Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
astrogator

Nowe polskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Uratowałeś złomka od zniszczenia . Na pewno przywrócisz go  do żywych.

A ja natknąłem się przypadkiem na bałtyka - ulubiona moja błoniowa marka :)  Niewiele ich uchroniło się przed przetopieniem...

post-34219-0-61138200-1495995366_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity klimat lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Gdzie to można kupić?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos tu cicho ostatnio. Nikt nie upolował nic ciekawego? Bo u mnie takie fajne błonie :D

 

b590293fbcdc5572ee7f93ed5ee6b98b.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo fajny - pasowałby do mojego :)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Ostatnio przeglądając szpargały zmarłego dziadka znalazłem pudełeczko z kilkoma zegarkami. Wśród nich był zegarek Błonie "Polan". Nazwę kojarzyłem i zacząłem czytać o tych zegarkach trafiając tutaj. Jesteście znacznie bardziej obyci z doprowadzaniem tych zegarków do stanu świetności. Co należałoby zrobić by przywrócić mu blask? Szkło jest dość mocno porysowane, koperta straciła swój wygląd (dziadek był murarzem i nosił zegarek do pracy), jest więc to zrozumiałe. Tarcza w rzeczywistości jest bielsza niż na zdjęciach, lecz z widocznymi przebarwieniami. Czytałem jednak, że tarcze są bardzo delikatne, czy więc jest sens ruszania jej. Może lepiej zostawić lekko przybrudzoną ale w oryginale. Liczę na jakieś porady, ze względu na sentyment chciałbym doprowadzić go do lepszego stanu i okazjonalnie nosić.

 

post-98536-0-78920400-1499328180_thumb.jpg

 

post-98536-0-46350200-1499328226_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zrobić nie można. Jest to pamiątka, najlepiej zostawić tak, jak jest. Jedynie szkiełko można wypolerować (ja bym nie wymieniał, jest ładne, nie popękane), a kopertę porządnie umyć w jakimś detergencie. Jeśli chcesz go nosić, to trzeba by go oddać do konserwacji - niech go zerarmajster wyczyści i nasmaruje.

Nie polecam nic zmieniać - masz oryginalny zegarek, który do tego jest pamiątką. Zostaw jak jest, każda ingerencja tylko go zepsuje.


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniej więcej to o czym myślałem. Wolałem jednak dopytać kogoś bardziej zorientowanego. Po wypłacie zaniosę go do zegarmistrza i spróbujemy z nim podziałać. Jak proces przywracania do życia się powiedzie to może pochwale się jak wygląda nowy Błonie, który zmartwychwstał i dołączył do rodziny. Jak na to, że dziadek jeździł z nim nawet do wojska na budowanie schronów to stan nie jest taki zły. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo polowałem na Zodiaka w przyzwoitym stanie, w końcu się udało :)

3b4a3f08f1bae44872ef3eaaa7a11044.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo elegancki stan!

Piekny Zodiak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajowy gratuluję :)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze Sol taki oto mój pierwszy błoniak. Stan średni ale dokładnie chodzi. Koronka oczywiście będzie wymieniona.0231b8e688a2cb7amed.jpg12dcf002b3ab6f67med.jpg


 


Jestem zaskoczony że w tej kopercie jest to wyjątkowo cienki zegarek. Fajnie leży na nadgarstku. Pytanie do znawców tematu odnośnie uszczelki czy oprócz plastikowej była jeszcze inna "ceratowa"? bo wyczytałem taką informację na forum.


Edytowane przez luckers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

 

Dwa miesiące temu całkiem przypadkiem trafiłem na zegarek z Polskimi napisami na dekielku i ledwo widocznym napisem na tarczy. Dzięki waszej Pomocy dowiedziałem się, że to zegarek Polan. Po kilku dniach, zdecydowałem oddać go do renowacji, żeby został dłużej ze mną. Oto przedstawiam efekt końcowy. Co o tym myślicie ? Hot or Not jak na malowankę  ?  :)

 

Przed:

post-47156-0-42347900-1500992564_thumb.jpg

 

Po:

post-47156-0-58242500-1500992563_thumb.jpgpost-47156-0-89051400-1500992562_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło - gdzie robiłeś i jaki koszt ?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, żadna to renowacja skoro elementy oryginalne poszły do.. przynajmniej na półkę. Szkoda... ale to nadal bardzo gustowny model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

 

Dwa miesiące temu całkiem przypadkiem trafiłem na zegarek z Polskimi napisami na dekielku i ledwo widocznym napisem na tarczy. Dzięki waszej Pomocy dowiedziałem się, że to zegarek Polan. Po kilku dniach, zdecydowałem oddać go do renowacji, żeby został dłużej ze mną. Oto przedstawiam efekt końcowy. Co o tym myślicie ? Hot or Not jak na malowankę  ?  :)

 

Przed:

attachicon.gifpost-47156-0-04585600-1495817370.jpg

 

Po:

attachicon.gif20403810_1521031647918100_1129125581_n.jpgattachicon.gif20400892_1521031701251428_367261032_n.jpg

Fajnie, że ktoś odrestaurował Błonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie. Cieszę się, że popieracie moje decyzję i podoba wam się końcowy efekt. Teraz jeszcze muszę tylko ładny pasek dobrać  :)

Renowację zleciłem Zegarmistrzowi z Lublina, cały koszt samej renowacji tarczy plus nowe szkiełko, wskazówki, koronka, konserwacja mechanizmu wyniosła mnie 300 zł. Do tego mam rok gwarancji na zegarek. 

Gdyby ktoś chciał namiary na Tego zegarmistrza to pisać śmiało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna robota. Wskazówki znalazł extra.

 

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.