Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
LukasS

Klub Miłośników Zegarków STOWA

Recommended Posts

Ja tam noszę zegarki od 36,5mm do 43mm i to współczesne , tak że moda modą, a wybór jest dla każdego większy.

Moda modą - ale to ona dyktuje podaż.

Sam częściej kupiłbym coś co ma 45+ w wersji 42+ - ale niestety nie ma. :angry:

Teraz nowości to głównie 42+

:) Sam też mam duży rozstrzał od 36,5-47.

Fajna

to prawda mialem chwile slabosci i chcialem sprzedac ale sie ciesze ze zostala 

bardzo przyjemny vintage

to tylko jeszcze bardziej pogrąży tą markę. Stowa blednie kosztem np. NOMOSA, który na tegorocznychtargach pokazał wg mnie calkiem dobre propozycje - propozycje do rozważenia. choć to nadal wyższa półka cenowa od Stowy to... właśnie Stowa niepotrzebnie ciągnie w górę do niej!

Czas zmienia perspektywę

Różnica cenowa w stosunku do Nomosa robi się coraz mniejsza . Jak tak dalej pójdzie to cenowo Stowa wejdzie na półkę Nomosa a jednak to nie ten sam poziom na dzien dzisiejszy.

Deus Dona Me Vi

Panowie, to dla mnie całkowicie zrozumiała strategia, z pewnością dobrze przemyślana przez Jorga Schauera. Pamiętajmy o tym, że Stowa kreuje się na małą "rodzinną" firmę, która produkuje niewielkie ilości zegarków, z założenia zegarek marki Stowa ma być niszowy. Od robienia masówki jest Steinhart. W związku z tym ceny Stowy w stosunku do cen Nomosa nie mogą być MEGA konkurencyjne, bo to spowodowałoby, że klienci masowo rzucą się na zegarki Stowa. Co spowoduje oczywiście albo drastyczne wydłużenie i tak już długich terminów realizacji albo rozbudowę firmy w celu produkcji na większą skalę. Podejrzewam, że Jorg Schauer nie chce ani tego pierwszego, ani tego drugiego. W związku z tym ceny Stowy do cen Nomosa muszą być niższe (bo to nie ten poziom co Nomos), ale nie mogą być dużo niższe (by "nisza" nie przerodziła się w masówkę).

Nic na to nie poradzimy.

Jedyne czego nie mogę wybaczyć Stowie, to nowe badziewiaste logo.

Pozdrawiam, Mirek

Nie podejmuję się określenia o ile konkretnie.

Ogólnie rzecz biorąc, posługując się przykładem podobnych stylistycznie zegarków, czyli np. Stowa Antea i Nomos Tangente, widzę to tak:

Stowa Antea nie może kosztować 10% ceny Tangente, bo wtedy prawie każdy potencjalny klient wybierze Stowę, mówiąc "po co mam tyle przepłacać za może i lepszego, ale w zasadzie podobnego Nomosa". Efekt - Stowa nie pozbiera się z realizacją zamówień.

Stowa Antea nie może też kosztować 90% ceny Nomosa Tangente, bo wtedy prawie każdy potencjalny klient wybierze Nomosa, mówiąc "minimalnie dopłacam i mam zegarek z wyższej półki". Efekt - brak zamówień na Stowę.

Oczywiście podałem bardzo przesadzone przykłady jeśli chodzi o te procenty, ale wiadomo w czym rzecz. Ta "właściwa" cena Stowy musi leżeć gdzieś pomiędzy 10%, a 90% ceny Nomosa ;)

Gdybym obecnie stał przed wyborem czy kupić Anteę, czy Tangente, może byłbym w stanie powiedzieć jaka konkretnie cena Antei byłaby dla mnie akceptowalna na tle ceny Tangente. Ale nie mam tego dylematu, zostawmy więc politykę cenową Jorgowi ;)

Edited by Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Czy dobrze widzę, że nie będzie już Seatime`ów w ofercie?

tiaaa, niestety dobrze widzisz. Aczkolwiek sądząc po postach nie cieszyły się one duzym wzięciem - stąd pewnie i taaaka decyzja:(

Czas zmienia perspektywę

ja bym ją wrzucił na skórkę np.: cordovan, choć na lato lepiej niech zostanie materiał, 

bardzo mi się podoba

ja bym ją wrzucił na skórkę np.: cordovan, choć na lato lepiej niech zostanie materiał, 

bardzo mi się podoba

... to dopiero jak się zrobi zimniej, ale będę musiał się przebrać w garnitur...

Dzięki.

Jak zobaczyłem paski Perlona to od razu wiedziałem, że przywrócą Antea na mniej formalne okazje.

A na swojego cordovana musi jeszcze poczekać - nie ukrywam marzy mnie się....

Na razie w "budżetowej skórze" to wygląda tak:

post-55434-0-18710900-1431427736_thumb.jpg

Witam,

ostatni nabytek. Obecnie juz na bardziej twarzowym paseczku niż  ten na załaczonym zdjeciu. Zegareczek cieszy oko :)

post-81794-0-11004600-1431513055_thumb.jpg

Witam,

ostatni nabytek. Obecnie juz na bardziej twarzowym paseczku niż ten na załaczonym zdjeciu. Zegareczek cieszy oko :)

Oczywiście taka Stowa lepiej wyglada na skórce ale pasek powinien byc delikatniejsza cieńsza z cieńszym szyciem

U mnie tez Stowa tylko vintage na NATO

c2bdb346b4ea80ccf6e37e74fbff2cf6.jpgf694430d515e9cfd10e031c86f4e209c.jpg838e9c9d1ca1830e6197895004d9a817.jpg

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk