Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Recommended Posts

Mam 3 Xiaomi. Ogolnie ok. Zalezy czego oczekujesz.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Ma ktoś doświadczenie z telefonami xiaomii ? warto/nie warto kupić ? Modele A2, Redmi 5 plus, Note ? 

Modele A1, A2 to czysty Android. Pozostałe modele to nakładka MIUI. Z tym, że w modelu Pocophone F1 jest dedykowana i nieco zmieniona w porównaniu do pozostałych modeli.

Na tę chwilę, w kwocie do 1k PLN, nie warto patrzeć na nic innego niż Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 5 i Redmi 5 Plus. Z flagowców, Mi MIX 2s lub Mi MIX 3, ewentualnie Mi 8.

Telefonów Xiaomi używam od 2013 roku, więc mam podstawy twierdzić, że warto. :)

Edited by mrosi

Dosłownie to nie ma czegoś takiego jak czysty android bo musiałby być bez usług Google ;)

Nie mniej wiem co masz na myśli przy czym a1 i a2 to Android One w wydaniu Xiaomi i nie jest to to samo co tzw "czysty" android w Googleowskich Pixelach, a mam zarówno Pixela 2 jak i a2 i a1 oraz inne Xiaomi na miui.eu

Wysłano z Google Pixel 2

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

O nie, znowu? :)

Mnie niedługo też czeka kupno czegoś nowego, bo Żonka rozbiła ekran w S7 Edge, a wymiana jest nieopłacalna. Czekam na pierwsze recenzje Nokii 9, S10+ i to pewnie spośród nich coś wybiorę, a S9+ trafi do Żony.

Póki co męczy się z leciwym G2 Mini (wrzuciłem jej andka 7.1), ale sama jest sobie winna.48c1d2fe17f863c00294e3927e3f79ba.jpg

Ciekawe co bedzie

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Only Fools Do Not Fear The Sea

Pixel 2 XL albo 3. Nic innego nie wchodzi w grę. Plan był taki żeby coś dokupić do Pixela 2 ale w każdym który wybrałem coś mi nie pasuje :)

Wysłano z Google Pixel 2

Edited by Jash

Jash, w trójce uważaj bardzo na źle działające przyciski. Ja takie miałem i się go pozbyłem. Ciężko było wcisnąć włącznik czy zmienić głośność. Dwuklik włącznika jako skrót do aparatu był praktycznie niemożliwy.

Tak po prostu trafiłeś, ja o niczym takim nigdzie nie czytałem. Nie mniej - 14 dni na zwrot jest. Każdy telefon można kupić i na coś trafić, niestety. Ze względu na cenę skuszę się raczej na 2 XL w wersji 128GB.

Znalazłem trochę tematów o przyciskach, na pewno na reddicie. Gdzie jeszcze nie pamiętam.

Mnie ciekawi bardzo Nokia 9, szkoda tylko że będzie na SD845, nie 855.

Szkoda, ze względu na nową litografię i co za tym idzie mniejsze zużycie energii, chociaż jeśli prawdą będzie ogniwo o pojemności 4150mAh to nie powinno być źle. Ciekawe czy aparat da radę.

Wracając do przycisków...czytam tylko XDA i grupy Pixelowe na FB gdzie piszą ludzie którzy faktycznie używają. Nie mniej bardziej w 3 obawiałbym się rysującego matowego szkła, dlatego też czarna wersja odpada. Przyciski też irytująca wada, ale szczerze to kiedy ich się używa? Telefonu nie włączam i nie wyłączam, głośności też raczej nie zmieniam, chyba że na YT. Nie mniej, to wada, mimo wszystko.

A wracając jeszcze do Nokii 9.... z przodu LG G6 a z tyłu groteska w górnej części

DvtXDI5X4AA8gVg.jpg

Edited by Jash

Jash czemu zmieniasz na XL? Pasy startowe się znudziły?

