Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterFan

Dyskusja na temat NASZEGO Zegarka Klubowego...


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przekazałem do rąk własnych nasze zapytanie apropos cen mechanizmów do naszych przyszłych (oby) ZK :D

Zanim będzie odpowiedź troche to potrwa, także trzeba uzbroić się w cierpliwość :D

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na projekty Piotra! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wnikałem za bardzo w ten wątek, ale zdziwiło mnie następujące zdanie...

 

Myślę, żę podawana przez niektórych średnica 38 mm jest najmniejszą z obecnie produkowanych męskich zegarków.

 

Chyba żartujesz :D. Master Ultra Thin Jaegera ma średnicę 33,4 mm i to w wersji męskiej. Bez problemu można znaleźć czasomierze o średnicy 36 mm (na przykład Audemars Piguet) lub Patki 33-34 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do srednicz, to te gigantz to chwilowa moda ktora pryeminie, a klaszka jest wiecyna i zawsze modna.

 

Pryeprasyam ya brak polskich ynakow ale teray yamiast klawiaturz mam tastatur-ydurnial pecet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do srednicz, to te gigantz to chwilowa moda ktora pryeminie, a klaszka jest wiecyna i zawsze modna.

 

Pryeprasyam ya brak polskich ynakow ale teray yamiast klawiaturz mam tastatur-ydurnial pecet.

 

ymien ustawienia jęyzka klawiatury :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie Mariusz, warto dodać, że zależnie od upodobania JLC Master Ultra Thin jest wspaniałym, klasycznym i chyba już wręcz kultowym zegarkiem, jak najbardziej męskim :!:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Killer

A co tam, wtrące swoje.

- średnica 40mm - ostatnio przymierzałem się do zakupu takowego (Timex. znowu?). Dla mnie, troszkę za duży. Ale udźwignę :wink:

- logo na tarczy - wolę bez, jak np. Edox poniżej. Wygląda ekskluzywnie. Takie logo jak wspomniane wcześniej "K" to moim zdaniem, przepraszam, reklamówka.

- mechanizm - ręcznie nakręcany, ew. automat. Najlepiej ETA. Zegarek Adriatica z ETĄ 2824 można nabyć pewnikiem już za 400zł. (w hurcie)

- komplikacje - godzina, minuta (a co), mała sekunda, fajnie by było z dużą datą (mniej klasycznie) i rezerwą chodu. Ale obejdzie się bez.

Myślę jednak, że mała sekunda jest naprawdę OK :!: i wystarczy.

 

A tutaj Edox:

post-0-0-69638600-1330479002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zgadza sie Mariusz, warto dodać, że zależnie od upodobania JLC Master Ultra Thin jest wspaniałym, klasycznym i chyba już wręcz kultowym zegarkiem, jak najbardziej męskim :!:

 

Marcin

 

Jasne, że tak, a mechanizm można podziwiać godzinami. Tak, Master Ultra Thin to świetny zegarek choć niestety wielu osobom mała średnica koperty może trochę przeszkadzać. Z drugiej jednak strony, nie po to Jaeger pracował nad cienkim (w sensie wymiarów oczywiście) mechanizmem, żeby go umieszczać w dużej kopercie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lansowanie średnicy 38 mm jako dostatecznej dla męskich zegarków z uważaniem, że jest to kompromis wydaje się świadczyć, że panowie w większości noszą damskie zegarki.

 

To ja mógłbym żartobliwie powiedzieć, że Ty nosisz zegarek dla cyborgów. :wink:

 

Jasne, skoro dla Ciebie normą jest 49 mm, to rozumiem, że 42 jest ogromnym kompromisem, ale obawiam się, że tylko dla Ciebie.

Takie giganty (50 mm) nosi może 1% populacji świata.

 

Standardem jest 36-44 mm, więc 38-40 mm to jest kompromis.

 

To ma być zegarek dla wszystkich.

 

Poza tym pamiętajmy o kosztach, skoro ponad 40 będzie bardzo drogie, to nie ma nad czym się w ogóle zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba nie mówisz, że jesteśmy skazani na nadrukowywane indeksy? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mógłbym przeznaczyć na niego do 3000zł 0% [ 0 ]

Tak, mógłbym przeznaczyć na niego do 2000zł 16% [ 4 ]

Tak, mógłbym przeznaczyć na niego do 1000zł 25% [ 6 ]

Tak, mógłbym przeznaczyć na niego do 500zł 33% [ 8 ]

Nie, nie jestem zainteresowany tematem 25% [ 6 ]

Jestem zainteresowany niezależnie od jego ceny 0% [ 0 ]

 

... też mogą być ładne

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz o tym samym.

MAVERIK to, że w ofercie firm, które wymieniłeś są zegarki o średnicy 33 - 36 mm świadczy tylko o tym, jak daleko te firmy są za współczsnością. Może obudzą się kiedyś z ręką w nocniku.

Jeżeli chodzi o mnie, to gdybym miałbym dostać za darmo zegarek Jegera lub AP ośrednicy 33 mm to nigdy bym go nie założył. Po prostu uważam, że takie zegarki wyglądają co najmniej śmiesznie.

