Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterFan

Dyskusja na temat NASZEGO Zegarka Klubowego...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jakie nie? Ja mojego LungoMare bardzo lubię! Kwarcofoby jedne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kwarcom mówimy stanowcze nie :D

uzupełniam: jako mechanizmu dla zegarka klubowego :D


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
Kwarcofoby jedne!

 

:D:D:D

 

dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jednak po raz kolejny okazuje się, że rozmiar MA ZNACZENIE :twisted:

 

 

a tak na poważnie - Nie wiem czy mogę sie odzywać w tak istotnej sprawie, bo jestem tu (w Klubie) krótko,a i sama wiedza w zakresie Zegarków niewielka...

...Ale też chciałbym być właścicielem ORYGINALNEGO, ELEGANCKIEGO, PROSTEGO, LIMITOWANEGO, MECHANICZNEGO!!!,POLSKIEGO (przynajmniej z projektu) CZASOMIERZA, będącego znakiem rozpoznawczym dla wtajemniczonych.

Co z tego, że to "tylko" internetowy klub - ważne, że DZIAŁA :!:

Usprawiedliwiając p.Sitkowskiego, w pewnych momentach tej dyskusji też miałem wrażenie, że skończy się na biciu piany, ale wbrew wszystkiemu chcę wierzyć i wierzę że się jednak uda i mocno za to trzymam kciuki!


WaldeK

 

WATCH - THE TIMEMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wyjdzie ze szwajcarskim werkiem to zawsze możemy zerknac za wschodnia granicę:

3105.jpg

POljot 3105

Myślę ze cena bedzie znacznie odpowiedniejsza choć szklany dekiel raczej odpada, chyba ze ktos ten mechanizm nieco podrasuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ujawni sie cena ETY to zapewne pomysl wróci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie budzik tez moze byc (wiem Piotrek że jakoś fajnie go wkomponujesz :)). Najlepszy jakościowo bylby jakiś ruski chrono ale to funkcja nam zbedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6498 to świetny mechanizm (tak wielu producentów go jeszcze używa. )

ale też ze swoimi 36.6mm spory. sądzę że koperta do tego werku może mieć min. 41mm. (2.2mm na ściankę. przy 40 mm to już tylko poniżej 1.5)

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może... 42 :)

Jeśli to dobry mechanizm...


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by było zrobić wielką małą sekundę :)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Killer
post-0-0-24942000-1330479034.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyraziłem się nieściśle...

"wielką"z naciskiem na " :wink: " bo machanizm duży :)

A że mechanizm duży to moja propozycja może nie zyskać akceptacji większości :?

 

W tym Edoksie to już troszkę przesadzili :)

 

EDIT:

Renee Gerove OHG (watches/hand wound movement / Gents Watch Ref.: 6423) ma 43mm


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :!:

Killer, ten Renee to rzeczywiście śliczny zegarek, chciałbym mieć taki lecz z dużą sekundą ( o czym pisałem już poprzednio)

Co do dyskusji na temat mechanizmu Eta 6498 (jeżeli to ten sam mechanizm) to co do średnicy można znaleźć m.in. zegarki:

1. Davosa, Pares gangreserve: 44 mm,

2. Victorinox, Ambassador XL: 45 mm,

3. Longines, Master Collection Maxi: 47,5 mm,

4. Omega, Seamaster Railmaster XXL: 49,2 mm.

Więc po co się ograniczać?

A może inny mechanizm? Przeglądając katalog AU natrafiłem na to, że w pewnej części zegarków znalazłem mechanizm: Eta 2892-A2, np. Eberhard prezentuje dwa modele oparte na tym mechaniźmie z dużą datą i dużym lub małym sekundnikiem oraz z rezerwą chodu. Może któryś z Kolegów oceni ten mechanizm oraz realność jego pozyskania i zastosowania w zegarku Klubowym:

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy na wywiad MasterFana.

2892 to bardzo popularny i dobry mechanizm. komplikacje dokładane są w postaci modułów lub integrowane w zakupione mechanizmy przez producentów zegarków . cena 2892 nie powinna przekroczyc 30 euro , ale chyba nie każdy może kupić bezpośrednio z eta

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy już agenta na szwajcarię, więc może powinniśmy zorientować się też co słychać u naszych wschodnich współplemieńców :?:

Jakby nie wyszło z ETĄ to byłoby jak znalazł :)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Może to i słuszny postulat ale weźmy po uwagę to, że rosyjskie firmy coraz częściej w swoje zegarki wkładają ETĘ.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc pierwsze wieści... :shock:

Znajomy sobie baaardzo wziął do serca naszą prośbę i temat dotarł już do samego centrum, czyli do fabryki ETY!

Dostaliśmy też pierwsze odpowiedzi...

- po pierwsze.......zakup będzie możliwy :) (oczywiście jeżeli zaproponowana cena będzie nam odpowiadała, a tę poznamy jak drugi człowiek wróci z urlopu)

- po drugie, zakup będzie możliwy ale zamawiającym będzie musiała być firma, jednak myślę, że to w tej chwili najmniejszy problem :)

 

CDN... :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to i słuszny postulat ale weźmy po uwagę to, że rosyjskie firmy coraz częściej w swoje zegarki wkładają ETĘ.

 

Trochę racji w tym jest, ale jednak mechanizmy rosjanie produkują. Może to nie to samo co ETA, ale zawsze jakaś alternatywa :)

 

Na razie zapachniało optymizmem...

Cudowny to aromat :)

 

Ale mam dziś dobry humor :)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 9 dniach trwania tematu mamy 21 potencjalnych zainteresowanych ZK, oby tak dalej :!: :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na pewno jestem bardzo zainteresowany ( moze być powyzej 1000pln ..) ale zgodnie z zasadami demokracji poddam się woli większości

Jesli mozna moje zdanie

 

a) czy potrzebny jest taki zegarek pomimo że formuła klubu to przede wszystkim forum internetowe -TAK !

:) średnica - raczej nie mniej niż 40mm

c) jesli bedą np dwa/trzy rodzaje rożniące np uzytym materiałem -ja chetnie różowe złoto :)

d) prosty klasyk

d) grawer z tyłu -zdecydowanie tak

e) logo na tarczy ?? jeśli tak to tylko bardzo mały znaczek klubu

F) generalnie byłbym zaszczycony mogac taki zegarek kupić ,mieć w swojej kolekcji i nosić

g) klube jest super i super,że jest !

 

nie wiem jaka jest granica opłacalności produckji ,ale moze zamówienie drobnych modyfikcji ( grawerka ?) w seryjnej produkcji wchodzi w grę?

 

P.S.bardzo podoba mi się ten Longines ,który był w tym watku prezentowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.