Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

piekne dzięku za info.

faktycznie kiedyś o tym czytałem - dzięki za linka :)

piekny projekt.

ciekawe ile jeszcze tych limitek jest u pierwszych właścicieli? :)

Czas zmienia perspektywę

antealmt_zps5ac26582.jpg

Po latach uważam, że projekt byłby fajniejszy gdybym zrobił cyfrowe indeksiki sekundowe w kolorze wskazówki. Jak wygrzebię stare pliki to może kiedyś wrzucę dzisiejszą wizję.

rXQHFG4.jpg

Drodzy Forumowicze. Czy składa się może tak, że jakiś Szczęsliwy Posiadacz Stowy Fliegera A 40 mieszka w Warszawie i bywa w Złotych Tarasach na przykład oraz dałby przymierzyć swoje cudo ?

Guest gość”u

Jestem świadom że zegarek za 10 czy 15 lat będzie wymagał przeglądu, z tym się akurat liczę ale z drugiej strony za te 15 lat, ta stowa powinna być niezłą perełką, nie do zdobycia.

Dlatego ja kupiłem swojemu razem z pełnym setem serwisowym (uszczelki, korona, pushery, tubus, wskazowki).

Guest gość”u

Zapewniona :) Dostal juz nawet od mojego zegarmistrza duzego, sciennego Junghansa:)

Dlatego ja kupiłem swojemu razem z pełnym setem serwisowym (uszczelki, korona, pushery, tubus, wskazowki).

To już na grubo!  Myślisz że za za 15 czy 20 lat do NOS będą potrzebne takie elementy jak koronka czy wskazówki??? Nie wpadł bym na taki pomysł.

Rozumiem uszczelki ale reszta co najmniej dziwny pomysł.

Guest gość”u

Dlaczego dziwny? Zawsze przy rozbieraniu mech. Moze dojść do uszkodzenia wskazówek. W szczególności dotyczy to 7750. A SET serwisowy zawsze zawiera koronkę i tubus. Jeżeli jest chrono to dochodzą pushery. Nie widzę w tym nic zadziwiajacego... Jeżeli będzie nosił to na pewno sie przyda.

Edited by Konrad Wróblewski

Jak zauważyć można powyżej, rozpatrywałem zegarek w stanie N O S (nienoszony) po 15,20 latach, więc dziwnym wydawało mi się kupowanie setów serwisowych. Może gdybym miał zamiar go nosić to i owszem. 

Idąc Twoją drogą myślenia (nie twierdzę że jest zła) to wszystko, w każdym sprzęcie użytku codziennego może się zepsuć za rok, dwa czy 10 lat, gdybym miał do tego  wszystkiego kupować zestawy serwisowe to musiałbym sobie magazyn wybudować.

Ale to tylko moje zdanie i wcale nie neguję Twojego postępowania.  :rolleyes:

Guest gość”u

Masz racje, ja zazwyczaj jak cos mam to gromadze do tego zapasy :D

Tak mysle czy by mojej marinki na bazarek nie wrzucic. Tak zeby poszla w dobre rece.3 latek, papiery, box. Kosztwala mnie 650 ojro.. Podpoiwie ktos po ile teraz tu chodza takie z data i duza sekunda? Tylko nie mowcie ze po 300 plnow :)

Zapewniona :) Dostal juz nawet od mojego zegarmistrza duzego, sciennego Junghansa:)

hehehe - ciekawe podejście :)

Podaj namiary do taaakiego zegarmistrza :]

Czas zmienia perspektywę

Dzisiaj czas na limitkę. Data zaczyna się już zmieniać, ponieważ pomyliłem się o 12h przy ustawianiu wskazówek.

post-54231-0-82464600-1521716234_thumb.jpg

Pisałem już na bazarku ale i chciałbym powiększyć pole rażenia :). Poszukuję: Stowa Antea Klassik KS lub Klassik 365. Jeśli ktoś jest gotów na rozstanie to proszę o kontakt na pw.

A swoją drogą to czy Stowa robi jakieś przeceny? Mignęło mi info o adwentowych rabatach ale czy jest coś poza tym?

Guest gość”u

post-101536-0-71708700-1523376538_thumb.jpg

Edited by Konrad Wróblewski

Guest fidelio

Nawet daty nie przestawiłeś? :D

Bo to zdjęcie z wczoraj  :P

:wub:  :angry:

...,,,;;;<3;;;,,,...

Gratuluję świetnej Antei! Antea z jasną tarczą to był mój pierwszy poważny zegarek, nie zapomnę tych emocji jak otworzyłem pudełko.. piękne czasy.

Guest fidelio

Gratuluję świetnej Antei! Antea z jasną tarczą to był mój pierwszy poważny zegarek, nie zapomnę tych emocji jak otworzyłem pudełko.. piękne czasy.

Dzięki :-)