Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej posiadacze Ryśka, mam do Was takie pytanko - czy Wasz Ryszard przeżył już jakiś cięższy upadek czy cuś? Rozchodzi mnie się głównie o ten metalowy sensor - niby g-shock, ale od samego zakupu tego zegarka ciągle mnie prześladuje myśl, że jak mi spadnie na ten sensor, to kaplica... :( że to jego najsłabsze ogniwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kilka razy upadał, ale jak na razie wszystko działa. Pewnie przy mocnym uderzeniu centralnie w sensor coś mogło by się uszkodzić, ale to musiało by być raczej celowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przetrwał niejedno uderzenie, a to o górską skałę a to o ziemię, a to o cokolwiek innego. Dziś po dwóch latach używania prócz małej ryski na szkiełku, wygląda jak nowy i wszystko w nim gra i buczy :( O sensor byłbym na Twoim miejscu spokojny, no chyba że należysz do tego grona dziwaków, którzy jeżdżą po zegarku samochodem, gotują go, rzucają w niego łabędziami i Bóg wie czym jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej jestem z tych, który o zegarki (i nie tylko) dba jak nikt inny :( Przez 7 lat miałem jednego G i ani jednej ryski na szkiełku nie było..., ale to głównie dlatego, że zegarek był użytkowany głównie w warunkach miejskich :( Niemniej jednak wolałem się upewnic co do tego sensora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie dbam o swoje zegarki, ale o Risemana nie musisz się martwić :( mam go już kilka lat i nadal jest jak bym go dopiero co wyjął z pudełka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej jestem z tych, który o zegarki (i nie tylko) dba jak nikt inny :( Przez 7 lat miałem jednego G i ani jednej ryski na szkiełku nie było..., ale to głównie dlatego, że zegarek był użytkowany głównie w warunkach miejskich :D Niemniej jednak wolałem się upewnic co do tego sensora..

 

To Tobie raczej G-Shock niezbędny nie jest, poszukałbym na Twoim miejscu czegoś w ofercie Seiko. G-Shock to zegarek dla ludzi aktywnych, którym niejednokrotnie przytrafia się przywalić zegarkiem o coś twardego. Tym bardziej zastanawia mnie czemu tak boisz się, że roztrzaskasz sensor :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się pochwalić, że nabyłem dzisiaj ten zegarek. Jestem jak na razie bardzo zadowolony z zakupu. Chciałbym jednak spytać o dokładność, ponieważ z tej strony http://24timezones.com/pl_czas/warsaw_czas_lokalny.php porównuje czas z GW-9200 jest o jedną minutę oraz jedną sondę szybszy niż na stronie. I teraz pytanie czy to u mnie jest źle skalibrowany (co jest chyba bardziej prawdopodobne) czy na tej stronie?

 

Jeśli u mnie to jak mogę ustawić automatycznne prawidłowo wyświetlany czas?

 

Pozdrawiam,

DearD

Edytowane przez DearD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest lepiej, teraz czas się różni jedynie o 5 sekund...

 

Jednak z tej strony co podałem wyżej mam ten sam czas co na komputerze. Czy to znaczy, że zegarek się jeszcze zsynchronizuje przy dłuższym użytkowaniu?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jeśli chcesz być tak dokładny to możesz sam przestawić godzinę(ręcznie), ale czy przeszkadza Ci te 5 sek ? moim zdaniem powinieneś porównać godzinę z innym zegarkiem z WC a nie ze stroną internetową.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poradziłem sobie z czasem, śmiga bardzo dokładnie! :)

 

Natomiast zabieram się za kalibrację temperatury i idzie mi to dość kiepsko.

Jestem w pokoju gdzie termometr wskazuje 24 stopnie C, natomiast zegarek wyświetla 29,7 co jest zbyt dużą różnicą.

 

Czy może ktoś napisać jak poprawnie skalibrować termometr?

