Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest dryblus

No to teraz pogadamy o telefonach

Recommended Posts

Akurat Zenfone 8 pod względem baterii to nie jest dobry wybór. Generalnie telefon świetny ale z uwagi na małe rozmiary i obecność Snapa 888 grzeje się bardziej niż piekarnik. Do tego bateria 4000mAh która w połączeniu z prądożernym Snapem 888 daje maks SOT ma poziomie 3-3,5h. Jak dla mnie wynik nie do zaakceptowania chyba ze ktoś lubię wiecznie siedzieć podłączonym do prądu.

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

pomocy - zachciało mi się przesiadki z S20 na iP12mini; przebrnąłem przez wstępną konfigurację, zacząłem korzystać z iMessage ze znajomkiem i.... jakby mi ktoś w pysk dał - co wiadomość to irytujące "łip" się z głośników wydobywa, którego nijak nie idzie wyłączyć. Pytam znajomka jak się tego pozbyć i słyszę "przyzwyczaj się, bo się nie da".
Poważnie nie da się tego irytującego odgłosu wyłączyć?? Przecież ja widzę, że wiadomość wyszła/przyszła - nie potrzebuję tego SŁYSZEĆ
Podobnie z klawiaturą - wbudowana odpada że względu na brak obsługi "swipe", a doinstalowane "pykają" przy zwykłym pisaniu.
Powiedźcie, że jest na to jakiś sposób...

UPDATE: klawiatura ogarnięta - SwiftKey załatwił temat

Masz z lewej na górze taki przełącznik i łip się nie wydobywa. Problemy pierwszego świata 😆

Masz z lewej na górze taki przełącznik i łip się nie wydobywa. Problemy pierwszego świata 

poważnie? mam wyciszyć CALY telefon żeby się tego pozbyć? 🤣🤯
słyszałem, że iOS jest wyjątkowy, ale ta "wyjątkowość" jest... zaskakująca;-)
no cóz, bez iMessage da się żyć;-)

żeby nie było - nie mam zamiaru wywoływać wojny, po prostu chcę zrozumieć jak to działa.
Przy okazji - iOS nie potrafi w dialerze wybrać kontaktu na podstawie liter przypisanych do cyfr, (np.: 2662 zwraca wszystkie Anny) czy ja czegoś nie włączyłem?

Masz rację co do IOS. Jednak jakbyś zaakceptował pewne niewygodności to system, jego niezawodność i jakość są nie do pobicia.
Mnie się właśnie znudził ten system po 4 latach ciągłego korzystania i podjąłem próbę przesiadki na Androida. Muszę przyznać, że ten system się ustabilizował i dojrzał przez te kilka lat. Zobaczę jak mi pójdzie korzystanie i czy jestem w stanie się przyzwyczaić do nieco odmiennej filozofii korzystania. Po prostu zachciało mi się trochę pogrzebać w systemie i poczuć powiem świeżości. W zasadzie jak obejrzałem WWDC i co proponuje Apple w nowym iOS to stwierdziłem, że to ten czas.

żeby nie było - nie mam zamiaru wywoływać wojny, po prostu chcę zrozumieć jak to działa.
Przy okazji - iOS nie potrafi w dialerze wybrać kontaktu na podstawie liter przypisanych do cyfr, (np.: 2662 zwraca wszystkie Anny) czy ja czegoś nie włączyłem?

Z iOS tez trzeba przyjąć inna zasadę „konstrukcji”
Tak jak niektóre rzeczy są po prostu głupie, tak inne są inaczej w założeniu skonstruowane.
Jako przykład podaję ustawienia. W Androidzie jak chcesz zmienić ustawienia jakiejś aplikacji to wchodzi w tę aplikację a potem jej ustawienia. W iOS w wchodzisz w ustawienia i szukasz aplikacji.
Podobnie jest z dialerem i wyszukiwaniem.
Dialer jest do wprowadzania numeru. Do wyszukiwania jest Spotlight. Liczba kliknięć nawet mniejsza.
Czyli na głównym ekranie ściągasz gestem z góry wyszukiwarkę i wpisujesz „262” czy „Anna”

