Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterFan

Dyskusja na temat NASZEGO Zegarka Klubowego...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość marjer
Po 9 dniach trwania tematu mamy 21 potencjalnych zainteresowanych ZK, oby tak dalej :!: :)

 

 

No nie zupełnie. Myślę że jak by były konkrtne propozycje to Ci którzy tylko śledzą dyskusję też by byli zainteresowani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Killer

Qrczę, ale do tego Renee mógłbym się szybciutko przyzwyczaić :)

1. Regulator

2. datownik ze wskazówką

3. prostokątna koperta

4. mechanik

5. mała sekunda

6. szafirowe szkło

7. przezroczysty dekiel

 

Tylko, co to za mechanizm? Czyje to? No i pewnie byłby trochę za drogi :evil:

 

post-0-0-53099500-1330479147.jpg

Ref.: 6289

 

Movement: P 7046, hand wound,

17 Jewels, Incabloc, with "Regulator" layout of

hours at 12 o'clock, minute in centre, small

second at 6 o'clock, date-pointer, decorated

movement with blued screws, visible through

glazed back.

Case : all stainless steel, sapphire crystal,

5 Atm., screw fastened case back.

Dial : white enamel, with applied figures,

also available in blue

Strap : leather, screw fastened strap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolezanki i Koledzy

 

jest mozliwość, co po szybkim rozpoznaniu tematu stwierdzam , wykonania w sposob PROFESJONALNY ( czyli w fabryce) , naszego zegarka klubowego , w limitowanej i numerowanej ( wedle życzenia ) serii na bazie ( w tej chwili dwie propozycje) np Fortisa Fliegera lub Xemexa.

W wypadku Fortisa - 40mm , oczywiscie szafir , automat na bazie mechanizmu ETA , tarcza i wskazówki wykonane dla nas specjalnie wg projektu , grawerka na deklu to wszystko do ustalenia ( vide Fortis Stanisław Skarżyński)

Cena ok 400 EURO ,ale uważam że za 500 pln się po prostu nie da ! Chyba że chcemy miec tanią kwarcową reklamówkę , jakich są tysiące np. z reklamą pepsi czy cokolwiek ,ale myslę że nie po to jest klub miłosników zegarków ,aby się w coś takiego bawić - to zrobi pierwsza lepsza firma produkująca gadgety reklamowe.

Jak się znajdzie ze 30 chetnych osób możemy działać -proszę o Wasze opinie .

O Xemexie napiszę jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek na bazie Fortisa to bardzo kusząca propozycja. Byłby solidny, do codziennego noszenia. No i masówką określić go nie można, choć na pewno to nie to samo co rzecz wydziergana wspólnym trudem :)

 

Cena też wydaje się atrakcyjna - choć na dziś dla mnie osobiście zaporowa. Ale generalnie opcja bardzo interesująca, gdybym miał wolne środki przyklasnąłbym głośno, tym bardziej że lubię Fortisy :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na taką propozycję nie wypada narzekać... ale czy nie dałoby się z ręcznym naciągiem...

Tak czy inaczej pomysł bardzo mi się podoba, Tyle że w tej chwili dla mnie cena nieosiągalna. Jakbym dobrze kombinował, to może na następną gwiazdkę dałbym radę zgromadzić taką kwotę :cry:

 

Ale warto na taką okazję oszczędzać :)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że cena jest bardzo atrakcyjna, ale dopiero na wielkanoc mógłbym uciułać 8) , od ręki nie da rady, a jeśli chodzi o samą bazę czyli Fliegera to świetny pomysł - idealnie się nadaje. Rozumiem, że przy tej cenie nie da rady aby była sygnatura "by Fortis".

P.S.

Po 9 dniach trwania tematu mamy 21 potencjalnych zainteresowanych ZK, oby tak dalej Exclamation Very Happy
Chetnie bym załosował ale nie wyświetl mi się przycisk "oddaj głos"

O :!: Już jest to zagłosuję :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tej propozycji związanej z Fortisem wypada tylko "zawieśniaczyć"- "Łałłłłłłł" :) i zdecydowanie zgodzić się z takowym rozwiązaniem.

Jeśli rzeczywiście udałoby się coś takiego zrealizaować w cenie 400 euro to jest to naprawdę ciekawe (wprawdzie przewidywałem przedział do 1kzł, ale wierzę, że udałoby się przeżyć i takie warunki).