 

Pozdrawiam,

DearD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie już chyba z dwadzieścia osób zadało te pytanie i kilku z nich dostało bardzo wyczerpujące odpowiedzi. Przeczytaj ten temat od początku, to poznasz odpowiedź na wszystkie pytania, nawet na te, które Ci jeszcze do głowy nie przyszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf , faktycznie miałeś racje wszystkie wątpliwości zostały rozwiane, dzięki! ;)

 

--

Dzisiaj rano zauważyłem natomiast, że mój G-Shock nie funkcjonuje.., w takim razie biorę go pod lampkę biurową i po chwili wszystko wraca do normy. Dziwny jest fakt, że poziom baterii wskazuje mi na M, co rozumuję tak:

  • L - low
  • M - medium
  • H - high

 

I teraz moje pytanie, jak długo powinienem ładować zegarek (teraz praktycznie od zera), aby był naładowany maksymalnie!? Jako, że teraz nie mamy słonecznej pogody polegam jedynie na lampce biurowej.

 

Pozdrawiam,

DearD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wszystkie dane w instrukcji z dokładnym podziałem na czas oraz źródło naświetlania, lepiej będzie jak zamiast pod lampką to po prostu położysz go przy oknie, przez chmury też się naładuje tylko potrwa to trochę dłużej.

 

Pozdrawiam,

 

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DearD - zegarek musi być dość długo wystawiony na działanie bezpośrednie promieni słonecznych żeby naladowac się na HIGH. Kilka dni na ręce w słoneczne dni powinno załatwić sprawę. U mnie zajęło tydzień. Gdzieś miałem nawet tabelkę, jak znajdę to wkleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stfraw : strasznie długo Ci to zajęło szczerze mówiąc, ja jak kupiłem Risemana był właśnie na M, położyłem go na pół dnia przy oknie ( wyświetlaczem w stronę okna) a było to w zimę, i spokojnie od tego czasu bez specjalnego "doładowywania" poziom naładowania utrzymuje się na H, oczywiście jeśli mogę i nie zapomnę staram się podwijać rękaw ale nie robię tego nałogowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym Panowie Wam powiedzieć, że dzisiaj wystawiłem na zewnątrz (na promienie słoneczne) zegarek na kilka h (~3/4), jednak zaraz po wniesieniu go do domowego zacisza spada mi automatycznie na M (kilka sekund dosłownie). Hmm.. czy aby na pewno tak powinno być?

 

Pozdrawiam,

DearD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie oddaj na gwarancji bo najprawdopodobniej akumulatorek już wyzionął ducha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymałeś zegarek 3/4 h czy 3-4 godziny, jeśli 3/4 h to faktycznie spróbuj go nawet pod lampką zostawić na kilka godzin, tylko nie przystawiaj blisko lampki bo stopi się plastik, jeśli nadal będzie Ci spadać tak szybko z H na M to ja osobiście oddałbym na gw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem na myśli 3-4 godziny. Szkoda, że jest sezon jesienny i słońca to się raczej szybko nie doczekamy ale poobserwuję go jeszcze kilka dni i wtedy napiszę. Zegarek zakupiłem w TT, więc raczej wątpliwa sprawa (z tego co czytałem), aby mi sprzedali jakiś "zużytek".

 

stfraw Co do tej tabelki to w instrukcji obsługi ją znalazłem. W ogóle biję się teraz w pierś, że od razu nie wziąłem się za nią tylko za sprzęt, ale cóż... czas nadrobić! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kwestia "zużytka" tylko po prostu mógł leżakować w złych warunkach, nie był wystawiony na światło np., ale dokładnie poobserwuj go i w razie czego pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zegarek dobre 2 lata. Aktualnie przygotowuję się do wietrzenia szuflady i planowałem już kilka razy, że go sprzedam. Kurcze nie potrafię się z nim rozstać. Zdecydowałem dziś, że zostanie u mnie :-)


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra decyzja, ja nawet pomimo tego że aktualnie noszę inne to nie myślę nawet o rozstaniu się z Ryśkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.