Z iOS tez trzeba przyjąć inna zasadę „konstrukcji”
Tak jak niektóre rzeczy są po prostu głupie, tak inne są inaczej w założeniu skonstruowane.
Jako przykład podaję ustawienia. W Androidzie jak chcesz zmienić ustawienia jakiejś aplikacji to wchodzi w tę aplikację a potem jej ustawienia. W iOS w wchodzisz w ustawienia i szukasz aplikacji.
Podobnie jest z dialerem i wyszukiwaniem.
Dialer jest do wprowadzania numeru. Do wyszukiwania jest Spotlight. Liczba kliknięć nawet mniejsza.
Czyli na głównym ekranie ściągasz gestem z góry wyszukiwarkę i wpisujesz „262” czy „Anna”

dzięki za konstruktywne info - przy takim rozwiązaniu faktycznie da się żyć z tym dialerem.
nic,poznajemy się z iOS dalej ;)
teraz czas na znalezienie godnego następcy AquaMail i myślę, że reszta jakoś pójdzie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na widgety w iOS trzeba było czekać 10 lat, albo i więcej.

Pamiętam, że w Samsungu S1 już miałem dość rozbudowane. 

Trzeba przyznać, że lepsze od łidżetów były aktywne kafelki w windows phone. Poza tym - nie ma systemu idealnego i trzeba się z tym pogodzić. Niektóre rzeczy lepiej robi iOS, niektóre android, niektóre lepiej robił windows (np. klawiatura systemowa z WP do dzisiaj pozostaje dla mnie nie do pobicia w kwestii dokładności pisania i przewidywania kolejnych słów). 

Co do mnie, mogłem mieć pecha, ale praktycznie każdy sprzęt od Apple, który posiadam/posiadałem trapiły jakieś problemy, albo soft albo hardware... 

23 godziny temu, Jash napisał(-a):

Akurat Zenfone 8 pod względem baterii to nie jest dobry wybór. Generalnie telefon świetny ale z uwagi na małe rozmiary i obecność Snapa 888 grzeje się bardziej niż piekarnik. Do tego bateria 4000mAh która w połączeniu z prądożernym Snapem 888 daje maks SOT ma poziomie 3-3,5h. Jak dla mnie wynik nie do zaakceptowania chyba ze ktoś lubię wiecznie siedzieć podłączonym do prądu.

Widzisz a mi się wydawało że jak bateria ma 4000 mAh to w porównaniu z 12 mini potwór 🤪

Posted (edited)
5 godzin temu, XoneX napisał(-a):

Trzeba przyznać, że lepsze od łidżetów były aktywne kafelki w windows phone. Poza tym - nie ma systemu idealnego i trzeba się z tym pogodzić. Niektóre rzeczy lepiej robi iOS, niektóre android, niektóre lepiej robił windows (np. klawiatura systemowa z WP do dzisiaj pozostaje dla mnie nie do pobicia w kwestii dokładności pisania i przewidywania kolejnych słów). 

Co do mnie, mogłem mieć pecha, ale praktycznie każdy sprzęt od Apple, który posiadam/posiadałem trapiły jakieś problemy, albo soft albo hardware... 

iOS jest na pewno bezpieczniejszy niż Android.

Mam iphony począwszy od 4.

Telefony zawieszały się średnio jeden, dwa razy na rok. Najczęściej z powodu jakiejś aplikacji która nie była odpowiednio zoptymalizowana.

Nic poza tym.

Macbooki Pro, też się świetnie sprawują.

No i super wyglądają.

Edited by Remy

Widzisz a mi się wydawało że jak bateria ma 4000 mAh to w porównaniu z 12 mini potwór

iOS inaczej zarządza energią, znaczy lepiej. Masz baterie polowe mniejsza niż w Androidzie a trzyma dłużej ;)
4000mAh to może nie jest mało jak na andka, problemem jest Snap 888 który pożera baterie. W służbowym Redmi Note 10 mam 5000mAh. Wydawałoby się ze wystarczy na tydzien. No niestety nie :)

2 godziny temu, Remy napisał(-a):

iOS jest na pewno bezpieczniejszy niż Android.

Mam iphony począwszy od 4.

Telefony zawieszały się średnio jeden, dwa razy na rok. Najczęściej z powodu jakiejś aplikacji która nie była odpowiednio zoptymalizowana.

Nic poza tym.

Macbooki Pro, też się świetnie sprawują.

No i super wyglądają.

Na czym polega to większe bezpieczeństwo? Niezależnie od systemu słabym punktem jest zawsze użytkownik, który (1) zainstaluje określone aplikacje (2) da im dostęp do określonych zasobów (3) używa dobrowolnie usług firm "szpiegujących". Kolejnym słabym punktem jest to, że nawet jak ty uważasz na te kwestie, to osoby, które mają cię w kontaktach już zapewne nie. Nie ma bezpiecznego systemu operacyjnego. 

