Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Łaaaadny! Gratki. 

Jak nie kolekcjonujesz to może odsprzedaz? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie niech poleży w gablocie,parę błoni warto mieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. Jak by co to jestem chętny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

98a9707ecf0ff0fcce134648da3c34ae.jpg062ec8e4fc63e9ca63225739c5fac223.jpg8635554c3b73dfb9cbbeb03569cdd4ce.jpg

 

Witajcie! Czy ktoś może spotkał się z Dukatem w kopercie I rodzaju czyli krabikiem? Znany jest Dukat w kopercie II rodzaju z rozmiarem tarczy ok 30-31mm a ten który wpadł mi w ręce ma tarcze ok 28,5mm - tarcza wygląda na orginalną, nikt raczej nie prowadził prób zmniejszania i dopasowywania do mniejszej koperty, świadczyć mogą o tym indeksy/podziałka na brzegach tarczy które też wydają się być oryginalne. Całość spatynowana adekwatnie do czasów pochodzenia modelu;-) w środku standard czyli licencyjny mechanizm na 16k. Ciekawy jestem Waszych opinii. Dzięki i pozdrawiam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy. Tylko nie jestem pewien wskazówek. bb6a8364fbfc2c994ec73cf3e3cd19fe.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekunda jest ok, reszta to zamienniki.

Zegarek ładny, nie przejmowałbym się tymi wskazówkami.

Edytowane przez maciato

xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuje sie. Kiedyś jak znajdę coś w złym stanie z dobrymi wskazówkami to zamienię.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tu nowy, ale równie zafascynowany tematem jak wielu z Was. Niestety z bardzo skąpą kolekcją. Lubię ją. I się pochwalę może bo jest mocno niedoskonała i liczę na Waszą, drodzy forumowicze pomoc.

Pierwszy Wars.post-96166-0-58046300-1488312816_thumb.jpg


I Blonex zwany czasem Junior, w mniejszej kopercie typu VI


junior


junior


I schody... Wars, z asymetrycznym podpisem. Dałem do zegarmistrza celem wyczyszczenia i regulacji i ten k.., stary komunistyczny dziadek, bez mojej wiedzy wymienił mi wskazówki - stwierdzając, że oryginalne były zepsute... mało tego wywalił je nie dając żadnego dowodu, że faktycznie były do niczego... Krew mnie zalała... Czy możecie coś polecić w kwestii wskazówek zbliżonych do oryginału? bo te mnie mierżą...


Kolejny okaleczony, Blonex ale w formacie identycznym jak Wars z mojej Fot. 1. Też Prośba o ewentualną pomoc w nabyciu wskazówek... Takiego go zdobyłem. Ładny.


Na koniec moja gwiazda, Atlas, rzadko dość tu gości, a ten mój w całkiem rześkim stanie :)

post-96166-0-57721500-1488313322_thumb.jpg

post-96166-0-13844800-1488313683_thumb.jpg

post-96166-0-92612100-1488313871_thumb.jpg

post-96166-0-53928000-1488314065_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zegarki posiadasz w swojej kolekcji :) Łatwiej zdobedziesz radzieckie odpowiedniki niż oryginalne wskazówki. Popatrz za 17-sto kamieniowymi zloconymi poljotami z werkiem kirowa.

 

A u mnie nowy nabytek Arras :D

 

ce9853a68a15952cca49669ceba919f1.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny egzemplarz Panie Mawis, ale z tego co widzę aktywny jesteś w zakupach ;)

Ja może troszkę odbiegnę od tematu Błonie - niedawno trafiłem, a poszukiwałem, takie coś, co nie wiem czy jest polskiej konstrukcji, ale w polskich autach je montowano. Nakręcany. Cyka jak zdrowy nerwus....

post-96166-0-92544000-1488385041_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne tarcze. Większość tego co widzę na alle to zniszczone, ledwo widać napisy, indeksy.. Może w końcu trafię jakiegoś Błoniaka tak ładnego. Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny egzemplarz Panie Mawis, ale z tego co widzę aktywny jesteś w zakupach ;)

Ja może troszkę odbiegnę od tematu Błonie - niedawno trafiłem, a poszukiwałem, takie coś, co nie wiem czy jest polskiej konstrukcji, ale w polskich autach je montowano. Nakręcany. Cyka jak zdrowy nerwus....

