Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

Gomorra - Dobry jako paradokument, średni jako film..

Jeżeli ten film potraktować jako paradokument to jest świetny - prozaiczne oddanie szarości i codzienności życia świata przestępczego organicznie wplecionego w codzienność społeczeństwa. Ale jeśli potraktujemy go jako dramat to ocena spada - film jest nużący, momentami nawet męczący. Wielość oddzielnych wątków wcale nie ubarwia ale nawet drażni (chociaż rozszerza perspektywę). Warto przekonać się jak w rzeczywistości przaśne jest życie "mafii" ale nie jest to kino wysokich lotów. Na pewno dużo punktuje na tematyce ale ogólnie niestety małe rozczarowanie..

post-60300-0-86181300-1417656358.jpg

Gomorra - Dobry jako paradokument, średni jako film..

Jeżeli ten film potraktować jako paradokument to jest świetny - prozaiczne oddanie szarości i codzienności życia świata przestępczego organicznie wplecionego w codzienność społeczeństwa. Ale jeśli potraktujemy go jako dramat to ocena spada - film jest nużący, momentami nawet męczący. Wielość oddzielnych wątków wcale nie ubarwia ale nawet drażni (chociaż rozszerza perspektywę). Warto przekonać się jak w rzeczywistości przaśne jest życie "mafii" ale nie jest to kino wysokich lotów. Na pewno dużo punktuje na tematyce ale ogólnie niestety małe rozczarowanie..

attachicon.gif7229247.6.jpg

Film kiepski jako paradokument i jeszcze gorszy jako dramat .W sumie film pokazuje fikcyjne zdarzenia dlatego trudno go traktować jako paradokument,Temat świetny ,książka Roberto Saviano doskonała,.Dobry reżyser mógłby zrobić arcydzieło na miarę Ojca Chrzestnego.Niestety ekranizacja Gomorry to beznadziejny gniot, .

Nie wiem czy ktoś już polecał Predestination. Dobry film o podróżach w czasie, paradoksach itp no i temat przewodni co było pierwsze jako, kura czy kogut pokazany z ciekawym pomysłem.

K...wa "Pokłosie" obejrzałem... nie dobrze, nie dobrze

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Też obejrzałem, ciężki.

Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Poklosie to rzeczywiscie ciezki film ale niestety rozczarowal mnie. Jestem jak najbardziej za prawda historyczna i zmierzeniem sie z demonami z przeszlosci i mialem nadzieje, ze ten film moze temu sluzyc. Film Pasikowskiego robi natomiast wiecej zlego niz dobrego w mojej ocenie. Zbyt luzno oparty jest na pogromie w Jedwabnem i bardzo stereotypowo ukazuje Polske i Polakow rowniez tych zyjacch wspolczesnie (bieda, pijanstwo, zasciankowosc, zacofanie, antysemityzm itp.). Film raczej przyczynia sie do poglebienia niewiedzy w tym trudnym temacie. Wartosc historyczna i edukacyjna jest zatem watpliwa i dodatkowo film moze przyczyniac sie do wyrobienia sobie blednych opinii w przedstawianych kwestiach, szczegolnie u widza nie do konca zorientowanego w polskiej historii, np. widza zagranicznego. Oczywiscie nie jest to film dokumentalny czy historyczny tylko fabularny, ktorego scenariusz jest fikcja literacka. Niemniej jednak w przypadku poruszania tak wrazliwych i powaznych kwestii trzeba brac pod uwage duzo wiecej czynnikow niz w przypadku bardziej swobodnej tematyki. Mam wrazenie, ze nie wszystkie te czynniki i niuanse zostaly wziete pod uwage.

IMO Pokłosie jest bardziej oparte na pogromie w Wąsoszu czy w Szczuczynie, nie w Jedwabnem. Jedwabne i Radziłów wyglądały inaczej. Aczkolwiek związki relacjonowanej fabuły z ustaleniami historyków są faktycznie mocno luźne. Nie pamiętam czy w filmie występuje postać odzwierciedlająca "Gienka", Mieczysława Kosmowskiego, agenta Gestapo i inicjatora pogromów. 

Marcin

Mi film Gomorra się podobał, ale lubię po prostu tego rodzaju kino. Obecnie oglądam serial i moim zdaniem jest świetny. 

Hobbit Pustkowie Smauga długi i nudny...

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Koledzy chyba niezbyt wiele ciężkich filmów oglądają ;) ja "Pokłosie" dwa razy widziałem - za pierwszym razem podobało mi się jako dobre kino rozrywkowe (ciężki jest raczej temat niż film), ale za drugim razem parę rzeczy zaczęło mnie już razić - Szaflarska wyłaniająca się z lasu, finał na drzwiach stodoły, "tajemniczy" ford granada Malinowskich... Co nie zmienia faktu, że robota w sumie niezła, a temat polsko-żydowski czeka na jeszcze wiele filmów, bo parę kwestii nie zostało jeszcze chyba poruszonych - na razie większość filmów o tej tematyce jakaś taka jednostronna...

ja wdziałem "Anatomię morderstwa" Premingera. Świetne aktorstwo i muzyka Ellingtona, spora obyczajowa odwaga jak na lata 50., ale dziś gigantyczny metraż filmu nie ma już raczej uzasadnienia. W finale liczyłem na jakiś przewrót, zaskoczenie, coś, co spełniłoby noirowe obietnice z pierwszej części filmu. Ale się przeliczyłem. Tym niemniej - znać warto.

"Chce się żyć" - kameralny, przejmujący, dobra robota.