Jeżeli dyskutanci nie chcą się zrozumieć to nigdy to niestety nie nastąpi. W poprzednim poście chciałem tylko uzasadnić co to jest kompromis. Napisałem to chyba aż nazbyt dosłownie. Jak widać zwolennicy swojego nie chcą czytać i wnioskować. Trochę to przykre.

Tomek :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiesznie mogą wyglądać na Twojej ręce, natomoast na mojej komicznie bedzie wygladał zegarek o średnicy powyżej 45 mm (Fortis Off. Cosm. Chrono 42mm już wygląda "besensu" :D )

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W poprzednim poście chciałem tylko uzasadnić co to jest kompromis.

 

...ale przyjąłeś fałszywą tezę, że 50 mm to norma.

 

Kompromis polega na tym, że każdy z czegoś rezygnuje, aby dojść do porozumienia, bo wszystkich zadowolić sie nie da.

 

Można oczywiście przyjąć, że są zegarki o średnicy 60mm- wtedy schodząc z takiego pułapu kompromisem będzie 50 mm?

Czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tomasz Sitkowski,

a może spójrz na drugą stronę medalu...

Ilu jest klubowiczów którzy mają zegarki średnicy 34-36mm (?), dla nich dużym kompromisem jest średnica 40mm, a zegarek o średnicy 42mm i więcej, może być dla nich równie śmieszny co dla Ciebie ten o 33-34mm przekątnej :!:

Myślę, że mogę powiedzieć o sobie, że idę z duchem i postępem zegarmistrzowskim, ale nie poddaje się wszystkim trendom, które narzucaja producenci i szczerze mówiąc nie interesuje mnie to, jakiej średnicy zegarki wg nich powinienem nosić!

Chcę również zwrócić uwagę na to, że jak zapewne wiesz, szkło do większych zegarków jest wiele droższe, a wystarczy spojrzeć na ankietę, aby zobaczyć jakimi kwotami będziemy dysponować- i to również jest kompromis, zrobić jak najlepszy zegarek w kwocie, która będzie odpowiadać większości.

...acha- jak dla mnie totalny max to 42mm :D

 

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
post-0-0-12178100-1330479008.jpg

 

 

:shock: :shock: :shock: :D:D:D 8) 8) 8)

 

jesli bylby podobny do tego droza, skrecilbym sie ze szczescia. uwielbiam ten zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten JD to jest sugestia zegarka o średnicy 43 mm? Dobra, dawajcie tego JD, płacę 500 i się nie kłócę.

 

Ale poważnie mówiąc - kierunek super, jakbyś Piotrek poszedł w tym kierunku, to bym był bardzo szczęśliwy.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co dla mnie jest dobre i jest pewną normą zachowuję tylko dla siebie. Zdając sobie sprawę z tego, że duże zegarki nie każdemu pasują i nie są w guście danej osoby, nigdy nie namawiałbym Klubowiczów aby podzielali moje gusta. LUDZIE ja tylko optowałem za średnicą tylko 42 mm :!:

Nie mogę pojąć tego, że budzi to takie kontrowersje. Może Koledzy spróbiowali by przymierzyć zegarek o takich wymiarach i dopiero wtedy zadecydować.

Takie zdanie wydaje się, że podzielają i inni, np. Tsuki ( kilka postów do tyłu).

Moim zdaniem to WSPÓŁCZESNOŚĆ.

( Swoją drogą podzielę się informacją, że przymierzałem w ostatnią sobotę zegarek Latin Lover o długości 60 mm i szerokości 40 mm, ale nikogo nie namawiam na takie wymiary - choć bardzo mi się podobał).

Tomek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby w zegarkacz chodziło tylko o współczesność to byśmy wszyscy z Junghansami biegali. Zresztą nie wiem co współczesnrgo w tym, że fabrycznie produkują pasówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...otóż to 8)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, widzę, że tak prosty temat jest nie do przebrnięcia, a co dopiero dalsze tematy.

Szkoda, jestem przekonany, że propozycja, za którą optowałem jest słuszna i współczsna i w żąden sposób nie przesadzona.

Skoro tak proste tematy nie mogą znaleźć wspólnych uzgodnień, to myślę, że zegarek Klubowy nigdy nie powstanie. Pogadamy sobie i wszyscy bedą z siebie zadowoleni i tyle.

Cześć, Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cóż, mi się wydaje że ni powinniśmy iść pod prąd z najnowszymi trendami designerskimi. A trend jest oczywisty - zegarki rosną. Jeśli wiemy, że nie stać nas na zabiegi upiększające w stylu giloszowanie, chronograf powinniśmy zdać się na rozwiązania wypróbowane w tej sytuacji - tarcza prosta, czytelna i DUŻA!

 

Te zegarki są piękne bo mają prostą, wyraźną formę i słuszne rozmiary:

 

J138880_200.jpg

1-1256B.jpg

G-146A.jpg

G-111D.jpg

 

Chyba, że zrewidujemy naszą hierarchię wartości - zamiast komplikacji proponuję ciekawszą tarczę (giloszowanie, fajne indeksy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.