Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

@Jash

A czym p10, poza kształtem czytnika różni nie od IP7?

Co do zasady chyba stopień wzorowania jest podobny.

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Moje spostrzeżenia po 10 dniach z Xiaomi 4X. Telefon szybki płynny przyjemny ale masakrycznie ciężki to utrzymania, obly, metalowe plecaki, to wszystko do kupy powoduje to że telefon ciągle wypada z rąk. Polamalem już dwie naklejane szybki, jak jestem przeciwnikiem różnych etui to tutaj trzeba to dokupić bo mnie idzie utrzymać w rękach tego telefonu.

 

Sam zastanawiam się, ponieważ muszę za parę miesięcy przedłużyć umowę w smartdomie i właściwie w miarę cenowo wychodzi tylko J5 2017 i P9 Lite 2017.

 

Zależy mi na płynności, więc biorąc któregoś z nich, mógłbym go sprzedać i zakupić np. Xiaomi Redmi Note 4 który jest bardziej płynnym telefonem od powyższych dwóch.

Co z tego jak Xiaomi olewa jakość aparatów foto. A jeśli komuś zależy na przyzwoitym aparacie foto, to już Xiaomi odpadają.

 

Z kolei J5 2017 ma "tylko" 2GB RAM i nie ma diody powiadomień oraz podobno dość kiepskawy czytnik linii papilarnych. Z kolei P9 Lite ma już 3GB RAM i chyba lepiej wypada wydajnościowo od Samsunga, niemniej miałem do czynienia z p8 Lite i jakoś ta nakładka EMUI mi nie leży.

 

I jak tu wybrać alternatywę- nie lagujący telefon z niezłym apratem, nawet biorąc Samsunga lub Huawei i sprzedając go. Motorola Moto G5 Plus z kolei ma słaby głośnik do rozmów.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak masz SmartDom to masz Plusa a jak masz Plusa to kupujesz telefon na raty więc nie jest twój dopóki nie spłacisz więc sprzedać go nie możesz do tego momentu.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spłace wszystkie raty od razu, a abonament będę spłacał normalnie :) Jeśli będę myślał o sprzedaży telefonu, tak aby wszystko było ok :)

 

A jeśli bym zostawił to który wybrać? P9 Lite 2017 czy J5 2017? A może iść w stronę P10 Lite, tylko czy aż taka duża różnica w stosunku do P9 Lite 2017?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To sprawdź telefon, bo wyszło na jaw, że te spłacone telefony i te nie wzięte na raty też mają wgrany syf od Plusa, który pozwala zablokować telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie jestem w stanie przeszukać całego tematu więc jeśli było to proszę o link.

Poszukuję telefonu komórkowego dla osoby starszej i niedosłyszszącej. 

Wiem że w tych dla seniorów nie ma żadnych które miałyby jakąś zwiększoną głośność podczas rozmowy ale może ktoś natknął na się telefon z funkcją gdzie można włączyć tryb głośnomówiący na stałe.

Doczytałem że taką funkcję ma np Apple ale to  nie może być smartfon.

Jeśli ktoś może  coś podpowiedzieć to będę wdzięczny  :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash - dobrze pamiętam, że jesteś w Plushu? Do soboty muszę wybrać innego operatora (mam Play i szlag mnie trafia z ciągłym przełączaniem na roaming, nawet jeśli mam maksymalną siłę sygnały Playa).

 

Jesteś zadowolony (wiem, że to Plus)? Czy Plush nie ma ograniczeń jako operator wirtualny (niższy priorytet niż Plus)? Za 25 zł mają 10 GB + no limit na resztę i umowa bezterminowa. Jeśli na 24 miesiące to 15 GB, ale wolę nie być uwiązany na dwa lata, a pakiet 5 GB kosztuje 5 zł, więc w razie potrzeby zakupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie. Wysłałem pismo rozwiązujące umowę i ostatecznie się dogadałem z Plusem. Dali mi abo 59,90zl na dwa telefonu w cenie 38,40zl za każdy. Do tego duża zniżka na cyfrowy Polsat i dekoder z nagrywarką, wifi i jakimiś innymi duperelami.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash - dobrze pamiętam, że jesteś w Plushu? Do soboty muszę wybrać innego operatora (mam Play i szlag mnie trafia z ciągłym przełączaniem na roaming, nawet jeśli mam maksymalną siłę sygnały Playa).

