Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

też chodzi mi po głowie zakup takiego Risemana ale ostatnio moją uwagę zwrócił Gulfman GW 9110-1ER. Risemana miałem okazję przymierzyć i test nadgarstkowy wyszedł pozytywnie, nowego Gulfmana znam tylko ze zdjęć.

Panowie podpowiedzcie co wybrać i jakie są generalnie za i przeciw wskazanych modeli, jestem tu świeżakiem, przynajmniej na razie. Przeczytałem opinie na forum ale o tym nowym Gulfmanie informacji wiele nie ma.

Zegarka z seri G-Shock będę potrzebował min. do podróżowania motocyklem w różne zakątki Europy - trasy asfaltowe (szutry i błota raczej omijam). Dobrze aby rozmiar zegarka pozwalał na swobodne zapięcie motocyklowej rękawicy, deszcz, brud, jakieś smary i oleje mają mu być niestraszne, no i dobrze jakby nie był jakoś strasznie "oczojebny" i nie prowokował np. do zmiany właściciela gdzieś w lokalnym barze przy tankowaniu browara. Zegarek ma być czytelny, przyjazny w obsłudze i z dobrym podświetleniem. W Risemanie jest termometr - ważna dla mnie rzecz chociaż przyznam, że bardziej podoba mi się ten nowy Gulfman. Może ktoś z Was też lata motocyklem i korzysta z G-Shocka, będę wdzięczny za uwagi i opinie.

Edytowane przez motocyklista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc motocylista, ja latam duzym GSem BMW, tak się składa że mam klika g-shocków. Te duże (mam g-9000) nie są specjalnie wygodne pod ciasna kurtke. Mam jeszcze gw-5600 (super wygodny bo niewysoki). Riseman jest wysoki i uwazam ze nie bedzie wygodny pod kurtka i rękawica. Ja zegarek zdejmuje i nosze w kieszeni jak wsiadam na moto. Co do Gulfmana, przymierzalem i moim zdaniem to najfajniejszy g-shock. Super wykonany, niewielki i bardzo lekki. Na dzisiaj ze wszystkich g wybralbym wlasnie Gulfmana. A g shocka moim zdaniem najtaniej kupisz w Amazon.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że riseman ma słaby odbiornik fal wavceptor. Wieczorem moje dwa zegarki leżą obok siebie i MTG bez problemu łapie sygnał, natomiast gw 9200 raz na 4 dni. Trochę mnie to irytuje no ale trzeba się chyba przyzwyczaić.

 

swype'nięte z Nexusa


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. W ciągu 4 dni jego wskazania nie odbiegną zbytnio od wzorca atomowego ;)

Da się przywyknąć ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Trochę mnie to irytuje no ale trzeba się chyba przyzwyczaić.

 

No już nie dajmy się zwariować, tak na prawdę to ten cały waveceptor przydaje się tylko dwa razy do roku, przy zmianie czasu z zimowego na letni i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie ma co szaleć. Ale jeżeli coś mam, to lubię jak to działa cały czas a nie tylko od święta.

 

swype'nięte z Nexusa


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa Risemany i oba miały problem z synchronizacją, gdy leżały bokiem.

Wystarczyło ustawiać je na noc w pozycji takiej jak na zdjęciu - wtedy synchronizacja przebiegała poprawnie.

Podobnie ma się sprawa z Frogmanem.

 

dsc0202zm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w instrukcji nawet jest opisane jak należy ustawić zegarek by prawidłowo przebiegła synchronizacja...

 

Z tego co pamiętam zalecane jest pozostawienie zegarka na parapecie w kierunku wschodzącego słońca. :rolleyes:

 

Wysłane przez SGS II z pomocą Tapatalk v2.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.To moj pierwszy wpis na forum i moj pierwszy G-Shock RISEMAN GW-9200GYJ-1JF.Piekny zegarek na ktory "chorowalem od kilku miesiecy" :P

post-58871-0-04378400-1358605873.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś limitowana edycja? :-)

 

Wymazane przez SGS II z pomocą Tapatalk.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH, PYTANKO MÓJ RISEMAN GW 9200 JAK WEJDĘ NA "BARO" POKAZUJE MAX 978 hPa, PRZY KALIBRACJI NIE UMIEM OSIĄGNĄĆ WIĘCEJ NIŻ 999 hPa !! JEŚLI KTOŚ MOŻE PODPOWIEDZIEĆ O CO CHODZI Z GÓRY DZIĘKUJE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś limitowana edycja? :-)

 

Wymazane przez SGS II z pomocą Tapatalk.

Chyba nie, ale jest to RISEMAN z rynku Japonskiego z "latajaca wiewiorka" na deklu zamiast smoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar sprawić sobie g-shocka.

I mam do wybory dwa modele;

-GW-9200-1ER

- G-9200GY-1ER

Jeśli ktoś mógł mi powiedzieć czym różnią sie te dwa w/w zegarki był bym bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam zamiar sprawić sobie g-shocka.

I mam do wybory dwa modele;

-GW-9200-1ER

- G-9200GY-1ER

Jeśli ktoś mógł mi powiedzieć czym różnią sie te dwa w/w zegarki był bym bardzo zadowolony.

G-9200-1ER różni się na pewno wyglądem a przede wszystkim nie ma funkcji Waveceptor.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

 


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem Łukasz własnie nabyłem nowego GW-9200 :) Mam nadzieje ze w poniedziałek zagosci u mnie na reku.....

Dzieki za dobrą recezje :)

 

Pozdrawiam :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak bedzie sie sprawował pracuje w kopalni wiec 7 h na dobe jestem pod ziemia ciekawe jak ten solar podoła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawa , że nie podoła ogromna więc radziłbym nie używać zbędnych funkcji : baro , termo etc.

7h w pracy a potem będzie ciągle na słońcu ? 7h snu więc 14 godzin poza światłem ? :)

 

Pozdrawiam ,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak bedzie :) a gwarancja obejmuje akumulator gdzies czytałem ze trzeba go po 2 latach wymieniac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, akumulatory są objęte gwarancją. Nie ma potrzeby ich wymiany, chyba że coś "nawali".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Zostawiam swojego ryśka w pracy w ciemnej szafce odzieżowej na 8 godzin i nie mam problemu z solarem.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

 

 


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Zostawiam swojego ryśka w pracy w ciemnej szafce odzieżowej na 8 godzin i nie mam problemu z solarem.

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Mój bedzie na rece wiec nie bedzie oszczedzał bateri ...... zobaczymy zdam relacje :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...gdzies czytałem ze trzeba go po 2 latach wymieniac???

 

Gdyby tak było, to kupowanie zegarka z solarem mijałoby się z celem. Ja mam Risemana od prawie 4 lat i tylko parę razy wskaźnik naładowania spadł do pozycji M. O wymianie akumulatora pomyślę dopiero jak zegarek przestanie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bedzie na rece wiec nie bedzie oszczedzał bateri ...... zobaczymy zdam relacje :ph34r:

 

Tryb oszczędzania energii włącza się tylko w nocy, więc jeśli kolega yogasek pracuje w "normalnych" godzinach, to jego Riseman też nie oszczędza baterii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.