Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterFan

Dyskusja na temat NASZEGO Zegarka Klubowego...


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, budziki, chronografy, giloszowania, czy Wy to chcecie zrobić w cenie do 500 PLN? Ja też bym chciał, ale bądżcie realistami :lol:

 

Marcin

 

...to już zróbmy w platynie od razu, nie ma się co rozdrabniać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i jeszczę chcę powiedzieć , że klasę cenową do 500 pln uważam za bardzo mało realistyczną, nawet przy ogromnym zaangażowaniu forumowiczów

 

piotrek

 

... ale do 1000 to już coś sklecimy.

 

... i powtarzam moje zapytanie : może zrobić różne przedziały cenowe, różniące się jedynie detalami (materiał tarczy , zdobienie werku , szkło , wskazówki itp.)

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram różne przedział cenowe- jak najbardziej! 8)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, ale może wykorzystać Stowę np taką 300 eur.

 

post-322-0-74851200-1330478943.jpg

 

Piotrek ma tam kontakty, może wydębił by jakiś upust ? :lol:

No i na tarczy nad datą jest miejsce na nasze logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram różne przedział cenowe- jak najbardziej!

 

A ja nie. To będzie dzielenie Forumowiczów na lepszych i gorszych.

 

Symbol może być tylko jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?ąle to odebrałeś LukasS, to raczej możliwość zdobycia większej liczby ochotników, co za tym idzie, szansa na większe ograniczenie kosztów, nie mówiąc juz o sensie w ogóle tego całego przedsięwzięcia! :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... i powtarzam moje zapytanie : może zrobić różne przedziały cenowe, różniące się jedynie detalami (materiał tarczy , zdobienie werku , szkło , wskazówki itp.)

 

piotrek

 

Czy Twoim zdaniem da się zamówić 20 szt zegarków droższych, 20 szt taszych, 20 jeszcze tańszych itp?

 

Ja jestem za zegarkiem max prostym, a jako argument, że się da za mniej więcej PLN 500 wskazuję Ch. Ward Malvern (100 GBP). Jak przyjdzie do mnie, to zamieszczę zdjęcia i okaże się, czy cena odpowiada jakości wykonania ...

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie mówimy tu o zamawiuaniu , ale o samodzielnym koordynowaniu pracy różnych wykonawców przy aktywnym współudziale forumowiczów.

zamawiamy podzespoły ,a większość pracy wykoujemy sami (do tego co umiem lub co dam radę, zgłaszam się oczywiście na ochotnika)

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :!:

Trochę wyhamowałem w dyskusji, w której starałem się brać czynny udział. Powodem było wrażenie, że dwie lub trzy osoby dyskutują między sobą, całe zachwycone sobą i swoją dyskusją, a zgłasznane postulaty postronnych, wtrącajacych się do dyskusji miały głęboko wiadomo gdzie.

Ale miło zaskoczyły mnie reakcje również na moje posty. Dlatego postanowiłem odezwać się i przeanalizować pewne dane, miejąc nadzieję, że mimo wszystko zostaną one zauważone przez Kolegów, którzy widzą tylko swoje zdanie i wzajemne dyskusje.

Zostałem dostrzeżony przede wszystkim jako ten, który domaga się zbyt dużych średnic koperty zegarka.

- LukasS powiedział: średnica koperty 38 - 40 mm jest MAKSIMU,

- michalop stwierdził, ze średnica 39 - 40 mm jest najbardziej

uzasadniona ze względu na koszty szkiełka, które rosną powyżej tej

granicy,

- Corvus 77 zwrócił uwagę na to, że oprócz mężczyzn w klubie są kobiety ( choć nieliczne) i w związku z tym należałoby się domyślać, że większa

koperta nie byłaby w porządku.

A ja śmiem twierdzić wprost przeciwnie i uzasadnię to. Przejrzyjcie proszę katalogi z zegarkami, np. katalog AU na rok 2006. Przeglądając katalog nie trudno stwierdzić, że średnia wartość średnicy koperty zwiększyła się do około 42 mm. Są zegarki z tradycyjną średnicą 38 - 40 mm ale są też w granicach 47- 49 mm ( a nawet 55 mm).

Myślę, że tworząc nowy zegarek Klubowy nie można wystepować wbrew światowym trędom średniej średnicy 42 mm. Ta wartość średnicy jest najbardziej popularna we współczesnych modelach. Tworzenie zegarka "uniseks" byłoby zupełnym nieporozumieniem. Chcąc mieć ambicję stworzenia zegarka współczenego nie możemy się cofać. Poza tym średnica 42 mm nie jest jeszcze tak duża aby nie zmieścicć się na nadgarstku przecietnego mężczyzny. Poza tym ( do Kolegi Corvus 77), właśnie najnowsze trędy w modzie kobiecej przewiduja pościg za męskimi zegarkami o dużych średnicach.

Tyle na temat średnicy zegarków.

