Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lestaf

Recenzja G-Shocka GW-9200 Riseman

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo dobra decyzja, ja nawet pomimo tego że aktualnie noszę inne to nie myślę nawet o rozstaniu się z Ryśkiem ;)

 

Mam jeszcze mudmana i też nie sprzedam. I tak się cholera te g-shocki mnożą w szufladzie ... ;-)


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie też już trochę jest, kilka DW, mudman, GS,klika GD, 2 GA więc trochę się uzbierało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to ze mna nie jest jeszcze tak źle: mam 2 a zaraz będę miał 3. widzę, że choroba może postąpić znacznie dalej niż w moim przypadku ;-)


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po prostu muszę mieć ten zegarek...myślałem ze kupię Seiko SKX007 ale zdecydowałem się na Risemana i zaczynam na niego odkładać.Do grudnia będzie mój i wstawiam foty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to ze mna nie jest jeszcze tak źle: mam 2 a zaraz będę miał 3. widzę, że choroba może postąpić znacznie dalej niż w moim przypadku ;-)

No chyba, że się ma dzieciaki, które bardzo szybko "zaopiekują się" nadwyżkami :-)). Córa (14 lat) przytuliła już GW-M5600, a synek (3 lata) timexa T77862. Ale już tęsknie spogląda na mojego Ryśka...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zegarek pierwsza klasa.

 

Przetestowany w gorach Atlas, odmierzał wysokość i na samym szczycie Jabal Toubkal pomylił się tylko o "100 metrów"

Przy dobrym kalibrowaniu jest o wiele bardziej skuteczny od Protreków.

Ostatnio przez 4 miesiące leżał przykryty szmatami w piwnicy.....bateria nadal jest na full :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zegarek pierwsza klasa.

 

Przy dobrym kalibrowaniu jest o wiele bardziej skuteczny od Protreków.

 

 

mam RYŚKA i Protreka .Bardzo lubię GW-9200 używam go praktycznie wszędzie ,ale nie podzielam twojej opinii . Riseman ma moduł podobny jaki jest w PROTREKU PRW-1500 (a więc mniej dokładny) natomiast w PRW-2000 i wyższym(2500-5000) są moduły nowszej generacji o wiele bardziej dokładne.

 

Co oczywiście nie zmienia faktu ze zegarek jest pierwsza klasa .:rolleyes:

Edytowane przez ocelot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem coś na zasadzie pstryknięcie, gdy chcę podświetlić tarczę zegarka i zastanawiam się czy Wy też się spotkaliście z czymś podobnym. Co może być przyczyną..?

 

X10i - Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem coś na zasadzie pstryknięcie, gdy chcę podświetlić tarczę zegarka i zastanawiam się czy Wy też się spotkaliście z czymś podobnym. Co może być przyczyną..?

 

X10i - Tapatalk.

Witam. U mnie jest cisza jak załączam podświetlenie. Może to odzywa się w jakiś sposób sygnał dźwiękowy. W instrukcji jest napisane, że tak może być i jest to normalny objaw.

 

 

 

Pozdrawiam. Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was również budzik trwa 10 sekund? Czy można w jakiś sposób wydłużyć?!

 

SGS II z pomocą Tapatalk v2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Risemanie sygnał alarmu / budzika trwa 10 sek. i nie ma możliwości, żeby go wydłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nosi ktoś Risemana na nadgarstku ok 15,5 cm? Jeśli tak to w jego odczuciu czy ten zegarek nie jest za duży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riseman nie jest dużym G shockiem. Mam wprawdzie nadgarstek 17 cm, ale myślę, że na 15,5 cm nie będzie wyglądał źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też stałem się szczęśliwym posiadaczem 9200.

I mam może na początku głupie pytanie. Jak skutecznie wyłonczyć budzić coby ni pokał co 5 min. Jak wogóle wyłonczyć budzik - wyzerować przejść do pozycji OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię z pamięci ale na OFF przełączasz guzikiem czerwonym czyli altimetrem.