 

Jesteś zadowolony (wiem, że to Plus)? Czy Plush nie ma ograniczeń jako operator wirtualny (niższy priorytet niż Plus)? Za 25 zł mają 10 GB + no limit na resztę i umowa bezterminowa. Jeśli na 24 miesiące to 15 GB, ale wolę nie być uwiązany na dwa lata, a pakiet 5 GB kosztuje 5 zł, więc w razie potrzeby zakupię.

 

Taki pakiet 25zł za no limit +10GB to chyba teraz każdy operator ma. Ja mam coś takiego w T-Mobile na kartę i jestem zadowolony. Zero uwiązania umowami i bez problemów z zasięgiem ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jash - dobrze pamiętam, że jesteś w Plushu? Do soboty muszę wybrać innego operatora (mam Play i szlag mnie trafia z ciągłym przełączaniem na roaming, nawet jeśli mam maksymalną siłę sygnały Playa).

 

Jesteś zadowolony (wiem, że to Plus)? Czy Plush nie ma ograniczeń jako operator wirtualny (niższy priorytet niż Plus)? Za 25 zł mają 10 GB + no limit na resztę i umowa bezterminowa. Jeśli na 24 miesiące to 15 GB, ale wolę nie być uwiązany na dwa lata, a pakiet 5 GB kosztuje 5 zł, więc w razie potrzeby zakupię.

 

Ja się skusiłem na przejście z T-mobile do Play i żałuję jak cholera 

 

Oboje z żoną mieliśmy w T-mobile LTE u mnie hulało jak złoto - przesłanie sobie 30stu zdjęć na maila trwało 2 minuty a teraz - jeśli jestem w domu to standardowo mam PLAY i wtedy nie mam LTE (nie wiem chyba brak zasięgu)przesłanie zdjęć wielokrotnie kończy sie niepowodzeniem po 15 minutach oczekiwania -  po ręcznym przełączeniu się na PLAY(T-MOBILE)  czasem wskakuje LTE ale i tak czas przesłania danych jest koszmarny już wolę będąc w domu przełączyć się na WI-FI 

Co ciekawe mam z żoną te same telefony, ona ma w T-MOBILE  a ja nawet po przełączeniu się ręcznie na PLAY(T-MOBILE) mam dużo gorsze wskazania często zanik LTE gdy ona normalnie ma max i jej chodzi szybko a mnie jak chce i kiedy chce 

Nie jest to problem telefonu bo zamieniałem karty sim i było to samo 

Taki pakiet 25zł za no limit +10GB to chyba teraz każdy operator ma. Ja mam coś takiego w T-Mobile na kartę i jestem zadowolony. Zero uwiązania umowami i bez problemów z zasięgiem ;)

Dla córki to wzięliśmy i lata jak złoto wystarczy raz na miesiąc doładować te 25zł - za to ja mam abonament i kant d*py 

Zmienił stryjek siekierkę na kijek  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla córki to wzięliśmy i lata jak złoto wystarczy raz na miesiąc doładować te 25zł - za to ja mam abonament i kant d*py 

Zmienił stryjek siekierkę na kijek  :unsure:

 

Ja z abonamentu w T-mobile przeszedłem właśnie na tę ofertę na karcie też w T-mobile. Zamiast doładowywać raz na miesiąc (przychodzi przypominacz sms-em żeby zapewnić środki) to doładowują raz na 2-3 miesiące większą kwotą i mam spokój (bo ważność konta i tak mam jeszcze na ponad rok)  ;)

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zadowolony (wiem, że to Plus)? Czy Plush nie ma ograniczeń jako operator wirtualny (niższy priorytet niż Plus)? Za 25 zł mają 10 GB + no limit na resztę i umowa bezterminowa. Jeśli na 24 miesiące to 15 GB, ale wolę nie być uwiązany na dwa lata, a pakiet 5 GB kosztuje 5 zł, więc w razie potrzeby zakupię.