Fortis- mój typ (zresztą w pojedynku nie muszę chyba dodawać kto był moim faworytem :))

Pytanie tylko brzmi- czy znajdziemy wystarczającą ilość chętnych??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy około 25-30 osób i potem zaswsze ( w miarę napływania kolejnych chętnych ) będziemy mogli sukcesywanie domawiać np po 10 sztuk

Oczywiście zegarek będzie miał znak Fortis itd ( spójrzcie na model Stanisław Skarżyński)

Bedzie to Flieger ,my natomiast możemy zmienić

a) tarczę i wskazówki

:) dekiel ( grawerka)

c) pasek

 

O Xemexie jeszcze nie ma info ,ale na pierwszy rzut Fortis wydaje mi się ciekawszy .

Ponieważ zawsze możemy jeszcze "doprodukować " więc nic nie stracą Ci ,którzy z rożnych przyczyn muszą poczekać na przypływ środków - CZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT ,OPRÓCZ OCZYWIŚCIE DUŻO ZDROWIA I RADOŚCI Z BYCIA Z BLISKIMI WSZYSTKIM SZCZERZE ŻYCZĘ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że propozycja z Fortisem jest bardzo atrakcyjna i chętnie od razu bym poparł ale z pewnymi moimi marzeniami, które wydają się nie do przezwyciężenia:

1. średnica koperty 42 mm, ( błagam - ja nie mogę nosić tak małych zegarków a ta srednica myślę, że jest naprawdę dopuszczalnie i mała i duża),

2. zatrzymywalny sekundnik, najlepiej duży ( ewentualnie mały),

3. no i jak by można to duzy datownik.

Co do reszty życzeń Kolegów chętnie dostosuję się.

Tomek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Fortis to ciekawa propozycja. Wykonanie zegarka "samodzielnie" napotyka duże trudności. Cena wydaje się być atrakcyjna (obiektywnie rzecz biorąc, bo subiektywnie to mam deficyt budżetowy). Gdybyśmy jednak decydowali sie na takie rozwiązanie (firma "zegarkowa jako wykonawca) to może zapytać Schauera/Stowę? Nie mam nic przeciw Fortisowi, ale może by było ciut taniej. Trzeba rozważyć wszystkie propozycje.

 

 

W związku z dużymi rozbieżnościami co do średnicy, mam pojednawczą propozycję. Niech każdy zainteresowany na spokojnie przymierzy różne zegarki i poda nie przedział tolerowanych średnic. Łatwiej będzie określić kompromisową wartość. Ja jestem elastyczny: 36-44 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przedział: 38 - 50 , ze wskazaniem na 40 - 42 :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38-44 - Stowa to też niezły pomysł, zapytajmy Piotrka.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam możliwości związanej np ze Stową

 

Mogę ( i podejmuję się ) zrobic to z Fortisem lub Xemexem

Jesli Państwo chcecie to proszę o zgłaszanie się chetnych

Jak bedzie 25-30 sztuk to mozemy przystąpić do wykonania specjalnej serii i potem ewentualnie dorabiać następne w miarę składania zamówien

 

Na pewno niestety nie dogodzimy wszystkim i nie zrobimy takiego zegarka ,który spełniłby wszystkie wymagania -zawsze będzie to niestety kompromis

Czekam na zgłoszenia i wyjaśniam iż na pewno ani ja ani inni zaanagzowani nic nie mają z tego że bedzie to Fortis -naprawdę chcemy to zrobić bo kochamy zegarki ,cieszy nas klub i możliwość posiadania takiego unikatu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że będzie możliwość późniejszego "doprodukowywowania", bo ja w nabliższym czasie sobie raczej na niego nie pozwolę, a jeśli ma kosztować 2 tys., to raczej w nieco dalszym czasie też sobie nie pozwolę. :)

Szkoda, że nie będzie małej sekundy ani szklanego dekla.

 

Ale co to znaczy, że wybieramy wskazówki i tarczę? One będą wyprodukowane dla nas indywidualnie, czy po prostu będą to seryjne elementy z innych modeli- czyli taki składak.

 

Ja mam zegarek 39 mm i na moim nadgarstu jest on duży. Większy niż 40 mm wyglądałby chyba komicznie.

 

Od razu informacja dla Tomka: Tomku we wszystkich formularzach wpisuję płeć: M.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarczę i wskazówki - indywidualne wg naszego projektu

Proszę zobaczyć model Fortisa Stanisław Skarżyński - to najlepiej ilustruje zmiany ,jakich możemy dokonać w stosunku do podstawowego modelu Fliegera ( ma inną tarczę, wskazówki i pasek)

Niestety nie możemy zmieniać wielkości koperty ,czy zastosowania np daty czy małej sekundy

Po prostu wszystko to wiążę się albo ze zmianą modelu ,albo opracowaniem nowego - a to wszystko niestety koszty !

