Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Solve, entuzjastyczne recenzje krytyków opisują, że gęby nie można zamknąć z emocji podobno przez cały film. Zwiastuny faktycznie , niesamowite. Ale jak napisałeś czas pokaże. :)

Ponoc scena pozaru na stacji robi mega wrazenie, natomiast caly film na forach tematycznych oceniony dosc slabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nash13, śledzę te fora dosyć regularnie i nie zauważyłem ocen kinomaniaków. Film miał do tej pory tylko jeden pokaz w Wenecji. Na wszelkiego rodzaju torrentach totalny brak. Myślę, że bardzo wąski krąg ludzi widziało już ten film a nikt (poza Wenecją) w projekcji HD czy 3D. Premiera światowa 11.10.2013r, więc z tymi ocenami to coś nie teges :huh:

Natomiast krytycy ocaniają niezwykle wysoko i kunszt reżysera i majstra od efektów oraz grę aktorską. :)

Edytowane przez onkyo05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imdb 7.8/10 zle nie jest ale bez rewelacji, filmweb gorzej, ciekawe czy oceniali po zwiastunie?:)

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrykt 9 przeciętniak??????? :huh:  Litości to przecież film wybitny. Absolutna czołówka SF w całej jej historii. Genialny obraz!!!!!!

Teraz dla relaksu w piątek obejrzę Riddick 3 i z niecierpliwością czekam na Grawitację!!!! :rolleyes:

Genielany dla mnie to jest Blade Runner, a to nawet się do tego nie zbliża. 

O Riddicku z grzeczności nic nie napiszę. ;)

Edytowane przez Pablos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riddicka nie oceniam w katogoriach gniotu czy dzieła. Oglądam 3 część z sentymentu ,po poprzednikach. Zresztą Pitch Black to po trosze kultowe łubu-dubu ;)

Genialny był i Blade Runner i Odyseja i Obcy 1 i klika innych filmów tego gatunku. Natomiast Dystrykt obok Incepcji uważam za filmy przełomowe i wybitne. Ale każdy ma prawo do własnej oceny i niech każdy z nas przy niej pozostanie :rolleyes:

Pozdrawiam.

A propos Blade Runner po swojej premierze był zeszmacony totalnie przez krytykę a i fanów za wielu nie pozyskał. Otrzeźwienie przyszło dużo, dużo później  jak to w przypadku wielkich dzieł bywa. 

 

nash13 a zdziwiłbyś się, że akurat w filmweb.pl jak i stopklatka.pl oceny wystawiane są w welu przypadkach po zalukaniu 2 minutowego zwiastunu właśnie :wacko: . Niestety.

Poczytaj komentarze na obu portalach. 

 

Grawitacja: na Rottentomatoes 13 recenzji, i 100 % pozytywnych ! Na metacritic na podstawie 7 recenzji 99/100 . To musi być hit !

Edytowane przez onkyo05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitch Black ok, jestem w stanie zrozumieć. Druga część to nurt sci-fi, który omijam szerokim łukiem, jak i wszelkie filmy fantasy.
Incepcja - hmm, obejrzałem raz w kinie i nigdy do niego nie wróciłem. Przełomowy na pewno nie, imo na siłe próbuje mu się przypisać rolę, na którą w ostatnich latach zasłużył np. Matrix. O wiele bardziej podobał mi się Władca umysłów (The Adjustment Bureau). 
Zresztą może i mam dziwny gust bo nie trawię wszelkich IronManów, 300, Piratów z Karaibów, dla mnie to totalny chłam i strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrykt 9 to jeden z najlepszych filmów w ogóle.

 

Ja próbowałem ostatnio jeszcze raz obejrzeć "Wkraczając w pustkę" Gaspara Noe i niestety jestem za miękki W ogóle odkąd mam dzieci to nie wszystkie filmy daje radę obejrzeć.

Film moim zdaniem wybitny, ale nie dla kazdego do przełknięcia 

 

http://www.youtube.com/watch?v=nFwGNCRp_CY

 

Obejrzałem też "Tylko Bóg wybacza", świetny klimat, swietna muza i trochę mi przypomniał właśnie o "Wwp", chociaż oczywiście nieporównywalne.

 

http://www.youtube.com/watch?v=dEM4CIXfV-Y

 

Rozpocząłem także projekcję filmu " The Iceman" o naszym rodaku (R. Kuklińskim), egzekutorze  grupy przestępczej (chyba rodzina Gambino), który przyznaje się do zabójstwa co najmniej 100 osób, ale po dwudziestu minutach odpuściłem, chociaż wydaje się być to zgrabna sensacja 

 

http://www.youtube.com/watch?v=dEM4CIXfV-Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riddicka nie oceniam w katogoriach gniotu czy dzieła. Oglądam 3 część z sentymentu ,po poprzednikach. Zresztą Pitch Black to po trosze kultowe łubu-dubu ;)

Genialny był i Blade Runner i Odyseja i Obcy 1 i klika innych filmów tego gatunku. Natomiast Dystrykt obok Incepcji uważam za filmy przełomowe i wybitne. Ale każdy ma prawo do własnej oceny i niech każdy z nas przy niej pozostanie :rolleyes:

Pozdrawiam.

