSB/microUSB. Te ostatnie nie zaspokajały wielu potrzeb ich urządzeń, np. na początku nie dałyby rady ładować iPada. W Apple jednym złączem można synchronizować, ładować i przenosić audio/video, dzięki temu np. jest cała gama użytecznych docków. W "androidach" trzeba podłączać do ładowania po microUSB, a dźwięk puszczać po jacku. Po USB nie można też urządzeniem sterować w takim stopniu jak w lightning.

Na przykładzie samochodu - wsadzamy iPhone'a do odpowiedniego złącza. Ładuje się, synchronizuje, przesyła dźwięk i jeszcze można nim sterować z poziomu kierownicy. Podłączając po microUSB ładuje się i synchronizuje (w praktyce ładuje poprzez "zapalniczkę"), dźwięk podłączamy kolejnym kablem po jacku, a sterujemy za pomocą palca po ekranie telefonu. Ewentualnie jakieś rozwiązanie naokoło po BT.

Dopiero microUSB v.3.0, wydany calkiem niedawno 2 lata po applowskim rozwiązaniu, chyba ma podobne właściwości jak lightning (mogę się mylić, jakby co niech ktoś poprawia), przy czym ciągle nie jest "dwustronny" i nie jest tak często stosowany przez producentów porządnego sprzętu rtv albo w samochodach (o ile w ogóle).

Edited by hugo012

Adi - wrzuć dla porównania te śmieci Samsunga i LG. Gdyby te telefony kiedykolwiek wypadły Ci z dłoni na beton, gwarantuję, że LG i Samsung w najgorszym razie obiłyby się. Z iPhone 4 nic by nie zostało. Potłukłby się w drobny mak. w iPhone 5s jest słaba aluminiowa ramka, którą pukniesz lekko w drewniany stół i masz wgniotkę. Zdarzyło mi się to dwa razy. To samo udało mi się zrobić w obecnej Lumii 930 i nie ma śladu. Ramka na szczęście jest metalowa.

Wrzucę tylko SIII. Po reszcie nie ma śladu. Rozdane po rodzinie. Napisze inaczej. Każdy smartfon po roku używania przez moją żonę lub córkę wyglądał jak śmieć. Iphone nie dały rady. Córka parę miesięcy ma 5S - i nadal wygląda doskonale - choć fakt - ma etui. 

A ta sztuka ze zdjęć pare razy upadłą. Nie na beton, ale na kafle w domu. Samung ma po podobnych zdarzeniach pęknięte szkło w 2 miejscach. 

Nie jestem jakimś zagorzałym fanem. Dziś używam Sony Z3 dual. Pomijając to, że jakościowo SIV i SV zjada na śniadanie - to nadal odstaje od ajfona.  Nie wiem jak z IP6. Macałem tylko, ale nie mam w domu - więc poza tym, że brzydki jak noc październikowa to niewiele mogę powiedzieć. 

Edited by Adi

Co do iPhona 6 myśle, że jego wygląd to kwestia gustu natomiast jest niewiarygodnie śliski- prawdopodobnie stad taka liczba uszkodzonych ma Allegro. Zreszta mnie przy pierwszym kontakcie też wypadł z dłoni w salonie iSpot ale udało mi się go cudem złapać. Dlatego nadal zostaje przy 5S 64gb.

Też mam takie wrażenie. Jest duży, bardziej płaski i zrezygnowano z kanciastości. Ergonomia przy użytkowaniu jedną ręką się pogorszyła.

A mnie się wydaje, że 6 trzyma się jednak wygodniej niż 5s przez to, że nie jest tak kanciasta na bokach.

Czyli jak to zazwyczaj bywa, kto co lubi. Swoją drogą, gdy ten temat był rozpoczynany, to rynek telefonów komórkowych był wg mnie dużo ciekawszy, bo bardziej zróżnicowany.

Kwestia wielkości dłoni. Ale z reguły jak upada to tłucze się wyświetlacz. 5s mi kilka razy wypadł z ręki co prawda nie jest to 4s - który był praktycznie niezniszczalny - lekkie zarysowania pozostały ale się nie potłukłl w nim wyświetlacz.

Panowie tak chwalicie te Iphony że aż człowiek chciałby spróbować. Już od jakiegoś czasu myślę nad zmianą telefonu na któryś od Apple, jednak macie racje, to nie jest sprzęt dla wszystkich. Przedewszystkim finansowo. A szkoda.

Guest AdamB

Mam obecnie galaxy S5 i jestem z niego mega zadowolony, aczkolwiek z chęcią powróciłbym do Iphone 4s ze względu na super apart i rozmiar.

I to niemałe podwyżki. Powiedziałbym, że to kwestia kursu dolara, ale ceny iPadów się nie zmieniły. Wiedzą, że mogą sobie na to pozwolić, bo schodzą jak szalone.

Edited by hugo012

5S także podrożały. Chyba nigdy nie wyjdę z podziwu jaki sukces odniosło Jabłko.

Większość bierze z abonamentem, cena od Apple nie jest wtedy tak bardzo istotna. Na kliencie wyskakującym przy każdej premierze z 3-4 tys. zł, wydanie dodatkowych 300-400 zł raczej dużego wrażenia nie zrobi, myślę że takim tokiem rozumowania się kierują (oprócz korporacyjnej pazerności ;)).

iPady, z tego co pamiętam, notują mnie więcej równą sprzedaż rok do roku - cena stoi w miejscu. Macbooki są na fali, procentowy wzrost sprzedaży jest zdecydowanie wyższy niż innych firm produkujących laptopy, więc też podrożały.

A dla żartu można założyć, że to wina Samsunga, bo cenowo spozycjonował nowe Galaxy na wysokim poziomie. iPhone musi być bardziej "primium". ;)

Edited by hugo012

Sprzedarz ipadów spadła. Iphone 6 plus zrobił swoje. Po co mi jeszcze ipad gdy mam telefon 5,5 cala?

Podziwiam tych co kupują macbook air 12 cali to przez lupę. Dopiero Macbook pro 17 cali ma w miarę dobry rozmiar ale kosztuje... "Biedna Polska" jak to powiedział o.Rydzyk gdy usłyszał cenę za helikopter.

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Edited by Remy

5S także podrożały.

:blink:  Jak kupowałem swojego ostatniego IP5S (chyba we wrześniu 2014r.) to wersja 32GB kosztowała 3199zł, albo więcej. Nie pamiętam dokładnie. Teraz jest za 2999zł, więc taniej.

Tak, ale od tego czasu na rynek weszły ip6 i 6plus zatem ip5s powinno tanieć.

Dolar jest bardzo drogi dlatego wszystko drożeje

Wysłane z Tapatalk przez A1457