 

 

PS wielkość koperty i jak wygląda na ręku to sprawa dyskusyjna

Jak kupiłem Zenitha Grand Chronomaster XXT Open też wydawał mi się na moim nadgarstku duży, ale się przyzwyczaiłem i wydaje mi się super!

Polecam też duże zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z takiego:

5951041_big.jpg

 

np. taki:

 

post-38022-0-37841600-1330479160.jpg

 

Niestety, spora część tej ceny to będzie po prostu za logo Fortisa :)

A zegarek może okazać się najzwyklejszy w świecie.

Trzeba dobrze pokombinować z ta tarczą i wskazówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dokładnie tego typu efekt możemy uzyskać

 

Czy to opłata tylko za logo Fortisa ,nie sądzę

Na pewno płacimy za bardzo dobrze wykonany zegarek ze sprawdzonym mechanizmem ( mam jednego Fortisa i uważam że jest bardzo przyzwoitym zegarkiem klasy trochę poniżej średniej -no ale cena)

 

Czy będzie to taki najzwyklejszy zegarek -stanowczo NIE

Bedzie to zegarek uznanej firmy wykonany TYLKO DLA NAS , i to go czyni niezwykłym !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem? Obawiam się, że:

-Fortis mysli że wybierzemy wskazówki z ich katalogu (Skarżyński ma od Spacematika) i do tego logo na tarczy - wyszłaby reklamówka

-my chcąc go uczynić wyraźnie naszym przegniemy i wyjdzie cepelia

-pójdziemy w stronę purystycznego designu i wyjdzie nam kilkadziesiąt euro droższa Stowa Antea z grawerką na deklu.

 

Za taką cenę to mam juz konkretne wymagania: srebrzystą tarczę (u Fortisa nie widziałem), nakładane ciemniejsze metaliczne indeksu (u Fortisa nie widziałem), smukłe, proste wskazówki (u Fortisa nie widziałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bedzie to zegarek uznanej firmy wykonany TYLKO DLA NAS , i to go czyni niezwykłym !

 

Zgadzam się z tym i nie mówię "nie".

 

Dla mnie problemem będzie tylko cena, może kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecuje że tę jedną sztukę będziemy trzymać dla Lukass do czasu ,aż będzie mógł czy chciał go kupić :)

 

Chętnie ,jeśli ktoś inny ma lepszy i wykonalny pomysł stworzenia zegarka klubowego - nie będę forsował mojego pomysłu

 

Na razie ( może to zabrzmi trochę samochwalczo, ale nie taka jest intencja) nie widziałem konkretnego pomysłu ,więc czekam na chętnych na mój - oczywiście piszę to z uśmiechem na ustach ,więc nie chciałbym aby zabrzmiało tak jakoś poważnie i niegrzecznie

Wybaczycie mi jakby cos,mam nadzieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obiecuje że tę jedną sztukę będziemy trzymać dla Lukass do czasu ,aż będzie mógł czy chciał go kupić :)

 

Tylko mam nadzieję, że od tego wieloletniego leżenia nie zardzewieje. 8)

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak sie tylko na razie przygladam i czytam,, juz zaglosowalem nawet,, ciekawy pomysl,

choc ja bym wolal nie miec jakiegos duzego loga fortis, bo wszakze to ma byc zegarek wyjatkowy, i kazdy kto go bedzie mial na reku bedzie wiedzial co jest w srodku ,,

 

wiec prosto i surowo jak sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie średnicy koperty to ja mogę nosić 34-45 mm (nie śmiejcie się :) mam kilka staruszków, co mają 34/35 mm).

 

W sprawie Fortisa to ja również cieszę się, że byłaby możliwość "dorobienia" zegarków dla spóźnialskich :)

 

Przyznaję, że wolałbym bez Logo Fortisa choć zegarek będzie nasz "nienasz" :)

No i kolejne naiwne pytanie. Jeśli nasza ingerencja ograniczałaby się do projektu tarczy i wskazówek, to odpada naciąg ręczny, prawda :?:

W ofercie Fortisa widziałem tylko i wyłącznie automaty


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie pasuje 38-42

 

Najlepiej 40

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.