Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, przez 2 lata używałem s10 i nadszedł czas wymiany na nowe. Kusi mnie rozmiar iphone 12 mini, ale nie wiem, czy bateria da radę - rozmowy, mail, whattsapp, net, czasami googlemaps. Bez gier i filmów. 
Po całym dniu, po 2 latach, s10 ma zawsze 15-20% i nie chcę doładowywać telefonu w ciągu dnia.
Brać 12 mini, czy nie pociągnie całego dnia i rozważać cegłę s20? 
Opinie rzeczywistych użytkowników mile widziane
Posta kolegi [mention=24452]Lestaf[/mention] widziałem. 
I jeszcze jedno - czy wersja 64gb wystarczy, przy założeniu pstrykania dzieciom czasami zdjęć i kręceniu krótkich filmików "z życia wziętych"?

Ja używam Mini dużo (5-7h na ekranie). 2 karty, 2 skrzynki (jedna służbowa), Whatsapp, dużo Safari, trochę Apple Music. Całego dnia nie wytrzyma. Z tym, że w moim przypadku wystarczy odłożyć na ładowarkę na naście minut. Bateria mała ale całkiem szybko się ładuje, nawet zwykłymi ładowarkami (przyzwyczaiłem się do wygody ładowania indukcyjnego. Mam jedną ładowarkę w domu, jedną w pracy i jedną w samochodzie. Prąd mam więc wszędzie. Wielki plus IPhone to w zasadzie brak zużycia energii w stanie spoczynku.
Ws pojemności, ja kupuje zawsze 128gb.
6905e76e1ccb961bc36f7b201c750c44.jpg&key=51ad75d228a67c637d67f082739119a6a6251b3151e667df552620dc22ffa72b
4K i 60 klatek jest raczej bez sensu, ale pozostałe rozdzielczości wideo tez swoje zajmują.
U mnie system ma obecnie 7,30 GB, „Inne” 6,13GB.
I na przykład taki MS Teams zajmuje prawie 600mb.
200 zł różnicy to bardzo dobra cena za spokój, że na wakacjach zabraknie miejsca na film. Bo filmy (z HDR) nagrywa pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CIESLUT napisał(-a):

co do baterii to ciężko powiedzieć bo każdy używa telefonu inaczej i na innej jasności ekranu- powinien wytrzymać cały dzień

ja mam 64gb i więcej nie potrzebuję bo wszystko trzymam na chmurze (4zł miesięcznie 50gb) więc w razie czego mam całkowity backup i nic nie przepada a do tego trzyma się porządek w plikach

można trochę dopłacić do zwykłego ip 12 bo tam jest większa bateria ale aparat jest znowu większy

Dziękuję za info. Zwykłego 12 nie chcę, bo traci plus MINI, czyli rozmiar 🙂

26 minut temu, xavras_s napisał(-a):


Ja używam Mini dużo (5-7h na ekranie). 2 karty, 2 skrzynki (jedna służbowa), Whatsapp, dużo Safari, trochę Apple Music. Całego dnia nie wytrzyma. Z tym, że w moim przypadku wystarczy odłożyć na ładowarkę na naście minut. Bateria mała ale całkiem szybko się ładuje, nawet zwykłymi ładowarkami (przyzwyczaiłem się do wygody ładowania indukcyjnego. Mam jedną ładowarkę w domu, jedną w pracy i jedną w samochodzie. Prąd mam więc wszędzie. Wielki plus IPhone to w zasadzie brak zużycia energii w stanie spoczynku.
Ws pojemności, ja kupuje zawsze 128gb.
6905e76e1ccb961bc36f7b201c750c44.jpg&key=51ad75d228a67c637d67f082739119a6a6251b3151e667df552620dc22ffa72b
4K i 60 klatek jest raczej bez sensu, ale pozostałe rozdzielczości wideo tez swoje zajmują.
U mnie system ma obecnie 7,30 GB, „Inne” 6,13GB.
I na przykład taki MS Teams zajmuje prawie 600mb.
200 zł różnicy to bardzo dobra cena za spokój, że na wakacjach zabraknie miejsca na film. Bo filmy (z HDR) nagrywa pięknie.

