Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie jak wyłączę animacje w jakimś moim starym Honorze z 2GB a zostawie normalnie w Pixelu 2 to wyjdzie, że Honor to rakieta przy Pixelu :) Nie mniej ja nie lubię "bez animacji" i mnie nie przeszkadzają. 

Wyrosłem już z pędu szybkości. Sprzęt ma działać dobrze, robić super zdjęcia, mieć zapewnione wsparcie aktualizacji na przynajmniej 2-3 lata (chociaż i tak dłużej jak rok nie używam), więc poza Google i Apple nic innego nie wchodzi w grę (no może jeszcze Xiaomi z polskim Xiaomi.eu - moje Xiaomi Redmi Pro z 2016r do tej pory otrzymuje aktualizacje xiaomi.eu).

 

Jeśli chodzi o wsparcie, to chyba OP ma całkiem spoko. 

Kurna i w sumie jeszcze trochę cały czas zastanawiam się nad Mate 20. W sumie ma wszystko czego wymagałbym od telefonu i notch prawie pomijalny

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii na iOS - jest lepiej w IDLE, ale tylko dlatego że multitasking iOS jest mocno upośledzony względem androida. Aplikacje w tle nie mogą robić praktycznie nic (Google photos nie zarchiwizuje zdjęć, mapy offline się nie zaktualizują, Spotify nie pobierze utworów dopóki nie będą na ekranie). Dzięki temu żaden upośledzony dev nie wypuści apki, która szybko pożre baterię, ale jak wspominałem ma to swoje wady.

Google za bardzo nie sprawdza apek dodawanych do sklepu zatem przy uruchomieniu kilku nie zoptymalizowanych apek android może przycinać.

Apple ma jasne zasady- w backroundzie trzeba wszystko wyłączyć, stąd mogę mieć dyżo otwartch apek i się za bardzo nie martwić.

Co do Spotify, to wydaje mi się że ma przyzwolenie na pobieranie w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdyby coś, mam Iphone X do sprzedania - wrzuciłem do niezegarkowych.

 

 

iPX


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Google za bardzo nie sprawdza apek dodawanych do sklepu zatem przy uruchomieniu kilku nie zoptymalizowanych apek android może przycinać.

Apple ma jasne zasady- w backroundzie trzeba wszystko wyłączyć, stąd mogę mieć dyżo otwartch apek i się za bardzo nie martwić.

Co do Spotify, to wydaje mi się że ma przyzwolenie na pobieranie w tle.

W androidzie masz coś takiego jak działanie aplikacji w tle i to nie zależy od żadnej optymalizacji aplikacji tylko od zarządzania ramem. Bardzo dobrze rozwiązane jest to w Samsungu oraz OnePlus gdzie aplikacje bardzo długo działają w tle i przy ponownym uruchomieniu nie przeładowują się.

To zawsze było zaletą iOS ale chyba się zmieniło bo gdzieś na dniach oglądałem recke iP X gdzie było powiedziane że iOS sporo w tle ubija a nie każdy to robi, coś jak zbyt agresywne Doze w Pixelach.

 

Wracając do Bestcena.pl - długo to nie zajęło i jak dla mnie nie ma w ogóle tematu:

 

"1.1 Niniejsze gólne Warunki i Warunki Handlowe Wynajmu Towarów (zwane dalej „Ogólnymi Warunkami”) regulują stosunki między Umawiającymi się Stronami, tj. BESTCENA LTD siedzibą pod adresem: Suite 2, First Floor, Kenwood House, 77A

Shenley Road, Wielka Brytania jako stroną odpowiedzialną za sprawy dotyczące BESTCENA LTD o.z.p., oddziału spółki osoby zagranicznej z siedzibą pod adresem Hradbová 19, 040 01 Košice, Republika Słowacka, numer rejestracji: 50796097, zarejestrowanym w Rejestrze Handlowym Sądu Okręgowego w Koszycach, Dział: Po, Wpis Nr: 686/V, jako wynajmującym (zwanego dalej „Wynajmującym”) oraz najemcą z drugiej strony, którym jest osoba zamawiająca usługę i konsument (zwanym dalej „Najemcą”)."