 

Tak zegar produkowany w Łodzi (powinien mieć na tarczy wybite logo) starsze wersje były nakręcane mechanicznie za pomocą cięgna Nowsze miały ciekawie rozwiązane nakręcanie elektryczne przy pomocy elektromagnesu który naciągał sprężynę co ok. 5 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaiste, jest sygnaturka - logo zegarka w łódce, i na tarczy i na płycie tylnej.

Faktycznie, szukając tego zegarka w ofercie było więcej egzemplarzy elektrycznych, na 12V, ale nie wiedziałem, że mają takie ciekawe rozwiązanie "nakręcania".

Dzięki.

Może orientujesz się jak wyglądało nakręcanie tych mechanicznych? Z tyłu jest rodzaj dźwigni, a nakręcanie polega na pociąganiu jej w dół - potem dźwignia samoistnie odbija w górę. W panelu kierowca musiał mieć do dyspozycji kluczyk który działał na zasadzie mimośrodu..? Tak to sobie tłumaczę. Popraw proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te elektrycznebyły montowane w żukach, nysach warszawach i też autobusach gdzie po zamontowaniu nie było dojścia do nakręcania - na korbę taki jak ty masz były montowane w autobusach Jelcz zwanych ogórkami w takiej fajnej obudowie

 

Tutaj trochę było w temacie http://zegarkiclub.pl/forum/topic/136443-zegar-samochodowy-jelcz/?do=findComment&comment=1781133


A nakręcanie to po prostu dymanie tą korbą aż mechanizm naciągnie się do końca - w obudowie był otwór i korba była na zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny egzemplarz Panie Mawis, ale z tego co widzę aktywny jesteś w zakupach ;)

Ja może troszkę odbiegnę od tematu Błonie - niedawno trafiłem, a poszukiwałem, takie coś, co nie wiem czy jest polskiej konstrukcji, ale w polskich autach je montowano. Nakręcany. Cyka jak zdrowy nerwus....

2709e7da1ad329219f87b8535ce5bcfc.jpg5a64b6fc5a1dc418ad075067b96a3533.jpg

 

A to moj .... Kupilem pare miesięcy na bazarku. Stoi sobie u mnie na biurku, chodzi idealnie a nakręcam go raz na tydzien. Fajna rzecz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radek super ten zegar, obudowę sam robiłeś, czy zapożyczona z jakiegoś innego?


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie w kwestii Jelczowego, jak już wiem, zegara.


Nie jestem pewien czy to polski design - ale jest po prostu ładny. Choć może to tylko sentyment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale to nie ja niestety taki zdolny jestem. Kupilem ten zegar juz gotowy na bazarku od jednego z kolegów. Obudowa byla dorabiona i chromowana. Naprawde piękna robota. Czapka z głowy. Bardzo fajny zegar z dusza. Każdego dnia mnie cieszy jak na niego rzucę okiem ktora to juz godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna chromowana puszka, ale jednak stoję na pozycji, ze taka surowizna jak u mnie ładniejsza ;)

Jak go @radek nakręcasz? ten wystający z tyłu dyngs, to rozumiem do ustawiania jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę w nowych nabytkach, chociaż to efekt starań trochę ponad 2 miesięcy (jedynie kraba miałem wcześniej). Niestety gorszy stan blonexa w III typie koperty, składak VIII typ, rezerwista wiadomo i trzeba jeszcze poszukać bebechów do VII typu, ale reszta cudowna i morda się cieszy  :)

Teraz trzeba trochę odpocząć, bo budżet puścił w szwach :unsure:   

post-88672-0-93909700-1488643787_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle !! trumienki w każdym chyba kolorze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :)

Założenie było takie, żeby poszukać po jednym z każdego rodzaju koperty (o antymagnetyku nawet nie myślę, teraz to już nie ma szans). Trochę to sie rozlazło, wpadało po kilka, brałem bo były w dobrych stanach.

Najważniejsze, to skupić się na jednym temacie. Wtedy jest szansa na ciekawszy zbiór :) 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.