Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

Ja też do "Miasta 44" podchodziłem jak do jeża  ;)

Ja obejrzałem setki filmów i zdanie na temat konkretnego obrazu wyrabiam sobie sam, nie czytam "znawców", a potem kalkuję, wychodzę z założenia, że gdyby krytycy różnej maści wiedzieli jak robić filmy to by je robili, a nie pisali o tym jak je robić.

Trochę dramat, trochę czarna komedia, ogólnie jak dla mnie to 6,5/10. Mogę polecić :

Only Fools Do Not Fear The Sea

"Miasto 44", wzbraniałem się długo, bo film który na rok przed premierą jest kontrowersyjny to nie w kij dmuchał.

Nie mam wątpliwość, że to jeden z najlepszych polskich filmów ever, ale to oceni historia.

Film na światowym najlepszym poziomie. 

Ech.., szkoda, że temat Cudu nad Wisłą nie był zrobiony w takim klimacie, tylko został spierdolony przez Hoffmana

Światowy poziom ,masz na myśli oczywiscie kino pakistańskie?:-)

Też chodzę do kina dlugo i czesto ,ten produkt jest na poziomie {fabuła akcja) ..to gniot jest i tyle...,szkoda ze bohaterowie nie wpadli jeszcze podczs powstania na "jakiś balet do klubu by strzelic kilka 'shotow z pomaranczą'....ale moze w drugiej częsci? Swiat uzywek sie rozwija...

Przypomnę jeszcze "Kanał" czy "Kolumbowie" z Englertem-widzialś ? ,to jest kino !

Co do filmu Hoffmana ,zgoda.

Pozdrawiam, Marek

Przypomnę jeszcze "Kanał" czy "Kolumbowie" z Englertem-widzialś ? ,to jest kino !

Jestem pewien, że w momencie premiery Tobie podobni konserwatyści mówili na temat tych niewątpliwych dzieł to samo co Ty na temat "Miasta" dzisiaj.

Czytałem wczoraj jakieś stare kościelne kroniki w których opisywano jak w Bazylice Franciszkanów umieszczano witraże Wyspiańskiego. Cała masa znawców krzyczała, że to skandal, wieś i kicz. Tylko stanowcza postawa ówczesnego Gwardiana Klasztoru uchroniła te dzieła przed degradacją. Po latach nikt przy zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości co do ich jakości

Jestem pewien, że w momencie premiery Tobie podobni konserwatyści mówili na temat tych niewątpliwych dzieł to samo co Ty na temat "Miasta" dzisiaj.

Czytałem wczoraj jakieś stare kościelne kroniki w których opisywano jak w Bazylice Franciszkanów umieszczano witraże Wyspiańskiego. Cała masa znawców krzyczała, że to skandal, wieś i kicz. Tylko stanowcza postawa ówczesnego Gwardiana Klasztoru uchroniła te dzieła przed degradacją. Po latach nikt przy zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości co do ich jakości

Tylko jest taka róznica że....uczestnicy powstania mają zdanie podobne do mojego...

Czyli ze to kicz.

A co 'artysta miał na mysli"-w przypadku tak waznego wydarzenia jak Powstanie Warszawskie i jego interpretacja kompletnie mi nie odpowiada.

Witraze to co innego.....wyprzedzily swoje czasy w postrzeganiu rzeczywistosci?,tak,ten film niestety jest. daleki od takich ocen...

Modne ostatnio 'wlasne wizje na temat"...bywają czesto przeintelektualizowanymi wypocinami jakim jest film "Miasto 44"

Edited by cook

Pozdrawiam, Marek

Rozumiem Powstańców, którzy byli rozczarowani i rozumiem też, że rozmawiałeś ze wszystkimi, a Ci to podstawieni aktorzy

Rozumiem Powstańców, którzy byli rozczarowani i rozumiem też, że rozmawiałeś ze wszystkimi, a Ci to podstawieni aktorzy

Bez ironii poproszę:-) :-)

Wstawic jakies filmy mówiace ze "Kac Wawa' to arcydzielo na skale taletu Felinniego?:-) :-)

'Miasto 44" to gniot i nic tego nie zmieni.

Juz nic nie 'gadam' w temacie...szkoda naszych nerwow:-) ,kazdy niech zostanie przy swojej opinii...

Pozdrawiam.

Pozdrawiam, Marek

Panowie, jeśli można się wtrącić, to policjanci z "Brooklyn's Finest", to przedszkolaki przym tym poruczniku :

Only Fools Do Not Fear The Sea

Dobry, dobry  :D

Jakiś tam bukmacher czy ktoś mu mówi daj mi złotego Rolexa, a on nie miał złotego Rolexa ;)

W klimacie Nowego Orleanu i policjantów skorumpowanych był jakiś chyba z 50centem i jeszcze jakis mi się kojarzy.

W miarę dobry o tej tematyce z dr. Housem ;) 

I też dobry

Prawdziwy zły porucznik jest jeden:

ijwYkM.jpg

Uprzedzileś mnie:-) :-)

Z ciekawostek dodam ze rodzice Harveya mieli tartak w Lubartowie kolo Lublina (nazywali się Kejtelowicz) i tuż przed wybuchem ll wojny wyjechali do USA...

Pozdrawiam, Marek

"Miasto '44" pochłonęło tyle trudu, pracy, środków i zapału a na końcu film został tragicznie schrzaniony montażem. Nie wiem co to za cholerna maniera robić ujęcia a'la "Matrix". Reżyser dostał w nagrodę za to czekoladki od szkoły filmowej?! A może operator postanowił dostać Oscara za zdjęcia?!

Żadnej linii opowieści za to melodramat z omijającymi "parę" kulami w tle. Aby na pewno chodzi o to by film opisujący nieznaną na Zachodzie historię był niespójny?

Edited by Ritter

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Yeah! ;)

A dzisiaj na FILMBOX, w wątku facetów, którzy mieli 5 żon ;), kolejny z moich ulubieńców i pewna bardzo słodka czekoladka... ;)

http://www.filmweb.pl/Czekajac.Na.Wyrok

Główny bohater jest sk***ielem i ma polskie nazwisko.......,a Holy jak zwykle piękna i świetnie gra.

Film zapada w pamięć na długo i zmusza do powrotu....

Szczerze polecam,to nie jakieś coś,to wyśmienite kino przez duże "K"

Pozdrawiam, Marek

Uprzedzileś mnie:-) :-)

Z ciekawostek dodam ze rodzice Harveya mieli tartak w Lubartowie kolo Lublina (nazywali się Kejtelowicz) i tuż przed wybuchem ll wojny wyjechali do USA...

A to ciekawe :)  nawet bym nie pomyślał.że H.K ma polskie korzenie ;)

NovemberMan dzis obejżałem-polecam