 

 

Wysłano z Google Pixel 2

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iPhone 8 plus i jakoś nie widzę problemu z ubijaniem aplikacji. Może nie używam jakiś hardcorowych ale od czasu do czasu lubię sobie zagrać w Ski Jump i okazuje się, że po wyjściu z gru w dowolnym momencie to nawet na drugi dzień zaczynam w tym momencie co skończyłem, bez przeładowania gry.

Ostatnio miałem Huawei Mate 20 i tam nie było tak kolorowo. IOS jeszcze nigdy mnie nie zwiódł a android i owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Strasznie mnie jara ten telefon, ale kurna na razie nie widzę nigdzie do kupienia w wersji obsługującej B20 :/

Na Gearbest wersja China tylko, a na Amazonie nie ma jeszcze. Poza tym będzie drogi jak sto smoków, więc chyba nie będę czekał.

 

No i chyba jednak wolę jednak klasycznego klocka niz slidera - jedna rzecz mniej która może się zepsuć ;)

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii na iOS - jest lepiej w IDLE, ale tylko dlatego że multitasking iOS jest mocno upośledzony względem androida. Aplikacje w tle nie mogą robić praktycznie nic (Google photos nie zarchiwizuje zdjęć, mapy offline się nie zaktualizują, Spotify nie pobierze utworów dopóki nie będą na ekranie). Dzięki temu żaden upośledzony dev nie wypuści apki, która szybko pożre baterię, ale jak wspominałem ma to swoje wady.

 

 

Google za bardzo nie sprawdza apek dodawanych do sklepu zatem przy uruchomieniu kilku nie zoptymalizowanych apek android może przycinać.

Apple ma jasne zasady- w backroundzie trzeba wszystko wyłączyć, stąd mogę mieć dyżo otwartch apek i się za bardzo nie martwić.

Co do Spotify, to wydaje mi się że ma przyzwolenie na pobieranie w tle.

 

 

Oj... :unsure:  Ciekawie piszecie bo akurat u mnie na iphonie:

-spotify gra w tle i w tle pobierać może utwory,

-netflix buforuje wideo w tle,

-nawigacje firm trzecich działają w tle.

-gmail odświeża skrzynkę w tle,

 

Nie wiem z jakiego ios korzystacie, ale od kilku już ładnych lat dużo aplikacji działa normalnie w tle i można to wyłączyć, gdy ktoś chce jeszcze bardziej oszczędzić baterię.

Użytkownik 1947 napisał, że cytuję: "multitasking iOS jest mocno upośledzony względem androida".

Użyłbym innego słowa. Niekiedy jest bardziej inteligentny od tego w androidzie.

Przykład: Aplikacje do nawigowania podczas działanie w tle utrzymują jedynie aktualną pozycję gps.

Renderowanie mapy nie działa, cpu oraz gpu są mniej obciążone co oszczędza baterię.

Podczas ponownego przełączenia się z innej aplikacji na nawigację natychmiast zostaje wznowione renderowanie, przeliczenie trasy i to w mgnieniu sekundy. Użytkownik tego nie dostrzega dzięki tak szybkiemu procesorowi i grafice.

iOS po prosu jest bardziej restrykcyjny w kwestii multitaskingu-np. nie pozwala na przesyłanie tylu naszych danych firmom trzecim, nie pozwala na kopanie krypto walut w tle wykorzystując moc obliczeniową naszych telefonów.