Dziękuję, a więc jak już, to 128. A te ładowarki to droga sprawa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, przez 2 lata używałem s10 i nadszedł czas wymiany na nowe. Kusi mnie rozmiar iphone 12 mini, ale nie wiem, czy bateria da radę - rozmowy, mail, whattsapp, net, czasami googlemaps. Bez gier i filmów. 
Po całym dniu, po 2 latach, s10 ma zawsze 15-20% i nie chcę doładowywać telefonu w ciągu dnia.
Brać 12 mini, czy nie pociągnie całego dnia i rozważać cegłę s20? 
Opinie rzeczywistych użytkowników mile widziane
Posta kolegi [mention=24452]Lestaf[/mention] widziałem. 
I jeszcze jedno - czy wersja 64gb wystarczy, przy założeniu pstrykania dzieciom czasami zdjęć i kręceniu krótkich filmików "z życia wziętych"?

Miałem,ale po dwóch tygodniach fascynacji rozmiar i bateria zaczęły tak mocno doskwierać, że nie mogłem z nim dłużej wytrzymać. Poza zasięgiem 230 t n telefon nie jest pewny. Nigdy nie wiadomo kiedy mu się prąd skończy, szczególnie jeśli chciałbyś w tym czasie skorzystać z nawigacji lub innej prądożernej aplikacji.
A poza tym jest za mały. Teraz szedlbym w Asus zenfone 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, astelix napisał(-a):


Miałem,ale po dwóch tygodniach fascynacji rozmiar i bateria zaczęły tak mocno doskwierać, że nie mogłem z nim dłużej wytrzymać. Poza zasięgiem 230 t n telefon nie jest pewny. Nigdy nie wiadomo kiedy mu się prąd skończy, szczególnie jeśli chciałbyś w tym czasie skorzystać z nawigacji lub innej prądożernej aplikacji.
A poza tym jest za mały. Teraz szedlbym w Asus zenfone 8.

Dziękuję. Raczej będę wybierać między jabłkiem i samsungiem - przyzwyczajenie do samsunga (kiedyś blackberry, a potem dwa czy trzy samsungi) jestem gotowy zmienić tylko dla jabłka, ale właśnie nie wiem, czy warto. Dlatego dla mnie alternatywą dla 12mini jest "paletka" s20 lub s21... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]szuwi [/mention] za 50 zł kupisz już niezłą.
[mention]astelix [/mention] jeśli chodzi o gabaryty i co za tym idzie - to nie jest telefon dla każdego. Po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, xavras_s napisał(-a):

[mention]szuwi [/mention] za 50 zł kupisz już niezłą.
[mention]astelix [/mention] jeśli chodzi o gabaryty i co za tym idzie - to nie jest telefon dla każdego. Po prostu.

50pln przeżyję, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S21 w xkom jest w dobrej cenie, bo łącza się trzy promocje:
Minus 100 zł za każdy wydany tysiąc
Minus 400 zł za odbiór osobisty
Voucher na 300 zł przy dodaniu w koszyku kodu galaxy_300

Ja tak kupiłem S21 Ultra 12/256 za 4599 plus 400 zł voucher.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2021 o 09:58, szuwi napisał(-a):

50pln przeżyję, dzięki :)

Z tego co napisałeś o sposobie w jaki zamierzasz użytkować IP 12 mini to uważam że jeden dzień wytrzyma spokojnie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, artisan napisał(-a):

Z tego co napisałeś o sposobie w jaki zamierzasz użytkować IP 12 mini to uważam że jeden dzień wytrzyma spokojnie.  

Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja...szukam nowego telefonu. Warunki sa w zasadzie trzy: rozmiar czyli wysokość mniej niż 150 mm i sensowna wydajność (aktualnie mam  a41 i przymula, a w zasadzie bardziej irytuje czas otwierania aplikacji, nawet systemowych typu wiadomości czy telefon). Trzeci warunek to dual SIM, musi obsłużyć kartę służbową i prywatną.