Tsuki zaprezentował zdjęcia zegarków Longines. Prawdę mówiąc te modele bardzo mi odpowiadają, gdyby można połączyć dwa modele w jedną całość :

- Master Collection Gangreserve ze średnicą 42 mm i wskaźnikiem

rezerwy chodu, oraz model

- Master Collection Big Date z centralnym sekundnikiem i dużym

datownikiem.

Tak więc połączony model by był ze średnicą koperty 42 mm oraz dużym datownikiem na godz. 3 , a wskaźnikiem rezerwy chodu na godz. 6.

Byłbym najszczęśliwszym człowiekiem, gdyby można znalęźć taki model. Pomyślałem więć, że wobec wypowiedzi Kolegów o w miarę oszczędnym modelu klubowego zegarka można by zasugerową podobne rozwiązanie.

Za takie rozwiąznie mechanizmu i modelu zegarka skłonny bym był udzielić do wspólnego wkładu składkę klubową w górnych określonych granicach.

Jednakże, gdyby większość z kolegów poparła niestety średnicę poniżej 40 mm, to zmuszony będę od razu wycofać się z wspólnych dyskusji i udziału w sprawie. Dlatego też chciałbym przekonać Kolegów raz jeszcze do średnicy 42 mm jako do najczęściej obecnie lansowanej w większości modeli oraz większości firm.

Pozostałe dywagacje na tematy np. Logo klubu na tarczy czy też inne tym podobne nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Poddam się z pokorą większości głosów.

Zdaję sobie sprawę, że uzgodnienie wspólnego frontu wśród tak dużej rzeszy indywidualistów to zgoła zadanie niemożliwe, dlatego też spoglądam obecnie z nieufnościa i z dalekim sceptycyzmem nad możliwością powstania Klubowego zegarka. Po dotychczasowej dyskusji myślę, że jest to nie możliwe.

Z pozdrowieniami, Tomek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spoglądam obecnie z nieufnościa i z dalekim sceptycyzmem nad możliwością powstania Klubowego zegarka. Po dotychczasowej dyskusji myślę, że jest to nie możliwe.

 

tak , bez kompromisów się nie obejdzie ! :twisted:

 

... moja ręka nie należy akurat do tych najcieńszych , (i Pontos SS ze swoimi 43mm całkiemdobrze na niej leży) ale nie bądźmy samolubni!

dla wszystkich z nas nie bez znaczenia jest również cena , a wielu kolegów właśnie od niej uzależnia chęć zakupu. nie łudźmy się również - przedstawione przez Ciebie postulaty (rezerwa chodu i duża data) - nie dadzą się zrealizować w niższych przedziałach cenowych ... a mając do wydania 4-5 tyś. pln klubowicz napewno zwróci się ku innym , znanym markom. ... tylu znudzonych rynkiem kolekcjonerów w naszym klubie jeszcze nie ma ! :D

 

reasumując :

- 42mm to nie za dużo , ale jednak dużo

- szkło przy klasycznej formie koperty ma wtedy ok 35-36mm - to naprawdę drogie szkła

- mechnizm + moduły z proponowanymi przez Ciebie komplikacjami trzeba by znaleźć w ofercie prodcenta i sprawdzić jego cenę. nie będzie ona mała

- może się dogadamy ? :D

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
@ Tsuki , ale po co ? przecie i tak go nie chcesz.

 

piotrek

Przeczytaj jeszcze raz mój post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, co? Jakoś nie jestem przekonany. To nie jest jakiś "klub", który ma swoje lokum i spotkania. To po prostu forum internetowe. Robienie z tego takiej pompy, że robimy zegarki, dyplomy itp to nie wywiera dobrego wrażenia.

 

Dialog:

-fajny zegarek. Jakiej firmy?

- jakiejś polskiej - widzisz? Mam Polski zegarek. Nie wiedziałeś, że w Polsce robi się zegarki, co? No, teraz już masz dowód

- Spoko, ale dlaczego logo nie ma nic wspólnego z nazwą firmy?

- A bo to zegarek udowadniający moje członkostwo z KMZiZ.

- Oooo... A gdzie ten klub?

- to takie forum w internecie.

- :?: :roll: I każdy się tam może zapisać?

- Każdy! Ale co tam! Mam nawet w pokoju dyplom, że jestem jego członkiem.

 

No nie wiem..... Musiałby być naprawdę ładny :D

 

czy

 

Panowie, a czemu ma służyć ten zegarek? Pokreśleniu, że jestem członkiem forum internetowego? No nie wiem... Trochę dziwne.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Musiałby być naprawdę ładny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednakże, gdyby większość z kolegów poparła niestety średnicę poniżej 40 mm, to zmuszony będę od razu wycofać się z wspólnych dyskusji i udziału w sprawie. Dlatego też chciałbym przekonać Kolegów raz jeszcze do średnicy 42 mm jako do najczęściej obecnie lansowanej w większości modeli oraz większości firm.

To zabrzmiało jak ultimatum... :twisted:

 

Corvus 77 zwrócił uwagę na to, że oprócz mężczyzn w klubie są kobiety ( choć nieliczne) i w związku z tym należałoby się domyślać, że większa

koperta nie byłaby w porządku.

