Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Taka optymalizacja, że po prostu ubija apki hronologicznie najstarsze i tyle. Więc mając 4 GB Ramu będzie trzymał w pamięci mniej, niż gdyby miał 6 GB i przy otwieraniu starszych wczytuje je na nowo, zamiast wyciągać zamrożone z pamięci. Widać to nawet po chwili zabawy. Inna sprawa, że czasami nawet dużo ramu niewiele zmienia, bo takie MIUI tak czy siak agresywnie ubija apki.

 

Poza tym ja nie deprecjonuję możliwości Pixela, tylko uważam, że jego cena jest mocno przesadzona.

Zresztą podobnego zdania są recenzenci, którzy w miarę obiektywnie oceniają telefony. Jak kiedyś sobie o nim czytałem, to wszyscy, nawet sympatycy marki uważali, że cena na premierę była absurdalna.

 

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k za telefon, jaki by nie był, czego by nie miał, obojętnie jakiej marki, to poprostu bzdura. Nic nie uzasadnie takiej ceny.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k za telefon, jaki by nie był, czego by nie miał, obojętnie jakiej marki, to poprostu bzdura. Nic nie uzasadnie takiej ceny.

 

G6

Powiedział Kosma na forum o zegarkach :D

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zegarek bedzie caly czas tak samo dobry, telefon po 2-3 latach bedzie juz taki se

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam szybkie pytanko. Jako że mojej lubej kończy się telefon Huawei P8Lite, przyszedł czas na nowy. Jak wyżej kolega kosma pisał że telefon za 4k to przesada, dla mojej przesadą jest wydanie 1k...

Czyli w tej cenie coś sensownego to tylko 'Xiaomi lepsze'?

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zegarek bedzie caly czas tak samo dobry, telefon po 2-3 latach bedzie juz taki se

G6

Dlatego kosztuje tylko 4 a nie 44 tys. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam szybkie pytanko. Jako że mojej lubej kończy się telefon Huawei P8Lite, przyszedł czas na nowy. Jak wyżej kolega kosma pisał że telefon za 4k to przesada, dla mojej przesadą jest wydanie 1k...

Czyli w tej cenie coś sensownego to tylko 'Xiaomi lepsze'?

 

S7

 

Jeśli chce coś taniego a sensownego i nie potrzebuje nie wiadomo jakiej specyfikacji, to zerknij na TP-Linki. 

Podobno bardzo dobre w swojej kategorii cenowej. LG K8?


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam LG Q6, bardzo dobra bateria, duży ekran, 3GB ram, bardzo przyjemne urządzenie za rozsądne pieniążki.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cały "bajer" w dobrym sprzęcie polega na tym, że jest dobry, szybki, niezawodny i właśnie nie musi udowaniać, że ma dłuższego. U szwagra dzieci kupiły sobie i jemu najwypaśniejsze siałomi. W benchmarkach, wszystkich numero uno. Tym się kierowali. Sprzęt z zapasem, na dłużej :D. Po pół roku używania nikt z nich już nie ma siałomi z adnotacją "nigdy więcej". Ale ramy, romy i gigaherce z kosmosu były. Kilery flagowców.

Bardzo konkretne argumenty, bardzo. Obrazowo rzecz ujmując, to że Twój szwagier dostanie bolida F1 i wolny tor, nie znaczy, że wykręci czasy Kubicy.

Jak ktoś ma więcej rozumu, to nie patrzy tylko na ramy i gigaherce, ale stara się przynajmniej pobawić urządzeniem przed zakupem, a nie kupować na pałę, bo patrzy tylko na wyniki benchmarków.

 

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Adi, kupowanie telefonu kierując się benchmarkami często bywa zgubne :) Uświadom ich, żeby na przyszłość nie wtopili.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce coś taniego a sensownego i nie potrzebuje nie wiadomo jakiej specyfikacji, to zerknij na TP-Linki.

Podobno bardzo dobre w swojej kategorii cenowej. LG K8?

Polecam LG Q6, bardzo dobra bateria, duży ekran, 3GB ram, bardzo przyjemne urządzenie za rozsądne pieniążki.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Dzięki ogarnę specyfikację w wolnej chwili. Jak dla mnie to nie ważne jak to to ma wyglądać aby minimum te 3gb ramu miało, żeby nie było płaczu że fejsbunio zamula.

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@haker

Mam świadomość, że takie rady bywają denerwujące bo "weź i dołóż" ale za 1400 jest G6 w Komputroniku. Może zamknąć temat na długo czas.