A propos Blade Runner po swojej premierze był zeszmacony totalnie przez krytykę a i fanów za wielu nie pozyskał. Otrzeźwienie przyszło dużo, dużo później jak to w przypadku wielkich dzieł bywa.

 

nash13 a zdziwiłbyś się, że akurat w filmweb.pl jak i stopklatka.pl oceny wystawiane są w welu przypadkach po zalukaniu 2 minutowego zwiastunu właśnie :wacko: . Niestety.

Poczytaj komentarze na obu portalach.

 

Grawitacja: na Rottentomatoes 13 recenzji, i 100 % pozytywnych ! Na metacritic na podstawie 7 recenzji 99/100 . To musi być hit !

Widze ze podobny gust mamy takze zobaczymy po premierze w HD:) warto czekac na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Po premierze piszemy odczucia. Ciekawe czy się sprawdzą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozpocząłem także projekcję filmu " The Iceman" o naszym rodaku (R. Kuklińskim), egzekutorze  grupy przestępczej (chyba rodzina Gambino), który przyznaje się do zabójstwa co najmniej 100 osób, ale po dwudziestu minutach odpuściłem, chociaż wydaje się być to zgrabna sensacja 

 

http://www.youtube.com/watch?v=dEM4CIXfV-Y

Zobacz dokument nagrany z Kuklińskim,szok........[tu zwiastun]-Richard Kuklinski - Wyznania mordercy (polskie napisy) - Part1 ...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmykam temat sf-Gwiezdne wojny-reszta to jakiś badziew......i  inne zdanie mnie nie interesuje bo ma m rację........ :):D:lol:B)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem oglądać World War Z i, co mi się nie zdarza właściwie nigdy, przerwałem w 3/4, bo już nie mogłem wytrzymać - rany boskie, tak głupiego filmu dawno nie widziałem. Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, że Brad Pitt w tym zagrał.

 

Wiem, że nakręcili to na podstawie książki, więc widzę dwie opcje - albo książka była marna, albo totalnie spaprali adaptację. W każdym razie mocno odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego roku obejrzałem całą masę filmów, duże wrażenie zrobił na mnie Driver, Dom Zły, Django, i z tego co pamiętam było już o nich w tym temacie, mam opóźnienie bo nie chodzę do kina :) 


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Królowie lata" - byłem z żoną w niedziele na ww filmie. Obojgu nam bardzo się podobał. Pozytywny film, przenoszący widza w czasy beztroskiego dzieciństwa, na dodatkowy plus piękne zdjęcia i muzyka. Czasem w natłoku pełnych efektów filmów akcji i głupkowatych komedii o robieniu kupy i seksie trafi się taka perełka. Podobne odczucia miałem kiedyś po filmie "Dobry rok" z Russelem Crowe.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"World War Z" z Bradem Pittem, dla rozerwania się można zobaczyć, ale w sumie to jakby kończył się w połowie tak naprawdę. "Szybcy i Wściekli 6" - lekki, łatwy i przyjemny, do obejrzenia przy piwku.

Pozytywnie zaskoczył mnie.... G.I. Joe: Retaliation, ale to tylko ze względu na muzykę, bo była tak dobrze dobrana do filmu, że w chwilach akcji nie patrzyłem co się dzieje a słuchałem muzyki. Sam film cienki, ale można obejrzeć.

 

I wisienka na torcie... Film który ostatnio obejrzałem i warto polecić to : "Killing Season" z Robertem de Niro i Johnem Travoltą. Kino raczej psychologiczne, zakończenie amerykańskie (z przesadnym patosem), ale tutaj jakoś to nie przeszkadzało.

 
Edytowane przez kerajek

Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Królowie lata" - byłem z żoną w niedziele na ww filmie. Obojgu nam bardzo się podobał. Pozytywny film, przenoszący widza w czasy beztroskiego dzieciństwa, na dodatkowy plus piękne zdjęcia i muzyka. Czasem w natłoku pełnych efektów filmów akcji i głupkowatych komedii o robieniu kupy i seksie trafi się taka perełka. Podobne odczucia miałem kiedyś po filmie "Dobry rok" z Russelem Crowe.

Dzisiaj byłem z Żoną w kinie na " Królowie lata " - przychylam się do recenzji kolegi! Bardzo fajne kino! Lekkie i przyjemne! Polecam!!!