Wysłano z Google Pixel 2

Przecież XL też ma pasy startowe :D

Zmieniam bo odkąd służbowo mam Xiaomi Mi a2 Pixel 2 zrobił się za mały.

Być może uda się kupić 2XL bez sprzedaży 2 i wtedy było by idealnie, bo 2 wrzucilbym do szuflady jakby mnie kiedyś naszło na powrót do małego ekranu.

Wysłano z Google Pixel 2

Edited by Jash

ja właśnie teraz stoję przed wyborem i nie wiem na co się zdecydować. Z jednej strony powrót do jabłka (ostatnie było 7 plus) tym razem X lub XS a z drugiej strony kusi Pixel 3. Żona ma jabłko i nie dziwi mnie, że jest zadowolona ale ona z każdego telefonu jest zadowolona :) poza Sony :)

Najchętniej kupił  bym oba i używał przez jakiś czas :)

Właśnie sprzedałem. Porównam z pamięci o ile nie kupię ostatecznie 3

Wysłano z Google Pixel 2

Panowie, przyszła pora na wybór nowego telefonu w robocie, a że budżet dość szeroki i można trochę poszaleć, to może pomożecie z wyborem słuchawki. Różnice w cenie między tymi modelami można olać, firma stawia :D

Na chwilę obecną kandydaci:

-Samsung S9

-Samsung S9+

-Samsung Note 9

-Iphone 8

-Iphone XR

-Huawei Mate 20 Pro Dual Sim

Na chwilę obecną korzystam z S7 Edge i po prawie 2 latach jestem z niego bardzo zadowolony. Praktycznie wszystko mi odpowiada, mógłby być z 5mm węższy i byłby idealny :)

S9 to taka raczej bezpieczna opcja, miałem z nim do czynienia trochę, wiem czego się spodziewać, można powiedzieć, że byłby to trochę upgrade hardware w trochę zgrabniejszej obudowie i tyle.

S9+ i Note9. Oba klocki i pewnie jak ładować się w któryś to lepiej patrzeć na Note-a. Jakieś opinie? Czy biorąc pod uwagę, że nie pracuje specjalnie na telefonie warto brać coś co niespecjalnie wchodzi w kieszeń spodni?

Iphony - czysta ciekawość. Ostatni jakiego miałem na własność to 3G, którego wspominam dobrze, a iOS w iPadzie AIR2 kupił mnie w pełni. Od czasu jak kupiłem iPada prawie nie używam laptopa w domu. Ciągnie mnie znów do iOS ale najbardziej martwię się o baterię. Telefon w ciągu dnia użytkuję ani dużo, ani mało. Od początku jak mam S7, wracając koło 17-18 do domu, mam jeszcze 30-40%, zależy mi głównie na tym żeby nie musieć się doładowywać w ciągu dnia.

Huawei - totalna niewiadoma dla mnie, czy przy takiej konkurencji warta w ogóle rozważenia czy lepiej brać flagowce gigantów?

EDIT:

Najważniejsze punkty dla mnie to bateria i aparat.

Z góry dzięki za ewentualne porady.

Edited by Ceteth

Jak z wyświetlaczem będzie ok - ja swój brałem w grudniu, na matrycy LG i wszystko jest super (nie ma żadnych problemów), to IMO zdecydowanie warto pomysleć o Mate 20 Pro :-)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Tylko że Huawei to właśnie już gigant ;)

Jak chcesz wrócić do IOs - to bierz XR, jak Android to P20 Pro. Jest świetny. 

Ech, łezka się w oku kręci na wspomnienie, miałem kilka modeli. Teraz smakuje inny owoc, bo tamten zgnił :)

Mój niezniszczalny i w razie czego jeszcze do zastąpienia kolejnym.

Ja od święta lubię sobie włączyć jeden z poniższych i poklikac. To były telefony ;)

da6c2fe024046824986668da0f0017fb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek