Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie nie Tisell, tylko Puszka Pandory... ;)

 

A gwoli uzupełnienia - jeszcze jedną rzecz skopiowali idealnie - bezel nie centruje  :D

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ubranka (po raz pierwszy w życiu i nawet nie zarysowałem nic =D )

 

post-69326-0-73013600-1455735343_thumb.jpg

 

Jeżeli jednak sobie zasłuży, to może dostanie kiedyś takie cudo:

post-69326-0-56901000-1455735839_thumb.jpg

(fota kradziona z internetu, mam nadzieję, że nikt się nie obrazi :(  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

(fota kradziona z internetu, mam nadzieję, że nikt się nie obrazi :(  )

 Dyrektor może się obrazić, czasami ma humory ...

 

 

!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytujesz informacje pojawiające się w internecie, czy potrafisz podać numery patentów i okresy ochrony? 

Nie pytam zaczepnie, tylko naprawdę jestem ciekaw, bo nie natrafiłem dotąd na takie informacje.

 

 

Na bank wiem, że jednym z "elementów" jest sama nazwa Marine Militare, która jest zarejestrowanym trademarkiem Panerai. Tak więc już używając samej nazwy Parnis łamie prawo.Jest to jeden z głównych powodów, dla którego na przykład na watchuseek nie możesz w dziale sprzedam umieszczać Marine Militare, bo do akcji wkraczają prawnicy Panerai :P

 

 

Unless it's a genuine Panerai, the sale of any other watch with "Marina Militare" on the dial is not allowed on Sales Corner.

I've recently been informed by someone in the UK that lawyers acting for Panerai have served him with papers of intended legal action for selling Marina Militare watches on this forum which infringe Panerai's intellectual property rights, namely watches commonly referred to as "MM". Panerai registered the name "Marina Militare" as a trademark in 2005.

 

The legal papers served are not a "Cease and Desist" notice, they are "You've infringed our client's intellectual property rights and now you're going to pay". I don't know the legal position concerning selling pre-owned MM on Sales Corner but I'm not willing to take any chances so with immediate effect, the sale of any watch with "Marina Militare" on the dial is prohibited on this forum unless it's a genuine Panerai.

 

 

 

Z tego czytałem, chociaż sam patent na charakterystyczny desing crown guarda w Panerai mógł już się przedawnić, za pomocą jakiegoś kruczka prawnego jest obecnie również uznawany za trademark Panerai. Patrz - Tight Seal Device.  Napis Reg. Tm. na crown guardzie nie jest tam umieszczony dla picu - w przeciwieństwie do Parnisa (w Parnisie w sumie też nie jest dla picu, to jest T.M. tylko nie ich :P )

 

 

Officine Panerai watch company's primary trademark is the Tight Seal Device crown guard. As a matter of fact, early on when the modern Panerai company began, they brilliantly protected the Tight Seal Device crown guard as a Registered Trademark of the brand, and even engrave "REG. T.M." on many Tight Seal Crown Guard fascia." 

 

 

Czyli generalnie Panerai chroni bardziej prawo znaku towarowego/rozpoznawczego, sprytnie użyte także do ochrony dawnych patentów.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG201602170712201455737221.jpg


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie Tisell, tylko Puszka Pandory... ;)

 

A gwoli uzupełnienia - jeszcze jedną rzecz skopiowali idealnie - bezel nie centruje :D

Moje zdanie jest takie, że kolega który ma dobry gust zegarkowy i ciekawe zegarki za kilka czy kilkanaście tysięcy kupuje tissela za 800 zł i go nosi. Nie nosi podróbki a pokazuje innym , że taki zegarek również cieszy. Wszystkich na forum nie stać na Rolexy i po takich spostrzeżeniach forumowicze będą śmielej podchodzic do takich zakupów. Wielki szacunek tomasso.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - choć jedno słowo o MM - to marnowanie czasu, miejsca na serwerze, a to coś tego warte nie jest. O, i zmarnowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kornel91 - gdybym mógł dać milion plusów, to bym dał. A tak jest tylko jeden.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, Panowie, kompleksy, kompleksy i jeszcze raz kompleksy....

 

Była zmiana wieczorem:

a184f4a1d47a5cb20d5201d79b633bb2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Ludzie - choć jedno słowo o MM - to marnowanie czasu, miejsca na serwerze, a to coś tego warte nie jest. O, i zmarnowałem.

 Taaaaaa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Moje zdanie jest takie, że kolega który ma dobry gust zegarkowy i ciekawe zegarki za kilka czy kilkanaście tysięcy kupuje tissela za 800 zł i go nosi. Nie nosi podróbki a pokazuje innym , że taki zegarek również cieszy. Wszystkich na forum nie stać na Rolexy i po takich spostrzeżeniach forumowicze będą śmielej podchodzic do takich zakupów. Wielki szacunek tomasso.

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommaso, jestem Twoim fanem :D

a sam Tisell bardzo fajny jak za taką kasę....wiem bo widziałem ;)

 

 

żeby nie robić OT.....

 

DSC2359.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z nich kupiłem za 50 zł, prezentowalem go w temacie kilka razy :),używam podczas jazdy na rowerze...

Dziś po regulacji GSa będzie słuzył jako "miernik' stabilności chodu...

Obaj japończycy-moze się 'dogadają' :)

 

P.S Nieistotne jakie się nosi zegarki, ważne jak....

 

post-48316-0-33942700-1455740550_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Sam

rozmontowałeś

i

poskładałeś

tego

post-27944-0-16476800-1455740836.jpg

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z nich kupiłem za 50 zł, prezentowalem go w temacie kilka razy :),używam podczas jazdy na rowerze...

Dziś po regulacji GSa będzie słuzył jako "miernik' stabilności chodu...

Obaj japończycy-moze się 'dogadają' :)

 

P.S Nieistotne jakie się nosi zegarki, ważne jak....

 

 

 

 

Przepłacił Kolega okrutnie :)

 

Mój wyniósł 7,60 (słownie: siedem złotych sześćdziesiąt groszy)

 

IMG_2211_Fotor.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, gratulacje- świetna jest ;)

A dzięki, ujdzie w tłoku..


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8ea9db52d6ddd82197ca7634c1a01295.jpg

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam

rozmontowałeś

i

poskładałeś

tego

attachicon.gifGrand Seiko.jpg

???

Kolega mi dekielek odkręcił ;)

Tu masz instrukcję:

 

Przepłacił Kolega okrutnie :)

 

Mój wyniósł 7,60 (słownie: siedem złotych sześćdziesiąt groszy)

 

 

Mój "metalowy" to i drogi :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.