Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Recommended Posts

nicon, a spodziewałeś się czegoś innego po Ridleyu robiącym fantasy?

A dziś o 23:00 na TVP Kultura "Nagie miasto".

I obejrzałem. Troszkę się zestarzał, ale ze względu na zdjęcia i przełomowy styl znać trzeba. No i polski wątek, ale niestety - Polka jest ofiarą morderstwa :(

A wczoraj obejrzałem film, który od wielu lat polecał mi mój tata. I miał rację, bo "W pełnym słońcu" to rewelacja!

purple-noon-plein-soleil.16189.jpg

Sama fabuła, zdjęcia, ale i styl świata, w którym akcja się dzieje - fakt, bohaterowie dość zepsuci, ale ten klimat lat 60. powala. Oglądając żałowałem, że nie mam na ręce jakiegoś jakiegoś vintage'wego Conquesta albo Seamastera... Dla klubowych estetów lektura obowiązkowa.

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się jakiegoś super przeżycia w końcu to tylko blockbuster, ale liczyłem chociaż na przyjemne dla oka widowisko z ciekawie pokazaną historią w tle i niestety się zawiodłem.

1dFQTya.png

Sama fabuła, zdjęcia, ale i styl świata, w którym akcja się dzieje - fakt, bohaterowie dość zepsuci, ale ten klimat lat 60. powala. Oglądając żałowałem, że nie mam na ręce jakiegoś jakiegoś vintage'wego Conquesta albo Seamastera... Dla klubowych estetów lektura obowiązkowa.

Le Grande Bouffe, znasz pewnie? :)

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

Nauka spadania

Przyjemny, pozytywny, wartościowy.. Film o dużym pozytywnym wpływie na widza. Nie podane na tacy ale także nie przeintelektualizowane, wartościowe refleksje i podpowiedzi dotyczące postaw wobec życia. Film dobry dla osób znajdujących się na rozmaitych, mniejszych i większych,  zakrętach życiowych. Ogólnie, odnoszę wrażenie, że to takie oswojone i w mocny lecz pozytywny sposób uproszczone - kino psychologiczne.

post-60300-0-17488300-1421671736.jpg

Każda z głównych postaci zagrała dobrą i cenną rolę. Fajny Brosnan, bardzo ciekawa Toni Collette ale przede wszystkim brawurowa i dynamiczna Imogen Poots. Bardzo fajna, drugoplanowa rola także Sama Neill'a. W filmie jest kilka, małych (fabułowych) niedociągnięć intelektualnych ale dla mnie to wartościowe kino.

brawurowa i dynamiczna Imogen Poots

Bardzo ją lubię(nie tylko ze względów estetycznych ;))

Dzięki za rekomendację. 

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

Wczoraj

Czarownica - świetna Jolie - fajny film, córka zachwycona - tylko skąd ja jej wezmę skrzydła ???

Sekretne Życie Waltera Mitty - bardzo fajny film, dobry Ben Stiller, jak zawsze świetny Sean Penn - jak ktoś miał ciężki dzień to dla odprężenia polecam.

Wybieram się na Siódmego Syna - czytałem książki i obawiam się, że nic poza postaciami nie zostało uwzględnione w filmie ale z ciekawości idę.

Krystian "KriSu"

Le Grande Bouffe, znasz pewnie? :)

Znam, a kojarzy mi się dziś z europejskką piłką: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/35239-piłka-nożna-football-soccer-czy-jak-kto-zwał/?p=1349772

A "Harakiri", o którym piszesz w temacie o zegarkach ze szklanego ekranu, to chyba mój ulubiony japoński film wszech czasów. Choć nie znam dobrze tej kinematografii - np. "Straży przybocznej" nie widziałem.

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się jakiegoś super przeżycia w końcu to tylko blockbuster, ale liczyłem chociaż na przyjemne dla oka widowisko z ciekawie pokazaną historią w tle i niestety się zawiodłem.

No tak, jeśli i na tym polu zawodzi, to faktycznie kiepsko.