Ja korzystam z tego plusha nie zauważyłem żeby coś chodziło słabiej niż wcześniej jak miałem typowo plusa. Tak samo smiga w PL jak i za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się skusiłem na przejście z T-mobile do Play i żałuję jak cholera 

 

Oboje z żoną mieliśmy w T-mobile LTE u mnie hulało jak złoto - przesłanie sobie 30stu zdjęć na maila trwało 2 minuty a teraz - jeśli jestem w domu to standardowo mam PLAY i wtedy nie mam LTE (nie wiem chyba brak zasięgu)przesłanie zdjęć wielokrotnie kończy sie niepowodzeniem po 15 minutach oczekiwania -  po ręcznym przełączeniu się na PLAY(T-MOBILE)  czasem wskakuje LTE ale i tak czas przesłania danych jest koszmarny już wolę będąc w domu przełączyć się na WI-FI 

Co ciekawe mam z żoną te same telefony, ona ma w T-MOBILE  a ja nawet po przełączeniu się ręcznie na PLAY(T-MOBILE) mam dużo gorsze wskazania często zanik LTE gdy ona normalnie ma max i jej chodzi szybko a mnie jak chce i kiedy chce 

Nie jest to problem telefonu bo zamieniałem karty sim i było to samo 

Dla córki to wzięliśmy i lata jak złoto wystarczy raz na miesiąc doładować te 25zł - za to ja mam abonament i kant d*py 

Zmienił stryjek siekierkę na kijek  :unsure:

 

 

No tak zasięg czterech sieci i tym podobne brednie, bla bla bla. 

Kiedy pisałem o podobnej sytuacji jedna z forumowych kolegów strasznie się wytrząsał - że to niemożliwe. A było podobnie. 2 telefony na ławie. Jeden w Plus, drugi w Play na sztywno z Plusem. Dzwonisz na nr plus - wszystko ok. Dzwonisz na nr play - abonent poza zasięgiem. Zamiata kart w telefonach - dokładnie to samo. Play od samego początku ma najgorszy zasięg i nic się do dziś nie zmieniło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dokładnie to samo miałem jak byłem w Play. Na sztywno Plus, bo tam gdzie mieszkałem miał najlepszy zasięg. Zasięg na moim i żony telefonie full, ona jakieś 2km od mnie i "abonent nieosiągalny". Naprawdę podziwiam ludzi, którzy korzystają z sieci Play. Dla mnie dwa lata w tej sieci to była katorga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, pomocy na szybko:

 

Muszę przedłużyć umowe w Plusie w abonamencie na już, abym miał dalej smartdom na starych zasadach.

 

Mam parę telefonów do wyboru, podpowiecie?

 

Zależy mi na 1 miejscu na szybkości i płynności działania, 2. jak najlepszym aparacie foto;

 

Samsung J5 2017- rata 24 zł

Samsung J7 2017- rata 29 zł

Honor 7X- rata 28 zl

Samsung A3 2017 rata 28 zł

Huawei P9 Lite 2017   rata 20 zł

Huawei P10 lite rata 29 zł

 

 

Czy jest sens dopłacać do P10 Lite w stosunku do P9 Lite 2017? Ram taki sam. P10 Lite ma więcej wbudowanej pamięci i chyba ciut nowszy procesor?