 

W związku z tym należałoby się domyślać, że wypadałoby wziąć pod uwagę również innych klubowiczów a nie tylko i wyłącznie siebie.

Jak by nie było to ma być zegarek "klubowy" więc obejmujący możliwie szeroki zakres upodobań i możliwie "uniwersalny" stylistycznie. Jeśli każdy będzie szarpał tylko w swoją stronę, to może faktycznie dajmy sobie wogóle spokój z tym wszystkim. Przynajmniej będzie mniej nerwów.

Ja jestem gotów zrezygnować z części swoich upodobań i racji, ponieważ uważam, że to ma być nasz zegarek a nie mój...


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mamy już nowy dzień :D

W żądnym bądź razie nie miałem intencji stawiania jakiegoś ultimatum, przepraszam, jeżeli to tak zabrzmiało. To co pisałem, pisałem szczerze i z przekonaniem, że owa nieszczęsna średnica 42 mm jest własnie dzisiaj kompromisem, mając do wyboru średnice od poniżej 40 mm do powyżej 50 mm, mając nadzieję, że będzie to mógł być również kompromis Klubowiczów.

A swoją drogą to może rzeczywiście zegarek internetowego Klubu jest przesadą, jak zasugerował Tsuki ( ? ).

Jednak miło by było - powracam do motta początku nszej dyskusji.

Sprawa jest trudna, bo z z samej dyskusji jeszcze nic nie wyjdzie, choć powinna ona wyłonić podstawowe założenia. Później musiałby nadejść trudniejszy etap praktycznego zorganizowania całego przedsięwzięcia, musiałby ktoś się zaangażować i poprowadzić realizację tego dzieła.

Pozdrowienia, Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę powiedzieć, żeby był ze mnie Pudzianowski :D ale nie lubię małych zegarków i średnica poniżej 40 mm w ogóle odpada, równe 40 niechętnie a 42 byłoby 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie tą reklamę Ery, w której parka kupuje zegarek ?

 

:D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii średnicy: niektóre zegarki mają dość dużą średnicę, ale dzięki designowi nie sprawiają wrażenia za dużych np. divery z pierścieniem, w których tarcza jest siłą rzeczy mniejsza. Optycznie zegarek nie wydaje się wtedy tak duży.

 

Natomiast co do konkretu - proponuję średnicę na poziomie 40mm, to jest kompromis, na który każdy powinien się zgodzić... :?:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za szybko wyrwałem się ze stwierdzeniem, że na dyskusję o wzornictwie będzie jeszcze czas...

Może warto zacząć temat trochę od końca :D

Zatem prosiłbym "głównego projektanta" czyli Piotrka :D (chyba, że są jeszcze inni chętni) o przedstawienie kilku projektów zegarka klubowego z uwzględnieniem ewentualnych komplikacji.

Może któryś projekt nas pogodzi :D


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do rozmiarów, to mój Atlantic (38 mm) już dla mnie jest "duży" :? ale może to wynika z faktu, że średnica tarczy wynosi ok 34 mm a koperta wokół tarczy jest prawie niezauważalna.

Myślę, że jeśli średnica tarczy nie przekroczy zbytnio wspomnianych 34 mm, to dla mnie nie będzie to wielki powód do płaczu :D


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A swoją drogą to może rzeczywiście zegarek internetowego Klubu jest przesadą, jak zasugerował Tsuki ( ? ).

 

To nie jest kwestia tego, czy jest to klub internetowy - po prostu to spełnienie marzenia o własnym zegarku, dla naszych oczekiwań, i według naszego pomysłu. Myśę, że większośc z nas myślała o zegarku według własnego projektu itp. ale spełnienie tego szczególnie w aspekcie finansowym jest możliwe przy zaangażowaniu właśnie większej liczby osób.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :!:

Jeszcze raz w sprawie kompromisów. Jak widać, każdy rozumie je i odczuwa inaczej.

A więc jeszcze raz w sprawie średnicy koperty.

Ja na codzień noszę obecnie przemiennie dwa zegarki o średnicy 47 mm i 49 mm. I co za tym idzie proponowana przeze mnie średnica 42 mm jest dla mnie przynajmniej bardzo dużym kompromisem i ukłonem wobec wszysykich Klubowiczów.

Myślę, żę podawana przez niektórych średnica 38 mm jest najmniejszą z obecnie produkowanych męskich zegarków. Dlaczego jeżeli oczekujemy wspólnych kompromisów odrzucacie propozycję 42 mm ? .Powtarzam jeszcze raz, przejrzyjcie tegroczne katalogi, w nich najbardziej rozpowszechnioną srednicą jest właśnie 42 mm. Lansowanie średnicy 38 mm jako dostatecznej dla męskich zegarków z uważaniem, że jest to kompromis wydaje się świadczyć, że panowie w większości noszą damskie zegarki.

Tomek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.