Ostatnie 3 filmy, którę mogę polecić (tak określam filmy, podczas których nie spojrzę na zegarek ani razu) 

1) Sędzia - świetny film, nie jest nudny nawet przez sekundę, świetna historia

2) Zaginiona dziewczyna - reżyser ten sam co Seven, ale sam film jeszcze bardziej skomplikowany

3)Gra tajemnic - historia przykra, ale ciekawa, dobra gra aktorska 

Mnie natomiast Sędzia zanudził... W ogóle nie wciągnął - może dlatego, że oglądałem po Zaginionej dziewczynie - która wg mnie jest bardzo dobra :) i też polecam! :)

"Sędzia" płyciutki , w sam raz dla amerykanòw - no i na koniec wzruszająco musi być koniecznie. A głòwny bohater openkał cały film trzema minani ( doskonały aktor , niech lepiej zostanie przy produkcjach dla trzynastolatkòw ) Film przwidywalny ,nudny

Mnie natomiast Sędzia zanudził... W ogóle nie wciągnął - może dlatego, że oglądałem po Zaginionej dziewczynie - która wg mnie jest bardzo dobra :) i też polecam! :)

U mnie identycznie to wyglądało, za***isty "Gone Girl" przy którym "The Judge" ciągnie się strasznie.

Only Fools Do Not Fear The Sea

Jakie seriale z gatunku akcja/kryminał polecacie? Ewentualnie jakiś nie szablonowy bardzo wciągający.

"Jan Serce".....

Pozdrawiam, Marek

Jakie seriale z gatunku akcja/kryminał polecacie? Ewentualnie jakiś nie szablonowy bardzo wciągający.

www.filmweb.pl/serial/Luther-2010-548378

Lub

www.filmweb.pl/serial/Zakazane+imperium-2010-427194

Bądź

www.filmweb.pl/serial/Detektyw-2014-654010

Oraz

www.filmweb.pl/serial/Fargo-2014-688850

Wysłane z mojego GT-I9305

Only Fools Do Not Fear The Sea

"Jan Serce".....

Ten serial był o braku akcji.,i o frustracji związanej z brakiem akcji. ;)  A tak na poważnie polecam "Boardwalk Empire" ."Breaking Bad".,"Peaky Blinders", "Cooper",."Hell on Wheels",."Assets" ,"Hostages",.  "BlackList" ., "Orange Is the New Black".,"Longmire".,"The Ropes"., "The Job".,"Damages".,"White Collar".,"Criminal Minds" ,"Wentworth".,"Broadchurch"., "The Killing"., "Crossing Lines".,"Jack Taylor"

U mnie identycznie to wyglądało, za***isty "Gone Girl".

Obejrzałem , dobry film , poleciłem żonce . Okazało się że już dawno czytała książkę Gillian Flynn i twierdzi że bije na głowę film , ale to chyba reguła , ekranizacje raczej nie dorównują pierwowzorom w okładkach .

Black Mirror, bardzo nieszablonowy, bardzo dobrze wpisujący się w dzisiejsze czasy(serwisy społecznościowe, e-życie, zakłamanie polityków etc).

Drugi nieszablonowy - Fargo - pierwsze 6 odcinków bardzo wciąga, choć pozostałe 4 trochę obniżają poziom.

Obejrzałem , dobry film , poleciłem żonce . Okazało się że już dawno czytała książkę Gillian Flynn i twierdzi że bije na głowę film , ale to chyba reguła , ekranizacje raczej nie dorównują pierwowzorom w okładkach .

Brat kupił mamie książkę, którą przeczytała przed filmem - jest tego samego zdania. 

To jest jednak reguła ;)

Tak było z Władcą Pierścieni, Potopem, Quo Vadis, a ostatnio np. "Najbardziej poszukiwany człowiek" czy "Druciarz Krawiec Żołnierz Szpieg" John'a Le Carre. 

Pomijam porażki, które z książką mają bardzo niewiele wspólnego i robią jej krzywdę - np. "Gomorra" Roberto Saviano. Film to gniot, a książka świetna. 

Doskonałym przykładem tego, jak film potrafi zmienić całkowicie treść i zamiary autora, ksiązki, jest James Bond. 

Ta postać jest zupełnie inna w książkach i zupełnie inna w filmach, im nowsze, tym gorzej. 