 

Nasuwają mi się dwie opcje: Asus zenfone 8 i iPhone 12mini, przy czym z nadgryzionym jabłkiem nie miałem dotąd doczynienia...coś jesteście w stanie zaproponować?

 

Pixel 5? Ktoś coś? Chyba poprawiono największą wadę czwórki - baterie o małej pojemności. I 144 mm przy 6 calach...brzmi kuszaco

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 mini ma tylko jeden slot na kartę. Druga karta to e-sim. Musisz brać to pod uwagę rozważając wybór telefonu. Jeśli nie Apple ( bo tu już wchodzi w grę zmiana ekosystemu) to myślę że Asus jest najlepsza propozycja z androidem (także pod względem baterii). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Akurat Zenfone 8 pod względem baterii to nie jest dobry wybór. Generalnie telefon świetny ale z uwagi na małe rozmiary i obecność Snapa 888 grzeje się bardziej niż piekarnik. Do tego bateria 4000mAh która w połączeniu z prądożernym Snapem 888 daje maks SOT ma poziomie 3-3,5h. Jak dla mnie wynik nie do zaakceptowania chyba ze ktoś lubię wiecznie siedzieć podłączonym do prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy - zachciało mi się przesiadki z S20 na iP12mini; przebrnąłem przez wstępną konfigurację, zacząłem korzystać z iMessage ze znajomkiem i.... jakby mi ktoś w pysk dał - co wiadomość to irytujące "łip" się z głośników wydobywa, którego nijak nie idzie wyłączyć. Pytam znajomka jak się tego pozbyć i słyszę "przyzwyczaj się, bo się nie da".
Poważnie nie da się tego irytującego odgłosu wyłączyć?? Przecież ja widzę, że wiadomość wyszła/przyszła - nie potrzebuję tego SŁYSZEĆ
Podobnie z klawiaturą - wbudowana odpada że względu na brak obsługi "swipe", a doinstalowane "pykają" przy zwykłym pisaniu.
Powiedźcie, że jest na to jakiś sposób...

UPDATE: klawiatura ogarnięta - SwiftKey załatwił temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz z lewej na górze taki przełącznik i łip się nie wydobywa. Problemy pierwszego świata 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz z lewej na górze taki przełącznik i łip się nie wydobywa. Problemy pierwszego świata 

poważnie? mam wyciszyć CALY telefon żeby się tego pozbyć? 🤣🤯
słyszałem, że iOS jest wyjątkowy, ale ta "wyjątkowość" jest... zaskakująca;-)
no cóz, bez iMessage da się żyć;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było - nie mam zamiaru wywoływać wojny, po prostu chcę zrozumieć jak to działa.
Przy okazji - iOS nie potrafi w dialerze wybrać kontaktu na podstawie liter przypisanych do cyfr, (np.: 2662 zwraca wszystkie Anny) czy ja czegoś nie włączyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co do IOS. Jednak jakbyś zaakceptował pewne niewygodności to system, jego niezawodność i jakość są nie do pobicia.
Mnie się właśnie znudził ten system po 4 latach ciągłego korzystania i podjąłem próbę przesiadki na Androida. Muszę przyznać, że ten system się ustabilizował i dojrzał przez te kilka lat. Zobaczę jak mi pójdzie korzystanie i czy jestem w stanie się przyzwyczaić do nieco odmiennej filozofii korzystania. Po prostu zachciało mi się trochę pogrzebać w systemie i poczuć powiem świeżości. W zasadzie jak obejrzałem WWDC i co proponuje Apple w nowym iOS to stwierdziłem, że to ten czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby nie było - nie mam zamiaru wywoływać wojny, po prostu chcę zrozumieć jak to działa.
Przy okazji - iOS nie potrafi w dialerze wybrać kontaktu na podstawie liter przypisanych do cyfr, (np.: 2662 zwraca wszystkie Anny) czy ja czegoś nie włączyłem?