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był mój poprzedni fon, teraz ma 6GB ram i wielkiej różnic nie widać. LG ma dopracowaną nakładkę i rozsądnie gospodaruje pamięcią a także szybko pozbywa się śmieci. Dla mnie również jest ważny aspekt wizualny, i tutaj też Q6 na plus. Oglądanie filmów w proporcji 18:9 też chwalebne:)

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo konkretne argumenty, bardzo. Obrazowo rzecz ujmując, to że Twój szwagier dostanie bolida F1 i wolny tor, nie znaczy, że wykręci czasy Kubicy.

Jak ktoś ma więcej rozumu, to nie patrzy tylko na ramy i gigaherce, ale stara się przynajmniej pobawić urządzeniem przed zakupem, a nie kupować na pałę, bo patrzy tylko na wyniki benchmarków.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Trudno dyskutować , takimi wypasionymi argumentami. Telefon to sprzęt dla każdego, a autem F1 większość ludzi nie ruszyła by nawet z miejsca więc ekstra, naprawdę. Potrafisz trafne odniesienie znaleźć. Poza tym nie pisałem czym się kierowali, a jedynie, że telefony tej marki wypadały w benchmarkach świetnie.

Tak samo, większość ludzi, traktuje telefon jak urządzenie, do pracy, rozrywki i nie traktuje tego jak doniosłe zdarzenie jak co niektórzy więc proces wyboru nie dla każdego ma wagę odciskającą się na psychice. Poza tym przetestować współpracę z konkretnym oprogramowaniem, czy połączeniem w określonym trybie z konkretnymi sieciami jest dość trudne odnośnie marki sprzedawanej w tym kraju w paru sklepach. Choć błednie założyli, że skoro do tej pory urządzenia Apple czy flagowce dobrych producentów działały z miejsca to i topowe siaomi też. Mimo to katastrofa się nie stała. Kupili nowe inne. Też bez "testowania" i działają. Normalni ludzie nie mają czasu/ochoty na wysoki poziom podniecania przy zakupie potrzebnej, ale z natury wyjątkowo błachej rzeczy.

Tylko podzieliłem.się opinią, że co topowe nie znaczy, że dobre.

A to siałomi okazały się badziewiami. I tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@haker

Mam świadomość, że takie rady bywają denerwujące bo "weź i dołóż" ale za 1400 jest G6 w Komputroniku. Może zamknąć temat na długo czas.

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Tak zgadzam się z Tobą w 100%. Ja jej chciałem sprawić G7 ale gdzie tam za tyle pieniędzy telefon kupować. Jak S7 kupiłem za 2700zĺ to tydzień miałem gadane po co taki drogi? Tylko kobita nie rozumie że tą płynność działania mam na 2-3 lata...

Będę nad nią pracował jeszcze z tym tematem ale myślę że do 1500zł dobijemy max.

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G6 za 1400 jest bardzo ok.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G6 to jest obecnie najlepszym flagowcem w cenie średniaka :)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to siałomi okazały się badziewiami. I tylko tyle.

 

Wiesz, Twoją historię można odczytać dwojako:

- albo Xiaomi robi badziewne telefony do których dodaje nieco zmodyfikowanego androida (MIUI), najwyraźniej też badziewnego,

- albo szwagier i dzieci nie potrafią ich należycie obsłużyć.

 

Nawet nie chcę wnikać, która wersja jest prawdziwa...

Edytowane przez rradek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Twoją historię można odczytać dwojako:

- albo Xiaomi robi badziewne telefony do których dodaje nieco zmodyfikowanego androida (MIUI), najwyraźniej też badziewnego,

- albo szwagier i dzieci nie potrafią ich należycie obsłużyć.

 

Nawet nie chcę wnikać, która wersja jest prawdziwa...

