Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Recommended Posts

I tak w każdym systemie zabezpieczeń najsłabszym ogniwem jest człowiek.

Wracając do iOS vs Android - ogromnym minusem dla tego drugiego jest wprowadzanie przez Google i bezsensowne uśmiercanie usług i platform. Teoretycznie Android i usługi Google to osobny byt, ale ma to wpływ na użytkownika końcowego.

Obecnie używam iPhone 12 PM, ale kupiłem teraz S21 Ultra (nie z kaprysu, ale z musu - akurat ten model potrzebny do pracy) - będę miał co porównywać :)

Posted (edited)
6 godzin temu, XoneX napisał(-a):

Źródło? Źródło tego, że Google tego nie sprawdza?

Jeżeli sprawdza to jak mogły się tego typu aplikacje pojawić?

https://antyweb.pl/od-kilku-dni-w-google-play-dostepna-jest-falszywa-aplikacja-banku-zachodniego-wbk/

Szczególnie takie, które kopiują dane kart kredytowych.

https://nt.interia.pl/systemy-operacyjne/android/news-falszywe-aplikacje-w-google-play,nId,2627140

Edited by Remy

I tak w każdym systemie zabezpieczeń najsłabszym ogniwem jest człowiek.

Wracając do iOS vs Android - ogromnym minusem dla tego drugiego jest wprowadzanie przez Google i bezsensowne uśmiercanie usług i platform. Teoretycznie Android i usługi Google to osobny byt, ale ma to wpływ na użytkownika końcowego.

Obecnie używam iPhone 12 PM, ale kupiłem teraz S21 Ultra (nie z kaprysu, ale z musu - akurat ten model potrzebny do pracy) - będę miał co porównywać default_smile.png

Daj znać, proszę. Nigdy nie miałem innego smartfonu niż iPhone. Niedawno zmieniałem telefon i ponownie wybrałem Apple. Tez 12 PM. Ale nigdy nie miałem takich wątpliwości, jak tym razem. A powodem rozterek był właśnie S21 Ultra.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

„Google wciąż przestaje działać...”

Problem z tel. Android

Doceniam iOS. 
Nie generuje problemów, nie wiesza się.

Oczywiście najlepiej nie instslować świeżych wypustów.

To szczerze zazdroszczę Remy.
W moim XS w tym tygodniu dwa razy zawiesiła się aplikacja aparatu. Raz nie chciała robić zdjęć i po wciśnięciu migawki się wyłączała (restart pomógł) a za drugim razem po wciśnięciu migawki ekran zrobił się czarny zakręciło się kółko i telefon się zrestartował.
Od jakiegoś miesiąca jak odpalę YT przez przeglądarkę to górna czesc telefonu osiąga taka temperaturę ze bez etui nie da się trzymać tak parzy. Ponoć taka przypadłość XS ale wcześniej nie miałem. No i na koniec mój ulubiony ficzer czyli ubijanie wszystkiego co działa w tle. To doprowadza mnie już do kurwicy. Wystarczy wyjść z aplikacji na 10 sekund zeby po powrocie przeładowało wszystko.
Obiecałem sobie ze będę go używał aż zdechnie licząc ze to będzie jakieś 4 lata co najmniej, miałem wymienić baterie i lecieć dalej ale to nie dla mnie. Czas już chyba na 11 Pro albo 12 Pro bo mój egzemplarz XS po dwóch latach jest szrotem.

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

Jash, bierz 12 Pro. 11 Pro ma 4 GB RAM, o dwa mniej niż następca. To zauważalna różnica. Przesiadłem się z 11 Pro na 12 Pro Max i teraz jestem zadowolony. Problem ubijania apek w tle praktycznie nie istnieje. Natomiast bryła może i ładniejsza (kwestia gustu) to o wiele mniej wygodna w użytkowaniu - ostre krawędzie drażnią. Jeśli to Ci nie przeszkadza to ok. No i 12 Pro Max ma baaaaardzo duży minimalny dystans ostrzenia w aparacie i jakiekolwiek pseudomakro odpada. Ubolewam, bo lubiłem zawsze robić zdjęcia robalom :)

Jutro rozpakuję S21 Ultra (właśnie wróciłem z urlopu) i zobaczymy co to będzie :)

12 Pro trzymałem raz w sklepie w łapach i w porównaniu z bryłą 11 Pro która jest taka jak mój XS to dla mnie jest dramat. Może kwestia przyzwyczajenia, nie wiem, ale nie było to wygodne w trzymaniu.

