Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

- "Kto się boi Virginii Woolf?" - no, nareszcie obejrzany. Warto, jest tu sporo mocnych momentów i świetne aktorstwo. Zabawne, zamieniłem kiedyś parę zdań z autorem oscarowych zdjęć do tego filmu :) film dobry, choć myślę, że Polański z tego typu historii umie "wycisnąć" więcej.

Dla mnie ten film w pewnym stopniu ukazuje relacje między Panią Taylor a Panem Burtonem. 

O ile on tutaj gra dobrze, to ona gra świetnie, przynajmniej napady histerii.

W pewnym stopniu, bo w filmie Burton nie obdarowuje jej kolejnym top10 największych szmaragdów czy diamentów świata... żart oczywiście ;)

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

Zaginiona dziewczyna również polecam dawno tak dobrego filmu oprócz Bez litości nie widziałem. Siedzi się 150 minut i nie ma chwili nudy.

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Boldr, Casio ,Citizen, Corgeut, Deep Blue, Hamilton, Nethuns, Oceanx, Phoibos, Zelos

Dla mnie ten film w pewnym stopniu ukazuje relacje między Panią Taylor a Panem Burtonem. 

O ile on tutaj gra dobrze, to ona gra świetnie, przynajmniej napady histerii.

W pewnym stopniu, bo w filmie Burton nie obdarowuje jej kolejnym top10 największych szmaragdów czy diamentów świata... żart oczywiście ;)

Nie pamiętam gdzie to było, ale czytałem, że według Sandy Dennis (skądninąd też znakomita rola) w trakcie realizacji filmu akurat było między nimi zaskakująco dobrze. Choć nie wiadomo, co się działo, jak byli sami. A wiesz, że wraz z Warrenem Beatty'm mieli zagrać w amerykańskim remake'u "Noża w wodzie"?

Też wczoraj obejrzałem nowy film z Denzelem, lata lecą ale daje rade na 110%

super ,własnie widziałem :P  :)

Pozdrawiam, Marek

Nie pamiętam gdzie to było, ale czytałem, że według Sandy Dennis (skądninąd też znakomita rola) w trakcie realizacji filmu akurat było między nimi zaskakująco dobrze. Choć nie wiadomo, co się działo, jak byli sami. A wiesz, że wraz z Warrenem Beatty'm mieli zagrać w amerykańskim remake'u "Noża w wodzie"?

Rzeczywiście możesz być forumowym autorytetem w kwestii filmów, imponujące stary ;)

Kotka na gorącym blaszanym daszku, widziałeś? Dobry, tutaj akurat Liz i Paul Newman 

A Beckett? Świetny historyczny/kostiumowy z O'Toole i Burtonem, dla mnie najlepsza rola Burtona

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

- "Kto się boi Virginii Woolf?" - no, nareszcie obejrzany. Warto, jest tu sporo mocnych momentów i świetne aktorstwo. Zabawne, zamieniłem kiedyś parę zdań z autorem oscarowych zdjęć do tego filmu :) film dobry, choć myślę, że Polański z tego typu historii umie "wycisnąć" więcej.

To jeden z takich filmów które zawsze odkładałem na później a kiedy wreszcie zobaczyłem to zastanawiałem się 'dlaczego tak późno' :) 

Film zwłaszcza pokazuje Burtona i Taylor w zupełnie nowym świetle i eksponuje ich aktorski talent - warto zobaczyć :) 

Exodus mam i też zawsze odkładam bo to dość długi film - do dzisiaj nie oglądałem :) 

Oczywiście ten Exodus z Paulem Newmanem ;)

Rzeczywiście możesz być forumowym autorytetem w kwestii filmów, imponujące stary ;)

Kotka na gorącym blaszanym daszku, widziałeś? Dobry, tutaj akurat Liz i Paul Newman 

A Beckett? Świetny historyczny/kostiumowy z O'Toole i Burtonem, dla mnie najlepsza rola Burtona

Jakubie, dzięki, "Kotkę..." widziałem, "Becketta" nie. Burton bardzo mi się podobał w "Equusie" Sidneya Lumeta - film nie całkiem udany, ale Burton świetny.

Exodus mam i też zawsze odkładam bo to dość długi film - do dzisiaj nie oglądałem :)

Też mam parę takich filmów, np. "Bunt na Bounty" z Brando (dziś był znowu w TV). Jak obejrzysz "Exodus" (choć chyba naprawdę nie ma aż tak bardzo po co), to daj znać.

Odnośnie Clive'a Ovena. Właśnie skończyłem pierwszą serię The Knick, polecam, serial hipnotyzujący.

1dFQTya.png

Whiplash - uwielbiam jazz więc moja ocena jest zaburzona, mnie się bardzo podobał i uważam że warto zobaczyć chociażby ze względu na to jak zagrał Simmons.

1dFQTya.png

Whiplash - uwielbiam jazz więc moja ocena jest zaburzona, mnie się bardzo podobał i uważam że warto zobaczyć chociażby ze względu na to jak zagrał Simmons.

Też go dzisiaj oglądałem i choć jazz to nie moja muza to bardzo mi się podobał - polecam :)

Wczoraj widziałem Zaginioną dziewczynę - taki sobie :)

Krystian "KriSu"

"Sztanga i cash"

Ogólnie częściowe rozczarowanie. Film wygląda trochę jakby go kręciło na zmianę trzech różnych reżyserów. Są sceny i ujęcia b.dobre, średnie i słabe - w całkowicie nieregularnym wymieszaniu. Trudno też zrozumieć z odbioru jaki właściwie gatunek filmowy jest reprezentowany - w 100% to ani komedia, ani dramat obyczajowy ani film sensacyjny. Najbliżej mu do swoistego, gorzkiego "American Beauty".