Tyle, że w iOS bez Cydii zainstalujesz tylko to co jest w sklepie. W Anroidzie jak udzielisz zgody to instalujesz z każdego źródła. W Sklepie Apple przed instalacją widzisz do czego appka chce mieć dostęp i do jakich twoich danych więc widzisz co warto a co nie instalować. W Google Store chyba tego nie ma (chyba że coś się zmieniło. Tak czy siak pierwszym czynnikiem kłopotów zawsze jest użytkownik.

OK ale widzisz to w opisie aplikacji w sklepie przed instalacja czy dopiero w trakcie albo po instalacji w ustawieniach aplikacji?

Posted (edited)

Przed instalacją. Przeglądasz sobie sklep play i klikasz informacje o aplikacji / grze i tam jest lista jakich uprawnień wymaga. Jeżeli zainstalujesz to przy 1 uruchomieniu również wyskakuje prośba o udzielenie dostępu ( nie 1 ogólna tylko każda opcja osobno ) + zawsze można wyłączyć dostęp w ustawieniach, gdy np zmienimy zdanie.

Edited by Rebrov

Może niejasno to napisałem ale chodziło mi bardziej o tego typu dane:

f53aea931da68fc2eccf0059b794fac9.png

Czyli mamy znaczną różnicę.
iOS mówi, że Messenger chce dostępu do historii wyszukiwania. Android tego nie mówi…itp.

W dniu 14.06.2021 o 22:44, XoneX napisał(-a):

Na czym polega to większe bezpieczeństwo? Niezależnie od systemu słabym punktem jest zawsze użytkownik, który (1) zainstaluje określone aplikacje (2) da im dostęp do określonych zasobów (3) używa dobrowolnie usług firm "szpiegujących". Kolejnym słabym punktem jest to, że nawet jak ty uważasz na te kwestie, to osoby, które mają cię w kontaktach już zapewne nie. Nie ma bezpiecznego systemu operacyjnego. 

Nie słyszałem aby w App Store pojawiła się fałszywa aplikacja Banku. 

Aplikacje developerskie zgłaszane do App Store są bardziej dogłębnie sprawdzane czy np. nie zawierają kodu pozwalającego kopiować np. nr kart płatniczych i przesyłania ich na serwery złodziei.

Dostępy dla aplikacji są lepiej zabezpieczone.

Nie zainstalujesz aplikacji ze strony www przez Safari. 

Oczywiście na Pegazusa otwarte są oba systemy no ale takim "krótkim" obywatelom jak my, nikt tego nie będzie instalował.

Oczywiście może do nas zadzwonić "ktoś z banku" z informacją o "włamaniu na nasze konto" i konieczności instalacji programu do podglądu pulpitu itd. i żaden system przed tym nie zabezpiecza.

Jednak w przypadku iOS czuję się bezpieczniej korzystając z aplikacji bankowych, czy też trzymając hasła do jakiś stron www (nie bankowych) w domyślnej aplikacji. 

Do tego zapowiedź Apple, że algorytmy Facebooka śledzące działania userów na iOS mają zostać zablokowane. Akurat dla mnie Facebook nie istnieje ale dla wielu może to być argumentem. 

Ja się przesiadłem na iOS właśnie głównie ze względu na bezpieczeństwo i lepsza ochronę prywatności. Apple tutaj przodowało, a Google z łaski wprowadzał później,  bo dane użytkowników to ich główny biznes był. Teraz dali coś jak VPN wbudowany, kolejny dobry krok. 

Posted (edited)
Godzinę temu, Remy napisał(-a):

Aplikacje developerskie zgłaszane do App Store są bardziej dogłębnie sprawdzane czy np. nie zawierają kodu pozwalającego kopiować np. nr kart płatniczych i przesyłania ich na serwery złodziei.

Dostępy dla aplikacji są lepiej zabezpieczone.

Źródło? Źródło tego, że Google tego nie sprawdza?

Domyślnie instalacja aplikacji spoza play store w androidzie jest zablokowana. Użytkownik musi chcieć na to zezwolić, aby taką instalację przeprowadzić. 

Fejkowe apki zdarzają się wszędzie. https://gadgets.ndtv.com/apps/news/fake-cryptocurrency-trading-banking-apps-ios-android-customers-victims-sophos-2441629

Generalnie uważam, że super bezpieczeństwo iOS to MIT. Apple kreuje się na firmę dostarczającą najbezpieczniejsze rozwiązania podczas gdy konkurencja nie dostarcza nic gorszego. 

Edited by XoneX