Z iOS tez trzeba przyjąć inna zasadę „konstrukcji”
Tak jak niektóre rzeczy są po prostu głupie, tak inne są inaczej w założeniu skonstruowane.
Jako przykład podaję ustawienia. W Androidzie jak chcesz zmienić ustawienia jakiejś aplikacji to wchodzi w tę aplikację a potem jej ustawienia. W iOS w wchodzisz w ustawienia i szukasz aplikacji.
Podobnie jest z dialerem i wyszukiwaniem.
Dialer jest do wprowadzania numeru. Do wyszukiwania jest Spotlight. Liczba kliknięć nawet mniejsza.
Czyli na głównym ekranie ściągasz gestem z góry wyszukiwarkę i wpisujesz „262” czy „Anna”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z iOS tez trzeba przyjąć inna zasadę „konstrukcji”
Tak jak niektóre rzeczy są po prostu głupie, tak inne są inaczej w założeniu skonstruowane.
Jako przykład podaję ustawienia. W Androidzie jak chcesz zmienić ustawienia jakiejś aplikacji to wchodzi w tę aplikację a potem jej ustawienia. W iOS w wchodzisz w ustawienia i szukasz aplikacji.
Podobnie jest z dialerem i wyszukiwaniem.
Dialer jest do wprowadzania numeru. Do wyszukiwania jest Spotlight. Liczba kliknięć nawet mniejsza.
Czyli na głównym ekranie ściągasz gestem z góry wyszukiwarkę i wpisujesz „262” czy „Anna”

dzięki za konstruktywne info - przy takim rozwiązaniu faktycznie da się żyć z tym dialerem.
nic,poznajemy się z iOS dalej ;)
teraz czas na znalezienie godnego następcy AquaMail i myślę, że reszta jakoś pójdzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na widgety w iOS trzeba było czekać 10 lat, albo i więcej.

Pamiętam, że w Samsungu S1 już miałem dość rozbudowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że lepsze od łidżetów były aktywne kafelki w windows phone. Poza tym - nie ma systemu idealnego i trzeba się z tym pogodzić. Niektóre rzeczy lepiej robi iOS, niektóre android, niektóre lepiej robił windows (np. klawiatura systemowa z WP do dzisiaj pozostaje dla mnie nie do pobicia w kwestii dokładności pisania i przewidywania kolejnych słów). 

 

Co do mnie, mogłem mieć pecha, ale praktycznie każdy sprzęt od Apple, który posiadam/posiadałem trapiły jakieś problemy, albo soft albo hardware... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Jash napisał(-a):

Akurat Zenfone 8 pod względem baterii to nie jest dobry wybór. Generalnie telefon świetny ale z uwagi na małe rozmiary i obecność Snapa 888 grzeje się bardziej niż piekarnik. Do tego bateria 4000mAh która w połączeniu z prądożernym Snapem 888 daje maks SOT ma poziomie 3-3,5h. Jak dla mnie wynik nie do zaakceptowania chyba ze ktoś lubię wiecznie siedzieć podłączonym do prądu.

Widzisz a mi się wydawało że jak bateria ma 4000 mAh to w porównaniu z 12 mini potwór 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, XoneX napisał(-a):

Trzeba przyznać, że lepsze od łidżetów były aktywne kafelki w windows phone. Poza tym - nie ma systemu idealnego i trzeba się z tym pogodzić. Niektóre rzeczy lepiej robi iOS, niektóre android, niektóre lepiej robił windows (np. klawiatura systemowa z WP do dzisiaj pozostaje dla mnie nie do pobicia w kwestii dokładności pisania i przewidywania kolejnych słów). 

 

Co do mnie, mogłem mieć pecha, ale praktycznie każdy sprzęt od Apple, który posiadam/posiadałem trapiły jakieś problemy, albo soft albo hardware... 


iOS jest na pewno bezpieczniejszy niż Android.

 

Mam iphony począwszy od 4.

Telefony zawieszały się średnio jeden, dwa razy na rok. Najczęściej z powodu jakiejś aplikacji która nie była odpowiednio zoptymalizowana.

Nic poza tym.

Macbooki Pro, też się świetnie sprawują.

No i super wyglądają.

Edytowane przez Remy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.