 

"Android nawet bez interakcji śle dane do google 10 razy częściej niż ios apple"

https://www.wykop.pl/link/4625571/android-nawet-bez-interakcji-sle-dane-do-google-10-razy-czesciej-niz-ios-apple/

https://www.wykop.pl/link/4488397/nieuzytkowany-telefon-z-androidem-wysyla-ogromne-ilosci-danych-do-google/

https://www.bleepingcomputer.com/news/google/idle-android-phones-send-data-to-google-ten-times-more-often-than-ios-devices-to-apple/

 

Screen odnośnie multitaskingu w ios z internetu. Rok 2013, koloryzowane.

odswierzenie-w-tle-2.png

 

 

Ps. Apple od początku nie stosowało aluminium. Ramka iphone 4, 4s była ze stali kutej :P , nierdzewnej. Zastąpienie w modelu 5 stali aluminiowym unibody też mi się nie spodobało.

iPhone 4 nosiłem bez etui(szkło spiegen na tył i przód)-ramka po dwóch latach ramka bez żadnych rys(była szczotkowana) i  żadnych wgniotek.

Natomiast iphone 5  w wersji kolorystycznej space gray po kilku miesiącach miał już rysy i małą wgniotę.

Model X, Xs, Xs max ma ramkę ze stali niestety wykończenie jest polerowane. Rysy łapie, ale telefon jest świetnie zbudowany.

 

Widziałem jeszcze posty odnośnie kutej ;) stalowej ramki w iphonie X. Tak rysuje się bo jest polerowana, tak pisałem sam o tym dwa miesiące temu(post wyżej). Tak, nadal twierdzę, że stalowa konstrukcja jest mocniejsza od aluminiowej.

Jesteśmy na forum zegarkowym, zapytam więc o zegarki.

Skoro aluminium jest taki świetne to dlaczego Rolex, Breitling, Omega, Oris i wiele firm stosuje koperty i bransolety ze stali nierdzewnej?

Przecież mogliby dać aluminium z jakąś domieszką. Chyba dzisiejsza technologia obróbki pozwalałaby na to.

Widziałem jak wyglądają polerowane ogniwa w Orisie i GMT Masterze II po dłuższym użytkowaniu-też są ryski "od powietrza".

Trzeba napisać jakiś list do tych firm i przekonać ich do matowego aluminium skoro takie świetne... :rolleyes:

 

Ps.

Rozwiązanie zagadki skąd wzięła mi się nazwa kuta stal.

Dawno dawno temu gdy jeszcze ludzie nie słyszeli o iphone X a w salonach do sprzedaży był iphone 7 w internecie krążyły polotki o iphonie 8:

 

https://www.tablety.pl/apple_ios/2017-01-10/iphone-8-obudowa-stal-nierdzewna/

http://www.applecenter.pl/2017/01/10/iphone-8-obudowa-kutej-stali-nierdzewnej/

Edytowane przez bartwerk36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Strasznie mnie jara ten telefon, ale kurna na razie nie widzę nigdzie do kupienia w wersji obsługującej B20 :/

Na Gearbest wersja China tylko, a na Amazonie nie ma jeszcze. Poza tym będzie drogi jak sto smoków, więc chyba nie będę czekał.

 

No i chyba jednak wolę jednak klasycznego klocka niz slidera - jedna rzecz mniej która może się zepsuć ;)

Ciekawy jest to fakt, wykonany też wygląda że porządnie, ale IMO egzotyka.

U mnie na polu bitwy został Pixel 2 XL i iP X. Pixela 3 odpuszczam bo jedyna sensowna cena to Bestcena. Poprosiłem kolegę Fidelio o prześwietlenie jej, za co dziękuję. Są wątpliwości więc wolę się później nie kopać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash, kup X. Jestem bardzo ciekaw Twojej opinii, bo sam rozważam jabłko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jest to fakt, wykonany też wygląda że porządnie, ale IMO egzotyka.

U mnie na polu bitwy został Pixel 2 XL i iP X. Pixela 3 odpuszczam bo jedyna sensowna cena to Bestcena. Poprosiłem kolegę Fidelio o prześwietlenie jej, za co dziękuję. Są wątpliwości więc wolę się później nie kopać.