Kusi mnie też Honor 7X, w testach benchmarkowych najszybszy i to 4GB RAM. A może coś z Samsunga polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Orange na kartę. Za 25 zł miesięcznie wszystko bez limitu + 35 GB internetu. Usługa co miesiąc sama się odnawia, jak doładuję za 100 zł to cztery miesiące mam z bańki. Bez umowy, bez problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Orange na kartę. Za 25 zł miesięcznie wszystko bez limitu + 35 GB internetu. Usługa co miesiąc sama się odnawia, jak doładuję za 100 zł to cztery miesiące mam z bańki. Bez umowy, bez problemów. 

Mam dokładnie to samo. Przeszedłem z Play i zastanawiam się dlaczego tak późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ludziska, pomocy na szybko:

 

Muszę przedłużyć umowe w Plusie w abonamencie na już, abym miał dalej smartdom na starych zasadach.

 

Mam parę telefonów do wyboru, podpowiecie?

 

Zależy mi na 1 miejscu na szybkości i płynności działania, 2. jak najlepszym aparacie foto;

 

Samsung J5 2017- rata 24 zł

Samsung J7 2017- rata 29 zł

Honor 7X- rata 28 zl

Samsung A3 2017 rata 28 zł

Huawei P9 Lite 2017   rata 20 zł

Huawei P10 lite rata 29 zł

 

 

Czy jest sens dopłacać do P10 Lite w stosunku do P9 Lite 2017? Ram taki sam. P10 Lite ma więcej wbudowanej pamięci i chyba ciut nowszy procesor?

Kusi mnie też Honor 7X, w testach benchmarkowych najszybszy i to 4GB RAM. A może coś z Samsunga polecicie?

 

Zadzwoń do Polsatu bo jakiś tydzień temu zmieniły się warunki i żeby zachować zniżki Smart Dom w Polsacie już nawet nie trzeba mieć telefonu w Plusie.

 

 

Ja z kolei wszedłem na stronę Plusa, aby zerknąć na ofertę dla trzeciego numeru, który mam i co widzę. Nie ma w Plusie opcji przedłużenia umowy bez telefonu  :blink: operator zmusza do zaciągania rat. To już jest jakaś kpina.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Polsatu bo jakiś tydzień temu zmieniły się warunki i żeby zachować zniżki Smart Dom w Polsacie już nawet nie trzeba mieć telefonu w Plusie.

 

 

 

 

Trzeba mieć. Wszystko wiem, dowiadywałem się. Mnie chodzi o to by zachować rabat -50% na drugą usługę czyli pakiet tv, więc muszę przedłużyć abonament komórkowy jako usługę uprawniającą i to w kwocie min 49,99 zł.

 

Jeśli bym nie przedłużył to na drugiej usłudze rabatowanej anuluje mi się rabat -50% i będę płacił 100 zł za pakiet tv. A że jestem zadowolony z zasięgu Plusa więc nie ma problemu.

 

A co z tymi telefonami które podałem?

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To ciekawe, bo był artykuł w sieci, ponadto jak ja przedłużałem umowy w Plus i PC to obu konsultantów to potwierdziło, że mogę przejść do innej sieci a rabat na PC zostanie. Warunek był jedynie taki, że po przedłużeniu abo nie może być niższe niż poprzednie i przed zniżką kwota zobowiązania nie może być mniejsza niż 59,90zł. Wziąłem abo za 99,90zł i mam za połowę

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobrałem abo 40 zł z telefonem Honor 7X. Przeważyło 4GB RAM i 64GB pamięci.

Zrabatowali mi ratę z 28 na 21,05 zł.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycebuliłeś :D

 

Nie jest źle. Honor 7X chodzi nowy najtaniej na olx po ok.900 zł, w oficjalnych sklepach jeszcze drożej. Ja mam raty 21,05* 36= 757, 80 zł, więc cena telefonu jest jak najbardziej do przełkięcia.

 

Jeśli chodzi o abonament to wiadomo, że lepsze rozwiązanie to telefon na kartę + aparat na nieoprocentowane raty w sklepie, ale u mnie dochodzi 50% zniżka w Smartdomie na pakiet full wypas telewizyjny, stąd była konieczność takiego rozwiązania.

Całościowo tel + tv jest ok.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.