Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

@Xpovoc

@Jash

@lukebor

 

Mało tego, Orange ma w umowie czy regulaminie zapis, który pozwala im wprowadzić takie działanie w każdym momencie (czyt. w trakcie trwania umowy)

 

 

Tapatalk|Huawei P10

”Orange będzie mogła odstąpić od umowy sprzedaży Urządzenia (Zestawu) na raty z powodu niezapłacenia ceny, gdy Abonent będzie w zwłoce z zapłatą co najmniej dwóch rat, a łączna suma zaległych rat przewyższać będzie jedną piątą części umówionej ceny. W wypadku takim Orange wyznaczy Abonentowi odpowiedni termin dodatkowy do zapłacenia zaległości z zagrożeniem, iż w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie uprawniony do odstąpienia od umowy sprzedaży na raty."

Edytowane przez xavras_s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, że allegro też miało zmienić przepisy odnośnie sprzedawanych takich telefonów i zakazać oznaczania ich jako nowe. Nie ważne że masz folie itp. Jak jest od kogoś i dajesz fakturę marża to w ogłoszeniu miał być używany. Widać nie spieszy im się.

co z tego, ze oznacza ja jako uzywane?

W ogóle nie powinni ich pozowolić sprzedawać albo powinna być opcja kredyt


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bartek, ja nie piszę o tych przypadkach telefonów na kredyt tylko o sytuacji, w której ktoś wziął od opa telefon, sprzedał do komisu, a komis wystawił na allegro. Takie telefony mieli oznaczać jako używane. A sprzedaży raczej nikt nie zabroni, trzeba uważać, ale omijać po prostu komisy na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, ja nie piszę o tych przypadkach telefonów na kredyt tylko o sytuacji, w której ktoś wziął od opa telefon, sprzedał do komisu, a komis wystawił na allegro. Takie telefony mieli oznaczać jako używane. A sprzedaży raczej nikt nie zabroni, trzeba uważać, ale omijać po prostu komisy na allegro.

ok.

 

mi chodziło, że wtedy powinna być opcja - uwaga tel w kredycie albo w ogóle zabronione


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

W ogóle takie "kredytowane" telefony nie powinny być sprzedawane dalej, a sprzedaż powinna być karana. Janusze z allegro Ci tego nie powiedzą, że telefon jest w kredycie, a potem zonk, bo wyłączony. Jak można sprzedawać coś, czego właścicielem się nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo sprzedają laptopy, telewizory i inny sprzęt RTV wzięty na raty na bezdomnego słupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pewnie, tylko w tym przypadku nikt Ci sprzętu nie zablokuje, a smartfona po IMEI już tak. Swoją drogą sam byłem kiedyś światkiem jak bezdomny, śmierdzący za przeproszeniem żul brał w Orange 7 sztuk iP7. Oczywiście wszystko mu sprzedali, nie wiem jak, ale znam gościa który go tam wysłał i odkupił je od niego za kilka butelek jabola.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, sprzedawcy w salonach są rozliczani z planów sprzedażowych wiec bardzo chetnie sprzedaja towar takim osobom nie zadajac kłopotliwych pytań.

Ciekawe czy kiedys wpadna na pomysl zeby tak samo blokować komputery czy telewizory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muzzy

Nie. Z prostej przyczyny. Kupując sprzęt w sklepie RTV na raty zaciągasz kredyt. Sprzęt jest Twój a zobowiązanie masz w banku. Sklep ma temat zamknięty. Własność jest przeniesiona na Ciebie w momencie podpisania umowy.

W przypadku telekomów masz sytuację, że własność jest przenoszona po spłacie.

Innymi słowy TV na raty jest Twój a telefon nie ;)

 

Tapatalk|Huawei P10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzis Tmobile zaskoczylo. 2 tyg temu pisalem tu o swoich najdrozszych 2.8mb w roamingu w zyciu. Zaplacilem za nie 260pln. Nie dawalo mi to spkoju i sprawdzilem jaka stawke ma operator za roaming trzeciej strefy. Okazalo sie ze jest to 3.63pln/100kb. Jak latwo policzyc powinienem za te internety zaplacic 100 pare pln. Lekko oburzony faktem, ze przekrecili mnie na 160pln sporzadzailem e-laborat obalajacy prawa ich matematyki i wyslalem mailem. Bardzo szybko, bo po 10 dniach (zazwyczaj to sie ciagnie do 30dni) dostalem mail z żarliwymi, pełnymi emocji przeprosinami, zapewnienie o zwrocie tej roznicy wynikakacej z bledu i dodatkowo anulowanie jeszcze tej oplaty, ktota powinienem poniesc zgodnie z cennikiem - tych 100paru pln. Kiedys jak mnie przekrecili w Orange na ok 300pln, to wyszlo ze sie moge w pompke cmoknąć.