 

Pixel 3 na niemieckim amazonie jest w cenie trochę lepszej niż w google strore

https://www.amazon.de/Google-99928198-Pixel-Zoll-Smartphone-Klar-wei%C3%9F/dp/B07JBJSHLX

 

 

Co do Honora Magic 2 - no właśnie. Egzotyka. 

Analogicznym telefonem jest Mi Mix3 ale to jest pod względem bebechów to samo co Mi Mix 2s więc też nie uwazam, żeby był sens.

 

U mnie plac boju taki jak był: Mate 20, Mi Mix2s, Meizu 16th, OP6T. 

Patrzę czy jakieś fajne promocje się nie trafiają ale wszystko stabilnie z cenami. Mi Mix2s wychodzi w miarę, bo wersja 6GB/128GB jest za 457EUR co jest całkiem kuszącą ceną za tę speckę i wykonanie, Meizu 8/128 jest za ok 510EUR

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pixel 3 na Amazonie ma dobra cene ale to 64GB a ja potrzebuję 128GB.

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zostaje przy Google.

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel 3 na Amazonie ma dobra cene ale to 64GB a ja potrzebuję 128GB.

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw zostaje przy Google.

 

a no fakt. 128GB już w nie tak fajnej cenie.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie znalazłem Pixela 3 128GB na niemieckim Amazonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Te widzialem. 1 nie ma na stanie i trzeba czekac, a 2 nie wysylaja do Polandii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ciężko znaleźć wersję 128 GB. Ani w Saturnie, ani w MM nie ma. Ale za to ceny 64 GB (629 euro) fajne, nie to co x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dobra cena za 128GB jest w Bestcenie - 3371zl, znaczy dobra w stosunku do reszty Januszy, bo niektórzy z allegro polecieli grubo w okolice 6kpln ;)

Ja ostatecznie zamówiłem Pixela 2 XL 128GB wersja Panda. 3 kupię za rok jak potanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie ja :D za dużo na nie, za mało na tak. Przy tej wielkości ceny odpada. No chyba, że 2 XL okaże się kiszką i wróci do sklepu, ale to mam nadzieję nie nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja :D za dużo na nie, za mało na tak. Przy tej wielkości ceny odpada. No chyba, że 2 XL okaże się kiszką i wróci do sklepu, ale to mam nadzieję nie nastąpi.

 

Ni eno.. jak byłeś zadowolony z Pixela 2 to chyba przy 2XL nie powinno być niespodzianek. Różnice są mniejsze chyba niż przy 3 vs. 3XL (obrzydliwy notch)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Bardziej chodzi o to, że 2 była w zasadzie bez wad od samego początku, 2 XL miało problemy z ekranem (p-oled od LG) - konkretnie blade kolory, jak na ten typ matrycy, nierównomierne podświetlenie plus czarny przypominający ciemno szary. O resztę jestem spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o to, że 2 była w zasadzie bez wad od samego początku, 2 XL miało problemy z ekranem (p-oled od LG) - konkretnie blade kolory, jak na ten typ matrycy, nierównomierne podświetlenie plus czarny przypominający ciemno szary. O resztę jestem spokojny.

A to chyba jakis odsetek taki jak w V30.

W sluzbowym V30 nie mam zadnych zastrzezen do ekranu wiec moze i Twoj Pixel bedzie ok. ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając nieco temat, jakie etui możecie polecić do IPhone X ? Przede wszystkim ma chronić przy ewentualnym upadku, ale żeby nie było zbyt masywne.

Przy okazji jaka folia/szkło będzie najlepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Firmowe skórzane jest moim zdaniem najlepsze. Oczywiście gumowe lepiej się sprawdzi ale to zawsze bardziej "bulky" wersja. Dobrze wspominam też Moshi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.