Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest. Pracuje na 3 zmiany więc tylko w nocy wyłącza mi się zegarek. Jeżeli będziesz normalnie użytkował zegarek to nie powinien stracić energii.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

 


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie 3 moich znajomych ma ten model casio i kazdy z nich jest czarny połysk a mój jak by mat dlaczego??

Edytowane przez uszoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie noszenia Twój też zrobi się błyszczący, ten plastik tak ma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierze on wygląda zupełnie inaczej.... no ale poczekamy :) zobaczymy Ktoś miał matowy i teraz ma połysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy na początku jest mniej lub bardziej matowy, później nabiera połysku. Na niektórych modelach już po pierwszym dniu noszenia pod rękawem bluzy daje się zauważyć początki tego procesu na krawędziach plastiku. :) Ja osobiście nie cierpię tego w G-Shockach i przez to rzadko noszę je w zimie. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ostatnio kupiłem nowy pasek do Risemana i w porównaniu z nim ten stary się świecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa Risemany i oba miały problem z synchronizacją, gdy leżały bokiem.

Wystarczyło ustawiać je na noc w pozycji takiej jak na zdjęciu - wtedy synchronizacja przebiegała poprawnie.

Podobnie ma się sprawa z Frogmanem.

 

dsc0202zm.jpg

 

Wow. Mam GW-9200 i myślałem że to spory zegarek, ale przy tym Frogman'ie wydaje się malutki.

Jak ktoś ma zdjęcie porównujące z Mudman'em to niech da fotkę.

 

A to moja sztuka:

IMG 1806

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mam przeszło dwa lata i jeszcze ani razu nie zaktualizowała mi się poprawnie godzina przy zmianie czasu - zawsze muszę to robić ręcznie. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje??!

 

Wymazane przez SGS II z pomocą Tapatalk.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie masz ustawionego automatycznego DST. Mi się poprawnie zaktualizowała godzina.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

 


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DST mam na auto, czyli powinno automatycznie wykryć i zaktualizować, tak?

 

Wymazane przez SGS II z pomocą Tapatalk.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie tak powinno być ale niech może się wypowie osoba bardziej zorientowana w temacie DST. A dziś zaktualizował Ci się zegarek? Masz te 3 kreski oznaczające złapanie sygnału?


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kresek brak, aktualizacja ostatnia miała miejsce dzisiaj 3 minuty po północy...

 

Wymazane przez SGS II z pomocą Tapatalk.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz kresek to oznacza, że ręcznie aktualizowałeś czas. Zgadza się? Ciekawi mnie dlaczego zegarek się nie przestawił na letni czas nawet po synchronizacji. Tak mi przychodzi do głowy jedna myśl choć tak być nie powinno. Godzinę zmieniamy z 02:00 na 03:00. Skoro ręcznie go synchronizowałeś po północy to może złapał czas zimowy? Nie wiem jak to do końca jest z tą synchronizacją. Wydaje mi się, że to byłoby trochę dziwne no ale. Mój złapał synchro o 03:05 i miałem czas letni już. Ja bym poczekał na zdanie kolegi Seven'a lub Lestaf'a lub innego bardziej zorientowanego usera.

 

Pozdro i Wesołych Świąt!!!!


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DST miałem odpoczątku na AUTO - nic nie zmieniłem. Jest już prawie 17, a czas się niezaktualizował u mnie w zegarku... Jak to możliwe?

 

Btw. Ja zauważyłem już od jakiegoś czasu, że synchronizacja jest dość rzadka w przypadku mojego czasopisma np. W lutym ponad 20 dni musiałem czekać na kolejną synchronizację. O co z tym może chodzić?

 

Jak często u Was występuje synchronizacja??

 

Wymazane przez SGS II z pomocą Tapatalk.

 

 

 

 

Edytowane przez DearD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najzwyczajniej czas Ci się nie zaktualizował. Miałeś już wcześniej problemy z waveceptor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych kreseczek, o których mowa... właśnie nie mam ich w dalszym ciągu. Ręcznie nie ustawiałem godziny, a na pewno nie świadomie, jeśli już to robiłem. Jak wymusić na nim synchronizację?

 

Wymazane przez SGS II z pomocą Tapatalk.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do jutra, widocznie w ostatniej aktualizacji przeszkodziła mu zła pogoda, kryzys ekonomiczny, albo sytuacja w Korei Północnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy tak zrobię. Z tego wszystkiego wziąłem się za czytanie instrukcji obsługi zegarka i z ciekawości chciałem sprawdzić wodoszczelność, a dokładnie kategorie do której zaliczają się nasze ryśki.

 

Na kopercie znajduje się jedynie napis WR20BAR, tyle że nie mam pojęcia na jakiej głębokości jest osiągalne 20 barów.

Kategorii jest pięć:

 

I - WR

II - WR50M

III - WR100M

IV - WR200M

V - WR300M

 

Ktoś się orientuję? Pytam zupełnie z ciekawości bo nurkiem żadnym nie jestem ;)

 

Wymazane przez SGS II z pomocą Tapatalk.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 barów ciśnienia statycznego, czyli 200 metrów głębokości o ile nie ruszasz pod wodą ręką, co automatycznie zwiększa ciśnienie działające na zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DST miałem odpoczątku na AUTO - nic nie zmieniłem. Jest już prawie 17, a czas się niezaktualizował u mnie w zegarku... Jak to możliwe?

 

Możliwe, bo automatyczna synchronizacja odbywa się tylko w godzinach nocnych. Jeśli do tej pory nie wymusiłeś synchronizacji albo nie ustawiłeś zegarka ręcznie, to dopiero o północy będzie próbował zaktualizować czas automatycznie.

 

Brak "trzech kresek" oznacza, że ostatnia synchronizacja nie powiodła się. Mimo, że zegarek zaktualizował czas po północy (jeszcze na "starym czasie"), to o godzinie 2:00 i tak próbował ponownie, bo wtedy zaczyna się kolejna sesja prób synchronizacji. Dlatego o 2:00, bo jak było wspomniane kilka postów wyżej, czas w marcu zmieniamy z 2:00 na 3:00. Także od dziś zegarki będą już się synchronizowały począwszy od godziny 3:00 (a kończąc na 2:00 kolejnej nocy jeśli poprzednie próby nie przyniosą skutku), tylko i wyłącznie po to, by 27 października mogły odebrać informację o zmianie czasu z letniego na zimowy.

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.