 

G6

 

Sikorski się żali na Twitterze, że za dobę w Szwajcarii Plus naliczył ponad 4000 zł :)

 

A tak poza tym to chyba nadszedł szybki koniec darmowego roamingu. Operatorzy mogą znowu naliczać opłaty za korzystanie za granicą  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdechł mi telefon i potrzebuje na szybko coś kupić budżet skromny 600zł. Czytam internety i wychodzi ze w tej cenie to tylko Xiaomi Redmi 4X, macie jakieś inne propozycje czy brać tego Redmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Co do Mi A1 nie galopował bym tak. Xiaomi już drugi raz wycofało aktualizację do androida Oreo w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetu nie zwiększę to tylko telefon nie mam do nich za bardzo emocjonalnego stosunku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Lumia 650 i jeszcze na piwo będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z piwem winda w kieszeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Redmi Note 4 International 3 GB RAM 32GB na Gearbeście za 569.40 PLN ;]

 

I tak jak wcześniej miałem Xiaomi Redmi Note 3 3GB 32GB RAM na Mediateku bez LTE 800, tak teraz RN4 ze Snapdragonem 625 i LTE 800 mhz to o wiele lepszy telefon, znacznie solidniej wykonany od trójki, a i o wiele wydajniejszy bo około 20000 pkt w antutu ma więcej ;).

 

LTE w Orange'u nie szaleje, bo jest obsługa LTE 800 mhz, dzięki temu, że zasięg nie skacze, bateria starcza na 2 razy dłużej niż w starym fonie bez częstotliwości B20 ;] Oczywiście przyszedł belgijskim Bpostem jako nadany w Belgii, tak więc bez VAT. Pewnie bym to olał i dalej się bujał z trójką na mediateku, tylko z tym procesorem ten telefon nie obsługiwał kart microsd co doprawadzało mnie do szału. Dlatego nigdy nie kupię Iphone'a ;)

 

Jakiekolwiek Xiaomi nie wybierzesz, nie bierz tylko wersji bez B20 (LTE 800mhz) albo na mediateku bo to obecnie nie ma sensu, tylko wersje International. 

 

Jak możesz dostać Redmi 4x z polskiej dystrybucji to się nawet nie zastanawiaj, kupiłem za jakieś grosze Redmi Note 5a international u chińczyka na Gearbest w promocji na dzień singla dla małżonki, bo LG jej się posypało i poza tym, że nie ma full hd jest to bardzo fajny low end, Samsung czy LG podobny telefon oferują za dwa, trzy razy tyle :P A Redmi 4x jest trochę mocniejszy.

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe i popularne ostatnio w internetach: 'Samsung? Apple? Xiaomi lepsze' ;-)

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić Xiaomi a za resztę różnicy do Iphone X, albo S8+ zegarek ;) Zegarek za dwa lata nadal może cieszyć, a telefon za dwa lata będzie przestarzały i znowu będzie chciało się wydać kasę na bardziej współczesną technologię.

 

W pracy kolega ostatnio zmienił Huawei P9 na Mate 10 Pro, i fajnie się to prezentuje, ale aż takiego efektu wow niema żeby tyle kasy do Xiaomi dokładać ;)

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh spoko bez urazy, każdy kupuje co mu pasuje. (sam mam odkurzacz Xiaomi).

Mój poprzedni post to tylko taki mały a popularny ostatnio w necie śmieszek.

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, internetowe śmieszki. Albo legiony miłośników wojują z hejterami marek. Pomijając te internetowe wojenki to moim skromnym zdaniem w obecnych czasach można spokojnie sobie odpuścić flagowce z Androidem, pozostając przy średniakach, nie jest już tak jak kiedyś, że mid level w porównaniu do flagowca był prawie nieużywalny i pozostawało iść w Windows Phone albo iść na całość i kupować flagowca z Androidem albo Iphone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do flagowców mam z kolei odmienne zdanie. Korzystam, korzystałem i raczej będę korzystał z flagowego modelu, marki bliżej póki co nie określonej (S7 narazie ma się bardzo dobrze).

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Z jednej strony zaciera się granica między flagowcami a średnia półką, ale moim zdaniem nie do końca. Średniaki są coraz lepsze, ale nie działają tak jak flagowe modele. Owszem do codziennego użytku są i tak ponad normę, ale na dłuższą metę okazuje się, że jednak Snap 625 to nie 835 tym bardziej jeśli mamy androida z mnóstwem aplikacji i dodatków producenta plus ciężka nakładka. Co innego Nexusy, Pixele czy Motki lub co ostatnio linia Android One. W benchmark jest słabo ale na co dzień jest super. Końcowa kwestia to fakt że flagowiec jest zazwyczaj kompletny to znaczy masz super wykonanie, działanie i świetny aparat. W średniej półce niestety aparaty a właściwie soft leży i kwiczy. Mam kilka androidów w domu i mam porównanie. Jeśli ktoś więc chce mieć wszystko tip top kupuje flagowy produkt, jeśli na przykład aparat nie ma znaczenia wybiera średnia półkę.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdechł mi telefon i potrzebuje na szybko coś kupić budżet skromny 600zł. Czytam internety i wychodzi ze w tej cenie to tylko Xiaomi Redmi 4X, macie jakieś inne propozycje czy brać tego Redmi?

Leeco Cool 1 4/32 W granicach 600 PLN jest bezkonkurencyjny.

 

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótko Xiaomi Redmi 4x warto, będzie służył głownie do rozmów i czasem przeglądnąć

 neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.