Bond od samego początku miał być przebojowym bawidamkiem, z cynicznym uśmiechem, jawną tożsamością, to miała być rozrywka, a nie kino ambitne. 

Każdy Bond, czy zagrany na modłę Brosnana czy Connery'ego czy Moor'e czy Craig'a, już zupełnie innego, nie przeżyłby, w normalnych, realnych warunkach, ani jednego dnia. Chyba, że gdyby jego zadaniem było wyrywanie zakompleksionych sekretarek ważnych oficjeli i dyplomatów. 

Prawdziwy szpieg sięga po broń dopiero w momencie porażki, niepowodzenia misji, a nie strzela do wszystkiego co się rusza, wysadza budynki i przelatuje wszystkie, co ciekawsze, panie ;)

Jak słyszę od "znawców", że Bond'y z Craig'em są bardziej realne, prawdziwe, że on gra prawdziwego szpiega, to robi mi się niedobrze. 

Prawdziwy szpieg jest samotny, biedny, nierozumiany przez rodzinę, nie potrafi nikomu zaufać i jest całkowicie przez bliskich, odrzucony. Więcej "jaj" i odwagi potrzebuje ten, który w nie swoim kraju odbywa tajną misję w placówce dyplomatycznej, niż ten kto w otoczeniu 5-ciu czy 10-ciu swoich kolegów wymachuje AR15. 

Ten pierwszy cały czas musi się kontrolować, rozpracowywać swoje otoczenie i sr***c pod siebie wykradać dokumenty, podczas gdy ten drugi ryzykuje świadomie 2-3 razy w tygodniu.

Polecam "Spygame" Oleg'a Kaługina, niestety tylko w wersji w j.angielskim czy przybliżenie sobie takich postaci jak Aldrich Ames, Oleg Pieńkowski czy Kim Philby.

Edited by Jakub Mróz

Fargo, House of Cards.

Jak słyszę od "znawców", że Bond'y z Craig'em są bardziej realne, prawdziwe, że on gra prawdziwego szpiega, to robi mi się niedobrze. 

Prawdziwy szpieg jest samotny, biedny, nierozumiany przez rodzinę, nie potrafi nikomu zaufać i jest całkowicie przez bliskich, odrzucony. Więcej "jaj" i odwagi potrzebuje ten, który w nie swoim kraju odbywa tajną misję w placówce dyplomatycznej, niż ten kto w otoczeniu 5-ciu czy 10-ciu swoich kolegów wymachuje AR15. 

Ten pierwszy cały czas musi się kontrolować, rozpracowywać swoje otoczenie i sr***c pod siebie wykradać dokumenty, podczas gdy ten drugi ryzykuje świadomie 2-3 razy w tygodniu.

Polecam "Spygame" Oleg'a Kaługina, niestety tylko w wersji w j.angielskim czy przybliżenie sobie takich postaci jak Aldrich Ames, Oleg Pieńkowski czy Kim Philby

.

Dlatego polecam miniserial "The Assets" oparty na faktach związanych z działalnością Aldricha Amesa,,którego scenariusz napisała Sandra Grimes-agentka CIA odpowiedzialna za ujecie i skazanie Amesa.,.Moim zdaniem filmy typu "based on true story" są bardziej wartościowe od tych z fikcyjnymi zdarzeniami.,Nie tylko dostarczają rozrywki,ale pozwalają również poznać prawdziwe wydarzenia,.Filmy oparte na faktach-"Serpico"., " Donnie Brasco".,   "American Gangster"., " Ragging Bull"., " Beautiful Mind"., "Apollo 13"., "Cath Me if You Can"., "Wolf from Wall Street" mogę oglądać po kilka razy,a żadnego filmu z serii przygód Jamesa Bonda nie dałem rady obejrzeć w całości 

Co do filmow wymienionych w ostatnim akapicie- (Od 'Serpico" ) pelna zgoda,wszystkie są wybitne i zawsze chetnie zobacze kolejny raz...

Edited by cook

Pozdrawiam, Marek

Właśnie obejrzałem film - Zbaw nas ode złego - powiem tak - zbaw wszystkich od oglądania tego filmu - tyle się mogę wypowiedzieć na jego temat

Krystian "KriSu"