W 12PRO potwierdzam to co powiedział kolega 1947. Makro niestety z bardzo bliska się nie zrobi, AF nie wyrabia, ale generalnie aparaty są mega. Myślę, czy aby nie sprzedać bezlusterkowca ;)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

7 minut temu, tommly napisał(-a):

W 12PRO potwierdzam to co powiedział kolega 1947. Makro niestety z bardzo bliska się nie zrobi, AF nie wyrabia, ale generalnie aparaty są mega. Myślę, czy aby nie sprzedać bezlusterkowca ;)

Może jest jakaś aplikacja która umożliwia robienie zdjęć makro.

Apple jest mistrzem w ograniczeniach takich aby trzeba było coś dokupić w AppStore.

3 godziny temu, Jash napisał(-a):

12 Pro trzymałem raz w sklepie w łapach i w porównaniu z bryłą 11 Pro która jest taka jak mój XS to dla mnie jest dramat. Może kwestia przyzwyczajenia, nie wiem, ale nie było to wygodne w trzymaniu.

Jak kupię, będę miał wspomnienia rodem z ip4 -ip5.

I tak wstawię w etui.

Zbicie tylnych pleców czy wyświetlacza może kosztować sporo i spowodować konieczność oddania do serwisu.

Nawet najbogatsze gwiazdy noszą w etui.

12 godzin temu, Jash napisał(-a):

To szczerze zazdroszczę Remy.
W moim XS w tym tygodniu dwa razy zawiesiła się aplikacja aparatu. Raz nie chciała robić zdjęć i po wciśnięciu migawki się wyłączała (restart pomógł) a za drugim razem po wciśnięciu migawki ekran zrobił się czarny zakręciło się kółko i telefon się zrestartował.
Od jakiegoś miesiąca jak odpalę YT przez przeglądarkę to górna czesc telefonu osiąga taka temperaturę ze bez etui nie da się trzymać tak parzy. Ponoć taka przypadłość XS ale wcześniej nie miałem. No i na koniec mój ulubiony ficzer czyli ubijanie wszystkiego co działa w tle. To doprowadza mnie już do kurwicy. Wystarczy wyjść z aplikacji na 10 sekund zeby po powrocie przeładowało wszystko.
Obiecałem sobie ze będę go używał aż zdechnie licząc ze to będzie jakieś 4 lata co najmniej, miałem wymienić baterie i lecieć dalej ale to nie dla mnie. Czas już chyba na 11 Pro albo 12 Pro bo mój egzemplarz XS po dwóch latach jest szrotem.

W takim przypadku oddawałbym telefon do serwisu, bo to dla mnie dziwna sprawa.

Może następnego iPhona niech zamawia  dla Cibie ktoś bliski, bo może przyciągasz wadliwe egzemplarze 😉

Posted (edited)

Nie wiedziałem, że istnieją tak poważne rozterki, problemy i dramaty związane z telefonami u 30-40 latków 😛 Używałem przez 3.5 roku iPhona 7 Plus 32 GB. Rozmowy, SMS, sprawdzanie poczty, zdjęcia, internet, słuchanie muzyki, bez social media. Nigdy nie był za wolny i nigdy nie zabrakło mi pamięci (korzystam z chmury Apple). Niedawno zmieniłem go na 12 mini i to tylko z powodu własnej próżności, ponieważ stary wygląda jak nowy i działa jak nowy z baterią 84% 88 %. Nowy jest znacznie mniejszy (poza próżnością jednak ten rozmiar też miał znaczenie przy decyzji 😉 ), więc i wygodniejszy i będę go używał pewnie przez kolejne 3 lata i nie wiem co by się musiało stać, żeby stał się za wolny w ciągu roku lub dwóch.

Nie zazdroszczę Wam problemów 😛

Edited by memento mori

Ostrzenie na stosunkowo dużej minimalnej odległości to już kwestia fizyki i nie da się jej softowo przeskoczyć.

12 Pro jest w lepszej sytuacji, Pro Max ma tę odległość jeszcze większą (większa matryca).

4 godziny temu, Remy napisał(-a):

W takim przypadku oddawałbym telefon do serwisu, bo to dla mnie dziwna sprawa.

Może następnego iPhona niech zamawia  dla Cibie ktoś bliski, bo może przyciągasz wadliwe egzemplarze 😉

Nie widzę sensu robienia sobie kosztów już teraz. O ile większość rzeczy może się uda zrobić o tyle ilości ramu i ubijania aplikacji nie poprawię. Dla mnie ten telefon to już muzeum.

3 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Nie wiedziałem, że istnieją tak poważne rozterki, problemy i dramaty związane z telefonami u 30-40 latków 😛 Używałem przez 3.5 roku iPhona 7 Plus 32 GB. Rozmowy, SMS, sprawdzanie poczty, zdjęcia, internet, słuchanie muzyki, bez social media. Nigdy nie był za wolny i nigdy nie zabrakło mi pamięci (korzystam z chmury Apple). Niedawno zmieniłem go na 12 mini i to tylko z powodu własnej próżności, ponieważ stary wygląda jak nowy i działa jak nowy z baterią 84%. Nowy jest znacznie mniejszy (poza próżnością jednak ten rozmiar też miał znaczenie przy decyzji 😉 ), więc i wygodniejszy i będę go używał pewnie przez kolejne 3 lata i nie wiem co by się musiało stać, żeby stał się za wolny w ciągu roku lub dwóch.