Krystian "KriSu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do Gatsby'ego robiłem dwa podejścia i dwa razy odpuszczałem.

Mam wrażenie, że pierwsza ekranizacja z R. Retfordem była lepsza.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa naprawdę fajne filmy :

Polowanie na łowcę - org. The frozen ground w rolach głownych Cusack i Cage - oparty na faktach ciekawy i trzymający w napięciu nawet trochę - najlepsze scenariusze pisze samo życie.

The Dyatlov Pass Incydent - próba wyjaśnienia tzw. tragedii na przełęczy Diatlowa z roku 59 - film naprawdę niezły jeśli ktoś lubi klimaty sf i czarownic w lasach, nie pamiętam teraz jakie tytuły miały te filmy ale ... tutaj mamy faktyczny ciąg zdarzeń. Cała sprawa do dzisiaj nie została wyjaśniona a film opowiada losy tej wyprawy i kolejnej 50 lat póżniej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tragedia_na_Prze%C5%82%C4%99czy_Diat%C5%82owa

 

http://infra.org.pl/historia-/zagadki-dziejow/640-tragiczny-final-wyprawy-na-ural-50-lat-po-zaginiciu-grupy-diatowa

 

W filmie poruszony został temat Eksperymentu Filadelfia - heh kiedyś super klimaty, bardzo lubiłem szczególnie to zagadnienie i nawet o nim zapomniałem a tu proszę :rolleyes: , wklejam linkę dla niezorientowanych:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Filadelfia

Jeśli jest na sali specjalista od eksp. Filadelfia to proszę bardzo o kontakt :) , w końcu to kolejna nie wyjaśniona oficjalnie sprawa ...

Oba filmy warte obejrzenia ale optymalnie wieczorem albo nocą dla wzmocnienia wrażeń :lol:

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa naprawdę fajne filmy :

Polowanie na łowcę - org. The frozen ground w rolach głownych Cusack i Cage - oparty na faktach ciekawy i trzymający w napięciu nawet trochę - najlepsze scenariusze pisze samo życie.

The Dyatlov Pass Incydent - próba wyjaśnienia tzw. tragedii na przełęczy Diatlowa z roku 59 - film naprawdę niezły jeśli ktoś lubi klimaty sf i czarownic w lasach, nie pamiętam teraz jakie tytuły miały te filmy ale ... tutaj mamy faktyczny ciąg zdarzeń. Cała sprawa do dzisiaj nie została wyjaśniona a film opowiada losy tej wyprawy i kolejnej 50 lat póżniej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tragedia_na_Prze%C5%82%C4%99czy_Diat%C5%82owa

 

http://infra.org.pl/historia-/zagadki-dziejow/640-tragiczny-final-wyprawy-na-ural-50-lat-po-zaginiciu-grupy-diatowa

 

W filmie poruszony został temat Eksperymentu Filadelfia - heh kiedyś super klimaty, bardzo lubiłem szczególnie to zagadnienie i nawet o nim zapomniałem a tu proszę :rolleyes: , wklejam linkę dla niezorientowanych:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Filadelfia

Jeśli jest na sali specjalista od eksp. Filadelfia to proszę bardzo o kontakt :) , w końcu to kolejna nie wyjaśniona oficjalnie sprawa ...

Oba filmy warte obejrzenia ale optymalnie wieczorem albo nocą dla wzmocnienia wrażeń :lol:

Poczytałem o tym incydencie i muszę przyznać, że jest to na prawdę niesamowita historia..


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

The Dyatlov Pass Incydent - próba wyjaśnienia tzw. tragedii na przełęczy Diatlowa z roku 59 - film naprawdę niezły

 

Witam,

warto obejrzeć, choć jest dużo zapożyczeń z hiszpańskiego REC i IMO chyba jest zbyt "fantastyczny" :).

BTW, wszędzie w sieci pisze się "tragedia na Przełęczy Diatłowa" - to trochę nielogiczne, bo przełęcz tę nazwano tak dopiero po tych wydarzeniach, więc w momencie, kiedy to się działo, tak się nie nazywała.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, REC o tych filmach wspominałem (czarownice) tylko tytułu nie mogłem sobie przypomnieć.

Faktycznie o nazwie przełęczy nie pomyślałem, kiedyś jedynie oglądałem na discovery program o tej wyprawie, a tą konkretnie historią nigdy się nie interesowałem ale film mi się nawet podobał na tle innych dzisiejszych produkcji to nie jest zły :), nawet przez chwilę zastanawiałem się czy faktycznie nie odnaleziono 11 a nie 9 osób... :D

PS: jak dla mnie to właśnie wątek SF jest nobilitującym ten film :D

EDIT: REC też ale o czarownicach to było w lesie - REC to w budynku, i nadal nie pamiętam tytułu...

Edit2: Blair Witch Project :D

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.