Ciekawa rola i 'abstrakcyjna,religijna' postać D.Johnsona. Bardzo fajne role Harrisa i Tony Shalhouba. W ogóle cała obsada jest dość dobra i porządnie gra postacie. Trochę niesmaczne jest uprozaicznienie czy ukomediowanie scen tortur, które w filmie wcale nie mają lekkiego charakteru..

post-60300-0-15028000-1421024077.jpg

Wolny strzelec 2014 (Nightcrawler)

Ogladał ktoś?

Bardzo dobry film moim skromnym zdaniem.

Nasuwa się dużo refleksji po obejrzeniu. Film pokazuje jak to czasy się zmieniają i jak możemy być manipulowani przez telewizję lub też na jakiego pracodawcę- psycho można trafić.

W pierwszych minutach filmu widzimy tez zegarek (Breitling podobno), który ląduje na łapce Jacka Gyllenhaala...

Też mam parę takich filmów, np. "Bunt na Bounty" z Brando (dziś był znowu w TV). Jak obejrzysz "Exodus" (choć chyba naprawdę nie ma aż tak bardzo po co), to daj znać.

Bunt na Bounty tak samo, leży i od wielu lat czeka na swoją kolej ;) Jak tylko znajdę chwilę na Exodusa napiszę swoje odczucia, ale biorąc pod uwagę jak to wyglądało do tej pory, może to potrwać kolejny rok ;)

pozdrawiam 

Wolny strzelec 2014 (Nightcrawler)

Ogladał ktoś?

Bardzo dobry film moim skromnym zdaniem.

Nasuwa się dużo refleksji po obejrzeniu. Film pokazuje jak to czasy się zmieniają i jak możemy być manipulowani przez telewizję lub też na jakiego pracodawcę- psycho można trafić.

W pierwszych minutach filmu widzimy tez zegarek (Breitling podobno), który ląduje na łapce Jacka Gyllenhaala...

Widziałem, główny aktor świetnie zagrał socjopatę, natomiast ten wątek z newsami telewizyjnymi to była taka dość mocna satyra i przerysowanie jak wyglądają te dzienniki obecnie. Zegarek to Breitling Chronomat Evolution A13356.

Breitling-Chronomat.jpg

steel-watch-jake-gyllenhaal-nightcrawler

breitling-clasp-band-jake-gyllenhaal-nig

Ciekawostka, Jack Gyllenhaal ma szwedzkie nazwisko, w tym filmie pokazuje jak je poprawnie wymawiać, w życiu bym się nie spodziewał :): https://www.youtube.com/watch?v=j3GN_YQKR1k

1dFQTya.png

Oglądałem "Nightcrawler". Naprawdę bardzo dobry film. Jack Gyllenhaal świetnie zagrał świra pozbawionego ludzkich emocji.

Wczoraj z Żoną zarzuciliśmy film - Czas na miłość - bardzo fajny, przyjemny film o miłości, rodzinie, poryczeliśmy na końcu :)

Krystian "KriSu"

@Lincoln

Nigdy nie widziałem jeszcze "Sekretów i kłamstw", kiedyś muszę to nadrobić.

Za to ostatnio widziałem kilka innych ciekawych filmów - nie każdy satysfakcjonował, ale każdy warto znać.

- "Mistrz" w reżyserii P. T. Andersona. To jeden z tych filmów, w których wszystko od początku usiłuje być wielkie, a jednak nic takie ostatecznie nie jest. Choć przyznajmy, że reżyser jest wyjątkowy i na pewno nie raz jeszcze to udowodni.

- "Sen o Warszawie" - dokument o Cześku. Solidna robota, fajne archiwalne materiały i dużo o tym, jak jeden z najwybitniejszych polskich artystów był atakowany w PRL, np. przez Kazimierza Rudzkiego czy Marka Piwowskiego (czyli TW "Andrzej Krost").

no i dwa ciekawe filmy o współczesnej religijności: starsze "Lourdes" i nowa "Droga krzyżowa". Ten drugi lepszy - 14 scen równoznacznych z 14 niemal statycznymi ujęciami. Film o religijności przechodzącej w fanatyzm, o wychowaniu, ale i chyba też o prawdziwej transcendencji, a przynajmniej o czymś, czego nie da się wyjaśnić.

A dziś o 23:00 na TVP Kultura "Nagie miasto". Kurczę, nigdy nie widziałem, a jutro o 8:30 muszę być w pracy. Ale chyba obejrzę :)

"Łzy Słońca" - fabuła słaba, ale dla Bruce'a było warto :)  Już dawno nie widziałem żadnego filmu z nim.

"Nightcrawler" (Wolny strzelec) - ciekawy, smutny, wstrzasający, zmusza do refleksji i utwierdza w przekonaniu, że dobrze robię nieoglądając informacji. Od jakiegoś czasu polubiłem Jake'a, widziałem już kilka filmów z jego udziałem. Facet ma coś w sobie, chyba podoba mi się ta jego obojetność, niepewność, niezdecydowanie.

Edited by Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Dziś zrobiłem sobie wieczór filmowy: The Judge i dla rozrywki John Wick.

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Ja wczoraj widziałem Exodus: Bogowie i królowie. Ogólnie nie polecam, cały czas gadanina patetycznymi hollywoodzkimi frazesami, sztuczne postaci, nuda i nawet jeżeli ktoś przyjdzie tylko na efekty to też żadne widowisko go nie spotka. Plus jedynie za Christiana Bale'a.

1dFQTya.png