"Joe" - klimat nawiązuje do Peckinpaha, choć może bez tej werwy. Historia się fajnie snuje, by raz po raz "przywalić" - np. świetna scena, gdy jeden menel zabija drugiego kawałkiem żelastwa. Dobry Cage, a do tego tego ciekawa historia niezawodowego aktora Gary'ego Poultera, który grał menela i był nim w rzeczywistości. Mimo pewnych słabości scenariusza film mi się podobał.

"zrodzony w ogniu" - dawno film nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak ten. Brak wybuchających planet, nalotu kosmitów czy innych super atrakcji jak w filmach z okazji "nie ma co oglądac to obejrze to". polecam

"Lęk wysokości" - Dorociński i Stroiński bardzo dobrzy, samemu filmowi jednak czegoś zabrakło, choć historia porusza.

"To wspaniałe życie" - no, jak na fana amerykańskiego kina lat 40. dość późno obejrzałem ten absolutnie znakomity klasyk. Co tu dużo mówić - cudowne kino! Piękna i mądra opowieść z przesłaniem, a do tego znakomita filmowa robota. Precyzja opowiadania wręcz podręcznikowa. Teraz rozumiem kultowość tego filmu.

its-a-wonderful-life-poster.jpg

Edited by Edmund Exley

Ostatnio polskie filmy ogladam :)

"Ida" - nie do konca podzielam zachwyty. Mam wrazenie, ze jak ktos chce zaistniec filmem w Polsce (na swiecie?) to najlepiej wplesc jakis motyw zydowski. Ale rzeczywiscie zdjecia, minimalistyczna forma i brak nachalnosci wprowadzaja specyficzny klimat odrozniajacy ten film od innych produkcji i zapadajacy w pamiec. Kulesza bardzo dobra, Trzebuchowska wizualnie bardzo dobra ale artystycznie juz nie do konca. Generalnie film dobry ale nie wybitny,

"Bogowie" - BRAWO. Dawno nie widzialem tak dobrego polskiego filmu. Trudno doszukac sie slabych momentow. Bardzo dobre i wyrownane aktorstwo. Oczywiscie Kot genialny ale reszta ekipy tez super. W zasadzie zadna scena nie byla niepotrzebna. Fajnie skonstruowana fabula logiczna od poczatku do konca. Fajnie, ze udalo mi sie jeszcze w kinie obejrzec bo myslalem, ze juz nie bedzie w kinach jak przyjade na swieta do Polski

"Lęk wysokości" - Dorociński i Stroiński bardzo dobrzy, samemu filmowi jednak czegoś zabrakło, choć historia porusza.

"To wspaniałe życie" - no, jak na fana amerykańskiego kina lat 40. dość późno obejrzałem ten absolutnie znakomity klasyk. Co tu dużo mówić - cudowne kino! Piękna i mądra opowieść z przesłaniem, a do tego znakomita filmowa robota. Precyzja opowiadania wręcz podręcznikowa. Teraz rozumiem kultowość tego filmu.

its-a-wonderful-life-poster.jpg

Lęk wysokości - bardzo dobry film, Stoiński dla mnie genialny, prawdziwy do bólu. Miałem w rodzinie osobę chorą, więc mam pewien punkt odniesienia. A jeszcze wrócę do Stoińskiego - wybitny aktor, poznałem go w Daleko od Szosy - uwielbiam ten serial, ale każda kolejna rola to perełka, Metyl z PitBulla, nawet epizod w filmie Uwikłanie - genialny  - niesamowicie zdolny aktor.

Ida - również nie podzielam zachwytów nad tym filmem - ale kibicuje mu z całego serca.

Krystian "KriSu"

"Gone Girl"  oglądałem wczoraj i mogę wszystkim z czystym sumieniem polecić , świetna historia, gra aktorska na wysokim pozimie i daje do myślenia. 

"Gone Girl"  oglądałem wczoraj i mogę wszystkim z czystym sumieniem polecić , świetna historia, gra aktorska na wysokim pozimie i daje do myślenia. 

Zacząłem od ksiązki, teraz chetnie obejrzę film. 

Lęk wysokości - bardzo dobry film, Stoiński dla mnie genialny, prawdziwy do bólu. Miałem w rodzinie osobę chorą, więc mam pewien punkt odniesienia. A jeszcze wrócę do Stoińskiego - wybitny aktor, poznałem go w Daleko od Szosy - uwielbiam ten serial, ale każda kolejna rola to perełka, Metyl z PitBulla, nawet epizod w filmie Uwikłanie - genialny  - niesamowicie zdolny aktor.

Dołączam się do klubu fanów Krzysztofa Stroińskiego.

Aktor niezwykły - znana twarz, 'nieznane' nazwisko.

Ciekawe i znane role ale płynie poza mainstreamem.

Same zagadki..

post-60300-0-83610300-1419722386.jpg

Wczoraj skończyłem oglądać serial Gomorra. Mogę polecić z czystym sumieniem, jest dość surowy i bezpośredni, nie ma w nim typowego amerykańskiego ubarwiania. Mafia z południa Włoch jest przedstawiona w sposób prawdziwy, mocno odbiegający od dostojnych panów w drogich garniturach. Pokazana jest też ta gorsza strona Neapolu, czyli zaśmiecone ciasne osiedla z obdrapanych bloków. Przez całą serię jest może kilkanaście ujęć z ładniejszej części przy wybrzeżu. Praktycznie nie ma porównania do filmu który był jakimś nudnym zlepkiem luźno powiązanych scen.

1dFQTya.png

NIE POLECAM - Pani z przedszkola , pomimo dobrych aktorów ( m.in Janda czy Dzięgiel ) film się totalnie niczym nie broni ... pomieszanie z poplątaniem , niby psychologiczny , trochę próba Tarantino , komedii zero ..KLAPA