Nie zazdroszczę Wam problemów 😛

84% baterii to już serwis więc telefon nie ma prawa dobrze działać. Wiem bo mam w domu trochę Jabłek z czego dwa 7 i SE są z takim poziomem baterii i om ile 7 jakoś tam daje radę te SE nie da się normalnie używać przez tę baterię.

Posted (edited)

Literówka miało być 88% a nie 84. Nie wiem czy to coś zmienia. A co mianowicie nie ma prawa mi działać normalnie? Z tego co na szybko znalazłem to piszą w sieci, że dopiero poniżej 80% procesor telefonu może działać wolniej, ale to i tak dopiero przy maks. obciążeniu. Nie wiem, czy nie grając i nie odtwarzając/nagrywając 4k da się tak obciążyć ten procesor, żeby to było zauważalne?

Te moje 7 Plus i 12 mini dzielą 4 lata i pewnie z 4 generacje procesorów. Jeden ma baterię sprawną na 100% drugi na 88% i pewnie jedyne co je różni przy moim użytkowaniu to, że nowy zrobi "coś" w 1.1 sekundy a stary w 1.3 sekundy, co na codzień kompletnie nie ma znaczenia jak się nie gra, nie obrabia na telefonie filmów i zdjęć.

Edited by memento mori

W dniu 13.06.2021 o 17:37, Jash napisał(-a):

Akurat Zenfone 8 pod względem baterii to nie jest dobry wybór. Generalnie telefon świetny ale z uwagi na małe rozmiary i obecność Snapa 888 grzeje się bardziej niż piekarnik. Do tego bateria 4000mAh która w połączeniu z prądożernym Snapem 888 daje maks SOT ma poziomie 3-3,5h. Jak dla mnie wynik nie do zaakceptowania chyba ze ktoś lubię wiecznie siedzieć podłączonym do prądu.

Poszedłem jednak po taniości pixel 4a z amazona za 325 euro. Rozmiar mnie przekonał i cena ;)

Godzinę temu, memento mori napisał(-a):

Literówka miało być 88% a nie 84. Nie wiem czy to coś zmienia. A co mianowicie nie ma prawa mi działać normalnie? Z tego co na szybko znalazłem to piszą w sieci, że dopiero poniżej 80% procesor telefonu może działać wolniej, ale to i tak dopiero przy maks. obciążeniu. Nie wiem, czy nie grając i nie odtwarzając/nagrywając 4k da się tak obciążyć ten procesor, żeby to było zauważalne?

Te moje 7 Plus i 12 mini dzielą 4 lata i pewnie z 4 generacje procesorów. Jeden ma baterię sprawną na 100% drugi na 88% i pewnie jedyne co je różni przy moim użytkowaniu to, że nowy zrobi "coś" w 1.1 sekundy a stary w 1.3 sekundy, co na codzień kompletnie nie ma znaczenia jak się nie gra, nie obrabia na telefonie filmów i zdjęć.

Między 88% a 84% jest różnica ;) niby 4% ale jednak. 

3 godziny temu, Jash napisał(-a):

84% baterii to już serwis więc telefon nie ma prawa dobrze działać. Wiem bo mam w domu trochę Jabłek z czego dwa 7 i SE są z takim poziomem baterii i om ile 7 jakoś tam daje radę te SE nie da się normalnie używać przez tę baterię.

Mam Jacek  xs z 81% i działa jak wcześniej. Miałem 7 z 74% i nie było problemu. Także ten…

Tak, wiem Adrian, że Tobie wszystko od Apple działa dobrze, nawet jeśli przeczy to wszelkim prawom fizyki, także ten… ;)
Mi nie działa XS tak jak działał ponad dwa lata temu po wyjęciu z pudełka. Żona na swoją 7, która ma może pięć miesięcy też narzeka od samego początku, że się wiesza co chwilę i musi wyłączać i włączać, albo robić reset.
Jakby co to chętnie wyślę Ci mojego XS, sam się będziesz mógł przekonać ze to co pisze to nie są złośliwości w stronę Apple bo gdyby tak było już dawno sprzedałbym XS i wrócił do Pixela.
Nie jestem żadnym hard usterem żeby telefon był specjalnie zaorany. Po prostu przy tej ilości ramu, z każda kolejna aktualizacja jest coraz gorzej, ale o tym procederze było już z milion artykułów w sieci. Bardzo lubię XSa ale moim zdaniem telefon za 5500zł działający po dwóch latach tak jak moja sztuka to nieśmieszny żart.