Edytowane przez Stuttgart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! :) Z racji tego, że staję przed wyborem g-shocka, mam kilka pytań do fachowców w tej dziedzinie ;) Otóż ,,ubzdurał'' mi się taki oto model: casio GW-9200-1ER, czyli popularny ,,rysiek'' oraz casio G-9300-1ER Mudman... Co byście polecili? Wiem, że użytkowników ryśków jest dużo i stąd wnioskuje, że jest to bardzo sprawdzony model, a jak to się ma do w/w konkurenta? Zdaje sobie sprawę, że wszystkie te ,,bajery'' typu termo, baro, alti, kompas, itp, itd są jako poglądowe, nie zamierzam ,,przepowiadać'' prognozy pogody dzięki nim ;) ani zapuszczać się w głęboką dżunglę, żeby korzystać z kompasu :P ale skoro są w tych modelach, to niech są :lol: Rysiek jest już na rynku kilka lat, a mudman w porównaniu do konkurenta, to prawie ,,prototyp''... Kolejne moje pytanko dotyczy ryśka: G-9200GY-1ER i GW-9200-1ER, to są to bliźniaki różniące się tylko kolorystycznie, czy coś więcej je różni? Dziękuję za chęć pomocy i za wszystkie możliwe odpowiedzi i sugestie! B)

 

P.S. Jednak zostanę wierny marce i linii g-shock, chociaż chciałem ,,zbłądzić'' i nabyć seiko monster... :) Stwierdziłem, po długim rozważaniu, że potworek mógłby się za szybko poddać moim ,,zdolnościom''... ;) Wydaje się, że mechanik jest za delikany, do wykonywania mojej pracy i stąd taka, a nie inna decyzja... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Risemana i Mudmana, w prawdzie nie GW-9300 ale GW-9000, więc pomijając kompas bliźniaczy model. Kiedy jadę w góry, na rower, na spływ kajakowy czy gdziekolwiek indziej, gdzie nie mogę nosić automatu, zabieram Risemana, a Mudman nie często gości na moim nadgarstku. Riseman ma kilka bardzo przydatnych funkcji, a jedną z przydatniejszych jest barometr i uwierz mi, że nie trzeba być Bear Grylsem, żeby chcieć z niego korzystać. Jedno spojrzenie na wykres zmian ciśnienia o poranku i już wiem jakiej pogody się spodziewać, a to przydatna wiedza nie tylko podczas wędrówki po dżungli.

Co do różnicy pomiędzy G-9200 a GW-9200 to ten pierwszy nie ma Waveceptor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na tym różnice się kończą między G-9200, a GW-9200, pomijając kolorystykę? Wierzę Lestaf w Twoje ,,słowo'' w końcu jesteś fachowcem w tej dziedzinie i wątek się wziął od Ciebie. Fakt, że było to kilka latek temu, ale Twoja recenzja jest nadal na czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa ;) Waveceptor to przydatna sprawa, szczególnie jeśli nie masz innego zegarka z tą funkcją. Warto mieć w domu wzorzec czasu, na podstawie którego ustawia się inne zegarki. Z pozostałych różnic to z tego co wiem G-9200GY-1ER ma wyświetlacz w negatywie, więc jest mniej czytelny niż tradycyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam g-shocka z Waveceptor i Tough Solar, tyle tylko, że jest to model ze wskazówkami :) Doszedłem do wniosku, że czas na zmiany, bo obecny model ma dobre 4 lata i odkąd go kupiłem, nie rozstaje się z nim na krok, więc mógł delikatnie pisząc ,,się znudzić''. Chyba co raz bardziej przekonuję się do Ryśka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ryśka "Wszystkie Ryśki to porządne chłopy" ;)

 

z8483656q.jpg

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak piszesz Lestaf ;) Właśnie rozpocząłem negocjacje co do ceny, więc jest szansa na nowy nabytek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz z Ryszarda zadowolony - to jest fajny, niezbyt duży, dobrze układający się na ręce G-Shock.

Miałem dwa ryśki i oba dobrze wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MariuszA, a co się stało, że pozbyłeś się ich i co teraz nosisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.