Ta druga opcja, mam Xiaomi nie-flagowca i nie widzę sensu, żeby wymieniać na S9 czy Iphone'a, są takie ananasy co każdy telefon potrafią zmulić do poziomu - "nie da się używać", dodatkowo jak kupili sprzęt bez lte800 to wcale się nie dziwię, że narzekali, tylko modele international z b20 mają sens. a poza tym dzięki temu Adi przetłumaczył sobie, że racjonalne jest wydawanie 6 koła na Iphone X :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga opcja, mam Xiaomi nie-flagowca i nie widzę sensu, żeby wymieniać na S9 czy Iphone'a, są takie ananasy co każdy telefon potrafią zmulić do poziomu - "nie da się używać", dodatkowo jak kupili sprzęt bez lte800 to wcale się nie dziwię, że narzekali, tylko modele international z b20 mają sens. a poza tym dzięki temu Adi przetłumaczył sobie, że racjonalne jest wydawanie 6 koła na Iphone X :)

Powiem tak, ja używam androida, moja żona ajfona. Jak biorę jej telefon, to mam wrażenie, że nic tam nie działa tak, jak powinno. Tyle, że wiem, że to raczej moje odczucia, bo po prostu jestem przyzwyczajony do androida. Do głowy by nie przyszło, żeby swoją ajfinową nieudolność tłumaczyć tym, że ajfon to badziewie, bo ma mało ramu i w ogóle nic tam nie działa. No ale inni mogą mieć inne tłumaczenia.

 

BTW Rok czy ponad rok używałem Mi Note 2 i ani razu nie doświadczyłem problemów wydajnościowych czy technicznych. Do tej pory może leżeć przy każdym nowym flagowcu i nadal robi wrażenie. Genialne wykonanie. Po roku zapakowany aplikacjami telefon cały czas chodził tak samo sprawnie, jak w momencie, gdy był nowy. Owszem, trochę musiałem MIUI poznać, bo producent nieco je modyfikuje, ale uważam, że to jedna z fajniejszych modyfikacji androida.

No i tak jak piszesz, trzeba kupować z głową, czyli modele europejskie z pełnym pokryciem częstotliwości i MIUI w wersji Global. Kupując bezmyślnie, bo przecież Antutu..., to można się naciąć na modele przeznaczone na rynek chiński (zwykle tańsze), z okrojonymi bandami, mocniej zmodyfikowanym androidem, czy wręcz androidem zawalonym jakimiś dziwnymi chińskimi apkami, nawet bez sklepu czy usług Google. Wtedy to i milion rdzenióf czy ramóf nie pomoże. Jedynie co to zmiana romu, no ale tu już trzeba mieć nieco więcej zacięcia, niż klikanie w kolejne zgody w iOS ;)

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie wracając do ceny Pixela 3 zapominacie o jednym. On nie jest oficjalnie dostępny w Polsce więc każdy, nawet najbardziej zaufany sklep sprowadzający go i sprzedający na swojej stronie dolicza do niego koszmarna prowizje.

Ja za swojego Pixela 2 płaciłem 7 miesięcy temu 4400zl. Gdybym miał możliwość kupić go ze strony Google kosztowałby mnie 3299zl bo dokładnie tyle wynosił przelicznik gdy go brałem.

Tylko nie miałem takie opcji.

Natomiast po tych 7 miesiącach używania gdyby ktoś mnie zapytał czy ponownie wydałbym na niego tyle kasy odpowiedziałbym tak, tak i jeszcze raz tak.

I tak zdaje sobie sprawę że ten kawalek metalu i szkła nie jest wart więcej niż 2kpln i też bym chciał żeby tyle kosztował. Na taka a nie inną cene pozostaje nam się zgodzić lub nie.

 

Na koniec jeszcze wspomnę odnośnie ubijania aplikacji przy 4GB ramu.

Ja każdego smartfona z androidem używam tak samo. Wstaje rano i odpalam wszystkie aplikacje jakich używam w telefonie a jest ich 27 i zostawiam żeby pracowały w tle. Przed pójściem spać ubijam wszystko bo nie widzę sensu żeby cokolwiek pracowało w tle jak tego nie używam.

Natomiast w ciągu dnia nie przypominam sobie żeby cokolwiek było ubijane. A nawet jeśli tak jest i system zabija te 3 lub 4 aplikację to jest to dla mnie tak mało istotne że szkoda mi o tym gadać.

 

 

 

Google Pixel 2 | Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel a trzyma cenę. W Niemczech w oficjalnej dystrybucji (czyli na najbliższym rynku gdzie taka istnieje) dalej kosztuje 750 EUR. 

Pixel 2 XL 940EUR

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzyma też cenę dlatego, bo gugiel poza dostępnością oszczędnie gospodaruje wersjami i nie robi przecen. Jeden, dwa modele na rok i fajrant. Podobnie, jak Oneplus. W obu przypadkach nie przypominam sobie, aby robili jakieś większe, cenowe promocje.

Ach, chciałoby się, aby Google wróciło do polityki cenowej z czasów Nexusów 4 i 5 :)

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie bangla.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.