Posted (edited)
Godzinę temu, Jash napisał(-a):

Tak, wiem Adrian, że Tobie wszystko od Apple działa dobrze, nawet jeśli przeczy to wszelkim prawom fizyki, także ten… ;)
Mi nie działa XS tak jak działał ponad dwa lata temu po wyjęciu z pudełka. Żona na swoją 7, która ma może pięć miesięcy też narzeka od samego początku, że się wiesza co chwilę i musi wyłączać i włączać, albo robić reset.
Jakby co to chętnie wyślę Ci mojego XS, sam się będziesz mógł przekonać ze to co pisze to nie są złośliwości w stronę Apple bo gdyby tak było już dawno sprzedałbym XS i wrócił do Pixela.
Nie jestem żadnym hard usterem żeby telefon był specjalnie zaorany. Po prostu przy tej ilości ramu, z każda kolejna aktualizacja jest coraz gorzej, ale o tym procederze było już z milion artykułów w sieci. Bardzo lubię XSa ale moim zdaniem telefon za 5500zł działający po dwóch latach tak jak moja sztuka to nieśmieszny żart.

O Jeżu Kolczasty, masz jakiś gruby niefart:

u nas w domu - 11pro, 12pro max, 8max i 8 - żaden nigdy nikomu nie kwęknął. Mam airpodsy pro i zwykłe, home poda, iPada pro i zwykłego, AppleTV i 3 MacBooki: 2 pro i Aira - nigdy nic mi się nie wysypało. Nigdy. 
Jestem bardzo daleki od bycia fanbojem Apple, ale używamy od lat i nigdy nie było problemów. Za to z androidami i windowsami - duuużo. 
Używam i sobie chwalę. 

Edited by Louis Cypher

To nie jest tak, ze ja mam niefart. O tym, ze XS się przegrzewa i o tym, ze ubija aplikacje w tle piszą na każdym forum Apple’owskim i nawet najwięksi fanboje, jakich znam przyznają ze niestety ale ilość ramu jaka ma XS to zwyczajnie za mało, żeby wszystko w tle działało. I na prawdę jestem w stanie przymknąć oko na to ze coś się dłużej otwiera, czy na szarpiące animacje systemu, ale irytuje mnie ze czytam coś w aplikacji X, dostaje nagle emaila, przechodzę do aplikacji poczty, wracam do czytania a tam już nie ma tego co czytałem bo wszystko zostało ubite i załadowane od nowa.
Apple’owcy się śmieją ze Android potrzebuje pieryliarda giga ramu żeby działać. No, potrzebuje. I jak go ma to działa.
Ja androida uzywam jedynie służbowo, prywatnie w domu tylko iPhone’y i iPady i o ile iPad jest dla mnie najlepszym urządzeniem pod słońcem w kwestii działania to iPhone już niestety nie.

Jash mam podobne dylematy. Pozbyłem się ip12 mini, bo strasznie mnie irytował. Służbowy ip8 działa dobrze od ponad 2 lat. Teraz batka ma ok 89% a ja czasem widzę, że smart mocno muli przy przełączaniu pomiędzy apkami.
W prywatnym oneplus 8t nic takiego się nie dzieje. Śmiga jak szalony. Zawsze. Mógłby być jedynie trochę mniejszy tak ok 6”, ale ideałów nie ma.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

12pro nie przeładowuje/ubija aplikacji? 😂

To chyba tylko Wam. A niech ktoś włączy grę np. MCOC. Telefon będzie parzył po 10min. (górna połowa).

Posted (edited)
18 godzin temu, Jash napisał(-a):

Między 88% a 84% jest różnica ;) niby 4% ale jednak. 

moja córka używa ip 7 ze stanem baterii 71% i telefon działa normalnie (nie wyłącza się nawet przy 1%)

póki nie musi nosić telefonu do szkoły czy jakieś wycieczki to baterii jej nie zmieniam

ja sam używałem ip 7 plus ze stanem 74% i nie narzekałem- przy tak dużym wyświetlaczu i częstym użytkowaniu i tak musiałem go ładować dwa razy dziennie

Edited by CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Ja XS przy stanie baterii 86% ładuje dwa razy dziennie.

12 minut temu, Jash napisał(-a):

Ja XS przy stanie baterii 86% ładuje dwa razy dziennie.

zdecydowanie coś jest nie tak

a gdybyś oddał go do serwisu na termowizję? - może się okazać że masz częściowe zwarcie na jakimś kondensatorze co też tłumaczyłoby nagrzewanie i drenaż baterii

OMEGA SEAMASTER 300M